Frosinone – Cagliari 3:1 (kon.) | Empoli – Monza 3:0 (kon.) | Salernitana – CFC Janov 1:2 (kon.)
Lecce – Juventus 0:3 (kon.)
Frosinone Calcio
3:1 (0:1)
Cagliari Calcio
cz Nedeľa 21.01.2024, 12:30 • Stadio Benito Stirpe, Frosinone • Talianska Seria A • 21. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:18. (14:45:09)

Frosinone přerušilo sérii pěti porážek v řadě a v tabulce se alespoň pro tuto chvíli posunulo na třinácté místo. Cagliari zůstalo sedmnácté.

Fotbalisté Frosinone ve druhém poločase výrazně zabrali, třikrát skórovali a vítězí tak nad Cagliari 3:1!

V první půli se prosadili pouze hosté, když se ve 26. minutě trefil Ibrahim Sulemana. Před pauzou mohli domácí srovnat, jenže Barrenecheův zásah byl nakonec anulován po předchozí útočný faul Brescianiniho. Po změně stran svěřenci kouče Di Francesca ještě zvýšili tlak a dočkali se obratu. Vyrovnání přišlo v 64. minutě, kdy centr střídajícího Harrouiho využil kapitán Luca Mazzitelli. V 75. minutě už Frosinone vedlo, když se z přímého kopu krásně trefil Matías Soulé. Cagliari v závěru mohlo srovnat, ovšem při hlavičkách Dosseny a Pavolettiho svůj tým výrazně podržel brankář Turati. Tečku za utkáním tak udělal na konci avizovaného nastavení Kaio Jorge, který zpečetil výsledek po kontru do zcela otevřené obrany soupeře.

90+6

90+6
    Kaio Jorge ještě dostává žlutou kartu za oslavu gólu, při níž si vysvlékl dres.
    90+5. Kaio JORGE - 3:1

90+5
    Frosinone právě vstřelilo branku!
    Domácí dnes vyhrají! Po ubráněném rohu podnikli protiútok do otevřené obrany soupeře. Skvělou práci odvedl Farès Ghedjemis. Ten balón po pravé straně vyvezl a udržel. Poté zapojil do hry Nadira Zorteu, který s ním doběhl do pokutového území a předložil před bránu nabídku KAIOVI JORGEOVI, jenž to měl už snadné – 3:1.

90+5
    Střídání v týmu Frosinone Calcio:
    ze hřiště odchází Francesco Gelli, přichází Kevin Bonifazi.

90+4
    Rozhodčímu se nelíbilo počínání hráčů ve skrumáži před dalším rohovým kopem. Vybral si hostujícího Pavolettiho, kterému udělil žlutou kartu.
    90+3. Turati domácí podržel po hlavičce Pavolettiho.

90+3
    Po něm hlavičkoval Leonardo Pavoletti, který to trefil odrazem o zem. U levé tyče však skvěle zasahuje Stefano Turati!

90+3
    Žlutou kartu za protesty dostal Nadir Zortea. Hosté zahrávají druhý roh v krátkém sledu.

90+2
    Nahitan Nández posílal do šestnáctky dobrý centr. Na zadní tyč si nabíhal Alessandro Di Pardo, ale balón přizvedl na roh Brescianini.

90+1
    Rozhodčí Dionisi nastaví čtyři minuty!
    89. Dossenova hlavička, kterou vyrazil Turati.

89
    Mohlo být srovnáno! Tommaso Augello rozehrával standardní situaci z levé strany. Po jeho centru hlavičkoval Alberto Dossena a Turati podržel domácí skvělým reflexivním zákrokem!

88
    Domácímu brankáři Turatimu vůbec nesedl odkop. Ke štěstí Frosinone zamířil alespoň na svého spoluhráče Zorteu, který těžký balón neudržel na hřišti.

86
    Leonardo Pavoletti trefil vysokou nohou Enza Barrenecheu. Pískáno proti hostím.

85
    Na hranici pokutového území se uvolnil Antoine Makoumbou. Střela mu však nesedla a hodně domácí bránu minula.