Turín – Spezia 2:1 (kon.) | Venezia – Bergamo 1:3 (kon.) | Inter – AS Rím 3:1 (kon.)
Hellas Verona – Sampdoria 1:1 (kon.)
Venezia FC
1:3 (0:1)
Atalanta Bergamo
cz Sobota 23.04.2022, 15:00 • Stadio Pierluigi Penzo, Benátky • Talianska Seria A • 34. kolo

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 3:10. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 12:13. (17:07:20)

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek soboty.

Střetnutí Benátek a Atalanty je u konce. Po prvním poločase vedli hosté rozdílem jediné branky, kterou vsítili v závěru prvního poločasu. Atalanta pak přidala ještě další dvě branky a vedla rozdílem tří branek. Domácím se podařilo v 81. minutě snížit, to už však na body nestačilo a Benátky tak klesají na poslední místo. O skóre před nimi jsou Janov a Salernitana, kteří ale mají ještě zápas k dobru.

90+4

90+4
    Běží poslední minuta nastaveného času. U míče jsou hosté, kteří si přihrávají na vlastní půlce.

90+3
    Atalanta však na útočení úplně nerezignovala. K jedné takové střele se odhodlal Boga, ale jeho pokus prostor tří tyček minul.

90+2
    Aktivnější jsou v nastavení jednoznačně domácí, kteří se stále snaží s výsledkem ještě něco udělat.

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Nsame byl faulovaný. Domácí budou mít v závěru možnost přidat druhou branku ze standardní situaci, kterou rozehrají kousek za polovinou hřiště na půlce Atalanty.

89
    Črnigoj se snažil s míčem obejít obránce, ale nepovedlo se mu to a míč mu utekl do zámezí.

87
    Žlutou kartu dostává trenér Gasperini G. (Atalanta Bergamasca Calcio).

87
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Luis Muriel, přichází Moustapha Cissé.

85
    Jeremie Boga zkusil jemně přizvednutým centrem vybídnout někoho ze spoluhráčů k zakončení, ale přihrávku si našel první obránce Benátek, který odvrátil míč na roh.

83
    Domácí jsou při chuti a snaží se ještě o přidání další branky. Jejich velký zápal však přináší také nedovolené zákroky, kterých se hráči Benátek dopouští ve snaze dravě vybojovat míč.

82
    Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mattia Aramu, přichází Issa Bah.

82
    Nsame fauloval ve středovém kruhu. Faulovaným byl De Roon, který se teď v bolestech zvedá z trávníku.
    81. Domen ČRNIGOJ - 1:3

81
    Venezia právě vstřelila branku!
    A přeci jen přichází snížení! Domácí se radují z branky DOMENA ČRNIGOJE, který se do míče opřel na hranici šestnáctky a zamířil k bližší tyčce!

80
    Domácí se dobře ubránili u pravého rohového praporku a mohli se vydat do útoku. Johnsen dostal dobrou přihrávku do běhu, ale byl čistě zdvojen a zakončení tak ani nepřišlo.

78
    Nsame se dopustil útočného faulu v šestnáctce růžových.

77
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Duván Zapata, přichází Matteo Pessina.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mario Pašalić, přichází Jeremie Boga.

76
    Nepřesně vhozený aut znamenal ztrátu kontroly nad míčem pro hosty. Následovat bude nyní střídání v týmu Atalanty.

75
    Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Dor Peretz.

73
    Hosté se dobývali k čtvrté brance, jenže nepřišlo přesné zakončení na branku. Domácí se pak mohli vydat na druhou stranu hřiště, ani oni se ale k zakončení nedostali.

71
    Žlutou kartu dostává Berat Djimsiti (Atalanta Bergamasca Calcio).

68
    To jsou věci! Hosty nejprve zachránil skvělý zákrok Mussoa a o chvíli později boční tyčka branky! Velké varování pro Atalantu, že konec zápasu ještě rozhodně není a domácí zápas rozhodně jen nedohrávají!

66
    Hosté byli opět před brankou Benátek, kdy přišel nejprve centr z pravé strany, ten nikdo do branky ani od branky nenakopl, a tak z druhé strany mohl centrovat Zappacosta. Ani on ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.

