Nové Zámky – Budapešť 3:2 (kon.) | Zvolen – Košice 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.)
Poprad – Trenčín 0:3 (kon.) | Detva – Žilina 2:1 (kon.) | Miškovec – Nitra 1:3 (kon.)
HKM Zvolen
4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
HC Košice
Nedeľa 14.10.2018, 16:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

Súboj o prvé miesto v tabuľke bol dve tretiny vyrovnaný, ale tretiu tretinu domáci hráči súpera doslova rozstrieľali troma gólmi. Postupne Zuzin, Chovan a Drgoň stanovili konečné skóre 4:1, ktoré znamená, že aj po 12.kole bude tabuľke viesť HKM Zvolen s trojbodovým náskokom pred Košicami. Ďakujem za pozornosť a želám príjemný zbytok večera. (18:25:24)

Najlepší hráči zápasu Jere Pulli a Davis Vandane.

59:37
    Strela Jakuba Suju spoza dvoch obrancov, našla však iba Skapskiho vyrážačku.

58:50
    Vyhrané buly hostí, strela Jere Pulliho a ďalší úspešný zákrok Skapskiho lapačkou.

57:59
    Rýchly protiútok HKM Zuzin prihrávkou našiel Chovana, ale ten už bol z uhla a zakončenie si nakoniec rozmyslel. Zápas sa už len dohráva...

56:48
    Hadlovského strela bez prípravy, neprehľadná situácia pred Habalom, puk tancoval vedľa tyčky, následne ho hostia upratali.

55:58
    Zápas stratil na tempe, zdá sa že všetci pochopili, že je rozhodnuté.

54:49
    V krátkom slede druhé domáce zakázané uvoľnenie.

54:37
    Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Mackenzie Skapskim.

Dnešné stretnutie sleduje 2279 divákov.

53:47
    Aktuálne sme videli viacero nepresností na oboch stranách, najprv nedokázal puk vyviezť hosťujúci Vrábeľ a po ňom akcia Vandasa so Špirkom končí ofsajdom.

52:42
    Hostia sa pokúsili o protiútok, Nagy našiel v strede tretiny voľného Bropheyho, ten sa aj pokúsil o strelu, ale do jeho dráhy sa postavil domáci obranca a puk vytečoval na ochrannú sieť.

51:34
    Zvolen dal gól!
    Domáci využívajú presilovú hru päť na štyroch. ADAM DRGOŇ dostal puk pár metrov za modrú čiaru, oprel sa do puku, z prvej trafil ideálne a prestrelil Habala.
    Asistoval: Michal Chovan.

51:27
    Druhá dobrá strela Zvolen v presilovke 5:3, Michal Chovan však dostal od Habala Stopku.

50:57
    Vandanova delovka, Habala vyráža puk vedľa brány na Špirka, ale ten nedokázal puk doraziť do brány.

50:34
    Nasleduje minútová presilovka HKM o dvoch mužov.

50:34
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Galamboš – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

Števo Lasab

Góly a asistencie: 17. Vandane (Špirko, Vandas), 44. Zuzin (Michal Chovan, Zeleňák), 47. Michal Chovan, 52. Drgoň (Michal Chovan) – 2. Pulli (Netík, Galamboš)

HKM Zvolen: Skapski (Tomek) – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, M.Roman, Dubina – Šechný (Vandas), Špirko (A), Handlovský – Lušňák, Holovič, Šišovský – Mich.Chovan (C), Kytnár (A), Zuzin – Andrisík, S.Petráš, P.Halama (tréner A.Podkonický)
    HC Košice: Habal (Škorvánek) – Prentar, Dudáš (A), Čížek, Pulli, Koch, Šedivý, Žitný, Lenďák – Haščák, Brophey, L.Nagy (C) – Netík, Suja, Šoltés – Spilar (A), Galamboš, Kafka – Vrábeľ, Krajňák, Š.Petráš (tréner R.Šimíček)

Rozhodca: Stano, Snášel – Kollár, Gajan (video – Mihálik)