Lipt. Mikuláš – Žilina 6:2 (kon.) | Poprad – Nové Zámky 2:1 (kon.) | Košice – Nitra 6:1 (kon.)
Trenčín – Detva 2:4 (kon.) | B. Bystrica – Miškovec 3:1 (kon.) | Budapešť – Zvolen 2:3 (po pr.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
MsHK Žilina
Nedeľa 04.11.2018, 15:00 • ZŠ Spišská Nová Ves • Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 20. kola Tipsport ligy, kde domáci Liptovský Mikuláš privíta na svojom štadióne Žilinu. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

MHK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Liptáci sa v aktuálnom ročníku Tipsport ligy nachádzajú na 8. priečke ligovej tabuľky so ziskom 26 bodov. To sa im podarilo po siedmych víťazstvách, dvoch výhrach po predĺžení, jednej prehry po predĺžení a po jedenástich porážkach v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 52 gólov, ale aj 59 inkasovali. Aktuálne ťahajú dvojzápasovú sériu zápasov bez bodu. Naposledy vycestovali do Nových Zámkov, odkiaľ odchádzali po prehre 1:3.

MSHK ŽILINA:

Hokejisti tohto celku sa po 19. kole nachádzajú na nepeknej 10. priečke so ziskom 23 bodov. Na svojom konte majú päť výhier, štyri výhry po predĺžení a až dvanásť prehier v riadnom hracom čase. Ich skóre je 58:73, čo z nich robí najhoršie brániaci tím ligy. V 19. kole privítali na vlastnom ľade silnú Nitru, ktorej podľahli po výsledku 2:4.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislitsyn – Bača, Nádašdi, Nemec, Horváth, Suchý, Kurali, Mezovský, Košecký – Žiak, Tamáši, Kriška – Sukeľ, Oško. Uram – Huna Ró., Huna Ri., Nechaj – Uhrík, Piatka, Lištiak

MsHK Žilina: Horčička – Bagin, Kučný, Zhilin, Mendrej, Matejka, Pastor – Milý, Podešva, Barta – Huna Ru,. Surovka, Jenčík – Ručkay, Húževka, Síkela – Mokrohajský, Rehák,Hrazdíra

Rozhodca: Valach, Orolín – Šoltés, Stanzel.

00:01

01:05
    Puk sa ocitol pred bránou Horčičku, ktorý hral na istotu a okamžite ho schoval po svoju lapačku. Nasledovať bude vhadzovanie.

01:54
    Puk sa nachádza za bránou Žiliny, odkiaľ sa hosťujúci hokejisti pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

02:04
    Hostia sa prezentovali nepresnou rozohrávkou, po ktorej puk smeroval cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia.

03:11
    Tamáši si nakořculoval na dorážku, ale do zakončenia sa napokon po včasnom zákroku brániaceho hráča nedostal.

04:18
    Jeden z domácich hráčov nahodil puk do útočnej tretiny, pri ktorom bol ako prvý brániaci hráč Žiliny.

05:08
    Richard Huna hľadal na vzdialenejšej žrdi Róberta Hunu, ktorý sa však k puku nedostal. Tento úmysel prečítal obranca Žiliny, ktorý túto prihrávku zachytil.

05:13
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Lukáš Matejka – 2 min., podrazenie).

05:41
    Do obrovskej príležitosti sa dostal Sukeľ, ktorý sa do puku oprel z prvej, ale jeho strelu z bezprostrednej blízkosti dokázal Ľuboš Horčička nadvakrát zachytiť.

06:05
    K puku sa dostal Pastor, ktorý ho okamžite vyhodil do bezpečia. Žilina má čas vystriedať.

07:13
    Hostia v plnom počte.

07:52
    Kriška presnou prihrávkou našiel voľného Tamášiho, ktorého však sklamal prvý dotyk s pukom, o ktorý napokon prišiel.

08:34
    K puku sa dostal Jenčík, ktorý mal na druhej strane voľného spoluhráča, no napriek tomu sa rozhodol celú situáciu riešiť sám. Jeho strela smerovala mimo brány.

09:29
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Radoslav Suchý priviezol puk do útočného pásma, kde svojou prihrávkou našiel na modrej čiare RÓBERTA HUNU. Ten napriahol a vyslal smerom k bráne tvrdý pokus. Ten ešte nepríjemne tečoval jeden z obrancov Žiliny a ten skončil až za chrbtom Ľuboša Horčičku. Stav stretnutia je 1:0! Asistencia: Radoslav Suchý, Mário Kurali.

