Salzburg – Mattersburg 2:0 (kon.) | St. Pölten – Austria 1:0 (kon.) | Linz – Wolfsberger 2:0 (kon.)
Rapid Viedeň – Rheindorf Altach 1:2 (kon.)
LASK Linz
2:0 (0:0)
RZ Pellets Wolfsberger AC
cz Streda 29.11.2017, 18:30 • TGW Arena, Linz • Rakúska Bundesliga • 17. kolo

Linz po dvou porážkách v řadě dokázal zvítězit před svými fanoušky nad Wolfsbergerem, proti kterému kopal dvě penalty. První po čtvrthodině hry neproměnil Peter Michorl, kterého vychytal Alexander Kofler. I ve druhém případě hostující brankář vystihl směr střely, penaltu Maximiliana Ullmanna ale zneškodnit nedokázal. Vítězství domácího mužstva pečetil ještě v nastaveném čase João Victor Santos Sa, který skóroval během svého debutu. Konečný výsledek utkání v TWG Areně. Linz 2 Wolfsberger 0. (20:26:25)

90+3
    90+3. João Victor SANTOS SA - 2:0

90+3
    Tým Linz právě vstřelil branku! Linz odvrátil centr z rohového kopu a po levém křídle vyrazil do rychlého protiútoku, po kterém přišla dlouhá kolmá přihrávka za obranu a JOÃO VICTOR SANTOS SA po zemi táhlou střelou zpoza šestnáctky zamířil do prázdné brány! Alexander Kofler pelášil směrem vzad, co to šlo, vrátit se včas ale nedokázal. Linz vede v závěru 2:0.

90+2
    Linz se dostal v blízkosti šestnáctky k odraženému míči a přízemní střela ze střední vzdálenosti mířila doprostřed brány, což vybíhajícímu Alexanderovi Koflerovi usnadnilo práci a míč vyrazil! Poté přišla dorážka, která minula pravou tyč. V hledišti to jen zahučelo.

90+1
    Nad rámec utkání byly nastaveny 3 minuty.

90
    Wolfsberger sice v závěr utkání pokutového území Linzu, jenže se marně snaží dostat do příležitosti.

89
    Linz před dnešním zápasem prohrál dva zápasy v řadě, nyní ale míří za důležitým ziskem tří bodů.

88
    Emanuel Pogatetz má obvaz kolem hlavy a za potlesku fanoušků odchází do útrob stadionu.

87
    Emanuel Pogatetz má zdravotní potíže, které mu nedovolí pokračovat v zápase, a místo něj vyběhl na trávník krátce před koncem Felix Luckeneder.

86
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Emanuel Pogatetz, přichází Felix Luckeneder.

85
    Fanoušci Linzu si závěrečné minuty v hledišti užívají a ještě, aby ne, když jejich tým vede 1:0. Zajímavostí utkání je, že se v něm kopaly dvě penalty. Z nichž první proměněna v prvním poločase nebyla, zatímco druhá po přestávce už ano.

84
    Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Christoph Rabitsch, přichází Mario Leitgeb.

84
    Střídání v týmu LASK Linz: ze hřiště odchází Thomas Goiginger, přichází Rajko Rep.

79
    Florian Flecker se snažil prosadit podél pravé postranní čáry a ostře poté dojel jednoho z protihráčů.

78
    Wolfsberger i Linz se marně snaží během posledních minut dostat do šestnáctky a hra je navíc kouskována.

77
    Linz se vydal v rychlém sledu dvakrát do bleskového protiútoku, v obou případech ale neuspěl.

76
    Střídání v týmu RZ Pellets Wolfsberger AC: ze hřiště odchází Mihret Topcagic, přichází Ismael Ouedraogo.

76
    Wolfsberger se patnáct minut před koncem dostal ke střele zpoza šestnáctky, následná rána ale byla nepřesná a zamířila vedle pravé tyče brány.

Tomáš Reiner

Góly: 70. Ullmann, 90+3. Santos Sa

Karty:   56. Ranftl (LIN), 63. Santos Sa (LIN) – 64. Topcagic (WAC), 79. Flecker (WAC)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 11:19.
    LASK Linz: Pervan – Ramsebner, Trauner, Pogatetz (86. Luckeneder) – Ranftl, Wiesinger, Michorl, Ullmann – Goiginger (84. Rep), M. Berisha, Bruno (63. Santos Sa).
    Náhradníci: Schlager – Gartler, Rep, Luckeneder, Reiter, Holland, Santos Sa.

RZ Pellets Wolfsberger AC: Kofler – Sollbauer (46. Hüttenbrenner), Rnić, Drescher – Zündel, Rabitsch (84. Leitgeb), Offenbacher, Wernitznig – Flecker, Topcagic (76. Ouedraogo), Gschweidl.
    Náhradníci: Sallinger – Monsberger, Hüttenbrenner, Leitgeb, Frieser, Schöfl, Ouedraogo.

Rozhodca: Julian Weinberger. Asistenti: Sebastian Gruber, Michael Nemetz. Čtvrtý rozhodčí: Markus Hameter