Nové Zámky – Košice 0:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Detva 5:4 (kon.) | Poprad – Žilina 5:2 (kon.)
Trenčín – Budapešť 2:1 (kon.) | Miškovec – Zvolen 4:0 (kon.)
HK Poprad
5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
MsHK Žilina
Nedeľa 25.11.2018, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Aj keď tretiu tretinu napokon výsledkovo hostia vyhrali vďaka zásahom Milého a Ručkaya, no na nejaké výrazné prekvapenie to nevyzeralo. Za Poprad v tretej tretine skóroval Bondra a kamzíci teda zdolali Žilinu 5:2.

Ďakujeme za pozornosť. (19:23:00)

59:25
    Žilina dala gól!
    Tak ešte tu máme nejaký gól v sieti. Jankovičovu strelu od modrej čiary Vošvrda vyrazil pred seba, puk si prevzal JAKUB RUČKAY a bekhendom ho zasunul do odkrytej časti brány.
    Asistencia: Ivan Jankovič.

59:01
    Počas hry 4 na 4 sa už nič významné veľmi neudialo, Poprad si stráži toto vedenie a zápas sa viacmenej dohráva.

58:08
    Zaujímavá situácia sa odohrala pred Mikolášom, Radoslav Macík sa s Jiřím Kučným pustili do seba. Rýchly pästný súboj sa skončil lepšie zrejme pre Macíka, obaja dostávaj 2 minúty za hrubosť a 10 za zhodenie rukavíc.

57:58
    Petran šikovne našiel medzi kruhmi voľného Martina Belluša, ktorý bol v dobrej príležitosti, no nádherne semaforom ho vychytal brankár Mikoláš.

56:58
    Jozef Balej sa medzi kruhmi ocitol v ideálnej pozícii. Mal pred sebou len Vošvrdu, ktorý však vyšiel viac z brány, zmenšil strelecký uhol a Balej mu to napálil len do betónov.

56:07
    Rudolf Huna prenikal po pravom krídle. Dostal sa k streleckému zakončeniu, no jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

54:58
    Mlynarovičovi sa pred bránkoviskom ukazoval Bondra, no neposunul mu dobrú prihrávku. Navyše, Bondra bol v obkľúčení asi dvoch hráčov.

Dnešné stretnutie sleduje 1 048 divákov.

54:30
    Petr Beránek to skúšal znovu. Jeho pokus z ľavého kruhu však skončil iba v pripravenej Vošvrdovej lapačke.

54:13
    Ručkay posunul v útočnom pásme puk na Beráneka, ktorý to skúsil z pravého kruhu, no bol bezradný. Zakončenie letelo vedľa.

53:09
    Kundrík sa dostal do dobrej pozície na ľavom kruhu, prehodil si puk na bekhend, no zakončoval len vedľa bránky.

52:05
    Salija skúsil prekvapiť Mikoláša bekhendom spoza bránky. Puk skončil na betóne a získali ho hneď žilinskí obrancovia.

51:03
    Popradský prvý útok podržal puk v pásme, no hráči si ho viacmenej posúval iba po mantineli. To však za momentálneho stavu domácim rozhodne stačí.

49:49
    Kučného nastrelenie od modrej Vošvrda vyrazil pred seba, nepríjemne zblízka dorážal ešte Síkela, ale aj s týmto pokusom si domáci poradili.

49:18
    Bellušovi kľučka veľmi nevyšla, puk však prebral Paukovček a zakončil. Strela skončila na Mikolášovom betóne.

48:13
    Samuel Takáč si spracoval prihrávku na krídle a vystrelil z kruhu. Trafil priamo do Mikolášovej masky a hra bola prerušená.

47:22
    Jankovič od modrej čiary nastrelil Svitanu priamo do rúk. Následne sa hostia odstrelili puk na ochrannú sieť a uvidíme reklamnú pauzu.

45:51
    Prichádza zníženie, Vošvrda teda čisté konto nezaznamená. Dubeňovu strelu popradský brankár poriadne nevidel, navyše ju šikovne z pravého kruhu tečoval do bránky JURAJ MILÝ a stal sa autorom prvého gólu hostí v tomto zápase.
    Asistencie: Lukáš Dubeň, Jiří Kučný.

45:13
    Macík nabil na modrú čiaru Ťavodovi, ktorý ihneď pálil príklepom, ale jeho prudká delovka mierila iba vedľa Mikolášovej brány.

44:03
    Beránek si na pravom kruhu chcel urobiť z Petrana menší trhací kalendár. Aj mu kľučka vyšla, no obrancu Popradu sa nezbavil.

