Humenné – HC Slovan 1:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.) | B. Bystrica – Košice 2:1 (kon.)
Zvolen – Michalovce 3:4 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 5:2 (kon.) | Trenčín – Poprad 1:5 (kon.)
HC 19 Humenné
1:5 (1:1, 0:4, 0:0)
HC SLOVAN Bratislava
Nedeľa 03.12.2023, 14:00Tipos Extraliga (SR) • 24. kolo

V tretej tretine sa už toho veľa nestalo, keďže Slovan dokázal zabrániť všetkým hrozbám domáceho tímu a vedenie 5:1 z druhej tretiny si už postrážil.
    Slovan tak aspoň sčasti odčinil svoju nedávnu porážku z Michaloviec a vďaka víťazstvu zatiaľ postúpil na deviate miesto v tabuľke. Humenné zas ostáva posledné. (16:11:02)

57:31
    Domáci hrajú v plnom počte.

57:10
    Slovan sa už do útoku príliš nehrnie a Humennému sa tak darí toto oslabenie brániť zatiaľ úspešne.

56:50
    Tvrdú strelu Goliana od modrej čiary dokázal zblokovať Diakov.

56:02
    Humenčanom sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

55:31
    Miroslav Novota putuje za svoj zákrok na trestnú lavicu a Slovan bude mať ďalšiu presilovku.

54:20
    Momentálne sa zápas už skôr iba dohráva a ani jeden z tímov nevyvíja príliš ofenzívnu aktivitu.

52:45
    Pereskokov sa hneď dostal ku strele, ale ani tentokrát úspešný nebol.

52:26
    Pereskokov je späť na ľade a Humenné hrá v plnom počte.

51:40
    Hostia sa v závere presilovky príliš do zakončenia netlačia a skôr získavajú čas.

51:10
    Lalonde neprihral vôbec dobre a pripravil svoj tím o pásmo.

50:43
    Meliškovi sa podarilo oslobodiť svoj tím z úvodného tlaku Slovanu.

50:06
    Poirier si v útočnom pásme dokázal vypýtať faul a Slovan tak bude po dlhšom čase hrať presilovku. Keďže ho podrazil brankár Galimov, tak si trest pôjde odpykať Pereskokov.

48:40
    Humenčanom sa v tretej tretine príliš nedarí prechod do útočného pásma. Teraz sa síce do neho dostali, tak sa hostia dokázali veľmi rýchlo oslobodiť.

47:27
    Po tom, čo Pereskokov natlačil Beňa do bránkoviska, sa posunula bránka a Humenné tak prišlo o útočné pásmo.

46:35
    Čas ubieha v tretej tretine pomerne rýchlo, keďže sa hrá dlho bez prerušenia a Slovan sa tak čoraz viac približuje víťazstvu.

45:05
    Zaujímavá kombinácia domácich sa skončila tvrdou strelou od modrej čiary. Tú však dobrým zákrokom Godla vyrazil.

Martin Kožiak

Góly a asistencie: 20. Kuru (Handlovský) – 11. Ranford (Pecararo, Poirier), 22. Šille (Takáč), 25. Poirier (Pecararo, Ranford), 28. Findlay (Golian, Brown), 30. Poirier (Ranford, Lalonde)

HC 19 Humenné: Kozel (Galimov) – Glazkov, Novický, Pereskokov, Kuru, Handlovský – Meliško, Sergienko, Šoltés, Lucenius, Borov – Novota,Diakov, Horvát, Linet, Lačný – Fereta, Ragan, Krajňák, Thomka
    Tréner: M. Štrba

HC SLOVAN Bratislava: Godla (Coreau) – Lalonde, Korenčík, Brown, Findlay, Takáč – Golian, Beňo, Pecararo, Poirier, Ranford – Gachulinec, Demo, Fominykh, Šille, Žitný – Masnica, Jendek, Presinger, Torok
    Tréner: V. Ružička

Rozhodca: Jobbágy, Snášel – Šoltés, Pribula