Mönchengladbach – Brémy 4:1 (kon.) | Hannover – Mainz 4:1 (kon.) | Wolfsburg – Hertha 2:0 (kon.)
Norimberk – Augsburg 0:1 (kon.) | Hamburger – Braunschweig 4:0 (kon.) | Schalke – Leverkusen 2:0 (kon.)
1. FC Norimberk
0:1 (0:0)
FC Augsburg
Sobota 31.08.2013, 15:30Nemecká Bundesliga

Máme za sebou stretnutie medzi Norimbergom a Augsburgom. Úspešnejší v ňom boli hostia, keď vyhrali najtesnejšie ako mohli a to 1:0. Presne sa presadil žolík hostí Vogt, keď dorazil strelu Wernera.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (17:25:00)

90+2
    Hostia bez najmenších problémov kontrolujú priebeh hry. Teraz mohli zásluhou Moldersa zvýšiť na 2:0, no to by nemohol byť v domácej bránke Schäfer.

90+1
    Hlavný rozhodca pridal ešte 3 minúty. Dokážu domáci ešte niečo vymyslieť?

90
    Začala sa nám posledná minútka riadnej hracej doby.

89
    Hostia mohli ísť do dvoj gólového vedenia, no Hahn netrafil domácu bránu naozaj iba o pár centimetrov.

87
    Tak predsa len nasledoval center do šestnástky, kde bol Ginczek, ten ale loptu nedokázal ani spracovať, ani usmerniť do Hitzovej brány.

86
    Domáci sa okamžite po obdržanom góle tlačia do útoku, no hostia ich k ničomu nepúšťajú.

84
    FC Augsburg dal gól!
    Tak to je priam neuveriteľné, ako vyšlo hosťujúcemu trénerovi striedanie. Po pár sekúnd hry strieľa gól KEVIN VOGT, po tom, čo dorazil strelu ďalšieho striedajúceho hráča Wernera.
    Augsburg sa tak zaslúžene dostáva do vedenia 1:0.

81
    Hostia využili poslednú možnosť striedať. Na miesto Holzhausera prichádza Vogt.

80
    Domáci striedajú po druhý krát. Z ihriska odchádza Kiyotake a na jeho miesto prichádza Plattenhrdt.

78
    Domáci brankár Schäfer drží celý zápas Norimberg nad vodou. Teraz po hlavičke Moldersa si pripisuje priam zázračný zákrok, keď loptu dokázal koncami prstov vyškriabať z bránkovej čiary.

76
    Tak toto môže domácich ešte veľmi mrzieť. Druhú žltú kartu a teda logicky aj červenú vidí Pinola za nešetrný, ale najmä zbytočný zákrok v strede ihriska.

75
    V dnešnom stretnutí hlavný rozhodca rozdáva žlté karty jedna radosť. Teraz si ju vykoledoval domáci útočník Ginczek za protesty. Pod)la môjho názoru boli však opodstatnené. keďže faul na jeho osobu sa rozhodne pískať mohol.

73
    Hostia sa opäť tlačia do útoku. No tento krát ich zastavil verdikt postranného rozhodcu, ktorý ukazuje, že Molders bol v postavení mimo hry.

72
    Ale ani z tejto štandardky nič nebude. Obrana domácich si s centrovanou loptou bez problémov poradila.

71
    Hostia budú zahrávať rohový kop. Exekútorom je už tradične Holzhauzer, tomu však v dnešnom stretnutí centrovanú lopty vôbec nevychádzajú.

68
    K rohovej zástavke sa postavil Kiyotake, jeho center dopadol na hlavu Nilssona, no ten Hitza v bránke Augsburgu neohrozil.