65
    Domácí se snaží napadat a být aktivní. Atalanta je však v pohodě a bez nervozity svého protivníka do ničeho nepouští.

64
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Teun Koopmeiners.
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Giorgio Scalvini, přichází Merih Demiral.
    63. Luis MURIEL - 0:3

63
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Atalanta zvyšuje své vedení! Branka podobná té předchozí. Zappacosta z levé strany odcentroval před branku, kde našel nehlídaného LUISE MURIELA, který míč přesně uklidil za záda brankáře Benátek!

62
    Domácí se snažili projít po levé straně, ale tam dobře zasáhl obránce se záložníkem.

62
    Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází David Okereke, přichází Dennis Johnsen.
    Střídání v týmu Venezia FC: ze hřiště odchází Gianluca Busio, přichází Domen Črnigoj.

60
    A hosté jsou opět u míče a kombinují na vlastní polovině. Domácí se snaží jejich držení balónu přerušit. Což se jim daří ukopáváním míče do autu.

58
    Žlutou kartu dostává Duván Zapata (Atalanta Bergamasca Calcio).

58
    Luis Muriel napálil balon do tyčky Maenpaaovy branky!

57
    Rozhodčí musí ještě Zapacatovi vysvětlovat, že nebude tolerovat jeho řeči směrem k jeho posuzování soubojů. Útočníkovi Atalanty se nelíbilo, jakým způsobem musel svádět souboj s Ceccaronim.

55
    Zappacosta fauloval u poloviny hřiště Aramua. Domácí rychle rozehráli a zatím si přihrávají na vlastní polovině.

54
    Zakončení šlo nad horní tyčku branky. Následovat bude odkop.

53
    Michael Cuisance byl faulovaný kousek před šestnáctkou Atalanty a domácí mají velkou příležitost skórovat. Míč rozehraje Aramu.

52
    Okereke vypálil ze strany na branku hostů, brankář Juan Musso musel vyrážet míč pryč!

51
    Hateboer po souboji ve vápně upadl a dožadoval se penalty. Sudí ale zůstal klidný a záložník Atalanty se tak bude muset rychle zvednout a pokračovat.

51
    Hostující brankář musel rychle z branky a odkopnout míč do zámezí, aby zamezil rychle se rozvíjející akci domácích.

50
    Domácím se však rozehrávka standardky nepovedla a následovat bude pouze odkop od branky Mussa.

49
    Domácí budou mít možnost rychle odpovědět ze standardní situace po faulu na Okerekeho.

49
    Žlutou kartu dostává Giorgio Scalvini, který fauloval Okerekeho (Atalanta Bergamasca Calcio).
    47. Duván ZAPATA - 0:2

47
    No a je to již 0:2! Hosté už po dvou minutách hry druhého poločasu navyšují své vedení! Muriel si poradil s obráncem na levé straně, který podklouzl a připravil míč před branku pro DUVANA ZAPATU, který měl jednoduchou práci!

46
    Druhá polovina začala a hosté jsou opět u míče. Vypadá to, že chtějí navázat na aktivní první polovinu.

Druhá polovina začne zhruba v 16:05.

První poločas je za námi a zatím je to téměř jednostranný fotbal. Atalanta potvrzuje roli favorita a většinu času je u míče právě ona. Domácí mužstvo šlo v páté minutě do vedení, avšak jejich branka nemohla být uznána pro ofsajd, ve kterém se nacházel zakončující Henry. Naopak branka hostů v závěru poločasu platila. Prosadil se Mario Pašalič.

45+2

45+2
    Atalanta zkoušela něco vymyslet před velkým vápnem domácích, ale přes přehuštěný prostor domácími obránci nic nevymyslela.

45
    V prvním poločase se nastavují dvě minuty.

45
    Krátce po rozehrávce po brance zůstal na zemi ležet jeden z domácích hráčů, který podstoupil bolestivý souboj s hráčem Atalanty.
    44. Mario PAŠALIĆ - 0:1

44
    Hosté jdou do vedení! Po dobrém průniku Muriela na levé straně přišla přihrávka přihrávka před branku, kterou si na horní tyčku branky srazil Ampadu. Nejrychleji se zorientoval MARIO PAŠILIČ, který míč dopravil do branky!