43:11
    Tréner Žiliny Peter Mikula posiela do bránky na záver zápasu Maroša Mikoláša.

43:11
    Poprad dal gól!
    Poprad strieľa aj piaty gól. Po individuálnej chybe Kutného zachytil prihrávku v strednom pásme Mlynarovič, posunul Svitanovi, ktorý preniesol hru na ľavý kruh ku DÁVIDOVI BONDROVI a jeho prudká strela švihom smerovala ideálne ponad vyrážačku.
    Asistencie: Patrik Svitana, Samuel Mlynarovič.

42:01
    Marcel Petran si spracoval prihrávku a vysunul sa do blafáku, položil si Fučíka na bekhend, no nakoniec zakončil iba na jeho betón.

41:40
    Piegl skúsil vypáliť od modrej čiary. Do strely sa postavil Kundrík, ktorý ako trinásty útočník po prvýkrát zasiahol do duelu a hneď inkasoval tvrdú ranu.

40:36
    Surovka sa medzi kruhmi dostal k odrazenému puku z Balejovej hokejky. Aj vystrelil zblízka, no Vošvrda dokázal bezpečne puk betónom vyraziť.

40:21
    Vlci agresívne vstúpili do tretej tretiny, Peter Húževka sa dostal do dobrej príležitosti zblízka, Mlynarovič však uchránil bránkovú čiaru a nedovolil puku prejsť.

40:01

V prostrednej časti hry si domáci bezpečne strážili vedenie. Žilinčania toho dopredu veľa nepredviedli, navyše hrali aj v päťminútovom oslabení. V 21. minúte skóroval Petran a v závere tretiny pridal štvrtý gól aj Salija.
    Tretia tretina sa začne približne o 18:47.

40:00

39:42
    Bondrovi so Svitanom nevyšiel protiútok. Od modrej čiary následne pálil Ťavoda a Fučík musel hokejkou strelu usmerniť na mantinel.

38:35
    Domáci idú do štvorgólového vedenia. Z nepriehľadnej situácie profitoval ARTURS SALIJA, ktorý vystrelil z pravého kruhu a puk skončil na prostrednej žrdi v zadnej časti bránky a následne sa odrazil von.
    Asistencie: Radoslav Macík, Martin Belluš.

38:35
    Strela Artursa Saliju spoza pravého kruhu skončila na Fučíkovom brvne, puk následne padol do bránkoviska. Rozhodca Baluška si situáciu ide overiť u videorozhodcu.

38:15
    Huna si v strednom pásme spracoval puk korčuľou a potom si zle prikopol puk. Do útočnej tretiny teda nevkročil.

37:45
    Ťavoda sa oprel do puku, ktorý k nemu prišiel medzi kruhy. Pred bránou bolo husto, no aj tak strela dorazila na Fučíkove betóny.

36:36
    Žilinčania sa poctivo a úspešne bránia a do konca Podešvovho trestu už ostáva menej než tridsať sekúnd.

35:58
    Svitana nabil Fabianovi na ľavý kruh. Jeho následná tvrdá delovka letela mimo brány a nakoniec aj von z pásma.

34:47
    Zagrapan si vymenil puk s Bondrom a zakončoval spomedzi kruhov. Fučík už bol na kolenách, ale aj tak dokázal strelu vynikajúco vyraziť.

34:11
    Kamzíci sú síce v útočnom pásme, no je to už dlho bez strely. Žilinčanom sa stačí len pohodlne presúvať.

33:24
    Presilovka domácim nevychádza, vybojovať puk sa podarilo Beránekov a ten ho následne poslal preč cez všetky čiary.

32:53
    Dubeň uspel v súboji proti Bondrovi a Húževka s Balejom potom pohodlne odstránili puk preč z obranného pásma.

32:06
    Poprad bude hrať dlhočiznú presilovú hru. Martin Podešva dostáva 5 minút za seknutie a trest do konca zápasu za nešportové správanie.

31:18
    Síkela za žilinskou bránkou šiel nekompromisne do Heizera, no nedovolený zákrok to nebol. Po prerušení hry sa vhadzuje v obrannom pásme vlkov.

30:40
    Žilinským hokejistom sa podarilo vystreliť, od modrej čiary to príklepom skúšal Jiří Kučný. Jeho projektil pozorne sledoval Vošvrda a zachytil ho do výstroje.

30:23
    Bondra s Bellušom vytiahli puk von z obranného pásma, Belluš sa aj dostal k strele, no napálil iba do hráča.

29:51
    Ručkay sa odhodlal k strele od modrej, ktorú nepríjemne tečoval Dubeň, ale puk nasmeroval iba ponad bránku.

