Nové Zámky – Budapešť 3:2 (kon.) | Zvolen – Košice 4:1 (kon.) | B. Bystrica – Lipt. Mikuláš 7:2 (kon.)
Poprad – Trenčín 0:3 (kon.) | Detva – Žilina 2:1 (kon.) | Miškovec – Nitra 1:3 (kon.)
HK Detva
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
MsHK Žilina
Nedeľa 14.10.2018, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 12. kolo

V tretej tretine sme videli dva presné zásahy. Najskôr v 48. minúte vyrovnal Ručkay, no o víťazstve domácich rozhodol v 59. minúte, po spornom presnom zásahu Murček. To je z mojej strany všetko, prajem vám ešte príjemný zvyšok dňa. (20:01:18)

59:56
    Záverečné sekundy priniesli snahu hostí o strelenie vyrovnávajúceho gólu, ktorá však bola neúspešná.

59:07
    Detva tak preklopila zápas na svoju stranu, čo sa nepáči hosťom, ktorí protestujú proti neodpískaniu zakázaného uvoľnenia, ktoré predchádzalo samotnému presnému zásahu.

58:53
    Detva dala gól!

Detva pridáva druhý gól v zápase. MICHAL MURČEK sa ocitol úplne osamotený medzi kruhmi, odkiaľ dokázal prestreliť bezmoceného Horčičku.

Asistencie: Puliš, Sčurko.

58:47
    Kučný sa na dvakrát dostal k strele od modrej čiary, no Petrík na toto zakončenie videl a dokázal puk chytiť.

58:02
    Domáci hokejisti sa teraz previnili zakázaným uvoľnením a hra sa tak presťahuje naspäť pred Petríka.

57:12
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no ani jeden z celkov nevie trafiť priestor brány.

56:27
    Už sú oba tímy späť na ľadovej ploche a tak sa môžu začať záverečné minúty tohto stretnutia.

55:31
    Došlo k rozbitiu plexiskla a tak môžme očakávať dlhšiu pauzu, v ktorej budú môcť oba celky nazbierať sily do záverečnej fázy zápasu.

54:52
    Nasleduje ďalšie z veľkého počtu zakázaných uvoľnení domáceho celku a tak sa hra opäť presťahuje do pásma Detvy.

53:48
    Ani jeden z celkov si v týchto momentoch nevie vytvoriť čistú gólovú šancu a tak sa možno dočkáme aj predĺženia.

52:59
    Domáci hokejisti sa previnili ďalším zakázaným uvoľnením a vhadzovať sa tak bude po ľavici Petríka.

52:37
    Hostia sa teraz dokázali na dlhší čas usadiť v útočnom pásme, kde si však nevytvorili streleckú príležitosť.

51:16
    Síkela si dobre nakorčuľoval do útočného pásma, kde sa aj dostal do zakončenia, no Petrík toto zakončenie poľahky zlikvidoval.

50:28
    Začala sa nám posledná desaťminútovka tohto stretnutia, v ktorom je stav vyrovnaný 1:1.

49:22
    Ďaloga teraz dobre zapracoval v útočnom pásme, no ani jeho snaha neprinesie domácim druhý presný zásah.

48:34
    Puliš sa dostával do nádejnej pozície, no v poslednú chvíľu ho hraničným zákrokom dokázala odstaviť obranca Žiliny.

Pavel Pytliak

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Detva. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 23. Murček (Puliš), 59. Murček (Puliš, Ščurko) – 48. Ručkay (Hrazdíra)

HK Detva: Petrík (Riečický ) – Chovan Mar., Kuklev, Fekiač F., Sládok, Hraško, Jendroľ, Gachulinec, Šimon – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač V., Žilka – Surový, Magogin, Král – Tibenský, Valent, Chovan Mat.
    MsHK Žilina: Horčička (Mikoláš) – Kučný, Jankovič, Pastor, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej, Zhilin – Barta, Podešva, Síkela – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Ručkay, Hvila – Hrazdíra, Rehák, Ondruš

Rozhodca: Konc st., Haszonits – Kacej, Pálkövi – Macko (video)