Ferreira – Moreirense 3:2 (kon.) | Portimonense – Aves 2:2 (kon.) | Boavista – Feirense 1:0 (kon.)
Rio Ave – Setúbal 2:1 (kon.)
Portimonense SC
2:2 (1:1)
CD Aves
cz Sobota 30.09.2017, 17:00Primeira Liga • 8. kolo

Máme za sebou utkání, které toho kromě gólů nenabídlo moc zajímavého. Domácí po většinu času obklopovali bránu soupeře, ale ne a ne přijít s nějakou kloudnou šancí. Aves naopak co si vytvořil, to proměnil a ze dvou střel na branku dal dva góly. Domácí tým tak musel stále dotahovat, ale nakonec byl úspěšný a připíše si alespoň bod. Portimonense bude nejspíše zklamané, protože by si asi zasloužilo všechny body, ale to je sport a nedá se nic dělat. Hosté z minima vytěžili maximum a domů pojedou velmi spokojení. (18:56:11)

90+3
    Dener zamířil z velké dálky mimo. Víc už se toho nejspíše nestane.

90+2
    Ti se ale dopouštějí útočného faulu a zdá se, že dnešní zápas skončí dělbou bodů.

90+1
    Rohový kop pro domácí tým.

90
    Žlutou kartu dostává Paulinho (Portimonense SC).

89
    Domácí se ihned znova vydávají do útoku. Dočkáme se otočky?
    88. FABRÍCIO - 2:2

88
    Portimonense právě vstřelilo branku!
    A dokonce i gól! Míč propadl k MESSIASI FABRÍCIOVI a ten se s ničím nerozpakoval a střelou k tyči vyrovnává stav dnešního utkání! Stadion propukl v jásot!

87
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Oriol Rosell, přichází Dener.

87
    Domácí začínají nepříjemně tlačit. Odměnou je zatím rohový kop.

86
    Ve velké šanci Nakadžima, jehož střela se ale nějak odrazila od brankáře a od obránce a v síti neskončila.

84
    Aves i v útoku, ovšem centr do vápna byl zblokován.

83
    Hosté se brání velmi dobře a ani nepouštějí soupeře do větších šancí.

82
    A znova. Obléhání branky Quima je zatím bez výsledku a čas neúprosně plyne.

81
    Centr z pravé strany nikoho ve vápně hostujícího týmu nenašel.

80
    Míč skončil pouze u nohou obránců Avesu. Ten tak nasbírá další cenné vteřinky.

79
    Faul hostů. Domácí se tak dostávají k volnému kopu.

78
    Zatím se to ale nedaří, Aves srdnatě bojuje o všechny tři body.

77
    Už se pokračuje, u míče jsou domácí, kteří chtějí za každou cenu vyrovnat.

76
    Rozhodčí nařídil přestávku pro občerstvení.

75
    Žlutou kartu dostává Rúben Fernandes (Portimonense SC).

74
    Žlutou kartu dostává Felipe Macedo (Portimonense SC).

72
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Ricardo Pessoa, přichází Pires.

71
    69. Cristián ARANGO - 1:2

69
    CD Aves právě vstřelilo branku!
    CRISTIÁN ARANGO dostal namazáno na hranici velkého vápna a střelou k tyči nedal brankáři šanci.

68
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Derley, přichází Alexandre Guedes.

67
    Jeden gól z rohu již byl pravděpodobně dost. Od té doby rohy neznamenají žádné nebezpečí.

66
    Hostující obrana ne úplně ideálně odvrátila centr na rohový kop.

65
    Ztím to tak ale nevypadá. Oba týmy se stále přetahují ve středu hřiště bez větších šancí.

63
    Rozsáhlé střídání by mohlo vlít krev do žil oboum týmům. Doufejme, že nás čekají ještě nějaké zajímavé okamžiky.

61
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Vítor Gomes, přichází Cristián Arango.
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Paulo Machado, přichází Claudio Falcao.
    Střídání v týmu Portimonense SC: ze hřiště odchází Wilson Manafá, přichází Wellington.

