Barcelona – Manchester United 2:2 (kon.) | Doneck – Rennes 2:1 (kon.) | Amsterdam – Union Berlín 0:0 (kon.)
Salzburg – AS Rím 1:0 (kon.) | Juventus – Nantes 1:1 (kon.) | Lisabon – Midtjylland 1:1 (kon.)
Leverkusen – Monaco 2:3 (kon.) | Sevilla – Eindhoven 3:0 (kon.)
Sporting Lisabon
1:1 (0:0)
FC Midtjylland
cz Štvrtok 16.02.2023, 21:00 • Estádio José Alvalade, Lisabon • Európska liga • Play-off

Zápas, který nabízel 70 minut jen velkou nudu, přece jen přinesl nakonec zajímavou zápletku. Po obrovské chybě domácího brankáře Adána otevřel skóre do odkryté brány střídající Egypťan Ašúr po 9 minutách svého debutu na hřišti, ale v poslední vteřině dotlačil míč do sítě z dorážky domácí Coates a rozhodnutí padne až při odvetě v dánském Herningu.
    Sporting měl obrovskou územní převahu, ale vepředu mu to skřípalo celý zápas a vyloženou šanci si až do 94. minuty vlastně nevytvořil žádnou.

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:11. (22:59:51)

90+4
    90+4. Sebastián COATES - 1:1

90+4
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Tak to je velké vysvobození doslova v poslední vteřině zápasu! SEBASTIÁN COATES hlavičkoval zblízka po prodlouženém centru Edwardse z pravého křídla, Lössl vyškrábl míč do spodní části břevna, ale z brankové čáry už Coates karatistickou dorážkou napnul síť.

90+3
    Mateo Tanlongo (Sporting Lisabon) vidí žlutou kartu za taktický faul uprostřed hřiště.

90+1
    Nastavení navíc zahajují v lepší pohodě hosté a budou kopat další roh. Na ty je to už 4:4, všechny přišly až po přestávce.

90
    Nastavovat se budou 4 minuty.

90
    Santos našel ve vápně Bellerína, který se však neprosadil při pokusu o kličku po zpracování na hrudi.

89
    Rohový kop ovšem odklízí z vlastního vápna Trincão.

88
    Po rozehrávce vybojoval rohový kop klub z dánského Herningu.

88
    První žlutá karta pro Sporting Lisabon. Sebastián Coates při odkopu míče trefil do stehna Sørensena.

86
    Střídání v týmu Sporting Lisabon:
    ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Mateo Tanlongo.

86
    Střídání v týmu FC Midtjylland:
    ze hřiště odchází Gustav Isaksen, přichází Aral Simsir.

85
    Další žlutá karta pro FC Midtjylland. Za faul na Chermitiho ji obdržel Armin Gigović.

84
    Hostům se otevírají vrátka lisabonské obrany, Chilufya však tentokrát stál v ofsajdu.

83
    Žlutá karta pro FC Midtjylland. Gustav Isaksen přesvědčoval rozhodčího k odpískání rohu, sudí ale teč brankáře Adána neviděl a naopak za řeči napomíná hostujícího útočníka.

Karel Jedlička

Góly: 90+4. Coates – 77. Ashour

Karty:   88. Coates (SPL), 90+3. Tanlongo (SPL) – 63. E. Martínez (MID), 83. Isaksen (MID), 85. Gigović (MID)

Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:11.
    Sporting Lisabon: Adán – St.Juste, Coates (C), Reis (78. Inácio) – Esgaio (65. Bellerín), P. Gonçalves, Ugarte (86. Tanlongo), Santos – M. Edwards, J. Fernandes (78. Chermiti), A. Gomes (65. Trincão).
    Náhradníci: Israel – Neto, Rochinha, Issahaku, Essugo, Cabral, M. Fernandes.

Tréner: Amorim

FC Midtjylland: Lössl – J. Andersson, Dalsgaard (C), Gartenmann, da Silva (68. Jensen) – Gigović, E. Martínez (68. Ashour), K. Olsson – Isaksen (86. Simsir), Heiselberg (59. Sørensen), Andreasen (46. Chilufya).
    Náhradníci: Ólafsson, Ugboh – Thychosen, Texel, Rigon, Juninho, Fraulo.

Tréner: Capellas

Rozhodca: Letexier – Rahmouni, Mugnier (FRA)

Diváci: 39 889
    Štvrtok 23.02.2023
    Midtjylland - Lisabon 0:4

Góly: 21. Coates, 50. P. Gonçalves (A. Gomes), 77. P. Gonçalves (Santos), 85. Gartenmann (vla.)

Karty:   36. da Silva (MID), 73. Ashour (MID), 90. Gigović (MID) – 33. Esgaio (SPL), 73. Ugarte (SPL)   38. da Silva (MID)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 0:2. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:10.