NY Rangers – Florida 1:3 (kon.) | Buffalo – Toronto 5:4 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – NJ Devils 1:4 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (kon.) | Nashville – Calgary 5:3 (kon.)
Winnipeg – Washington 0:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Buffalo Sabres
5:4 (1:2, 2:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
cz Piatok 22.03.2013, 00:01 • HSBC Arena Buffalo • NHL

To je ode mě vše, dobrou noc a u NHL brzy nashledanou. (03:22:23)

Úchvatnou bitvu dokázali domácí borci dotáhnout do vítězného konce, soupeři ale dovolili bodovat, což pro ně není pozitivní zpráva. Maple Leafs přitom celou polovinu zápasu vedli, nakonec se na půdě Sabres musejí spokojit s bodem.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Buffalo Sabres
    Rozhodující nájezd si na své konto připisuje až STEVE OTT, který na Reimera vyzrál bekhendem v šesté sérii. Předtím se už dokázal trefit Bozak (TOR), na jeho ránu ale odpověděl Stafford (BUF) což byl nakonec také klíčový okamžik tohoto rozstřelu.

Samostatné nájezdy začínají.

Opatrnější prodloužení nám vítěze určit nemohlo. Jdeme na loterii jménem samostatné nájezdy, v nich už se vše dozvíme.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:59
    V závěru měli ještě oba celky po jedné šanci. Bozak s Leopoldem ovšem na Millera, respektive Reimera, nevyzráli.

63:29
    Gardiner nyní prověřil schopnosti Millera. Ten se ale nenechal překvapit.

62:42
    V prodloužení se hraje dost opatrný hokej. Nyní mimo tři tyče pálil hostující MacArthur.

61:15
    Buffalo dohrávalo početní výhodu. O střelecké pokusy se postarali Ennis a Hodgson, Reimer si ale s oběma poradil.

60:43

60:01

Vyrovnaný duel nakonec nerozhodly ani tři třetiny. O skvělou porci zábavy se nám tak postará prodloužení, do nějž oba týmy vstoupí za divokého stavu 4:4.

60:00

59:13
    To je vzruchu! Z blízkosti se nepodařilo skórovat Ennisovi, naopak po velké chybě spěchal do brejku Frason. Ale svůj únik gólově nezakončil.

58:43
    Buffalo dostává v závěru utkání velkou šanci. Kuljomin (TOR) jde na dvě minuty za hru vysokou holí.

57:56
    Kdyby nyní Foligno dostal přihrávku, střílel by do poloodkryté branky. Toronto se však ubránilo.

57:28
    Až nyní je hra přerušená. Miller pro jistotu schoval puk do lapačky. Následuje komerční přestávka. A nutno dodat, že vše směřuje k prodloužení.

56:28
    Dvě tutovky na každé straně! Toronto v té druhé nastřelilo tyčku. Buffalo zase nevyužilo brejk tři na dva, perfektně zakročil Reimer.

Viktor Sandev

Góly a asistencie: 19. Ennis (Ott, Ehrhoff), 32. Foligno (Porter, Ehrhoff), 33. Pominville (Hodgson), 41. Ehrhoff (Hodgson, Ennis), 65. Ott – 9. Bozak (Kessel, Phaneuf), 11. Kadri (Kuljomin, MacArthur), 29. Grabovski (Gardiner, Kadri), 47. Kadri (Franson, Kessel)

Buffalo Sabres: Miller (Enroth) - Weber, Ehrhoff, Regehr, Myers, Leopold, Pysyk - Leino, Ennis, Stafford - Pominville, Ott, Hodgson - Flynn, Porter, Foligno - Kaleta, Hecht, Scott
    Toronto Maple Leafs: Reimer (Scrivens) - Phaneuf, Gunnarsson, Gardiner, Liles, Fraser, Franson - Kessel, Bozak, Van Riemsdyk - Kuljomin, Kadri, Grabovski - Frattin, McLaren, McClement - Orr, MacArthur, Komarov

Rozhodca: Hasenfratz, St. Laurent - Nowak, Miller