Vladivostok – Kazaň 1:5 (kon.) | Barys – Novosibirsk 5:2 (kon.) | Ufa – Viťaz 2:1 (kon.)
Jekaterinburg – S.Moskva 2:1 (po pr.) | Helsinki – Čerepovec 3:2 (kon.) | Omsk – Novgorod 1:3 (kon.)
HC Slovan – Petrohrad sk 0:7 (kon.)
Barys Nur-Sultan
5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
cz Nedeľa 28.10.2018, 12:00 • Barys Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se představí domácí Barys Astana, která vyzve Novosibirsk. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Barys Astana se momentálně nachází na šestém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 19 utkání 28 bodů za osm výher, čtyři výhry v prodloužení a čtyři prohry v prodloužení. Skóre mají kladné 70:55. Z posledních pěti utkání získali 8 bodů za čtyři výhry. Nejproduktivnějším hráčem je s 21 body za devět branek a dvanáct asistencí Starčenko.

Sibir Novosibirsk se nachází na posledním třináctém místě Východní konference. Na svém kontě mají za 22 utkání 12 bodů za pět výher a dvě prohry v prodloužení. Skóre mají záporné 41:66. Z posledních pěti utkání získali 7 bodů za tři výhry a prohru v prodloužení s Traktorem Čeljabinsk. Nejproduktivnějším hráčem je s 10 body za šest branek a čtyři asistence Mikhailov.

Posledních pět vzájemných utkání:
    23.02.18 Barys Astana-Novosibirsk 2 : 4
    22.02.18 Barys Astana-Novosibirsk 2 : 3
    22.11.17 Novosibirsk-Barys Astana 6 : 4
    20.11.17 Novosibirsk-Barys Astana 4 : 0
    17.09.17 Barys Astana-Novosibirsk 0 : 4

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker (A), Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov (A), M. Semjonov, Danijar – Bochenski (C), Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.

HK Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev, Loginov, Vorobej, Piganovič, Savčenko, Ignatovič, Demidov, Morozov – J. Peltola, V. Komarov, Šarov – Michajlov, Sajustov, Kazakov – Tkačenko, Romancev, A. Jakovlev – Zyrjanov, Pešechonov, Bertrand.

Rozhodčí: Alexej Ravodin, Sergej Kulakov.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál domácí Dustin Boyd. Domácí Astana oblékla modré dresy, Novosibirsk bílé.

00:20
    Novosibirsk začal utkání aktivně a po jednoduchém zisku kotouče kombinovali ve svém útočném pásmu.

00:47
    Do rychlého brejku se hnal domácí útočník Roman Starčenko, jenže jeho přihrávka na Corniera nebyla přesná.

01:47
    Po dlouhém obléhání brány Taylora odpravil Pavel Vorobej puk na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Dannyho Taylora.

02:09
    Novosibirsk se ubránil a díky Piganovičovi může celá jeho formace vystřídat.

02:33
    Henrik Karlsson si připsal první úspěšný zákrok po rychlé střele Jakovleva, který si rychle nabruslil do útočné třetiny.

03:10
    Hraje se zatím nahoru a dolů ve dlouhých intervalech. Danny Taylor se musel opět činit, tentokrát proti střele Asetova.

03:51
    Viktor Komarov se nedokázal dostat k teči po střele Loginova. Danny Taylor měl snadnou práci.

04:39
    V poslední minutě se kupila jedna chyba za druhou.Hra je zatím hodně vyrovnaná.

05:54
    Třetí hostující lajna se nedokázala dostat do útočného pásma, protože Danil Romancev najel do ofsajdu.

06:39
    Nepřesná střela Boyda končí v ochranné síti. Následuje první komerční pauza v tomto utkání.

07:49
    Hra sice pendluje ze strany na stranu, nicméně na zajímavé akce to je hodně chabé.

08:13
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. – příliš mnoho hráčů).

08:32
    Astana právě vstřelila branku!
    Parádní akce domácí Astany v přesilové hře! Autorem branky je BRANDON BOCHENSKI, který dostal přesný pas od Valka, který zařídil celou branku po krásném sólu přes celé hřiště. Asistence: Curtis Valk a Dustin Boyd.
    08:32 Brandon BOCHENSKI - 1:0

09:40
    Domácí jsou po vstřelené brance při chuti a obléhají branku Taylora.

10:00
    Po první desetiminutovce vedou domácí hráči 1:0 po parádní akci z 9.minutě, kdy Bochenski využil přesilovou hru.

10:41
    Charles Bertrand si bleskurychle nabruslil do pásma, kde vystřelil z pravého kruhu. Henrik Karlsson je pozorný a má další zákrok na své pažbě.

11:22
    Novosibirsk se opět jen zbavil kotouče, protože jsou rádi, že neinkasují. Astana je po brance jednoznačně lepší.

