Barcelona – Manchester United 2:2 (kon.) | Doneck – Rennes 2:1 (kon.) | Amsterdam – Union Berlín 0:0 (kon.)
Salzburg – AS Rím 1:0 (kon.) | Juventus – Nantes 1:1 (kon.) | Lisabon – Midtjylland 1:1 (kon.)
Leverkusen – Monaco 2:3 (kon.) | Sevilla – Eindhoven 3:0 (kon.)
Juventus Turín
1:1 (1:0)
FC Nantes
cz Štvrtok 16.02.2023, 21:00 • Allianz Stadium, Turín • Európska liga • Play-off

Utkání je u konce a spokojenější musí být hosté z Nantes. I přes poměrně slušnou převahu Juventusu totiž druhý gól už nepřišel, naopak v 60. minutě přišel úder na druhé straně. Po rychlém kontru se na levé straně dostal do volného prostoru Ludovic Blas a tvrdou ranou nad gólmanem srovnal. Domácí se pak pustili do náporu, hned o dvě minuty mohl zpět vedení vybojoval Chiesa, jenže střelou trefil břevno, brankovou čáru, tyč a gólmana. S přibývajícím časem to na Lafonta létalo ze všech pozic, dvakrát zakončoval Danilo, z rohu lízl břevno Kostić, ale vše bylo marné. Dalšího gólu jsme se nedočkali a do odvety se jde za výsledku 1:1.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:09:02)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:11.

90+11

90+11
    Po dlouhém autu přišel krátký závar před Lafontem, Rabiot ale vše pokazil, když nevystřelil, ale ještě hledal spoluhráče.

90+10
    Tak už to vypadá, že budeme pokračovat, domácí vhazují.

90+9
    Ještě nekončíme, na trávníku totiž po srážce probíhá ošetřování na obou stranách.
    90+8. Centonzeho ruka nakonec penaltu neznamenala

90+8
    A penalta to není, rozhodčí ukazuje, že byl Centonze postrčen a to ovlivnilo celou situaci. Je tu odkop od Lafonteho branky.

90+7
    A sám hlavní rozhodčí se jde přesvědčit k videu, jak celá situace vlastně vypadala!

90+6
    Kontroluje se ale video, neboť míč se dotkl Centonzeho ruky, která rozhodně nebyla u těla!

90+5
    Po centru z pravé strany se do vzduchu pověsil Locatelli, jeho hlavička zblízka šla ale nad.

90+4
    Z dálky to zkusil Danilo, tento pokus byl ale o hodně horší, než ten pár minut starý.

90+3
    Chiesův centr byl sražen, Juventus spěchá s autovým vhazováním.

90+2
    Hosté zastavili další výpad Juventusu, domácí reklamovali faul, sudí však nechal hru plynout dál.
    90+1. Danilo jen o kousek přestřelil

90+1
    Po jednom odvráceném centru se míč vrátil k vápnu Nantes, Chiesa přiklepl na Danila a jeho pohotová rána prolétla jen kousek nad brankou!

90
    Bude se nastavovat pět minut.

90
    Za jeden takový faul dostal žlutou kartu hostující Sébastien Corchia.

Aleš Pur

Góly: 13. Vlahović (Chiesa) – 60. Blas (Mohamed)

Karty:   54. Chiesa (JUV), 75. Danilo (JUV) – 45+1. Castelletto (NAT), 57. Mohamed (NAT), 90. Corchia (NAT)

Juventus Turín: Szczęsny – De Sciglio (73. Cuadrado), Danilo (C), Bremer, Sandro – Fagioli (63. Kostić), Paredes (63. Locatelli), Rabiot – Di María (73. Soulé), Vlahović (86. Kean), Chiesa.
    Náhradníci: Pinsoglio, Crespi – Rugani, Iling, Gatti, Bonucci.

Tréner: Massimiliano Allegri

FC Nantes: Lafont (C) – Centonze, Castelletto (88. Guessand), Girotto, Pallois (83. Corchia) – Moutoussamy, Chirivella (77. Mollet) – Blas, Sissoko, Coco (77. C. Traoré) – Mohamed (77. Simon).
    Náhradníci: Descamps, Petrić – Doucet, Diaz.

Tréner: Antoine Kombouare

Rozhodca: Pinheiro – Jesus, Maia (POR)
    Štvrtok 23.02.2023
    Nantes - Juventus 0:3

Góly: 5. Di María (Fagioli), 20. Di María (pen.), 78. Di María (Vlahović)

Karty:   79. Lafont (NAT), 81. C. Traoré (NAT) – 87. Cuadrado (JUV)   17. Pallois (NAT)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 3:12. Střely mimo: 4:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:11.