Ottawa – Minnesota 3:4 (kon.) | Washington – Pittsburgh 0:4 (kon.) | Calgary – Columbus 1:2 (po pr.)
Anaheim – NJ Devils 3:4 (po pr.)
Ottawa Senators
3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Minnesota Wild
cz Štvrtok 21.11.2013, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Hezké brzké vstávání v těchto ranních hodinách z kanadské Ottawy, proti které se dnes postaví divočáci z Minnesoty.

si od začátku soutěže drží stabilní formu a i když sem tam občas prohraje, tak hlavně vyhrává, což stačí na pozice zajišťující play off. Aktuálně patří Divočákům 7. příčka s 30 body na kontě.

Domácí tým je na tom o něco hůře a i když poměr výher a proher je o něco vyrovnanější než u jeho dnešního soupeře a pouze díky horšímu skóre oproti Rangers se nachází Ottawa na 9. místě Východní konference s 20 body.

Vzájemný zápas

Oba soupeři se ještě letos spolu neutkaly. Poslední vzájemné zápolení se datuje až do října před 2 lety a tehdy se z vítězství radovali Senátoři po výhře 4:3 na nájezdy.

Československá stopa

Na soupiskách obou mužstev najdeme pouze jediného českého reprezentanta. Dres Senátorů v dnešním duelu navlékne na sebe Milan Michálek.

Ottawa Senators: Anderson (Lehner) – Cowen, Methot, Phillips, Wiercioch, Gryba, Karlsson, Borowiecki, Corvo – Conacher, Spezza, Michálek – Ryan, Turris, MacArthur – Neil, Smith, Greening – Zibanejad, Grant, Condra.

Minnesota Wild: Harding (Kuemper) – Suter, Brodin, Stoner, Prosser, Spurgeon, Scandella, Dumba – Parise, Koivu, Coyle – Niederreiter, Granlund, Zucker – Cooke, Brodziak, Fontaine – Heatley, Konopka.

Rozhodčí: Charron, Pochmara – Nansen, Sericolo.

00:01

0:51
    Oba gólmani si již osahali kotouč aniž by museli zasahovat.

1:59
    Spezza příklepem prověřil z mezikruží Hardinga.

2:44
    Na střelu Granta sklopil brankář Minnesoty svoje betony včas.

3:29
    Hostující gólman je permanenci. Nyní musel zkrotit pokus Conachera.

4:06
    Spezza nadvakrát nepřekonal Hardinga, když byl před ním zcela osamocen.

4:46
    Na druhé straně musel poprvé zasahovat Anderson.

5:30
    Pominville nadvakrát nepřetlačil beton ottawského brankáře.

5:36
    Cowen vyloučen za nedovolené bránění.

5:54
    Ottawa právě vstřelila branku!
    MacArthur využil chybné rozehrávky hostů a ujížděl na Hardinga, následně přeložil ještě z druhé vlny dojíždějícímu CHRISU TURRISOVI, který se štěstím dotlačil puk za brankovou čáru. Asistence: Clarke MacArthur.

6:52
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Divočáci vzápětí vyrovnávají, když Parise našel na brankovišti zcela osamoceného JASONA POMINVILLA, který neměl problém zasunout kotouč do prázdné branky. Asistence: Zach Parise, Mikko Koivu.

8:49
    Hosté zahráli vysokou holí. Následuje vhazování ve středním pásmu.

9:30
    Anderson nemusel zasahovat proti střele Stonera od modré.

10:23
    Ani Spezzovo nahoezení nebylo nijak nebezpečné.

10:43
    Zakázané uvolnění Ottawy.

11:11
    MIKA ZIBANEJAD ukázal důraz na brankovišti, když se nenechal odstavit a napodruhé již poslal puk za záda Hardinga. Asistence: Erik Condra.

12:27
    Hosté mohli opět rychle vyrovnat, ale Koivu před bránou minul puk.

13:57
    Po dlouhých patáliích se nakonec Minnesotě povedlo vyhodit alespoň na zakázané uvolnění.

14:53
    Conacher z rohu vyzkoušel Hardingovu pozornost.

15:42
    Brodin dostal nahrávku na kruhy. Anderson připraven.

16:49
    Útočnou akci domácích ukončuje postavení mimo hru.

17:11
    Hosté pro změnu zahrávají zakázané uvolnění.

17:19
    Nečekaně je brzdí ofsajd.

17:50
    Z úhlu to zkoušel Turris. Harding se nenechal nachytat.

18:13
    Také Michálek se již dostal ke střele.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Ottawa ukazuje, kdo je dnes doma. V 1. třetině byla jednoznačně aktivnější a i když o premiérové vedení brzy přišla, tak napodruhé už si jej dokázal pohlídat a nedává zatím Minnesotě moc příležitostí ke střelbě.

22:00
    Hosté se jen marně snaží dostat alespoň na chvilku puk pod kontrolu.

23:00
    Nahození JONASE BRODINA k překvapení všech končí až za Andersonovými zády. Asistence: Dany Heatley, Justin Fortaine.

23:46
    Podobně to zkoušel Brodziak. ale Anderson si zvyšuje sebevědomí.

23:46
    Premiérové vyloučení zápasu obstarali za vzájemnou potyčku Borowiecki (OTT) a právě Brodziak (MIN).

24:17
    Turris dostal krásnou přihrávku přes celou šíři hřiště, ale až moc dlouho čekal se střelou.

