Třinec – Pardubice 1:5 (kon.) | Liberec – Kometa Brno 1:6 (kon.) | K. Vary – Sparta Praha 0:3 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 2:4 (kon.) | Hradec Králové – Plzeň 1:2 (1:2 po s.n.) | Motor ČB – Kladno 6:3 (kon.)
Vítkovice – Litvínov 6:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
HC VERVA Litvínov
cz Nedeľa 03.12.2023, 17:00 • Ostravar aréna, Ostrava • Tipsport extraliga (ČR) • 25. kolo

Utkání pětadvacátého kola je zde v Ostravě u konce. Vítkovičtí fanoušci se dočkali po sedmi kolech výhry, a to hned za tři body, navíc proti favoritovi z Litvínova. Vítkovice se dostaly do vedení zhruba v polovině první třetiny Barinkou, zkraje druhé třetiny zvyšoval Bukarts, ale kontaktní gól dokázal rychle dát Abdul. Do konce této třetiny se trefil Bukarts ještě jednou a poslal svůj tým znovu do dvougólového vedení. Rozdíl dvou branek není v hokeji nijak zásadní, ale vítkovičtí drželi zápas ve svých rukou. Ve třetí části se sice nejprve trefili hosté, když Machovského překonal Demel, ale zbytek už patřil Vítkovicím. Nejprve v přesilovce překonal Tomka Dočekal, o tři minuty později využil další přesilovku kapitán Lakatoš a třetí přesilovku v řadě pak využil Barinka. Ostravar aréna nadšením rozjela mexickou vlnu a před samotným závěrem téměř dvě minuty tleskala svému týmu.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (19:50:41)

59:45
    Zápas už se bude dohrávat, za neustávajícího potlesku fanoušků, kteří si dnes na zápas Vítkovic přes všechno cestu našli.

59:11
    Hosté už nikam nespěchají, dostali kotouč do pásma, ale pro domácí nebylo problémem jim ho odebrat.

58:41
    Ostravar arénou začíná znít obrovský potlesk.

58:34
    Válek se nevzdal kotouče a dostal se až k Machovskému, kde mu stopku vystavil Lakatoš.

58:13
    Auvitu podržel kotouč a poslal svůj tým do útoku, vítkovické ale zastavuje ofsajd.

57:30
    Verva se dostal lehce do útočného pásma, ale tam příliš prostoru nedostává. Čas se jí neúprosně krátí.

57:05
    Přibyl zdatně narušoval v útočném pásmu rozehrávku soupeře.

56:21
    Litvínov odehrává puk do bezpečnějších vod.

56:00
    Kovář vystřelil z kruhu, ale na Tomka si nepřišel.

55:48
    Vítkovice se rychle prosmýkly do pásma, Dej u branky nemířil úplně přesně.

55:26
    Vítkovicím unikl kotouč z pásma, vydal se za ním Hlava, ale do šance se nedostal.

54:54
    Domácí pásmo neudrželi, ale kotouč ano.

54:05
    K brance hostů se s pukem dostal Auvitu, nahrával Bukartsovi, ale tomu střela nevyšla.

53:47
    Hraje se ve středním pásmu, oba týmy se přetahují o kotouč.

Monika Baloghová

Góly a asistencie: 13. Barinka (Peterek, Auvitu), 22. Bukarts (Dočekal, Krieger), 31. Bukarts, 45. Dočekal (Barinka, Zdráhal), 48. Lakatoš (Percy, Krieger), 50. Barinka (Dočekal, Zdráhal) – 23. Abdul (Baláž), 43. Demel (Baránek, Kirk)

HC Vítkovice Ridera: Machovský (Klimeš) – Percy, Raskob, Mikuš (A), Grman, Auvitu, L. Kovář, R. Jeřábek – Kalus, Dej (A), Lakatoš (C) – Fridrich, Barinka, Zdráhal – Bukarts, Krieger, Dočekal – Peterek, Přibyl, Doležal.
    Tréner: Pavel Trnka

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (Zajíček) – Baránek, Demel (A), Czuczman, Zeman, Zile, Baláž, Šalda – Koblasa, Zygmunt, Kudrna – Hlava, D. Kaše (A), O. Kaše (C) – Maštalířský, Kirk, Abdul – Válek, Gut, Havelka.
    Tréner: Karel Mlejnek

Rozhodca: R. Šír, T. Cabák – V. Rožánek, M. Axman

Diváci: 3 253