12:00
    Brandon Bochenski nedokázal kvalitně přihrát na Frattina. Hosté jsou u puku za svou brankou a pomalou kombinací založili útok.

12:42
    Po chybě Aleyejeva se hnali domácí dva na jednoho. Toto přečíslení se jim ovšem moc nepovedlo, protože Dallmanovu střelu zneškodnil Loginov.

13:42
    Po nepovedené střele Nikity Michajlise končí puk v ochranné síti. Poté tu máme další komerční pauzu.

14:06
    Novosibirsk tentokrát dobře zaútočil! Celý útok vedl Charles Bertrand, jehož rychlou akci musel zastavit až pozorný Henrik Karlsson, který si připisuje svůj šestý zákrok v utkání.

14:57
    Hraje se přes dvě minuty bez přerušení. Hra se nám opět vyrovnala a hosté znovu našli sami sebe.

15:39
    Po obrovské chybě Savčenka mohli domácí přidat druhou branku, jenže do obrany se skvěle vrátil Tkačenko, který zamezil téměř jisté brance.

16:00
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Michajlis – 2 min., podrážení).

16:54
    Astana se brání obstojně. Za necelou minutu vyhodili puk již dvakrát.

17:45
    Opět se domácí hráči perfektně ubránili a s první hostující přesilovou hrou to vypadá mizerně.

18:00
    Domácí v plném počtu. Barys Astana perfektně bránila je dvě minuty od výhry v první třetině.

18:20
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (Nikolaj Demidov – 2 min., vysoká hůl).

18:40
    Ale i Novosibirsk se dobře brání v oslabení. Přes všechny čáry vyhodil puk do bezpečí Konstantin Alexejev.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:45
    Barys využívá i svou druhou přesilovou hru! Autorem branky je PATRICE CORMIER, který krásnou střelou střílí druhou branku domácích v této třetině. Asistence: Roman Starčenko a André Petersson.
    19:45 Patrice CORMIER - 2:0

20:00

Druhá třetina začne zhruba za dvacet minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Barys Astanou a Novosibirskem, která končí výhrou domácích 2:0. Jako v první se v 9.minutě prosadil Bochenski z přesilové hry a v 20.minutě ve stejném počtu hráčů na ledě se prosadil kanadský útočník Cormier. Barys nejspíš po zásluze vede a je blízko dalšímu bodovému zisku.

Střely na bránu: 14-10

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Dustin Boyd.

20:19
    Astana drží puk na svých hokejkách a postupně se dostává do útočného pásma.

20:45
    Bochenski ovšem nepřesně přihrál a Novosibirsk na to může odpovědět.

21:07
    K rychlé střele se dostal Viktor Komarov, jenže Henrik Karlsson v pohodě kryje a připisuje si svůj jedenáctý zákrok.

22:18
    Astana opět kombinuje ve své třetině. Curtis Valk se už radoval z branky, jenže jeho krajan Danny Taylor předvedl vynikající zákrok.

23:20
    Nepřesný pokus Blackera končí v ochranné síti. Vhazovat se bude po levici Taylora.

23:49
    Jesse Blackerovi nevyšla finální přihrávka. Jinak by se domácí radovali z třetí ranky v utkání.

24:56
    Novosibirsk uklidnil hru a lehce otupil drtivý nápor domácích, kteří poslední zápasy hrají ve výborné formě, kdyby dnes vyhráli, tak mají pátou výhru v řadě.

25:34
    Hraje se téměř dvě minuty v kuse. Hra se opět střídá ze strany stranu, jenže zajímavé šance chybí.

26:37
    Po skvělém zákroku Karlssona svou vyrážečkou následuje první komerční pauza v této třetině.

27:48
    K dobré příležitosti od mantinelu se dostal hostující Charles Bertrand, jenže ani tentokrát jeho aktivita nepřináší kýžené ovoce.

27:55
    Zakázané uvolnění domácích, kteří se lehce uspokojili dvoubrankovým vedením.

28:36
    Gleb Zyrjanov se krásně uvolnil přes domácího obránce a vystřelil. Henrik Karlsson si i s tímto pokusem ví rady.

29:41
    Nikolaj Demidov posunul bránu domácích. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:00
    Po polovině utkání vedou domácí 2:0 a jsou na velice dobré cestě ke dvěma bodům.

30:34
    Novosibirsk se ovšem zlepšuje. To potvrdil střílející Viktor Komarov, jenže domácí brankář nadále drží svými skvělými výkony čistý štít.

30:50
    Kolem sedmi hráčů se přes dvacet sekund mydlilo u mantinelu. Nakonec se k puku dostal Pavel Tkačenko, který zaváží puk do útočného pásma.

31:14
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., držení).