10:52
    Žilina dala gól!
    Jiří Kučný zakončil od modrej čiary, ale opečiatkoval len pravú žrď. Od tej sa puk odrazil presne na hokejku MICHALA BARTU, ktorého úlohou bolo už len ho doraziť do odkrytej bránky. Stav stretnutia je 1:1! Asistencia: Jiří Kučný.

11:24
    Pri puku sú hráči Žiliny, ktorí vo vlastnej tretine vyčkávajú na ten správny moment prekvapenia.

12:13
    Puk sa nachádza za bránou Liptovského Mikuláša, kde ho majú pevne pod kontrolou domáci hokejsti.

13:02
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Matej Bača – 2 min., podrazenie).

13:31
    Jiří Kučný zakončil od modrej čiary, ale tento strelecký pokus zblokoval jeden z hráčov hostí.

14:03
    Domácim sa až teraz podarilo oslobodiť, a tak majú čas na rýchle prestriedanie.

15:02
    Domáci v plnom počte.

15:11
    Hra je prerušená, pretože domáci hráči tečovali puk za hraciu plochu. Nasleduje vhadzovanie pred bránou Kislitsyna.

15:24
    Michal Barta sa pokúsil svojou strelou prekvapiť Kislitsyna, ale ten bol na jeho pokus pripravený a bezpečne ho vyrazil.

16:22
    Lukáš Žiak si nakorčuloval na odrazený puk, prešiel s ním až za bránu Žiliny, odkiaľ prihral presne na hokejku MARTINA KRIŠKU, ktorý presnou strelou pod brvno poslal svoj tím opäť do vedenia. Stav duelu je 2:1! Asistencia: Lukáš Žiak.

17:06
    Domáci sa opäť usadili v útočnej tretine, kde sa rýchlymi prihrávkami snažia rozhodiť defenzívu Žiliny.

18:00
    Andrej Lištiak zahodil zlatú príležitosť, keď nedokázal trafiť úplne odkrytú bránu Ľuboša Horčičku. Pri pukú sú už hráči Žiliny.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

19:27
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Nikolai Zhilin – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:00

Máme za sebou prvých dvadsať minút, ktoré dopadli lepšie pre domáci celok. Liptovský Mikuláš vedie po góloch Róberta Hunu a Martina Krišku nad Žilinou po prvej tretine 2:1! My sa vám opäť hlásime približne o 16:50.

20:01

20:30
    Puk sa vrátil do obranného pásma domácich, odkiaľ sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu počas krátiacej sa presilovej hry.

21:26
    Presilová hra využitá. Mário Korali vyslal z ľavého kruhu razantnú strelu, ktorú dokázal Ľuboš Horčička vyraziť pred seba, kde sa však nachádzal úplne voľný PATRIK OŠKO, ktorý využil to, že bol gólman vysunutý a po rýchlej kľučke zasunul puk do prázdnej brány. Stav stretnutia je 3:1. Bez asistencie.

22:34
    Kurali zakončil od modrej čiary, ale do dráhy strely sa mu obetavo hodil jeden z brániacich hráčov Žiliny.

23:25
    Michal Uhrík pred bránou tečoval puk svojho spoluhráča, ale Ľuboš Horčička bol pripravený a puk zachytil.

23:48
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Emil Bagin – 2 min., hákovanie).

24:11
    Domáci hokejisti sa už usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

24:40
    Rudolf Huna vo vlastnom oslabení pohrozil, keď vyslal na bránu pekné zakončenie, ktoré opečiatkovalo ľavú žrď Kislitsynovej brány. To bola šanca!

25:48

26:35
    Jeden z domácich hráčov si svoj nábeh do útočného pásma zle načasoval, pretože sa v ňom ocitol skôr ako puk. Ofsajd!

27:11
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jakub Emil Mendrej – 2 min., krosček).

27:32
    Kurali zbytočne nešpekuloval a okamžite zakončil od modrej čiary. Jeho pokus bez problémov zachytil Ľuboš Horčička.

27:54
    Marek Uram priviezol puk do útočného pásma, kde zadovkou našiel voľného RADOSLAVA SUCHÉHO, ktorý mal pred seba dostatok priestoru, a tak sa rozhodol zakončiť a mieril presne. Ďalšia využitá presilová hra znamená zmenu skóre. Stav stretnutia je 4:1! Asistencia: Marek Uram.