28:50
    Žilina získava presilovú hru, v ktorej sa jej môže podariť opäť lepšie zasiahnuť do diania v druhej tretine. Radoslav Macík dostáva dve minúty za napadnutie.

28:24
    Balejovu prihrávku v strednom pásme na Ručkaya zastavil Ťavoda. Žilinčania sa však po chvíli znovu dostali k puku.

27:43
    Václavova krížna prihrávka z pravého kruhu napokon našla Heizera, ktorý ju tečoval spomedzi kruhov, no len mimo bránky.

26:44
    Žilinskí hokejisti napokon prežili toto oslabenie bez inkasovaného gólu, ale mali aj obrovský kus šťastia pri niektorých naozaj veľkých šanciach domácich.

26:05
    Ďalšia infarktová šanca pre domácich. Žilinčania si nedali pozor na rýchleho Patrika Svitanu, ktorý prenikol sám na Fučík. Jeho zakončenie gólman vyrazil, k dorážke sa dostal Paukovček, ale napokon neskóroval.

25:37
    Petranovu delovku Fučík vyrazil pred seba, Zagrapan ešte posunul Abdulovi na pravý kruh, no ten už z veľmi dobrej pozície napokon bránu minul.

25:07
    Salija si šikovne skorčuľoval na ľavý kruh, počkal si na Zagrapanovu prihrávku a následne tvrdo pálil. Jeho prudká delovka smerovala do Fučíka.

24:31
    Poprad získava presilovú hru. Ivan Jankovič dostáva dve minúty za krosček.

23:55
    Bondra prišiel o puk pri mantineli a Žilin ho následne poslal preč k Česánekovi. Popradčania musia ísť znovu z obranného pásma.

23:00
    Bellušova krížna prihrávka z obranného pásma šla už do stredného pásma, a tak musel Salija výrazne cúvnuť dozadu.

22:07
    Heizer si pri mantineli neprebral puk. Získal ho na hokejku Lukáš Hvila, ktorý vykorčuľoval po krídle a zakončil z kruhu. Vošvrda ihneď vytiahol svoj betón.

21:26
    Bártovi sa nepodarilo spracovať si prihrávku v strednom pásme. Dopredu sa už ihneď snažia ísť hokejisti Popradu.

20:47
    Domáci nastupujú aj do druhej tretiny gólovo. Svitanovi sa na ľavom krídle ukázal voľný obranca MARCEL PETRAN, spracoval si krížnu prihrávku, šiel bližšie k bránke a Fučíka prekonal strelou pomedzi betóny.
    Asistencia: Patrik Svitana.

20:21
    Bagin už nestihol zachytiť v pásme vyhodenie od Saliju. Späť do útočnej tretiny však nahodil Kučný, ale iba za Vošvrdovu bránu.

20:01

Úvodná časť hry priniesla zo začiatku dynamický hokej, do vedenia šli už v 1. minúte domáci po góle Mlynaroviča a v 4. minúte navýšil Paukovček. Hra sa potom ustálila, šance mali aj Žilinčania, ale stav ostal nezmenený 2:0.
    Druhá tretina sa začne približne o 17:53.

20:00

19:22
    Popradskí obrancovia trochu zaváhali v bránení, viac priestoru mal Jiří Kučný, ktorý pálil spomedzi kruhov, no Vošvrda úspešne natiahol betón.

18:49
    Patrik Svitana sa z rohu klziska dostal pred bránku, skúsil prekvapiť Fučíka, no zblízka mu to napokon nevyšlo.

18:08
    Paukovček sa uvoľnil Takáčovi pred bránkou, spracoval si puk a pálil z prvej, no Fučíka nedokázal prekvapiť.

17:59
    Poprad získava presilovú hru. Lukáš Dubeň dostáva dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

17:24
    Takáčova strela z ľavého kruhu letela nízko nad ľadom a Fučík ju bezpečne dokázal vyraziť.

16:50
    Matej Síkela si spracoval ťažkú prihrávku na modrej čiare, natlačil sa popri Karalahtimu a zakončoval zblízka. Vošvrda mal pripravené svoje betóny.

16:10
    Po Balejovej strele spoza ľavého kruhu Vošvrda zasiahol betónom, puk sa nakrátko odrazil pred bránkovisko, ale domáci obrancovia nedovolili dorážať.

15:56
    Koyš vyskúšal oblúk z ľavej strany, chcel si rozhýbať Fučíka, no napokon sa vrátil späť k pravej žrdi a Fučík ju mal úplne pokrytú.