31:47
    Novosibirsk kombinuje kolem obvodu útočného pásma. K nějakému ohrožení to zatím mají daleko.

32:21
    To potvrdil Kevin Dallman, který získal puk za svou brankou a prudkým výhozem slaví udrženou nulu a rychle spěchá na střídačku.

33:14
    Domácí v plném počtu. Novosibirsk se nedostal k žádné stoprocentní šanci a zápas je o ně zase o dvě minuty kratší.

33:22
    Sibir právě vstřelil branku!
    Přeci jenom se hostující mužstvo konečně prosazuje! Autorem branky je ALEXANDER ŠAROV, který podařenou dorážkou snižuje stav utkání na 1:2. Novosibirsk má tedy přes třetinu a čtvrt na to, aby zápas alespoň vyrovnali. Asistence: Jukka Peltola.
    33:22 Alexander ŠAROV - 2:1

33:46
    Novosibirsk najednou po ledovém kluzišti létá a dělá domácím velké problémy. Astana bude muset začít hrát svůj hokej, jinak je čekají velké problémy.

34:59
    Novosibirsk za necelou minutu a půl vyrovnává na 2:2! Autorem branky je GLEB ZYRJANOV, který viděl volný puk po velkém závaru před brankou Karlssona a střelou do odkryté branky vyrovnává. Asistence: Konstantin Alexejev a Charles Bertrand.
    34:59 Gleb ZYRJANOV - 2:2

35:24
    Po dlouhé době se hraje velice atraktivní hokej, na který je radost pohledět. Astana je nabuzená k tomu, aby vrátila vedení na svou stranu. Novosibirsk je nažhavený po rychlém obratu.

36:14
    Barys Astan si opět bere své vedení zpět! Autorem branky je ROMAN STARČENKO, který opět boduje a přesnou střelou střílí branku na 3:2! Parádní druhá třetina pokračuje dál. Asistence: Maxim Semjonov a André Petersson.
    36:14 Roman STARČENKO - 3:2

37:41
    Obrovská chyba hostujícího celku v rozehrávce! Autorem branky je CURTIS VALK, který vytěžil z vynikající práce Michajlise, který získal kotouč a poté ho krásně poslal na Valka, který neměl problém střelou na ose hřiště překonat bezmocného Taylora. Asistence: Nikita Michajlis.
    37:41 Curtis VALK - 4:2

38:31
    Hra se nám lehce uklidnila po vynikajících minutách, kdy jsme viděli hned čtyři branky. Na poměry ruské KHL to je neuvěřitelná věc!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Barys Astana si hlídá své vedení a druhou třetinu odehraje ve své vlastní třetině.

40:00

Sledovali jsme parádní druhou třetinu, ve které padly hned čtyři branky. Jako první se prosadil v 34.minutě hostující Šarov. Na něho o minutu později navázal Zyrjanov a utkání bylo po dlouhé době vyrovnané. Jenže Barys se nevzdala v 17.minutě vstřelil branku na 3:2 útočník Starčenko a o minutu později využil chyby v rozehrávce Valk. Celkově tedy domácí vedou 4:2 a jsou dvacet minut od dalšího bodového zisku.

Střely ve druhé třetině: 7-12

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující Viktor Komarov.

40:50
    První minuta nepřinesla žádné zajímavé momenty. Hra se přelévá pouze ze strany na stranu.

41:27
    Novosibirsk se dokázal ubránit prvnímu tlaku z domácí strany v poslední třetině.

41:46
    Danny Taylor lapačkou chytil střelu Boyda z osy hřiště. Následně se bude vhazovat po jeho levici.

42:03
    Nikita Michajlis se nedokázal dostat ze své obranné třetiny a dal možnost hostům. Ti jeho nabídku nevyužili a tak si tento domácí útočník může oddychnout.

42:51
    Barys Astana poprvé o sobě dal v této třetině vědět, jenže Taylor zatím chytá více než dobře a i přes čtyři inkasované branky si počíná velice dobře.

43:38
    Hraje se opět dlouhé střídání, které nechce jen tak skončit. Na levém kruhu se k zakončení dostal Pavel Akolzin, ovšem jeho ránu blokuje Demidov.

44:42
    Novosibirsk se sice snaží, jenže jeho útočné choutky většinou končí na skvělých domácích obráncích, kteří nedávají ani špetku naděje.

45:23
    K nepřesné střele se dostal hostující Jukka Peltola. Rána nebyla ani tečovaná a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

46:00
    Alexander Šarov nahodil pouze do útočné třetiny a šel vystřídat, protože nikdo z jeho spoluhráčů se nenabízel. Novosibirsk už zbývá jenom čtrnáct minut na srovnání.

46:46
    Do ofsajdového postavení se dostal domácí útočník první formace Brandon Bochenski. Následuje komerční pauza.