28:37
    Ofsajdové postavenie sme mali možnosť vidieť aj na strane Žiliny, keď si na svoj pohyb nedal pozor Rudolf Huna. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

29:18
    Kouč Žiliny stiahol zo zápasu štvrtú formáciu. Nechajme sa prekvapiť, či to bude správny krok.

29:41
    Martin Podešva teraz nesúhlasí s verdiktom čiarového rozhodcu, pretože sa mu nezdalo, že by sa nachádzal v ofsajdovom postavení, ale v tomto prípade majú hlavné slovo rozhodcovia.

30:01
    Máme za sebou prvú polovicu stretnutia, kde domáci celok zatiaľ jasne dominuje, o čom svedčí aj trojgólový náskok. Uvidíme, či hostia z nepriaznivým výsledkom ešte niečo urobia.

31:13
    Richard Jenčík sa dostal do samostatného úniku. Na jeho zakončenie dokázal Anton Kislitsyn ešte reagovať, ale na následnú dorážku RUDOLFA HUNU už nie. Hostia znížili stav stretnutia na 4:2! Asistencia: Richard Jenčík.

32:24
    Uhrík dorážal puk po strele svojho spoluhráča, ale aj tento pokus dokázal Ľuboš Horčička zachytiť. Pri puku sú aj naďalej domáci hráči, ktorí si vytvárajú menší tlak.

33:31
    Hra je prerušená kvôli ofsajdu, ktorým sa previnili žilinskí vlci. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

33:47
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Sukeľ – 2 min., podrazenie).

34:24
    Sledovali sme krásnu kombináciu hosťujúcich hráčov, na ktorej konci bol Martin Podešva. Anton Kislitsyn mal šťastie, že jeho zakončenie smerom kúsok vedľa jeho bránky.

35:11
    Richard Jenčík najprv naznačil strelu a neskôr zakončil. Jeho strelecký pokus smeroval úplne mimo brány.

35:47

36:18
    Michal Uram dokázal svojou strelou rozvlniť sieť z veľkého uhlu, ale len tú bočnú. Puk následne Ľuboš Horčička schoval pod svoju lapačku.

37:37
    Puk sa nachádza pod lapačkou Ľuboša Horčičku, a tak budeme svedkami vhadzovania po jeho ľavici.

38:30
    Pri puku je Nádašdi, ktorý za vlastnou bránou čaká, kým jeho spoluhráči vystriedajú.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

39:01
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Filip Mezovský – 2 min., nedovolené bránenie).

39:18
    Jiří Kučný sa prezentoval dvomi streleckými pokusmi, ktoré smerovali na bránu Antona Kislitsyna, ale ten si s nimi dokázal poradiť.

39:36
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Michal Barta – 2 min., napadnutie).

40:00

Máme za sebou druhú tretinu, ktorú možno označiť ako pomerne atraktívnu. Mali sme možnosť vidieť hneď tri presné zásahy a zopár ďalších šancí na oboch stranách. Stav zápasu po druhej tretine je 4:2 z pohľadu Liptovského Mikuláša. My sa vám opäť hlásime približne o 16:44.

40:01

40:51
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tomáš Pastor – 2 min., nedovolené bránenie).

41:01
    Filip Mezovský už naskočil na ľad z trestnej lavice, a tak Liptovský Mikuláš bude pokračovať v presilovke piati proti trom.

41:36
    MsHK Žilina so štyrmi hráčmi. Hostia budú aj naďalej pokračovať v oslabení o jedného hráča.

42:51

43:26
    Lištiak zakončil z pravej strany, ale jeho strele chýbala presnosť. Puk smeroval úplne mimo bránky.

44:25
    Puk majú pevne pod kontrolou hráči Žiliny, ktorí sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu.

45:30
    Róbert Huna priviezol puk do útočného pásma, kde však nemal komu prihrať a o puk tak rýchlo prišiel.

45:57
    Jakub Ručka sa pokúsil svojou strelou rozvlniť sieť, ale to sa mu nepodarí, pretože jeho strelecký pokus zblokoval jeden z obrancov Liptovského Mikuláša. Nasleduje reklamná prestávka.

46:09
    Michal Barta poslal puk smerom k bráne. Anton Kislitsyn ho vyrazil len pred seba, kde si na odrazený puk zbehol Juraj Milý, ale aj jeho strelu dokázal Anton Kislitsyn zachytiť.