15:56
    Patrik Koyš sa dostal v oslabení do samostatného úniku, aj zakončil, no bol faulovaný Reném Pieglom a hlavný rozhodca Lokšík nariadil trestné strieľanie.

15:33
    Hvilova krížna prihrávka nebola úplne presná, Beránek mal problém s jej spracovaním, no napokon ešte hostia udržali útočné pásmo.

14:42
    Úvodné založenie útoku hostí stroskotalo na modrej čiary, pískalo sa postavenie mimo hry.

14:24
    Žilinčania čoraz viac dostávajú domácich pod tlak. Získali aj presilovku, Radomír Heizer si odsedí dve minúty za hákovanie.

13:34
    Popradčania mierne pokazili rozohrávku a ihneď to šli využiť hostia. Piegl nahadzoval z ľavého kruhu. Vošvrdovi puk z lapačky vypadol, chytil však aj dorážku a potom už zodpovedne podržal.

12:47
    Koyšovi sa na dobrej pozícii na pravom kruhu ukázal Samuel Mlynarovič, spracoval si prihrávku a ihneď strieľal. Fučík šiel na kolená a betónmi zastavil puk.

12:14
    Výraznejšie dlho sa už hrá bez prerušenia hry. Hra sa celkom vyrovnala, vlci sa po dvoch inkasovaných góloch viac dostávajú do tempa a sú aktívni aj v útočnom pásme.

11:35
    Karalahti neodstavil Hvilu od puku. Lukáš Hvila následne zabrzdil pri ľavom kruhu a nahadzoval pred bránku. Vošvrda poľahky použil svoju hokejku.

10:31
    Vošvrda v tejto chvíli skoro nič nevidel. Len zrazu sa vynorila od modrej čiary nepríjemná strela Ivana Jankoviča, ktorá bola aj tečovaná a dopadla na brvno!

09:52
    Jozef Balej pálil od modrej čiary bez prípravy. Vošvrda nevidel všetko stopercentne, no dokázal bezpečne zakončenie vyraziť.

09:29
    Bondra práve striedal Koyša, ihneď naskočil zo striedačky, ale nakoniec sa mu Karalahtiho prihrávku spracovať nepodarilo.

08:43
    Dubeň vysunul dopredu Surovku, ktorý však z modrej čiary iba nahodil puk do pásma. Žilinčania ho už potom nezískali.

07:50
    Belluš si chcel obhodiť Jankoviča, ale napokon ho v korčuliarskom súboji neprekonal. Žilinský obranca nedovolil domácemu útočníkovi ísť do zakončenia.

07:10
    Bondra v súboji pri mantineli so Síkelom vyšiel úspešnejšie, zmocnil sa puku a ihneď ho poslal preč z pásma.

06:51
    Balej si vypýtal prihrávku za ľavý kruh a odtiaľ pálil. Jeho zakončenie smerovalo priamo na Vošvrdove betóny.

06:00
    Žiline sa možno teraz podarí dostať sa do zápasu. Ján Ťavoda dostáva menší trest za napadnutie.

05:36
    Svitanova krížna prihrávka cez útočné pásmo neprešla k Paukovčekovi, puk poslal preč z pásma Beránek.

05:04
    Piegl zabojoval pri mantineli v súboji o puk s Fabianom a následne vyhodil puk cez všetky čiary.

04:23
    Domáci ihneď získali útočné pásmo. Petranovo nahodenie od modrej sa odrazilo od Fučíka, puk spadol k Salijovi, no urýchlene ho nedokázal dorážať.

03:37
    Gól je uznaný, Mikulov challenge nebol úspešný, a tak dostane Žilina dodatočné dve minúty. Odsedí si ich Juraj Milý.

03:37
    Kapitán Žiliny Balej následne prišiel za hlavnými rozhodcami, tréner Mikula si vyžiadal coach challenge ohľadom situácie pri druhom góle.

03:37
    Žilinský tréner Peter Mikula si vzal oddychový čas.

03:37
    Kamzíci si úvod zápasu rozhodne užívajú a prichádzajú s ďalším gólom. Mlynarovič na ľavom kruhu manévroval s pukom, zašiel až k bránkovej čiare a potom nakrátko naservíroval LUKÁŠOVI PAUKOVČEKOVI, ktorého prízemná strela prešla popri Fučíkovom betóne.
    Asistencie: Samuel Mlynarovič, Štefan Fabian.

02:56
    Žilinčanom úvod stretnutia vôbec nevychádza. Aj pri avizovanom vylúčení si domáci vytvorili dva strelecké pokusy. Na trestnej lavici už sedí Jakub Ručkay. Dostáva dve minúty za hákovanie.

