Osasuna – Getafe 3:2 (kon.) | Real Madrid – Almería 3:2 (kon.) | Real Betis – Barcelona 2:4 (kon.)
Girona – Sevilla 5:1 (kon.)
Real Betis
2:4 (0:1)
FC Barcelona
cz Nedeľa 21.01.2024, 18:30 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španielska LaLiga • 21. kolo

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 12:9. (20:32:48)

Druhý poločas byl mnohem zajímavější než první. Nabídl nám interesantní podívanou a hned pět vstřelených branek. Krátce po začátku druhé půle se prosadil hostující Ferrán Torres a vypadalo to, že utkání bude směrovat k pohodlné výhře hostů. Jenže slova se ujal někdejší hráč Realu Madrid Isco, který dvěma brankami během pěti minut dokázal vyrovnat. Hosté se následně marně snažili o ztečení soupeřovy branky a když už to vypadalo, že všechno směřuje k remíze, prosadil se v poslední minutě střídající João Félix. V nastaveném čase pak dokončil hattrick Ferrán Torres. Sledovali jsme zajímavý fotbal se šesti vstřelenými brankami a řadou dalším pohledných akcí. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

90+9

90+8
    Hosté přišli o držení míče na útočné polovině, ale domácí již mají příliš málo času na pokus o vyrovnání.

90+6
    Vítor Roque nevybíravým skluzem sestřelil protihráče a vidí naprosto zaslouženou žlutou kartu, na kterou ještě reaguje podrážděně.

90+5
    Barcelona se i nadále snaží držet u míče a pohlídat si v poklidu závěrečné minuty utkání.

90+4
    Hosté se ještě dostali k dalšímu útoku, hra Betisu už je rozložená a o vítězi je rozhodnuto.

90+2
    Barcelona právě vstřelila branku! Akce do rozhozené obrany je zřejmě pojistkou výhry katalánského celku. Lamine Yamal narýsoval krásnou přihrávku, jejímž adresátem byl rozběhnutý FERRÁN TORRES, jenž si pohlídal míč a před vyběhnutým brankářem poslal míč do sítě.

90+1
    Domácí se pokusili o okamžitou odpověď, leč nepodařila se jim akce dovést do konce.

90
    Hlavní rozhodčí Gil nastavuje ještě 8 minut.

90
    Barcelona právě vstřelila branku! V závěru se přeci jen hosté prosazují a strhují vedení na svou stranu. Střídající JOÃO FÉLIX dostal zpět přihrávku od Ferrána Torrese a pravou šajtlí zatočil míč takovým způsobem, že na něj jeho krajan Silva v brance Betisu nedokázal dosáhnout.

89
    Nepřesnost v kombinaci hostujícího celku na útočné polovině končí míčem v autu.

88
    Félix procházel středem hřiště, až mu vystavil stopku jeden ze zadáků zelenobílého týmu.

87
    Borja Iglesias dostal těžkou přihrávku, o kterou ještě zabojoval a místo odkopu od branky uvidíme aut hostů.

85
    Stále je u míče Real Betis, který nepřipouští žádný závěrečný tlak katalánského družstva.

84
    Domácí drží míč na soupeřově polovině, což samozřejmě vůbec nevyhovuje hostům, kteří by rádi v závěru strhli vedení zpět na svou stranu.

83
    Nedovolený zákrok Vítora Roqueho dává míč domácímu celku, což je pro Betis celkem vítaná změna, jelikož hosté jsou v posledních minutách téměř neustále v držení míče.

82
    Rui Silva vyrazil na výlet mimo pokutové území, aby hlavou odvrátil centrovaný míč, což se mu podařilo.

81
    Střídání v týmu FC Barcelona:
    ze hřiště odchází Pau Cubarsí, přichází João Félix.

Pavel Černý

Góly: 56. Isco, 61. Isco (Henrique) – 21. F. Torres (Pedri), 48. F. Torres, 90. Félix (F. Torres), 90+2. F. Torres (Yamal)

Karty:   72. Vinícius (RBE) – 58. de Jong (BAR), 90+6. Roque (BAR)

Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:6. Fauly: 12:9.
    Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella (C), Papastathopoulos, Vinícius – Cardoso (73. Altimira), Isco, M. Roca – Henrique, José (46. B. Iglesias), Diao (46. Fékir).
    Náhradníci: Vieites – Pleguezuelo, Rodri, J. Cruz II, Busto, Visus Contreras.

Tréner: Manuel Pellegrini

FC Barcelona: I. Peña – Koundé, Araújo (C), Cubarsí (81. Félix), Balde – de Jong, Gündoğan, Pedri (71. F. López) – Yamal, Lewandowski (63. Roque), F. Torres.
    Náhradníci: Astralaga, Kochen – Roberto, Fort, Romeu, Guiu.