Slovensko – Kazachstan sk 3:1 (kon.) | Nemecko – USA 3:6 (kon.)
Nemecko
3:6 (1:2, 2:2, 0:2)
USA
Piatok 27.12.2019, 19:08 • Ostravar Aréna, Ostrava (Česko) • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina B

V tretej tretine sme napokon registrovali dva presné zásahy, oba dalo USA, ktoré tak zvíťazilo nad Nemeckom v pomere 6:3! Papierové prognózy sa tak naplnili, ale výhra favorita sa vôbec nerodila ľahko. Nemecko dlho odolávalo, dokonca aj dvakrát vyhrávalo a hralo s USA vyrovnanú partiu. Na body to však nestačilo, ale nemeckí hokejisti si určite pochvalu zaslúžia.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok neskorého večera! (21:28:39)

59:31
    Zápas sa už len dohráva, o všetkom podstatnom je už rozhodnuté.

58:01
    Boli ohlásené posledné dve minúty tretej tretiny a už teda aj samotného zápasu.

57:26
    Už to tak vyzerá, že USA počas dvojnásobného oslabenia prežilo to posledné najhoršie možné a samotný záver tretej tretiny by už malo zvládnuť.

56:16
    USA v plnom počte.

55:28
    Opäť veľmi veselo bolo pred americkou bránkou! Postupune však vo svojich šanciach neuspeli Kinder, Valenti a Hüttl.

55:03
    USA hrá so štyrmi hráčmi.

55:00
    Nemecko aj pri presilovke o dvoch hráčov vytvorilo veľký tlak, Stützle pálil tesne vedľa bránky súpera a USA si teraz na malú chvíľu môže vydýchnuť!

54:20
    Ale pozor! Je tu pre Nemecko skrátená presilovka o dvoch hráčov a to je teda obrovská šanca na strelenie gólu!

54:17
    Oddychový čas Nemecko.

54:16
    Vylúčenie v tíme USA (Mattias Samuelsson – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

53:46
    Nemecko dokázalo znova vytvoriť veľký presilovkový tlak, Jentzschova strela len tesne míňa priestor americkej bránky.

53:13
    Je tu presilovka pre Nemecko, ktoré tak bude mať šancu na úpravu skóre.

53:03
    Vylúčenie v tíme USA (Oliver Wahlstrom – 2 min., držanie).

52:13
    Nemci sa snažia pokračovať vo svojom sympatickom výkone a tento zápas len tak nezabaliť. Určite si za to zaslúžia obdiv.

51:36
    USA má už réžiu zápasu plne pod kontrolou a tak to vyzerá, že úlohu papierového favorita napraví. Prehra o tri góly by však bola pre Nemecko určite dosť krutá a nezaslúžená.
    50:51 Oliver Wahlstrom (USA) - 3:6

50:51
    USA dalo gól!

A zrejme je už o osude tohto stretnutia rozhodnuté! USA dáva svoj šiesty gól v tomto zápase a to už bude zrejme nad sily Nemecka niečo s tým spraviť. OLIVER WAHLSTROM teraz predviedol nádhernú individuálnu akciu, keď si prebral puk, obišiel všetko čo mohol a skvelou forhendovou kľučkou poslal puk za bezmocného Ancicku – 3:6!
    Asistencie: Shane Pinto.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 3. Peterka (Stützle), 23. Peterka (Seider), 29. Bokk (Schütz, Reichel) – 8. Harris (Zegras, Kaliyev), 19. Jones (Zegras, Pinto), 35. Pinto (Zegras, Miller), 39. Hall (Zegras, Pivonka), 48. Brink (Robertson), 51. Wahlstrom (Pinto)

Nemecko: Ancicka (Hane) – Seider (C), Mik, Wirt, Hüttl (A), Mass, Dersch, Heinzinger – Jentzsch, Reichel, Bokk – Stützle, Schütz (A), Peterka – Schinko, Kinder, Lobach – Nijenhuis, Fleischer, Valenti.
    USA: Wolf (Knight) – Harris, M. Samuelsson (C), Stastney, Miller, Jones, Emberson, York – Robertson, Wahlstrom (A), Pinto – Drury, Caufield (A), Ford – Turcotte, Beecher, Brink – Zegras, Hall, Kaliyev – Pivonka.

Rozhodca: Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK)