TPS – Ufa 4:3 (kon.) | Davos – Třinec 1:4 (kon.)
cz Piatok 27.12.2019, 15:10 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup • Skupina A

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (17:25:41)
    TPS vstoupilo do Spengler Cupu výhrou nad Ufou.

Střely na branku – 38:22.

Hokejisté TPS Turku vstupují do Spengler Cupu vítězstvím 4:3 nad Ufou a zítra si to tak rozdají se švýcarským Ambri-Piotta o přímý postup do semifinále. To ruský tým prohrál v základní skupině oba zápasy a bude muset už do čtvrtfinále.

O výhře Turku rozhodla hlavně druhá třetina, do níž se nastupovalo za stavu 1:1, ale hráči TPS v ní dokázali hned třikrát skórovat. Skóre 4:1 pak platilo ještě čtyři minuty před koncem, ale Ufa přeci jen ještě dokázala závěr zdramatizovat. Nejprve překvapil brankáře Tirronena po objetí branky Stanislav Garejev a 38 sekund před koncem vstřelil kontaktní gól Rodion Amirov. Na vyrovnání už však Rusové měli příliš málo času.

59:30
    Ufa opět bez brankáře!
    59:22 Rodion AMIROV - 4:3

59:22
    Ufa právě vstřelila branku!
    Ufa se k odvolání brankáře konečně dostala a tento krok přinesl rychlé snížení! Puk se po střele Culygina odrazil k RODIONOVI AMIROVOVI, proti jehož první dorážce ještě Tirronen vytrčil pravý beton, ale druhá už mu prošla pod nohou, kterou v té chvíli přizvedl – 4:3. Asistence: Kirill Culygin.

58:38
    Hokejisté TPS teď chytře sbírají sekundy v útočném pásmu. Ufa za současné situace nemůže myslet na power-play.

57:44
    Málem to bylo o jediný gól! Taková žabička z hostujícího obranného pásma propadla až na hůl rozjetého Danila Baškirova, který se řítil sám na Tirronena. Brankář TPS však jeho zakončení vytěsnil levou rukou!

57:26
    Hráčům Turku bylo odpískáno postavení mimo hru. Ruský celek má na vyrovnání dvě a půl minuty.

56:23
    Závěr zápasu by ještě mohl být zajímavý. Ufa vycítila šanci.
    55:36 Stanislav GAREJEV - 4:2

55:36
    Tak jsem možná gólmana TPS přechválil! STANISLAV GAREJEV objel branku finského týmu a zakončením k bližší tyčce Tirronena dokonale zaskočil – 4:2. Bez asistence.

55:20
    Střelu z pravé strany pokryl Tirronen. Ten chytá dobrý zápas.

54:47

54:37
    Hráči Ufy dokázali dostat puk ze svého obranného pásma.

54:06
    Tony Sund vypálil od modré čáry. Sochackij si sáhl pro puk lapačkou a přerušil útočnou snahu TPS.

53:45
    Oskari Lehtinen se vytočil před branku, ale zakončil jen do betonů Sochackého.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 6. Lehtinen (Pajuniemi, Holm), 31. Anttalainen (Korpikoski, I. Filppula), 33. Sund (Nurmi), 36. I. Filppula (Windlert, Korpikoski) – 13. Gimatov (Kartajev, Tsulygin), 56. S. Garejev, 60. Amirov (Tsulygin)

TPS Turku: Tirronen (Pohjanoksa) – Windlert, Olsson, Piskula, Anttalainen, Larsson, Sund, Viro – Budish, I. Filppula (A), Korpikoski (C) – Suoranta, Wirtanen (A), Lehtinen – Nurmi, Pärssinen, Pajuniemi – Karvonen, Kuru, Janatuinen – Holm.
    HC Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Karejev) – Ar. Sergejev (A), Koledov (A), Tsulygin, Lisovec, S. Garejev, Muchamadullin, Petrišev – M. Majorov, Ševčenko, Soloduchin (C) – Gimatov, Kartajev, Baškirov – Amirov, Lukin, Pimenov – Baranov, Kuzmin, Pustozjorov.