02:18
    Heizer nabral rýchlosť v strednom pásme, spracoval si prudkú prihrávku a zakončoval spomedzi kruhov. Fučík okamžite vyrážal.

01:54
    Takáč sa pri zadnom mantineli vyhol stretu so Žilinom a následne sa dostal s pukom na pravý kruh. Odtiaľ nahadzoval, ale neúspešne.

01:32
    Abdul vybojoval puk pri mantineli, posunul ho na kruh Koyšovi, ktorému sa pred bránkoviskom ukázal Ján Ťavoda. Pálil zblízka z prvej, no iba do betónov gólmana Fučíka.

00:46
    Dopredu sa po ľavom krídle tlačil Rudolf Huna. Strela z kruhu mu však nesadla, puk letel mimo bránky.

00:32
    Hneď prvá popradská akcia sa končí gólom. Svitana posunul puk na modrú čiaru Petranovi, ktorý vyslal nenápadnú strelu a SAMUEL MLYNAROVIČ ju spomedzi kruhov šikovne tečoval cez nič netušiaceho Fučíka.
    Asistencie: Marcel Petran, Patrik Svitana.

00:01

Na ľadovú plochu už prichádzajú oba celky. Popradčania odohrajú zápas v modrých dresoch a Žilinčania v žltých.

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Salija, Fabian (C), Česánek, Ťavoda, Karalahti – Bondra, Mlynarovič (A), Svitana (A) – Abdul, Zagrapan, Koyš – Takáč, Heizer, Václav – Belluš, Paukovček, Macík – Kundrík

MsHK Žilina: Fučík (Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Dubeň, Rehák, Hrazdíra – Jenčík, Podešva, Balej (C) – Síkela, Húževka (A), Ru. Huna (A) – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Bárta, Surovka, Milý

Rozhodca: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, Výleta.

Prajem vám príjemný podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 26. kola Tipsport ligy, v ktorom HK Poprad na domácom štadióne privíta MsHK Žilina. Stretnutie sa na popradskom zimnom štadióne začne o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

HK Poprad
    Popradskí hokejisti na domácom ľade v utorok a vo štvrtok predviedli skalopevnú obranu, ktorej súčasťou bola aj brankárska dvojica Vošvrda – Nechvátal. Vošvrda vychytal čisté konto proti Budapešti a Nechvátal proti dvadsiatke. V piatok v Nitre pod Zoborom však mal zápas pre kamzíkov nepríjemný scenár, v oklieštenej zostave so šiestimi obrancami Poprad prehral vysoko 7:2 a išlo o najväčšiu prehru v doterajšom priebehu Tipsport ligy. Podtatranci si však stále držia 3. pozíciu, na konte majú 53 bodov a skóre 76:56. Na vedúci Zvolen strácajú osem bodov a pred štvrtou Bystricou majú iba dvojbodový náskok.

MsHK Žilina
    Žilinčania sa po výmene na trénerskom poste predstavili vo štvrtok na domácom ľade proti Novým Zámkom a po šiestich neúspešných zápasoch sa im konečne podarilo bodovať a napokon aj v predĺžení zdolať Nové Zámky 2:1. Vlci však aj tak majú ešte pred sebou dlhú cestu, ak sa chcú odlepiť od samotného dna tabuľky. Na terajšom 12. mieste majú na konte 25 bodov a skóre 69:96. Na jedenástu Budapešť strácajú šesť bodov a rozhodne body chcú a potrebujú ako soľ.

Na dva vzájomné zápasy v tejto sezóne nespomínajú v dobrom najmä žilinskí hokejisti. Poprad najprv doma Žilinu zdolal 6:3 a v októbri na ľade pod Dubňom zdolal vlkov 3:7.

Srdečne vás pozývam k sledovaniu on-line prenosu a prajem pekný športový zážitok.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 1. Mlynarovič (Petran, Svitana), 4. Paukovček (Mlynarovič, Fabian), 21. Petran (Svitana), 39. Salija (Macík, Belluš), 44. Bondra (Svitana, Mlynarovič) – 46. Milý (Dubeň, Kučný), 60. Ručkay (Jankovič)

MsHK Žilina: Fučík (44. Mikoláš) – Kučný, Bagin, Jankovič, Žilin, Piegl, Dubeň, Rehák, Hrazdíra – Jenčík, Podešva, Balej (C) – Síkela, Húževka (A), Ru. Huna (A) – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Bárta, Surovka, Milý

Rozhodca: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, Výleta

Diváci: 1 048