67
    K strele sa odhodlal domáci Róbert Mak, no lopta bola zblokovaná a je z toho iba rohový kop.

64
    Striedanie aj na strane domácich. Na miesta Josipa Drmiča prichádza Alexander Esswein.

63
    Schäfera v domácej bráne sa snažil ohroziť Altintop, no jeho )dalekonosná strela nemieri medzi 3 žrde.

61
    Hostia striedajú aj druhý krát. Stretnutie končí pre Jána Maráveka a na jeho miesto prichádza Tobias Werner.

59
    Jeho center síce bol presný, no hlavička Moldersa nebola na toľlko razantná, aby mohla Schäfera ohroziť.

58
    Výhodu štandardky majú na druhej strane hostia. K rohovej zástavke sa stavia už klasicky Holzhauser.

56
    K lopte sa postavil domáci Kiyotake, no hosťujúci brankár Schäfer si výborne postavil múr. ten bol síce obstrelený, no iba do miest kde stál on sám.

54
    Zdá sa, akoby nás započul domáci Pinola, ten sa rútil medzi obrancami hostí k Hitzovi, no bol nedovolene zastavený ešte pred šestnástkou Augsburgu.

52
    Hráči v dnešnom stretnutí ďaleko zaostávajú za ofenzívnymi očakávaniami. Ani v druhom polčase sú neni k videniu žiadne šance. V ostatných stretnutiach, ktoré sa hrajú zarovno týmto diváci boli svedkami minimálne 2 gólov na každom štadióne.

50
    Hostia zahrávali rohový kop, no štandardky im v dnešnom stretnutí naozaj vôbec nevychádzajú.

48
    Hostia striedajú. Z ihriska odišiel Ostrzolek a na jeho miesto prišiel De Jong.

48
    Doplním ešte informáciu, že obe mužstvá nastúpili do druhého polčasu v nezmenených zostavách.

47
    Hneď na úvode druhého polčasu musel hlavný rozhodca Weiner vytiahnuť žltú kartu. Vidí ju domáci hráč Javier Pinola.

46
    Začal druhý polčas.

Prvý polčas skončil.

45
    Hahn to ešte skúsil individuálne na Schafera, ten si s jeho strelou ale poradil. Oba tými netrpezlivo čakajú na koniec prvého polčasu.

43
    Lopta sa dostala do pokutového územia domácich, no tí loptu poslali ďaleko za postrannú čiaru a pár sekúnd pred koncom prvého polčasu bude nasledovať vhadzovanie Augsburgu.

40
    V zápätí však mohli ísť do vedenia domáci, na centrovanú loptu do šestnástky Hitza si nabehol Balitsch, no ten nedokázal loptu do priestoru hosťujúcej brány a stav nám tak zostáva nezmenený.

40
    Začalo sa posledných 5 minút prvého polčasu, pri lopte sú hostia, ktorý sa však nikam neponáhľajú a pozorne vyčkávajú na chybu súpera, ktorá doposiaľ neprišla.

38
    V krátkom časovom intervale tu je druhý potrestaný hráč Augsburgu, tento krát je to Ostrzolek.

35
    Z rohového kopu nezapršalo, no žltú kartu vidí Morávek, ktorý si pomohol potiahnutím za dres v súboji so súperom.

35
    Hostia budú zahrávať ďalší rohový kop, autorom ktorý ho rozohráva nie je nik iný ako Holzhauser.

33
    Domáci sa po dlhých chvíľach osmelili aj smerom do útoku, no boli zastavený hvizdom hlavného rozhodcu, pre postavenie mimo hru v ktorom sa ocitol Drmič.

30
    V týchto chvíľach nám tempo hry rapídne upadlo, do šancí sa nedostávajú už ani hosťujúci hráči, bude to zapríčinené zlepšenou obranou Norimbergu,

28
    Paul Verhaegh nám až v týchto chvíľach prichádza na ihrisko a hostia tak hrajú opäť kompletný.

26
    Po krátkej prestávke dal však hlavný rozhodca Weiner pokyn aby sa opäť pokračovalo.

25
    Zápas musí byť na malú chvíľu prerušený, pretože na trávniku zostáva ležať Paul Verhaegh z mužstva hostí.

23
    Máme za sebou presne polovicu prvého polčasu. V ňom jasne dominujú hostia, ak tento ich tlak bude pokračovať, myslím, že je iba otázka času kedy uvidíme prvý gól v stretnutí.

