Guimarães – Ferreira 2:2 (kon.) | Rio Ave – Beira-Mar 2:1 (kon.) | Gil Vicente – Olhanense 2:0 (kon.)
Lisabon – Nacional 2:1 (kon.) | Coimbra – Moreirense 1:0 (kon.)
Academica de Coimbra
1:0 (1:0)
Moreirense FC
cz Nedeľa 28.04.2013, 21:15 • Estádio EFAPEL, Coimbra • Primeira Liga

Z mé strany vše, příjemný zbytek neděle. (23:08:45)

Je dobojováno! Académica de Coimbra si připisuje na své konto veledůležité vítězství, na které čekala skoro tři měsíce. Udělala velký krok k záchraně, zatímco hosté s ní budou mít ještě velké potíže. Byť ve druhém poločase bylo Moreirense o dost lepší, nedokázalo zkrátka gólově odpovědět na jedinou trefu Marinha.

90+3
    Tři minuty z nastavení jsou pryč. A domácí gólman Ricardo zatím nebyl výrazněji ohrožený.

90+1
    Moreirense mělo k dispzici přímý volný kop, jenže ani ten nevyužilo v gólový prospěch.

90
    Filipe Goncalves v závěru dostává také osobní trest v podobě žluté karty.

89
    Čtyři minuty přidá sudí Pedro Proenca druhému poločasu. Podaří se ještě Moreirense zvrátit stav?

88
    Pátá žlutá karta pro domácí, v závěru utkání jí dostává Rodrigo Galo.

87
    Pevná defenzíva Akademiků nyní znemožnila soupeři jakékoli podnikání.

86
    Hosté měli k dispozici rohový kop, jenže na brankáře Ricarda byl spáchán faul. U míče tak zůstane Coimbra.

85
    Je vidět, že se domácí budou snažit šetřit čas za každou cenu. Marinho nyní držel míč v rohu hřiště.

83
    Pintassilgo se snažil, aby míč překročil brankovou čáru, střelou zleva, tu mu ovšem polapil Ricardo.

80
    Menší zdržení hry, Makelele leží na zemi v bolestech po souboji s jedním z protihráčů.

79
    Zhruba deset minut do konce zbývá svěřencům kouče Augusta Inácia, aby s výsledkem ještě něco udělali. Šance tu pořád je.

77
    Poslední střídání Académicy. Domácí posilují obranu, Wilsona Eduarda nahradil Bruno China.

76
    Hosté podruhé střídají. Paulinho je stažen ze hry, na hřiště je vpuštěn Rafael Lopes.

74
    Domácí se brání zuby nehty. Nedovoleným způsobem si nyní počínal Cissé a také dostává žlutou kartu.

70
    A zase mohlo být vyrovnáno! Pintassilgo napřáhl z dobrých dvaceti pěti metrů a orazítkoval břevno. Ve druhém poločase je Moreirense branky opravdu hodně, hodně blízko.

69
    Hra se přece jenom trošku přiostřuje, Proenca tasí v krátkém sledu už třetí žlutou kartu. Autor branky Marinho je také potrestán osobním trestem.