Brest – Lorient 4:0 (kon.) | Clermont Foot – Rennes 1:3 (kon.) | Lyon – Nantes 1:0 (kon.)
Montpellier – Marseille 1:1 (kon.) | Nice – Lens 2:0 (kon.) | Paríž – Metz 3:1 (kon.)
Remeš – Le Havre 1:0 (kon.) | Štrasburg – Lille 2:1 (kon.) | Toulouse – Monaco 1:2 (kon.)
Stade de Reims
1:0 (1:0)
Le Havre AC
cz Streda 20.12.2023, 21:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims • Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Stade de Reims: Y. Diouf – Okumu, Agbadou, De Smet, Foket – Teuma, Matusiwa, Itó – Daramy, Khadra, Nakamura.
    Náhradníci: Olliero – I. Diakité, Prouchet, Richardson, A. Koné, Salama, O. Diakité, Bojang, Diakhon.
    Trenér: William Still

Le Havre AC: Desmas – Lloris, Kinkoue, Salmier – Operi, Targhalline, R. Ndiaye, A. Touré – Bayo, Sabbi, Casimir.
    Náhradníci: Gorgelin – Négo, El Hajjam, Sangante, Kechta, Kuzjajev, Alioui, Joujou, Ayew.
    Trenér: Luka Elsner

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Torregrossa – Henry.

1

1
    Domácí fotbalisté zatím kombinují ve středu hřiště.

3
    První standardní situaci Remeše zahrával z levé strany Teuma, avšak obrana hostů byla pozorná a centr odvrátila do bezpečné vzdálenosti od své branky.

4
    Hráči Remeše jsou prozatím aktivnější, ale žádnou vyloženou šanci jsme zatím neviděli.

5
    Le Havre se na chvíli vymanil z tlaku a měl míč na svých kopačkách. Záhy ale hosté o balon přišli.

7
    První roh domácích fotbalistů také úvodní branku nepřinesl.

9
    Abdoulaye Touré vypálil z pětadvaceti metrů, jeho pokus však skončil dva metry od pravé tyče.

10
    Teuma utekl hostující obraně po levé straně, střílel ale už z velkého úhlu a Desmas si s jeho pokusem lehce poradil.

12
    První zákrok má za sebou na druhé straně také Yehvann Diouf.

13
    Hra se nyní trochu uklidnila a míč mají ve své moci domácí, kteří kombinují na vlastní polovině.

14
    Mohamed Daramy se ocitl v šestnáctce v nadějné pozici, střela mu ale nesedla a trefil pouze střed branky.

15
    Džunja Itó nebezpečně pálil z dvaceti metrů a Arthur Desmas jeho pokus vytěnil konečky prstů. Bude z toho další roh pro domácí!

16
    Emmanuel Agbadou hlavičkoval těsně mimo branku.

18
    Žlutá karta pro tým Le Havre AC (Rassoul Ndiaye).

20
    Azor Matusiwa zůstává ležet po faulu Ndiayeho na hřišti a nevypadá to s ním vůbec dobře!

21
    A pozor Rassoul Ndiaye inkasuje dokonce červenou kartu!
    21. Červená karta

23
    Hra po delší době konečně pokračuje, v útoku jsou domácí.

24
    Le Havre se ještě více zatáhl do defenzívy.

25
    Remeš právě vstřelila branku!
    KEITO NAKAMURA zůstal ve vápně úplně osamocen a po centru od Thomase Foketa z pravé strany otevírá skóre dnešního zápasu. Asistence: Thomas Foket.
    25. Keito NAKAMURA - 1:0

26
    Domácí hráči chtějí vytěžil ze své přesilovky co nejvíce a po úvodní trefě se znovu vrhli do útoku.

28
    Hosté se prozatím úspěšně brání atakům Remeše.

28
    Další rohový kop pro Remeš!

29
    Le Havre se tentokrát dokázal ubránit.

31
    Emmanuel Agbadou nebezpečnou střelou zprava vyzkoušel pozornost Desmase.

33
    Další roh domácích také Le Havre přežil bez úhony.

35
    Centr Nakamury tentokrát skončil v rukavicích Desmase.

36
    Hráči Le Havre jsou po vyloučení Ndiayeho ještě ve větším útlumu než na začátku utkání a koledují si o další branku.

