Muži - Kombinácia (zjazd) sk Vítěz: A. A. Kilde (NOR) (kon.) | Muži - Kombinácia (slalom) sk Vítěz: J. Strolz (AUT) (kon.)
koniec udalosti
Muži - Kombinácia (zjazd)

Vítěz: A. A. Kilde (NOR)

cz Štvrtok 10.02.2022, 03:30 • National Alpine Ski Centre • Zimné olympijské hry - Alpské lyžovanie

Je za námi první část alpské kombinace, která se nejlépe vydařila Norovi Kildemu, který v desáté jízdě dokázal časem 1:43,12 jít na první místo. To si udržel až do konce, přestože hlavně Kanaďané Crawford a Seger kladli velký odpor. Kilde je tak velký favorit na medaili, nicméně jeho náskok před druhým Crawfordem činí jen dvě setiny. Musíme připomenout, že ve sjezdu si velmi dobře vedl Jan Zabystřan, jenž v něm skončil na devátém místě. Je docela překvapení, že až za ním se v pořadí objevuje kupříkladu Francouz Alexis Pinturault. O medaile se bude bojovat od 7:15, kdy pokračujeme slalomem.

Zatím je to z mé strany vše. Těším se na vás opět za dvě hodiny. (05:03:32)

27
    Arnaud Alessaandria předvedl velmi dobrý začátek jízdy, kdy to dokonce vypadalo, že by mohl atakovat nejlepší desítku! Postupně se ale ztráta zvyšovala, přesto je z toho velmi solidní patnáctá příčka.

26
    Jako předposlední se ve sjezdu ukázal další domácí lyžař Sü Ming-fu. Byl horší než Tahiri před ním. Závodníci se teď trumfují o to, kdo bude na konci pořadí.

25
    Tahiri dokončil zhruba s desetisekundovou ztrátou na Kildeho. Zařadil se tak na poslední pozici z dokončivších.

25
    Albin Tahiri z Kosova oproti jiným závodníkům rozjel svůj sjezd velmi pomalu. Vypadá to, že jeho největším soupeřem bude Číňan Čang Jang-ming.

24
    Henrik von Appen z Chile předvedl technicky solidní jízdu. V cíli ztratil přes tři vteřiny, takže je z toho sedmnáctá pozice.

23
    Od domácího Čang Jang-minga se zázraky určitě nečekaly. Zázrak se vlastně ani nekonal, tento čínský lyžař je po sjezdu beznadějně poslední. I tak ale sklidil při dojezdu ovace tribun.

22
    Ukrajinec Ivan Kovbasnjuk nezažil moc povedenou jízdu. Na nejlepší závodníky od začátku ztrácel, tudíž není velkým překvapením, že dojel až na devatenácté pozici, což je ze všech závodníků, kteří dojeli do cíle, nejhorší výsledek.

21
    Brodie Seger to neměl jednoduché, poněvadž pauza před jeho jízdou byla dlouhá. V hlavě se ale podle všeho nastavil velmi dobře a po dobu celé své jízdy si udržoval naprosto výborné tempo. V cíli je třetí!

21
    Po delší pauze můžeme pokračovat! Na start se dostává Brodie Seger.