41
    Hosté budou kopat roh. Vybojoval jej Muriel.

39
    Domácí celek měl chvíli míč pod kontrolou, ale pak přišlo zbrklé rozehrání dopředu a o míč přišel.

38
    Po útočném faulu Mattia Aramua mohou hráči Atalanty pokračovat ve hře.

36
    Jemnou střelu ze střední vzdálenosti si do rukavic bez problémů sebral Niki Maenpaa.

35
    Domácí se hrnuli do útoku, kdy si o přihrávku řekl Busio, avšak v šestnáctce soupeře ho defenzíva ubránila a znemožnila mu další pokračovaní v akci.

33
    Hosté se hlásili na polovině hřiště o aut, ale rozhodčí měli jiný názor a pokyn k rozehrání dostali domácí.

30
    Na zemi zůstal sedět Scalvini. Běží k němu lékaři, kteří zkontrolují jeho zdravotní stav. Pravděpodobně špatně došlápl.

28
    Okereke se snažil udržet míč pro svoje barvy, avšak proti přesile hráčů v růžovém neměl nárok.

26
    Aramu zkusil vystřelit z hranice šestnáctky po přihrávce od Henryho, ale jeho střela po zemi úplně minula prostor branky.

24
    Aramu a Busio si nerozuměli a míč skončil v zámezí. Hrát tak mohou opět hráči v růžových dresech.

20
    Hosté se dobrou kombinací dostali až k zakončení, kdy Hateboer měl na noze téměř jasný gól, ovšem vracející se Ceccaroni vytěsnil míč z brankové čáry na roh svých stehnem!

19
    Rozhodčí odpískal útočný faul Pašaliče, který se provinil proti Ampaduovi.

17
    Se střelou Giorgio Scalviniho si benátský brankář poradil bez větších problémů.

15
    Pašalič vystřelil, ale do rány mu skluzem vlétl jeden z domácích hráčů a zabránil tak nebezpečné střele, která mířila na branku Maenpaa.

14
    Domácí se na malou chvíli podívali na polovinu soupeře, ovšem obrana vše rychle vyřešila a hrát se tak zase bude před domácí svatyní.

12
    Muriel centrem našel dvojici spoluhráčů Scalvini a Palomino, kteří se snažili míč dotlačit do sítě. Podařilo se jim však dostat balon jen na tyčku!

11
    Luis Muriel byl Ethanem Ampadou faulovaný a Atalanta bude kopat standartní situaci.

9
    A růžoví budou rozehrávat další rohový kop. Zapata donutil obránce svým tlakem odkopnout míč za čáru.

8
    Hosté budou zahrávat rohový kop, když obrana dobře zasáhla a odvrátila nebezpečí v podobě přihrávky před branku z kopaček Hateboera.

7
    Hans Hateboer se snažil procpat míč na spoluhráče po lajně, ale včas ho dostoupil protihráč, který mu přihrávku znemožnil.

5
    Mattia Aramu poslal parádní centr na hlavičku Thomase Henryho, který však v moment přihrávky byl v ofsajdu a po kontrole u VARu tak branka neplatí!

4
    Berat Djimsiti měl velkou možnost vsítit první branku zápasu, ale jeho pokus z pravé strany prošel kousek od vzdálenější tyčky.

3
    Domácí mají možnost rozehrát standardní situaci po faulu.

1
    Thomas Henry odvrátil první nebezpečí na rohový kop.

1

Benátky budou hrát v tmavých dresech klubových barev. Hosté z Atalanty oblékají růžové dresy.