47:01
    Další ofsajd, tentokrát ze strany hostujícího Danila Romanceva.

48:10
    Patrice Cormier vjel do útoku po rychlém přečíslení. Jeho pokus zápěstím z levého kruhu skončil pouze na betonu Taylora.

48:52
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., podrážení).

49:04
    Roman Starčenko se vydal na útočný výlet ve vlastním oslabení. Jeho únik neskončil ani střelou, i když šance to byla dobrá.

49:44
    Novosibirsk se nemůže usadit v útočném pásmu. Pokud nevyužijí ani tuto přesilovou hru, tak je o vítězi nejspíš rozhodnuto.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby.

50:40
    Barys Astana opět vyhodila kotouč až k bráně Taylora, který pomáhá svým spoluhráčům v rozehrávce.

50:52
    Domácí v plném počtu. Astana ubránila i třetí oslabení v tomto utkání, což je klíčem k vítězství, protože ona sama využila dvě přesilové hry.

51:51
    A je nejspíš rozhodnuto! Autorem branky je DARREN DIETZ, který dostal perfektní pas od Starčenka a prudkou ranou nedal Taylorovi šanci. Asistence: Roman Starčenko a Patrice Cormier.
    51:51 Darren DIETZ - 5:2

52:31
    Novosibirsk už začíná působit odevzdaným dojmem. Astana potvrzuje, že v letošní sezóně je na domácím hřišti hodně silná.

53:07
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., podrážení).

54:32
    Novosibirsku se zatím ani tato přesilová hra vůbec nedaří a potvrzují, že na vítězství nemají nárok.

55:07
    Domácí v plném počtu. Astana se v pohodě ubránila a je pět minut od dalších dvou bodů do tabulky.

55:57
    Hosté na dlouhou dobu zamkli svého soupeře na svou třetinu, jenže opět kombinovali pouze u mantinelů.

56:35
    Alichan Asetov zavedl puk do útočného pásma. Jako člen čtvrté formace se chtěl předvést, jenže obrana Novosibirsku ho ubránila.

56:58
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Valerij Orechov – 2 min., hákování).

57:54
    Astana se opět bez problémů ubránila a celá obranná čtveřice jde spořádaně střídat.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby a zároveň i celého utkání.

58:23
    Ve svém vlastním oslabení se domácí pokouší hrát, jako kdyby byli v plném počtu. To jasně ukazuje jejich dnešní dominanci. Kromě nepovedené dvouminutovky působí jistým dojmem.

58:58
    Domácí v plném počtu. Barys Astana ubránila i své páté oslabení v tomto utkání a ve všech aspektech hry si dnes vylepšili statistiky.

59:36
    Domácí hráči drží puk na svých hokejkách a zápas se už jenom sporadicky dohrává.

Střely ve třetí třetině: 14-5
    Střely celkem: 35-27

Československá stopa v utkání:
    Dominik Hrachovina: náhradník

Sledovali jsme utkání mezi Barysem Astanou a Novosibirskem, který končí jasnou výhrou domácích 5:2. Jako první se prosadil Bochenski, na něhož navázal Cormier. Obě branky padly v přesilové hře. Ve druhé třetině hosté srovnali na 2:2 zásluhou Šarova a Zyrjanova, jenže o minutu později vstřelil vítěznou branku Starčenko. Poté se prosadili Valk a Dietz a domácí si připisují pátou výhrou v řadě, což je posouvá na pátou příčku, Novosibirsk zůstává poslední.

Přeju hezký zbytek dne a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (14:15:37)

Ondřej Klos

Góly a asistencie: 9. Bochenski (Valk, Boyd), 20. Cormier (R. Starčenko, A. Petersson), 37. R. Starčenko (M. Semjonov, A. Petersson), 38. Valk (Michajlis), 52. Dietz (R. Starčenko, Cormier) – 34. Šarov (J. Peltola), 35. Zyrianov (K. Alexejev, Bertrand)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Blacker (A), Dallman, Orechov, Dietz, Klimontov, Makljukov (A), M. Semjonov, Danijar – Bochenski (C), Boyd, Frattin – R. Starčenko, Cormier, A. Petersson – Ševčenko, Valk, Michajlis – Akolzin, Sagadejev, Asetov.
    HC Sibir Novosibirsk: D. Taylor (Krasikov) – K. Alexejev (A), Loginov, Vorobej, Piganovič (C), Savčenko, Ignatovič, Demidov, Morozov – J. Peltola (A), V. Komarov, Šarov – Michajlov, Sajustov, Kazakov – Tkačenko, Romancev, A. Jakovlev – Zyrianov, Pešechonov, Bertrand.

Rozhodca: Alexej Ravodin, Sergej Kulakov