Uruguaj – Kolumbia 0:1 (kon.)
Uruguaj
0:1 (0:1)
Kolumbia
cz Štvrtok 11.07.2024, 02:00 • Bank of America Stadium, Charlotte • Copa América • Semifinále

Semifinále mezi Uruguayí a Kolumbií je za námi, raduje se druhý zmíněný. Po 23 letech se totiž podívá do finále Copa América!

Rozhodlo se o tom už v prvním poločase, kdy ve 40. minutě otevřel skóre hlavičkou Jefferson Lerma. Před koncem poločasu se nechal vyloučit Daniel Muñoz a čekal nás zajímavý druhý poločas.

V něm se ale nic nestalo. Šancí na obou stranách bylo dost, Uruguay ale svůj tlak nedokázala přetavit v gól, i když k tomu neměli Darwin Núñez ani Luis Suárez tak daleko. Uruguay si zahraje o 3. místo proti Kanadě. Kolumbie se utká proti Argentině 15.7. ve finále turnaje.

Děkuji za pozornost a brzy na viděnou! (04:03:32)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:8.

90+8

90+7
    Giorgian De Arrascaeta měl poslední možnost v zápase. Rozehrál rohový kop, který odvrátila obrana Kolumbie.

90+7
    Žlutá karta pro tým Kolumbie (Kevin Castaño).

90+7
    Žlutá karta pro tým Kolumbie (Carlos Cuesta).

90+5
    José Giménez se dobře zorientoval v pokutovém území a vypálil míč z voleje na bránu. Brankář soupeře však může zůstat klidný, protože střela šla daleko mimo levou tyč.

90+4
    Držení za dres Manuela Ugarteho nemohl rozhodčí Ramos nechat bez povšimnutí, a tak píská nedovolené bránění. Kolumbie bude rozehrávat nařízený přímý kop

90+3
    Mateus Uribe měl šanci skórovat, když svou přízemní střelu z první na hranici vápna namířil doprostřed brány. Gólman však hráčův pokus skvěle odhadl a vyrazil míč na tyč.

90+2
    Federico Valverde a Agustin Canobbio předvedli krásnou kombinaci, ale Camilo Vargas jejich plán odhadl a skvěle míč zachytil.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut v zápase, ve kterém se rozhodne o druhém finalistovi.

90
    Střídání v týmu Uruguay:
    ze hřiště odchází Nicolás de la Cruz, přichází Agustín Canobbio.

89
    Štěstí z hranice pokutového území zkusil Maximiliano Araújo, ale jeho rána směřující k levé tyči soupeřovy branky, byla příliš slabá na to, aby uspěla.

88
    Mateus Uribe se bleskově objevil s míčem na kopačce v pokutovém území, ale v zakončení selhal, když netrefil branku a poslal míč těsně vedle levé tyče. Nedokázal tak úspěšně využít kvalitní přihrávku od Kevina Castana. Mohlo být hotovo.

87
    Střídání v týmu Kolumbie:
    ze hřiště odchází Luis Díaz, přichází Luis Sinisterra.

86
    Giorgian De Arrascaeta ve vápně našel Josého Giméneze, ten ale svou hlavičkou poslal míč vysoko nad bránu.

85
    Manuel Ugarte vyslal zpoza vápna střelu, která byla zblokována obranou Kolumbie a následovat bude další rohový kop.

84
    Z této akce domácí nic nevytěžili, ovšem u míče jsou stále a tlak chtějí zvýšit. Čeká nás zajímavý konec duelu.

83
    Uruguay vybojovala rohový kop v poslední desetiminutovce a bude chtít utkání srovnat.