Nijmegen – Breda 1:1 (kon.) | Groningen – Heracles 2:0 (kon.) | Utrecht – Alkmaar 2:1 (kon.)
Arnhem – Kerkrade 3:0 (kon.)
FC Utrecht
2:1 (0:0)
AZ Alkmaar
cz Nedeľa 02.12.2012, 14:30 • Galgenwaard • Holandská Eredivisie

Skončilo nám utkání, ve kterém padli 3 branky a všechny až ve druhém poločasu. Skore nejprve otevřel nově příchozí na hřišti ve 48. minutě de Kogel, ale za 2 minuty bylo ihned srovnáno, když obrovskou minelu domácího brankáře Ruitera využil Reijnen. O vítěznou branku, která přinesla plný bodový zisk pro hráče Utrechtu, se přičinil v 84. minutě Mulenga a uzavřel skore na 2:1. Děkuji Vám za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou! (16:32:02)

90+4
    Alkmaar se nadechuje k velkému tlaku. Centr posílá do vápna Beerensen, ale domácí se úspěšně brání.

90+2
    Ruiter má problémy s míči, které mu jdou ze shora přímo do ruky! Opět mu míč padá, ale Elm tentokrát nevyužívá šanci a je ihned obklopen přesilou domácích hráčů.

90
    Nastavují se 4 minuty.

89
    Potlesku na otevřené scéně se dostává střelci branky na 2:1 Jacobu Mulengovi, nahrazuje jej Bob Schepers.

87
    Blízko vyrovnání má Steven Berghuis po skrumáži se dostává k míči a tváří tvář z hranice malého vápna trestuhodně přestřeluje branku!

85
    Victor Elm vidí žlutou kartu.

84
    Ze hřiště odchází Thomas Lam a místo něj Erik Falkenburg jde na hřiště.

83
    Utrecht právě vstřelil branku!

Domácí se ujímají vedení! Kogel zahrává rohový kop na hlavičku Lama a ten posílá míč pouze na hranici pokutového území, kde stojí osamocen JACOB MULENGA a obloukem posílá míč na levou stranu Estebanovi branky!

82
    Kogel obstřeluje zeď a posílá míč přímo doprostřed branky, a ten se odráží na roh.

81
    Sarota přihrává Asaremu a ten je faulován 22 metrů od branky hostí. Kogel se staví k přímému kopu.

79
    Volný přímý kop z okolí rohového praporku pro hostující mužstvo za faul Maarela končí odkopem od branky.

77
    Hra opět pokračuje a hostující Henriksen nachází Lama, který z úhlu míří mimo branku.

75
    Zraněný Donny Gorter, který je odnášen na nosítkách ze hry, je střídán Gilianoem Wijnaldumem.

72
    Rohový kop pro Utrecht zahrává Sarota, jenže k míči se dostává Esteban s Gorterem a druhý jmenovaný leží na zemi a musí být ošetřován. Esteban ho zasáhl při výskoku pravým kolenem.

70
    Ruiter skládá reperát za svoji chybu při vyrovnávací brance! Po skvělé akci se k němu dostává Maher a Ruiter skvělým zákrokem vyráží míč!

69
    První střídání na straně Alkmaaru. Přichází Steven Berghuis a nahrazuje Johanna Berga Gudmundssona.

67
    Nejaktivnější hráč dosavadního průběhu hry Zullo posílá míč přímo do náruče brankáře Estebana.

65
    Následující přímý kop v podání Zulla nachází Jacoba Mulenga, který hlavičkuje do branky a famózní zákrok si na své konto připisuje Esteban!

64
    Blízko vápna Kogela fauluje Markus Henriksen a vidí první žlutou kartu utkání.

63
    Po dvou brankách na začátku druhé půle hra padá do šedi poločasu prvního.

61
    Centr v podání Beerense nachází Mahera, který netrefuje branku.

59
    Zullo si zpracovává těžký míč od Klogena a běží sám na branku po brankové čáře, kde vysílá něco mezi přihrávkou a střelou, ale bohužel netrefuje ani branku a ani nenachází spoluhráče.

57
    Taktický faul Wuytense.

55
    Beerens trefuje břevno! Nikým nehlídán z poza velkého vápna vysílá tvrdou střelu, která končí na horní tyčce Ruiterovi branky.

53
    Střelec vyrovnávající branky pro jistotu posílá míč na roh, který hostující obrana bez problémů zvládá ubránit.

50
    Alkmaar právě vstřelil branku!

A máme tu vyrovnáno! Po rohovém kopu Alkmaaru dělá domácí brankář Robbin Ruiter obrovskou chybu a míč směřující přímo ze vzduchu mu propadá mezi rukama a pro ETIENNA REIJNENA nebylo těžké trefit prázdnou branku z brankové čáry.

48

Tak tomu se říká nástup jako hrom! LEON DE KOGEL po třech minutách na hřišti dostává nadýchaný centr od Saroty a hlavou posílá míč za Estebanova záda !

47
    Zullo centruje do vápna, kam se vrátil Maher a odkopává míč.

46

Před začátkem druhé půle tu máme střídání. Na hřiště místo Alexandera Gerndta nastupuje Leon De Kogel.

Skončil nám velmi nudný první poločas, ve kterém jsme toho moc neviděli. Diváci při odchodu do kabin obě mužstva vypískala. Doufejme, že druhý poločas, který by měl začít okolo 15.35, přinese výrazné zlepšení a nějakou tu branku.

45
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu.