Venezia FC: Mäenpää – Matějů, Svoboda, Ceccaroni (C), Ullmann – Busio, Ampadu, Cuisance – Aramu, Henry, Okereke.
    Náhradníci: Bertinato, Lazar – Sigurdsson, Dor Peretz, Fiordilino, Bah, Črnigoj, Johnsen, Tessmann, Nsamé, Caldara.
    Trenér: Paolo Zanneti

Atalanta Bergamasca Calcio: Musso – Scalvini, Djimsiti, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler (C), Zappacosta – Muriel – Pašalić, D. Zapata.
    Náhradníci: Sportiello, Sassi – Pessina, Demiral, Boga, Oliveri, Al. Mirančuk, Koopmeiners, Cittadini, Mihăilă, Cissé.
    Trenér: Gian Gasperini.

Poslední vzájemné zápasy

Když se obě mužstva naposledy potkala, bylo to v rámci italského Coppa Italia, kde Atalanta vyhrála na domácím hřišti 2:0. Branky dávali Muriel a Maehle.

Co se týče posledního vzájemného ligového střetnutí, to bylo v rámci 15. kola Serie A, kdy Atalanta doma vyhrála vysoko 4:0. Pašalič (jeden ze dvou nejlepších střelců týmu) se blýsknul hattrickem, který dovršil v 67. minutě.

Pokud bychom hledali poslední vítězství Benátek nad Atalantou, byl by to rok 2004, kdy utkání skončilo nejužším rozdílem – 1:0. Podaří se tedy Benátkám svého rivala po 18 letech porazit?

Atalanta Bergamasca Calcio

Dnešní soupeř Benátek je Atalanta. Ta je na tom lépe jak její soupeř, na výhru však už také několik kol čeká. V tabulce se nachází na osmém místě se ziskem 51 bodů z 32 zápasů. Nejúspěšnějšími střelci týmu jsou devítigóloví Pašalič a Zapata, kteří tak zároveň nejvíce přispěli do týmového skóre. To je před tímto zápasem 54:38.
    V posledním sehraném utkání Serie A Atalanta doma hostila Veronu, která si domů odvezla tři body za vítězství 2:1. Hosté šli do vedení v nastaveném čase prvního poločasu a druhou branku mohli slavit pár minut po začátku druhého dění, kdy si dal vlastní gól Koopmeiners. Atalanta v závěru, asi deset minut před koncem, snižovala na konečných 1:2.

Venezia FC

Domácí Benátky jsou pár kol před koncem sezóny na osmnáctém místě. Z 32 zápasů nasbíraly pouhých 22 bodů. Jen díky lepšímu skóre jsou před Salernitanou a Janovem. Na první nesestupovou příčku chybí před 34. kolem Benátkám šest bodů. Poslední výhru hráči zaznamenali v polovině února, kdy porazili Turín FC. Následující zápas byla ještě remíza s aktuálně posledním Janovem, potom už ale přicházela jedna prohra za druhou. Celkem to bylo sedm porážek, ve kterých Benátky dostaly čtrnáct branek a jen tři branky vsítily. Pokusit se tuto nelichotivou sérii přerušit a bodovat budou mít hráči v zápase proti Atalantě.

Vítám všechny fanoušky italského fotbalu. V rámci 34. kola Serie A se odehraje utkání mezi Venezia FC a Atalanta Bergamasca Calcio. Výkop je stanoven na patnáctou hodinu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Matěj Šoba

Góly: 81. Črnigoj – 44. Pašalić, 47. D. Zapata (Muriel), 63. Muriel (Zappacosta)

Karty:   49. Scalvini (ABC), 58. D. Zapata (ABC), 71. Djimsiti (ABC), 87. Gasperini G. (ABC)

Venezia FC: Mäenpää – Matějů, Svoboda, Ceccaroni (C), Ullmann – Busio (62. Črnigoj), Ampadu, Cuisance (75. Dor Peretz) – Aramu (82. Bah), Henry, Okereke (62. Johnsen).

Tréner: Paolo Zanneti

Atalanta Bergamo: Musso – Scalvini (64. Demiral), Djimsiti, Palomino – Hateboer, de Roon, Freuler (C) (64. Koopmeiners), Zappacosta – Muriel (87. Cissé) – Pašalić (77. Boga), D. Zapata (77. Pessina).

Tréner: Gian Gasperini