38
    Hostům vázne rozehrávka a téměř každý kontakt s míčem jim působí potíže.

40
    Domácí fotbalisté nikam nespěchají a drží míč na kopačkách ve středu hřiště.

41
    Pokus o rychlý výpad domácích končí v náručí Desmase.

43
    Hráči Remeše se snaží najít skulinku v hostující obraně, avšak zatím bez úspěchu.

45
    Beton hostů je zatím neprostupný.

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+1
    Keito Nakamura vystřelil zpoza vápna pouze nad branku.

45+2
    Závěr první poloviny se dohrává ve středu hřiště.

45+2

Domácí Remeš si naprosto po zásluze odnáší do kabin jednobrankový náskok. Její dominanci v prvním poločase umocnilo vyloučení Rassoula Ndiayeho po ostrém zákroku na Azora Matusiwu. Prozatím jediným střelcem duelu je Keito Nakamura, jenž otevřel skóre zápasu v 25. minutě. Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.

46

46
    Centr Casimira doletěl pouze do rukavic Dioufa.

48
    Druhé dějství nám zatím nabízí podobný obrázek jako v první půli. Aktivnějším týmem je domácí Remeš.

50
    Obranný val hostů stále odolává veškerým snahám Remeše.

51
    Joseph Okumu se svým pokusem z velké vzdálenosti neuspěl a zamířil vysoko nad branku.

53
    Vůbec první roh pro Le Havre nedopadl vůbec dobře a do brejku se řítili domácí. Rychlý kontr byl zastaven pouze za cenu faulu.

54
    Žlutá karta pro tým Le Havre AC (Josué Casimir).

55
    Domácí fotbalisté teď dokonce vsítili branku, jenže praporek pomezního rozhodčího jejich radost utnul.

57
    Teuma vybojoval volný přímý kop pro domácí, ze kterého se ale ohrožení branky hostů nekonalo.

58
    Střídání v týmu Le Havre AC:
    ze hřiště odchází Emmanuel Sabbi, přichází Yassine Kechta.

58
    ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Nabil Alioui.

59
    Hosté měli k dispozici také volný přímý kop, ale své možnosti nedokázali využít.

61
    Domácí fotbalisté opět drží míč na svých kopačkách.

63
    Střídání se chystá také v domácím týmu.

64
    Střídání v týmu Stade de Reims:
    ze hřiště odchází Mohamed Daramy, přichází Oumar Diakité.

65
    Střela Teumy byla zblokována hostující obranou.

67
    Nový muž na hřišti Oumar Diakité byl přistižen v ofsajdu.

69
    Dalekonosný centr z poloviny hřiště z kopaček hostů svého adresáta nenašel.

71
    Keito Nakamura centroval z pravé strany. Jeho přihrávka ale jen prosvištěla do zámezí.

73
    Azor Matusiwa měl na kopačce druhou branku domácích! Desmas jeho projektil vynikajícím zákrokem vytěsnil!

74
    Thomas Foket zůstává po jednom ze soubojů ležet na trávníku.

76
    Džunja Itó vyslal další pokus na branku hostů, který byl však také zblokován.

78
    ze hřiště odchází Oussama Targhalline, přichází André Ayew.

78
    ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Antoine Joujou.

79
    Yoann Salmier byl přistižen ve své útočné snaze v ofsajdu.

81
    ze hřiště odchází Reda Yousef Khadra, přichází Amir Richardson.

82
    Nakamura pálil pouze vysoko nad branku.

83
    ze hřiště odchází Christopher Operi, přichází Daler Kuzjajev.

85
    Džunja Itó dostal na pravé straně spoustu prostoru, jeho střela ale letěla pouze nad branku!

87
    Žlutá karta pro tým Stade de Reims (Thomas Foket).

88
    Le Havre se v závěru druhé půle snaží o vyrovnání. V poslední šanci selhal Nabil Alioui, když zakončoval pouze nad břevno.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    Domácí budou zahrávat volný přímý kop z obranné poloviny.

90+3
    ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Ibrahim Diakité.

90+3
    Faul Andrého Ayewa znamená pro hosty další komplikaci v honbě za vyrovnáním.

90+4
    Nabil Alioui svým pokusem minul levou tyč domácí branky.

90+5

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 15:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:6.

Le Havre měl v poli po většinu zápasu o jednoho hráče méně, přesto se ve druhé půli dokázal herně zvednout a svému soupeři dokázal několikrát pořádně zatopit. Na vyrovnání to však nakonec nestačilo a Stade de Reims dokázalo uhájit hubený náskok. Domácí fotbalisté se tak bodově dotáhli na sedmý Lens. Le Havre se naopak propadl na 11. místo. (23:06:06)