Montreal – Tampa Bay 1:4 (kon.) | Washington – Dallas 3:4 (po pr.) | NY Islanders – NJ Devils 3:0 (kon.)
Pittsburgh – Toronto 0:5 (kon.) | Detroit – Edmonton 3:4 (kon.) | St. Louis – Minnesota 1:5 (kon.)
Nashville – Boston 1:0 (kon.) | Vegas – Carolina 3:0 (kon.) | Calgary – Chicago 5:3 (kon.)
LA Kings – Columbus 4:1 (kon.) | San Jose – Philadelphia 4:3 (po pr.)

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 10:59
    Jan Rutta (CHI) 1+0, 1 střela, čas na ledě 16:56 (06:51:02)

Tři hvězdy utkání:

1. Sean Monahan (CGY) 2+0
    2. Johnny Gaudreau (CGY) 0+2
    3. Matthew Tkachuk (CGY) 1+0

Statistiky: Střely na bránu: 41-15; Zablokované střely: 8-14; Vhazování: 56%-44%; Hity: 5-6; Přesilové hry: 1/3-1/4; Trestné minuty: 8-17.

Český brankář David Rittich byl u fantastického obratu Calgary v domácím utkání proti Chicagu, o který se ve třetí třetině v rozmezí minuty a šesti sekund za stavu 2:3 postarali Sean Monahan a s přispěním štěstí český útočník Michael Frolík, který po zápase proti Coloradu připsal druhý vítězný gól v řadě. Konečný výsledek. Calgary Flames 5 Chicago Blackhawks 3.

59:01 Mikael BACKLUND - 5:3

59:01
    Calgary právě vstřelilo branku!
    MIKAEL BACKLUND se na pravém křídle ocitl u hrazení pod tlakem a nedokázal skórovat do prázdné brány, poté ale dostal druhou šanci a uspěl! Je hotovo! Asistence: Elias Lindholm.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:15
    Mark Giordano byl vyloučen na dvě minuty za podržení a Chicago cítí šanci. Oddechový čas hostů.

57:46
    David Rittich zastavil střelu Hawks z pravého křídla v lapačce a Corey Crawford už je na střídačce! Chicago zkouší v závěru vyrovnat při hře bez brankáře.

57:13
    Mark Giordano před bránou tečoval nahození z levého křídla a puk minul vzdálenější pravou tyč brány.

56:26
    Chicago vypálilo od střídaček a David Rittich jejich táhlou střelu opět podržel vkleče v náručí.

55:30
    Jonathan Toews bekhendem z pravého kruhu našel pouze náruč Davida Ritticha. Komerční přestávka.
    55:05 Michael FROLÍK - 4:3

55:05
    MICHAEL FROLÍK z levého rohu útočného pásma nahodil puk před bránu, kde se od nešťastného Arťoma Anisimova odrazil do sítě! Flames během minuty a šesti sekund vstřelili dva góly a otočili utkání na svou stranu! Asistence: Sam Bennett.
    53:59 Sean MONAHAN - 3:3

53:59
    Elias Lindholm rozdal puk doprava a Johnny Gaudreau krásnou diagonální přihrávkou našel na vzdálenější levé tyči najíždějícího SEANA MONAHANA, který puk sklepl do odkryté brány! Flames šest minut před koncem vyrovnali – 3:3! Asistence: Johnny Gaudreau a Elias Lindholm.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 5. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm), 39. Tkachuk (Hamonic, Backlund), 54. Monahan (J. Gaudreau, E. Lindholm), 56. Frolík (S. Bennett), 60. Backlund (E. Lindholm) – 14. J. Toews (P. Kane, Seabrook), 20. Rutta (Martinsen, Fortin), 33. Saad (DeBrincat, Jokiharju)

Calgary Flames: Rittich (M. Smith (A)) – Giordano (C), Brodie, Hanifin, Hamonic, Välimäki, R. Andersson – J. Gaudreau, Monahan (A), E. Lindholm – Tkachuk, Backlund (A), Frolík – S. Bennett, Jankowski, Neal – D. Ryan, Dubé, Hathaway.
    Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith (A), Jokiharju, E. Gustafsson, Seabrook (A), Manning, Rutta – DeBrincat, J. Toews (C), Saad – Schmaltz, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Kahun – Fortin, Krüger, Martinsen.

Rozhodca: Tim Peel, Ian Walsh. Čároví: Kory Nagy, Tyson Baker

Diváci: 18143