Třinec – Ústí n. L. 2:3 (kon.) | Chrudim – Sparta B 0:1 (kon.) | Dukla Praha – Vyškov 2:1 (kon.)
Opava – Vlašim 3:3 (kon.) | Líšeň – Žižkov 3:2 (kon.) | Prostějov – Příbram 1:3 (kon.)
koniec
FK Dukla Praha
2:1 (2:0)
MFK Vyškov
cz Sobota 24.07.2021, 17:00 • Na Julisce, Praha-Dejvice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ) • 1. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Ode mne je to pro dnešek z Julisky vše. Hezký zbytek víkendu přeje a na počtenou se těší Richard Wagner. (18:59:28)
   
  Držení míče: 64 % : 36 %.
  Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:4.
   
  Zápas je u konce. Ač to zprvu vypadalo, že Vyškov postupně odejde, tak nakonec našel ještě síly a po tečované střele Ondřeje Vintra korigoval stav na 1:2. V závěru se pokusili hosté i o vyrovnání, ale při své premiéře nakonec odchází poraženi.

  Dukla uplatnila své zkušenosti a byla po většinu zápasu tím týmem, který tvořil hru. S koncovkou a řešení útočných akcí ale nebude trenér Bohuslav Pilný příliš spokojený. Vyškov hrál spíše na brejky, ze kterých dokázal hrozit, ale bylo vidět, že hra jihomoravského týmu si ještě musí, lidově řečeno, sednout.
   
  90+5
  Konec zápasu.
   
  90+5
  Bin Seung Kim ještě vykroužil od rohového praporku až na velké vápno, odkud vypálil jen těsně vedle Šustrovy klece.
   
  90+5
  Mohamed Doumbia vypálil z otočky a jeho ránu zblokoval jeden z obránců na roh. Dukla chce dohrát před Šustrovou brankou.
   
  90+4
  Snahu o získání míče přehnal Tomáš Langer a uvidí žlutou kartu. Hostům se čas velmi rychle krátí.
   
  90+4
  Na jedné straně nejprve Bin Seung Kim společně s Mohamedem Doumbiou vykombinovali šanci pro Jakuba Barace, který ale nedostal prostor pro zakončení. Z brejku pak pálil těsně nad Ondřej Vintr!
   
  90+3
  Na dlouhý míč si naskočil Bienevenue Kanakimana, poslal jej směrem k Radovi a vznikl závar, po kterém domácí gólman parádně vyskočil a vyboxoval nebezpečně se snášející míč!
   
  90+2
  Jan Pázler se nedokázal prosadit u šestnáctky, Vyškov získal míč a vybojoval faul na půlící čáře přímo před střídačkami. Míč pošle do vápna brankář Martin Šustr.
   
  90+1
  Tomáš Langer se dostal k centru do vápna, ale předtím se dopustil faulu. Míč má Dukla.
   
  90
  David Němeček se snažil něco vytvořit, ale přišel o míč. Vybojoval však aut. Nastavuje se pět minut.
   
  90
  Dlouhý nákop od půlky podskočila hned dvojice hráčů a Mohamed Doumbia jej nedokázal dostihnout. Měl k němu daleko. Vyškov bude mít aut.
   
  89
  Byl to Filip Štěpánek, který už je na nohou. Hra bude navázána míčem rozhodčího.
   
  88
  Bin Seung Kim proletěl z pravého křídla až do vápna, kde ale nepřešel přes pozorného obránce. Následně dostal jeden z vyškovských hráčů tvrdý direkt, který si žádá ošetření.
   
  87
  Dukla odvrátila útočný aut Ladislava Hanuše a vydala se na zteč. Útok skončil faulem a domácí tak mají k dispozici standardní situaci.
   
  85
  Na hřišti zůstal ležet Daniel Kozma, k němuž spěchají lékaři. Míč měl v držení Filip Rada, který hrací předmět zakopl. Jeho protějšek Martin Šustr hecuje své spoluhráče k tomu, aby při premiéře zkusili zabojovat alespoň o bod.
   
  84
  Bienevenue Kanakimana se odhodlal k sólu, přešel přes tři hráče, ale následně si ukopl míč a narazil na připraveného obránce. Vyčítavý pohled směrem k rozhodčímu byl zbytečný, zde bylo vše dle litery pravidel.
   
  83
  Vyškovští bojují, na středu hřiště nyní dobře přistupují k domácím hráčům a sbírají jim balony. Dukla může trochu litovat, že v některých šancích hrála spíš na krásu, než na efektivitu.

  Richard Wagner

  Góly: 39. J. Peterka, 45+2. Fábry – 78. O. Vintr

  Karty:   20. Ilko (VKV), 90+4. Langer (VKV)


  Držení míče: 64 % : 36 %.
  Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:4.
  FK Dukla Praha: F. Rada (C) – Barac, Piroch, Kulhánek, Ruml – J. Peterka, D. Souček (67. Cienciala), David Kozel (46. Kozma), Buchvaldek (67. Kim) – S. Faleye (78. Doumbia), Fábry (72. Pázler).
  Náhradníci: Šťovíček – Doumbia, Kozma, Cienciala, Kim, Pázler, Konan.

  MFK Vyškov: Šustr – Ilko, Fofana, Štěpánek, Němeček – Lahodný (61. Jaroš), Cabadaj – Jambor (37. Langer), M. Vintr (72. Hanuš), Kanakimana – Simr (C) (72. O. Vintr).
  Náhradníci: Spurný – Hanuš, Jaroš, Klesa, Macej, O. Vintr, Langer.

  Rozhodca: Cieslar – Šimáček, Matoušek

  Diváci: 332