Nijmegen – Breda 1:1 (kon.) | Groningen – Heracles 2:0 (kon.) | Utrecht – Alkmaar 2:1 (kon.)
Arnhem – Kerkrade 3:0 (kon.)
FC Utrecht
2:1 (0:0)
AZ Alkmaar
cz Nedeľa 02.12.2012, 14:30 • Galgenwaard • Holandská Eredivisie

Skončilo nám utkání, ve kterém padli 3 branky a všechny až ve druhém poločasu. Skore nejprve otevřel nově příchozí na hřišti ve 48. minutě de Kogel, ale za 2 minuty bylo ihned srovnáno, když obrovskou minelu domácího brankáře Ruitera využil Reijnen. O vítěznou branku, která přinesla plný bodový zisk pro hráče Utrechtu, se přičinil v 84. minutě Mulenga a uzavřel skore na 2:1. Děkuji Vám za pozornost a u dalšího přenosu na viděnou! (16:32:02)

90+4
    Alkmaar se nadechuje k velkému tlaku. Centr posílá do vápna Beerensen, ale domácí se úspěšně brání.

90+2
    Ruiter má problémy s míči, které mu jdou ze shora přímo do ruky! Opět mu míč padá, ale Elm tentokrát nevyužívá šanci a je ihned obklopen přesilou domácích hráčů.

90
    Nastavují se 4 minuty.

89
    Potlesku na otevřené scéně se dostává střelci branky na 2:1 Jacobu Mulengovi, nahrazuje jej Bob Schepers.

87
    Blízko vyrovnání má Steven Berghuis po skrumáži se dostává k míči a tváří tvář z hranice malého vápna trestuhodně přestřeluje branku!

85
    Victor Elm vidí žlutou kartu.

84
    Ze hřiště odchází Thomas Lam a místo něj Erik Falkenburg jde na hřiště.

83
    Utrecht právě vstřelil branku!

Domácí se ujímají vedení! Kogel zahrává rohový kop na hlavičku Lama a ten posílá míč pouze na hranici pokutového území, kde stojí osamocen JACOB MULENGA a obloukem posílá míč na levou stranu Estebanovi branky!

82
    Kogel obstřeluje zeď a posílá míč přímo doprostřed branky, a ten se odráží na roh.

81
    Sarota přihrává Asaremu a ten je faulován 22 metrů od branky hostí. Kogel se staví k přímému kopu.

79
    Volný přímý kop z okolí rohového praporku pro hostující mužstvo za faul Maarela končí odkopem od branky.

77
    Hra opět pokračuje a hostující Henriksen nachází Lama, který z úhlu míří mimo branku.

75
    Zraněný Donny Gorter, který je odnášen na nosítkách ze hry, je střídán Gilianoem Wijnaldumem.

72
    Rohový kop pro Utrecht zahrává Sarota, jenže k míči se dostává Esteban s Gorterem a druhý jmenovaný leží na zemi a musí být ošetřován. Esteban ho zasáhl při výskoku pravým kolenem.

70
    Ruiter skládá reperát za svoji chybu při vyrovnávací brance! Po skvělé akci se k němu dostává Maher a Ruiter skvělým zákrokem vyráží míč!

69
    První střídání na straně Alkmaaru. Přichází Steven Berghuis a nahrazuje Johanna Berga Gudmundssona.

67
    Nejaktivnější hráč dosavadního průběhu hry Zullo posílá míč přímo do náruče brankáře Estebana.

65
    Následující přímý kop v podání Zulla nachází Jacoba Mulenga, který hlavičkuje do branky a famózní zákrok si na své konto připisuje Esteban!