Brest – Lorient 4:0 (kon.) | Clermont Foot – Rennes 1:3 (kon.) | Lyon – Nantes 1:0 (kon.)
Montpellier – Marseille 1:1 (kon.) | Nice – Lens 2:0 (kon.) | Paríž – Metz 3:1 (kon.)
Remeš – Le Havre 1:0 (kon.) | Štrasburg – Lille 2:1 (kon.) | Toulouse – Monaco 1:2 (kon.)
RC Štrasburg Alsace
2:1 (1:1)
Lille OSC
cz Streda 20.12.2023, 21:00 • Stade de la Meinau, Štrasburk • Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Lille prohrálo v nejvyšší francouzské soutěži poprvé od konce září. Dnes hrálo více na míči, avšak až na výjimky Selse nedokázalo ohrozit. Naopak Štrasburku se dařilo dostávat do šancí z rychlých kontrů a nikdo by se nemohl divit, kdyby byl rozdíl ve skóre o něco vyšší. (23:07:05)

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:10.

90+5

90+4
    Jeremy Sebas utíkal sám na brankáře! Svůj sprint od poloviny hřiště gólem nevyšperkoval, zakončení absolutně zpackal.

90+3
    Matz Sels pořádně zabrnkal na nervy domácím fanouškům. Míč netrefil vůbec dobře, místo odkopu vpřed ho poslal za sebe. Měl štěstí, že se v jeho blízkosti nenacházel žádný ze soupeřů.

90+2
    Fotbalisté v modrých dresech zdržují čas u levého rohového praporku. A zatím úspěšně.

90
    Nad rámec základní hrací doby se ve druhém poločase odehraje pět minut.

89
    Marvin Senaya šel na hranici vápna do riskantního skluzu. A vyplatilo se, Adama Únáse dokázal čistým způsobem zastavit.

87
    Střídání v týmu RC Štrasburk:
    ze hřiště odchází Emanuel Emegha, přichází Jeremy Sebas,
    ze hřiště odchází Dïlane Bakwa, přichází Jessy Deminguet.

86
    Jenže branka nebyla uznána kvůli ofsajdu! Čekají nás dramatické závěrečné minuty.

85
    Štrasburk právě vstřelil branku! Troufám si říct, je definitivně rozhodnuto! Domácí odskakují poté, co se prosadil DILANE BAKWA. Lille se vracelo pouze v pěti hráčích, a tak měl fotbalista Štrasburku na levé straně spoustu prostoru k přesnému zakončení.

83
    Štrasburk nechává Lille při rozehrávce daleko více prostoru a soustředí se hlavně na defenzívu, čemuž se nelze divit.

81
    Střídání v týmu Lille OSC:
    ze hřiště odchází Edon Žegrova, přichází Adam Únás,
    ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Hákon Arnar Haraldsson.

78
    Lille OSC naposledy prohrálo na konci září v šestém kole Ligue 1 proti Reims. Od té doby bodovalo v patnácti po sobě jdoucích zápasech.

76
    Štrasburk právě vstřelil branku! Že by byla série neporazitelnosti Lille ukončena právě dnes? Patnáct minut před koncem posílá domácí do vedení JUNIOR MWANGA, kterému adresoval skvělou přihrávku za obranu Ângelo Gabriel.

74
    Hra se v posledních minutách často přerušuje, přibývá nedovolených zákroků na obou stranách.