Košice – B. Bystrica 1:3 (kon.) | Zvolen – Poprad 3:4 (kon.) | Žilina – Trenčín 1:0 (1:0 po s.n.)
Miškovec – Lipt. Mikuláš 2:4 (kon.) | Detva – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Budapešť – Nitra 2:8 (kon.)
HK Detva
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC MIKRON Nové Zámky
Nedeľa 28.10.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 17. kolo

V záverečnej tretine sme videli dva presné zásahy. Najskôr znížili domáci v 45. minúte zásluhou Ďalogu, no definitívnu bodku za týmto stretnutím dal do odkrytej brány Kudla. Hostia sa tak tešia z víťazstva v pomere 3:1. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:02:46)

59:49
    HC Nové Zámky dali gól!

Hostia definitívne rozhodujú tento zápas. PATRICK ANTHONY KUDLA dostal dobrý puk od Štraucha a už nemal problém skórovať do odkrytej brány.

Asistencia: Andreas Štrauch.

58:59
    Domáci sú už na ľade so šiestimi korčuliarmi, no puk sa ocitol na ochrannej sieti a vhadzovať sa bude v pásme Nových Zámkov.

58:36
    Domáci sa teraz nevedia usadiť v útočnom pásme a navyše sa previnili zakázaným uvoľnením a hra sa tak nasťahuje späť pred Petríka.

57:31
    Snaha hostí o rýchly protiútok je zastavená, pretože sa puk ocitol na hráčskej lavici domáceho celku a tak sa vhadzovať bude v strednom pásme.

56:13
    Situácia s vylúčeniami je teraz nepriehľadná, no hostia napokon hrali v početnej prevahe 4 na 3.

55:32
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Šimon – 2 min., držanie).

55:03
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Chovan Mar. – 2 min., hrubosť).

55:03
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., krosček).

55:03
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Fábry – 2 min., podrazenie).

54:26
    Domáci si však zbytočne komplikujú situáciu a budú sa musieť brániť v početnej nevýhode.

53:59
    Vylúčenie v tíme HC 07 Detva (Sládok – 2 min., napadnutie).

53:17
    Na opačnej strane pohrozil Rogoň, no jeho strelu dokázala obrana domáceho celku na poslednú chvíľu zablokovať.

52:34
    Domáci zvyšujú svoju aktivitu a nasledovala nebezpečná strela od modrej čiary, ktorá narobila Košarišťanovi problémy, no následné dorážky domácich neboli úspešné.

51:37
    Do dobrej pozícii sa dostával Tibenský, no jeho pokus o strelu z prvej nebol úspešný, pretože mu puk preskočil hokejku.

50:36
    Nasledovať bude záverečných desať minút riadnej hracej doby a domáci teraz zahodili ponúknutú šancu. Hostia tak naďalej držia najtesnejší náskok.

49:34
    A bude nasledovať aj krátka presilovka 5 na 3, no hostia opäť dobre zapracovali v obrane a dokázali dostať puk von z pásma.

49:16
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Košarišťan – 2 min., podrazenie).

Pavel Pytliak

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 45. Ďaloga (Žilka, Král) – 2. Bajtek (Urban, Rogoň), 36. Hruška (Andersons, Štrauch), 60. Kudla (Štrauch)

HK Detva: Petrík (Riečický) – Chovan Mar., Kuklev, Sládok, Hraško, Fekiač F., Gachulinec, Hedera, Šimon – Ščurko, Yakutsenya, Puliš – Ďaloga, Murček, Žilka – Tibenský, Valent, Král – Chovan Mat., Fekiač V., Surový
    HC MIKRON Nové Zámky: Košarišťan (Glosár) – Kudla, Andersons, Juraško, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala, Henderson – Štrauch, Hruška, Nejezchleb – Jurík, Zbořil, Ručkay – Rogoň, Urban, Bajtek – Slávik, Fábry, Jakúbek

Rozhodca: Korba, Kókai – Kollár, Vincze – Lauff (video)