21
    Jeho center sa síce dostal na hlavu Starka, no ten loptu nedokázal usmerniť medzi 3 žrde.

19
    Hostia zahrajú ďalší rohový kop, jeho exekútorom je Holzhauser.

18
    Center do šestnástky a domáci brankár Schäfer sa musel veru poriadne obranca. K hlavičke sa dostal Molders a jeho strelu gólman Norimbergu vytiahol z bránkovej čiary.

17
    V krátkom časovom intervale tu máme druhú žltú kartu, Nilsson si pomohol pridržaním súpera a hlavný rozhodca je nekompromisný.

15
    Pri lopte hostia, tí majú jasnú prevahu, no zatiaľ iba v držaní lopty, to sa im nedarí pretaviť do akejkoľvek šance.

13
    Máme tu prvú žltú kartu v dnešnom stretnutí, za nešetrný zákrok na svojho súpera ju vidí slovenský reprezentant Róbert Mak.

11
    Pri lopte stále hostia, no tím sa však rozohrávka nedarí úplne ideálne a nevedia sa presadiť cez dobre sformovanú obranu Norimbergu.

10
    Medzi tým sa nám do priebehu stretnutie zapojil aj Ginczek, ktorý bol ošetrovaný za postrannou čiarou.

9
    Hostia opäť v útočnom ťažení, no ani tento krát nebol center do šesnástky na Haltintop ideálny a ten hlavičkuje mimo bránu.

7
    Hra je na malú chvíľu prerušená po tom, čo na trávniku zostáva ležať domáci Ginczek.

5
    Hostia sú v doterajšom priebehu jasne lepším mužstvom, dokázali si vybojovať dva rohové kopy, Holzhauser však od rohovej zástavky úspešný nebol a pri lopte je Norimberg.

3
    Norimberg však taktiež prišiel pomerne rýchlo o loptu, zmocnili sa jej hostia a takmer udreli z rýchleho proti útoku. Nasledoval center do šestnástky, no hosťujúci Molders na loptu nedosiahol.

3
    V zápätí o ňu prišli ešte pred pokutovým územím svojho súpera.

2
    Úvodný výkop stretnutia zaobstarali hostia z Augsburgu, tí sú stále pri lopte.

1
    Stretnutie práve začalo.

1. FC Norimberg: Chafer – Feulner, Nilsson, Pogatetz, Pinola – Stark, Balitsch – Kiyotake, Drmič, Mak – Ginczek

FC Augsburg: Hitz – Verhaegh, Callsen-Bracker, Klavan, Ostrzolek – Baier – Hahn, Morávek, Altintop, Holzhauser – Molders

Rozhodca: .

Vítam Vás pri stretnutí druhej najvyššej nemeckej súťaže. Budem pre Vás komentovať stretnutie medzi 1. FC Norimberg a FC Augsburg.
    Domáci tým 1. FC Norimberg je na tom o čosi horšie ako jeho súper, z doterajších 3 zápasov má na svojom konte iba 2 remízy a to z prvých dvoch zápasov proti Herthe respektíve Hoffenheimu. Tieto dva body im stačia iba na aktuálne 13. mieste v bundesligovej tabuľke.
    Hostia z Augsburgu sú na tom o čosi lepšie, aktuálne okupujú so ziskom 3 bodov 12. miesto. Jedno víťazstvo si dokázali pripísať v predchádzajúcom kole, keď si poradili doma so Stuttgardom 2:1.
    Čaká nás zápas dvoch trápiacich sa mužstiev, no to nemusí nič znamenať, pretože práve tento zápas môže znamenať odrazový mostík od samého dna pre jedno z mužstiev.