44
    Ruka pískána v Altidoremu v pokutovém území Utrechtu.

42
    Elm s Lamem se dostávají do problémů díky vysokému presinku domácích hráčů. Problém hasí Esteban.

42

41
    Volný přímý kop za faul na Gudmundssona končí daleko za domácí brankou.

40
    Utrecht dostává výhodu, ale jeho akce jsou statické a míč putuje až na kopačky brankáře Ruitera.

39
    Oar zkouší další ze svých střel z dálky, ale jeho pokus je blokován Lamem.

38
    Jozy Altidore leží na zemi po špatném došlápnutí, ale už pokračuje ve hře.

37
    I na druhé straně začíná akce od brankáře. Domácí Utrecht ztrácí balon.

36
    Lam zahajuje akci přihrávkou na Mahera, ale ten okamžitě vrací až k brankaři Estebanovi.

34
    Další akce v podání Oara, končí výkopem od branky.

32
    Tommy Oar střílí z velké dálky a míč těsně mijí horní tyčku Estebanovi svatyně.

30
    Faul ze škatulky taktických v podání Elma.

29
    Ruiter rozehrává nakrátko na nejbližšího hráče, kterým je Horn. Ten pod tlakem míč vrací a brankář Utrechtu odkopává míč daleko od branky.

27
    Roy Beerens posílá míč přímo na brankáře, který má velké problémy při z pracování míče a odkopem na rohový kop uklidňuje situaci Wuytens.

25
    Ostrý faul v podání Lama na Zullu, rozhodčí dává Lamovi varování, že příště bude napomínán žlutou kartou. Následný volný kop je přerušen písknutím hlavního arbitra kvůli útočnému faulu.

24
    Útočný faul v podání Altidoreho.

23
    Maarel posílá míč na volného Mulengu, který stojící sám před brankou posílá míč jen do boční sítě.

21
    Blízko Zulla dopadá petarda, který se leká a posílá míč do autu.

20
    Kali zkouší střelu z půlky hřiště, ale ta nemá potřebnou razanci ani směr a tak končí mimo branku Estebana.

17
    Na druhé straně Gudmundsson dostává míč od Mahera a střílí úplně sám před brankou a překonává Ruitera po zemi, ale toho zastupuje Hoorn a posílá míč daleko pryč.

15
    Individuální akcí se nyní blýskl Alexander Gerndt. Z pravé strany se dostává do středu hřiště a obehrává obránce Alkmaaru a zkouší střelu z poza vápna a Esteban špičkami prstů vytahuje míč na tyč!

14
    I domácí se nevyhýbají chybě v přihrávce a dávají možnost poslat míč do hry Alkmaaru.

13
    Elm se snaží najít Beerense, ale jeho přihrávka je moc dlouhá.

11
    Gudmundsson získává pro svůj tým první roh utkání, ale tato akce končí na kopačkách domácích.

10
    Další akce z levé strany pro domácí. Zullo a Asare posílají jednu přihrávku za druhou, ale hostující obrana všechny možnosti blokuje a posléze posílá míč od branky.

9
    Hosté se dostávají do přečíslení 4 na 3. Maher místo nahrávky do strany na volného spoluhráče zkouší střelu, která mu nesedá a míří vysoko nad branku.

8
    Faul kapitána domácích Asareho na půlící čáře.

6
    Gerndt zkouší znovu akci po levé straně hřiště, ale je obehrán Lamem, který okamžitě přenáší hru na obranou půli Utrechtu.

5
    Po dvakrát centruje Zullo do vápna, ale jeho přihrávky vždy najdou adresáta z hostujícího Alkmaaru.

4
    Zullo zahrává dlouhý aut až to malého vápna, ale hostující obrana je v pozoru a hasí nebezpečí.

3
    Zraněný Elm se po ošetření vrací do hry.

3
    Po ošetření se pokračuje ve hře. Mulenga zkouší najít Oara, který přihrávku nezachytává.

1
    Hned v první minutě dochází ke zranění. Na trávníku leží hostující Elm, který při výskoku dostal loktem do hlavy od domácí ho zadáka va der Horna.

1

FC Utrecht: Ruiter - Zullo, Wuytens, van der Horn, van der Maarel - Asare, Kali, Sarota - Gerndt, Mulenga, Oar

AZ Alkmaar: Esteban - Gorter, Viergever, Reijnen, Lam - V. Elm, Maher, Henriksen - Gudmundsson, Altidore, Beerens

Rozhodčí: Pieter Vink.

To hostující Alkmaar je na tom hůře. V této sezoně vyhrál pouze 3krát a 5krát remizoval. V tabulce zaujímá se 14 body 12. příčku a na dnešního soupeře ztrácí 8 bodů. V posledním kole prohrál doma s Feynordem Rotterdam na svém hřišti 0:2.

Domácí Utrecht zaznamenal svou poslední výhru v 11. kole, kdy rozstřílel Willem II na jeho hřišti 5:1. Ve 12. kole prohrál ve Waalwijku vysoko 0:4, jeden bod brali domácí v 13. kole, kdy hostili Twente. V posledním kole Utrecht zavítal na hřiště Nijmegenu a prohrál 0:2. Domácím patří v 18. členné tabulce 6. místo na vedoucí Twente ztrácí 12 bodů.

Přeji krásné nedělní odpoledne a vítám Vás u 15. kola nizozemské Eredivisie mezi domácím FC Utrecht a hosty AZ Alkmaar. Start utkání je naplánován na 14.30.