Šiauliai – Levadia Tallinn 0:2 (kon.) | Malisheva – Budućnost Podgorica 1:0 (kon.) | Aktobe – FK Sarajevo 0:1 (kon.)
FK Liepāja – Víkingur 1:1 (kon.) | Magpies – Derry City 2:0 (kon.) | Bravo Lublaň – Connah's Quay 0:1 (kon.)
Noah – Škendija 2:0 (kon.) | Tallinna Kalev – Urartu 1:2 (kon.) | Atlètic Escaldes – Dudelange 0:1 (kon.)
Floriana – Tre Penne 3:1 (kon.) | Kutaisi – KF Tirana 1:1 (kon.) | UNA Strassen – Kuopio 0:0 (kon.)
Vaasa – Žalgiris Vilnius 1:2 (kon.) | Žodino – Milsami 2:4 (kon.) | Caernarfon – Crusaders 2:0 (kon.)
Bala Town – Paide 1:2 (kon.) | Partizani Tirana – Marsaxlokk 1:1 (kon.) | Tikveš – Breiðablik 3:2 (kon.)
La Fiorita – Isloch Minsk 0:1 (kon.) | Shelbourne – St Joseph's 2:1 (kon.) | Mornar Bar – Dinamo Tbilisi 2:1 (kon.)
Valur – Vllaznia Skadar 2:2 (kon.) | Stjarnan – Linfield 2:0 (kon.)
Mornar Bar
2:1 (2:0)
FC Dinamo Tbilisi
cz Štvrtok 11.07.2024, 20:45 • DG Arena Lješkopolje, Podgorica (MNE) • Európska konferenčná liga • Predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Zdravím a vítám všechny příznivce evropského klubového fotbalu u sledování on-line přenosu utkání prvního předkola Konferenční ligy mezi týmy FK Mornar a FC Dinamo Tbilisi.

FK Mornar Bar

Mornar je černohorským klubem, který byl založen již před 101 lety. Za dobu své existence ještě nikdy nezískal mistrovský titul, ale v minulé sezóně dosáhl poprvé ve své historii na druhé místo v nejvyšší domácí soutěži. Díky tomuto překvapivému úspěchu si zahraje vůbec poprvé evropské poháry.

Dinamo Tbilisi je gruzínským klubem, který byl založen před 98 lety a jedná se s devatenácti mistrovskými tituly o nejúspěšnější gruzínský klub. Poslední titul však získal v roce 2022 a v minulé sezóně obsadil druhé místo. Ani aktuálně rozehraná sezóna zatím Dinamu moc nevychází, v gruzínské lize mu patří až páté místo. Dinamo Tbilisi se pravidelně dostává do pohárové Evropy, v drtivé většině však končí už v předkolech. V minulé pohárové sezóně Dinamo neuspělo v prvním předkole Ligy mistrů ani ve druhém předkole Konferenční ligy.

Vzájemné zápasy

Tyto dva kluby se dosud nikdy neutkaly.

Mornar Bar: Popovič – Stevanovič – Baošič, Mitrovič, B. Vukotič – Dubljevič, Kaludjerovič (C), Djurišič – Zorič, Ondong-Mba, Vušurovič
    Náhradníci: Pavličič, Četkovič, Vujačič, Kiši, Kolundžič, Vukovič, Ljutica, Trifunovič, Ljutica, Trifunovič, Perovič, Seratlič
    Trenér: Medigovič

FC Dinamo Tbilisi: Makatsaria – Kharebashvili, Kalandadze (C), Ugrechalidze, Khvadagiani – Osikmashvili, Lominadze – Santis Cayax, Simon, Tsetskhaladze – Salia
    Náhradníci: Beruashvili, Chochoshvili, Iobashvili, Skhirtladze, Samushia, Bagrationi, Sikharulashvili, Gvasalia, Cadete, Moistrapishvili, Berelidze
    Trenér: Feldhofer

Rozhodčí: Ginčev – Dojnov, Maksimov.

1

20
    Mornar právě vstřelil branku!
    Trestným kopem ze 30 metrů nádherně vymetl šibenici MARKO DJURIŠIĆ.
    20. Marko DJURIŠIĆ - 1:0

22
    Samostatný nájezd zakončil po kličce gruzínskému brankáři do prázdné MILAN VUŠUROVIĆ. Asistence: Marko Djurišić.
    22. Milan VUŠUROVIĆ - 2:0

38
    Žlutá karta pro tým Mornar Bar (Balša Dubljević).

44
    Žlutá karta pro tým FC Dinamo Tbilisi (Nikoloz Ugrechelidze).

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+2

Domácí Mornar nebyl před začátkem utkání považován za favorita, ale zápas se mu zatím mimořádně daří, nad Dinamem Tbilisi vede po první půli 2:0. Nejprve se ve 20. minutě prosadil Marko Djurišić a o pouhé tři minuty později ten samý hráč asistoval na gól Milanu Vušurovićovi. Hosté se budou muset hodně zvednout, aby si vytvořili ve druhém poločase lepší pozici pro odvetu.

46

46
    Střídání v týmu FC Dinamo Tbilisi:
    ze hřiště odchází Niko Cecchladze, přichází Saba Samušhia,
    ze hřiště odchází Nodar Lominadze, přichází Davit Schirtladze.

56
    První větší příležitost hostů měl Schirtladze, který se protáhl až před bránu, dloubák z úhlu však rozvlnil jen boční síť.

66
    Střídání v týmu Mornar Bar:
    ze hřiště odchází Darko Zorić, přichází Kotaro Kiši.

68
    Žlutá karta pro tým FC Dinamo Tbilisi (Aleksandre Kalandadze).

69
    ze hřiště odchází Levan Osikmašvili, přichází Giorgi Moiscrapišvili.

70
    ze hřiště odchází Vakhtang Salia, přichází Jaduli Iobashvili.

71
    ze hřiště odchází Balsa Dubljevic, přichází Marko Ćetković,
    ze hřiště odchází Balša Vukotić, přichází Ermin Seratlić.

80
    Cayax si navedl míč na pěknou střelu z 20 metrů, která letí těsně kolem domácí šibenice.

81
    ze hřiště odchází Saba Charebašvili, přichází Muchran Bagrationi.

84
    Červená karta pro tým Mornar Bar (Ermin Seratlić).

87
    Žlutá karta pro tým FC Dinamo Tbilisi (Giorgi Moiscrapišvili).

89
    Žlutá karta pro tým Mornar Bar (Marko Djurišić).

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+3
    ze hřiště odchází Chris-Marlon Ondong-Mba, přichází Aleksandar Vujačić,
    ze hřiště odchází Marko Djurišić, přichází Nikola Vuković.

90+4
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Desetičlenný kotel gruzínských vlajkonošů rozveselil přesnou hlavičkou po rohovém kopu Santise Cayaxe NIKOLOZ UGRECHELIDZE.
    90+4. Nikoloz UGRECHELIDZE - 2:1

90+5

Zápas skončil překvapivým vítězstvím domácího týmu, Mornar Bar porazil Dinamo Tbilisi 2:1. Domácí si na vítězství zadělali v prvním poločase, který vyhráli 2:0. Nejprve se ve 20. minutě prosadil Marko Djurišić a o pouhé tři minuty později ten samý hráč asistoval na gól Milanu Vušurovićovi. Ve druhé půli přišla komplikace v podobě červené karty, kterou obdržel v 84. minutě Ermin Seratlić. Dinamo ale už stihlo jen snížit zásluhou Nikoloze Ugrechelidzeho a trochu si tak vylepšit pozici do odvety.

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 0:8. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 15:20. (22:47:28)