25:10
    Wiercioch to zkoušel individuálně, ale skončil za útočnou modrou.

25:46
    Oba týmy hrají v plném počtu.

26:15
    Wilds otáčejí vývoj utkání. DANY HEATLEY za brankou vybojoval kotouč a našel mezírku mezi betony Andersona. Asistence: Justin Fontaine, Mikko Koivu.

26:23
    Neil (OTT) a Stoner (MIN) si jdou odpočinou na trestnou lavici po bitce.

27:06
    Druhou přesilovku si v zápase zahraje Minnesota. Za napadení putuje na trestnou Niederreiter (OTT).

27:21
    Hosté docílili branky, ale díky postavení útočícího hráče v brankovišti se Koivu radoval z gólu předčasně.

28:36
    Ottawa vyhazuje. Wilds se zatím přesilovka nedaří.

29:06
    Sens jsou kompletní.

29:52
    Harding raději uklidňuje hru a ukrývá kotouč v rukavici.

30:27
    Na druhé straně totéž provádí Anderson.

31:58
    Anderson opět vytahuje své spoluhráče z blamáže výtečným zákrokem.

34:00
    Ani jeden z týmů se nedokáže nyní udržet v útočném pásmu a většinou puk ztratí ihned lehce za modrou čárou.

34:34
    Teď zastavil Senátory ofsajd.

35:23
    Harding nemusel zakročit proti střele Michálka.

35:54
    Hostující gólman nyní krásně vytasil lapačku proti Smithovi.

37:18
    Zakázané uvolnění Minnesoty.

38:13
    Anderson přikrytím kotouče uklidňuje hru.

38:30
    Harding udržel svůj tým ve vedení, když Neil napálil z voleje jeho beton.

40:00

Minnesota zvýšila ve 2. třetině tempo, což se projevilo také na výsledku. Díky trefám Brodina a Heatleyho vede po 40 minutách v Ottawě 3:2 a to jí ještě neuznali gól. 3. třetina začne přibližně v 3:36.

40:01

40:36
    Ottawa je kompletní.

41:45
    Minnesota těží z tlaku z úvodu třetiny a nepouští zatím Ottawu ke kotouči.

42:33
    Hostí si přihráli rukou, což utlumuje jejich snahu.

43:11
    Heatkey (MIN) vyloučen za hákování. První přesilovka pro Ottawu.

43:43
    Hosté ale dokázali vyhodit puk.

44:15
    Opět se to Minnesotě daří.

44:50
    Sens se přesilovka ale vůbec nedaří. Znovu jsou za vlastní brankou.

45:11
    Heatley je na ledě.

45:44
    Až nyní musel teprve Harding zasahovat.

46:25
    Wilds pouze odevzdávají kotouč za Andersona, aby mohli jít vystřídat.

47:40
    Ottawa musí opět rozehrát zpoza vlastní branky.

48:17
    Domácím se však nedaří na delší dobu usadit v pásmu.

48:39
    Hostující brankář předvedl efektivní semafor.

48:39
    Ve stejnou dobu vyloučen Pominville (MIN) za hákování.

48:57
    MILAN MICHÁLEK se nejrychleji zorientoval a odražený kotouč poslal do odražené klece. Asistence: Mika Zibanejad, Erik Karlsson.

51:00
    Anderson musel po dlouhé době zasahovat proti pokusu Pariseho.

51:57
    Ottawu brzdí v další útočné akci postavení mimo hru.

52:51
    Hosté opět zahrávají raději na zakázané uvolnění.

53:30
    Pokus Cookea sražen mimo dosah Andersona.

54:15
    MacArthur z mezikruží trestuhodně netrefil branku.

55:19
    Karlsson střílel jako spíše v ragby než v hokeji. Jeho rána totiž skončila bez teče až v ochranné síti. Domácí jsou vykázáni do středního pásma.

55:32
    Znovu Icing Wilds.

57:03
    MIKKO KOIVU si najel od mantinelu na střed a střelou do šibenice nedal Andersonovi šanci a zřejmě tak rozhol o výhře Wilds v Ottawě. Asistence: Zach Parise, Charlie Coyle

58:01
    Ottawě zbývají na vyrovnání poslední 2 minuty.

58:50
    Hosté neumožňují domácím odvolat brankáře z branky.

59:12
    Až nyní hrají Sens bez brankáře.

59:40
    Wilds opět vyhazují puk do středního pásma.

59:56
    Ottawa se dostala do postavení mimo hru. Zřejmě je rozhodnuto.

59:56
    Oddechový čas pro domácí.

60:00

Milan Michálek vyrovnal na 3:3 a už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale 3 minuty před koncem rozhodl o výhře Minnesoty Mikko Koivu, která si tak připisuje důležité body z venkovního kluziště.

Tři hvězdy utkání:
    1. Mikko Koivu (MIN) 1+2
    2. Clarke MacArthur (OTT) 0+1
    3. Jonas Brodin (MIN) 1+1
    Československá stopa v utkání:
    Milan Michálek (OTT) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:50. (04:14:50)

Ondřej Jícha

Góly a asistencie: 6. Turris (MacArthur), 12. Zibanejad (Condra), 49. Michálek (Zibanejad, Karlsson) – 7. Pominville (Parise, Koivu), 23. Brodin (Heatley, Fontaine), 27. Heatley (Fontaine, Koivu), 58. Koivu (Parise, Coyle)

Rozhodca: Charron, Pochmara – Nansen, Sericolo