46:40
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Alex Tamáši – 2 min., podrazenie).

47:14
    Hostia si teraz nerozumeli vo svojej kombinácií v útočnom pásma, vďaka čomu sa k puku dostal domáci obranca, ktorý ho vyhodil cez všetky čiary do bezpečia.

48:02
    Richard Jenčík vyslal na bránu tvrdý projektil, ktorý dokázal Anton Kislitsyn vyraziť. Puk zachytil hráč Žiliny, a tak hostia môžu pokračovať vo svojej útočnej snahe.

48:40

49:17
    Pri puku sú hráči Žiliny, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú vo vlastnom obrannom pásme.

50:01
    Začala sa nám záverečná desaťminútovka zápasu, v ktorom vedie Liptovský Mikuláš nad Žilinou 4:2.

50:52
    Jakub Ručkay sa snažil individuálnym spôsobom prejsť cez brániaceho hráča, čo sa mu však nepodarilo a o puk v útočnom pásme prišiel.

51:20
    Defenzíva Liptovského Mikuláša funguje každou minútou lepšie a svojmu súperovi ponúka len minimum priestoru na ľadovej ploche.

51:59
    PATRIK OŠKO si prevzal puk od Jakuba Sukeľa a snažil sa ho prihrať na vzdialenejšiu žrď. Puk sa mu však odrazil späť na hokejku po zákroku brániaceho hráča, a tak sa rozhodol zakončiť. Jeho strelecký pokus skončil presne pod brvnom Horčičkovej bránky. Stav stretnutia je 5:2! Asistencie: Jakub Sukeľ, Matej Bača.

52:35
    Puk sa nachádza za bránou Žiliny, kde Jiří Kučný čaká, kým jeho spoluhráči prestriedajú.

53:05
    Marek Uram videl, že je stredné pásmo prehustené, a tak sa s pukom radšej vrátil späť do obranného pásma.

53:31
    Nádašdi prihrával spoza brány na Lištiaka, ktorý sa napokon nedostal k zakončeniu po včasnom zákroku Kučného.

54:04
    Emil Bagin zakončil ihneď po vhadzovaní od modrej čiary. Tento pokus skončil niekde vo výstroji Antona Kislitsyna.

54:28
    Michal Barta svojou tvrdou strelou odpálil hokejku Antona Kislitsyna, ktorý mal čas si ju okamžite vziať späť.

55:37
    Rudolf Huna zachytil nahodený puk svojho spoluhráča, a tak má Žilina priestor k usadeniu sa v útočnom pásme.

55:59
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jiří Kučný – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Marek Uram – 2 min., sekanie).

56:05
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Martin Podešva – 2 min., držanie hokejky).

56:20
    Jakub Sukeľ prihral puk na druhú stranu, kde bol na strelu pripravený MARTIN KRIŠKA, ktorý prestrelil všetko čo mu stálo v ceste, a tak zaknihoval dnes svoj druhý presný zásah. Stav stretnutia je 6:2! Asistencie: Jakub Sukeľ, Radoslav Suchý.

57:59
    Jiří Kučný spoločne s Marekom Uramom už naskočili na ľadovú plochu, a tak pokračujeme v klasickom formáte piati proti piatim.

58:00
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné dve minúty. Už teraz je jasné, že si domáci hokejisti z dnešného duelu odnesú plný bodový zisk.

59:20
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Liptovského Mikuláša, kde ho maju pevne pod kontrolou domáci hráči. Zápas sa už len viac-menej dohráva.

59:35
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Andrej Lištiak – 2 min., držanie).

59:59

Je tu koniec stretnutia, ktoré možno označiť ako divácky atraktívne. Mali sme možnosť vidieť hneď osem presných zásahov a množstvo ďalší šancí na oboch stranách. Z dnešného merania síl si plný bodový zisk odnesú hokejisti Litptovského Mikuláša, ktorí zdolali Žilinu vysoko 6:2. Odo mňa to je z tohto zápasu všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (17:20:15)

Róbert Gašpárek

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 10. Huna (Suchý, Kurali), 17. Kriška (Žiak), 22. Oško (Korali), 28. Suchý (Uram), 52. Oško (Sukeľ, Bača), 57. Kriška (Sukeľ, Suchý) – 11. Barta (Kučný), 32. Huna (Jenčík)

Rozhodca: Valach, Orolín – Šoltés, Stanzel