60
    Nakadžima zkusil štěstí a vybojoval po sražení míče obráncem alespoň výhodu rohového kopu.

59
    A ani teď. Manafá se snažil prostrčit míč na spoluhráče, ale tomu chyběly zhruba dva kroky.

58
    Přetažený pas domácích. A to tak, že hodně. Tohle klíč k úspěchu nebude.

57
    Už jsou to znova domácí, kdo tlačí svého soupeře. Ten se ale zatím dobře brání.

55
    Domácí už se dostávali do šance, ale nepodařilo se jim udržet míč ve hře, je z toho tedy pouze odkop od brány.

54
    Byla z toho i střela Fabrícia, ale ten minul a provětral pouze boční síť.

53
    Pokus o střelu skončil pouze na obránci, domácí fotbalisté mohou do protiútoku.

52
    Hosté hrají daleko lépe než v první části utkání a jsou častěji na míči. Nyní vybojovali vhazování u rohového praporku.

51
    Volný kop na polovině hřiště, kde se faulem provinil Rosell.

50
    Nakonec z toho byl centr do vápna, ale tam byli pouze pozorní obránci soupeře.

49
    Hosté se po delší době dostali k míči a kombinují s ním na své polovině.

48
    Domácí jsou znova daleko aktivnějším týmem. Povede to ke vstřelené brance?

47
    Velká šance ve vápně, kam propadl míč. Tvrdá střela ovšem skončila jen na brankáři.

46
    Domácí se rychle hnali do útoku, ale jejich centr byl zblokován na roh.

46

Máme za sebou první poločas, který toho zprvu moc zajímavého nenabídl. Poslední minuty to však nahradily a nabídly hned dva góly. Nejdříve se z vlastně úplně první šance prosadili hosté, ale domácí ještě před poločasem srovnali po dobrém rohovém kopu. Domácí tým má jasně navrch, hraje lépe a drží svého soupeře pod tlakem. Podaří se jim nakonec i zvítězit?

45+3

45+2
    Do dobré šance se hnal Fabrício, který si umně stáhl ze vzduchu míč, vypálil mezi dvěmi obránci, ale těsně minul tyč.

45+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.
    45. Rúben FERNANDES - 1:1

45
    RUBEN FERNANDES je hrdinou konce prvního poločasu. Obrana soupeře jej trestuhodně nechala samotného v malém vápně a jeho nohu přesně našel parádní centr. Máme tedy vyrovnáno ještě před poločasem.

45
    Bude muset ale ubránit ještě jeden rohový kop. Dokáží domácí využít vé převahy nebo ne?

45
    Bídně. Soupeř v klidu odehrál do bezpečí a zdá se, že první poločas tak vyhraje on.

44
    Tak ještě rohový kop pro Portimonense. Jak s ním naloží?

43
    Žlutou kartu dostává Salvador Agra (CD Aves).

43
    Nakonec to zvládli domácí, kteří se dostali i k centru, ten ale ke střele nevedl.

42
    Hraje se ve středu hřiště, kde se týmy snaží vybojovat míč pro sebe.

41
    Teď jsou to znova domácí, kdo se snaží něco udělat. Jejich dlouhý pas ale končí jen u Quima.

40
    Další šance hostů, tentokráte ale Amilton nemířil přesně.
    38. AMILTON - 0:1

38
    Hosté celý poločas vlastně nic nepředvedli, ale jsou to oni, kdo se ujímá vedení! AMILTON si udělal obránce a poté poslal střelu na vzdálenější tyč. Manafá za tohle moc pochválený nebude.

37
    Portimonense kombinuje na vlastní polovině.

36
    Útočný faul ovšem vše zhatil a ani nyní se tak nic nestane.

35
    Rozehrání volného kopu také nepřineslo nic zajímavého. To by ale mohlo přijít po následném rohu.

34
    Žlutou kartu dostává Rodrigo Defendi (CD Aves).

33
    Pokus o pas domácím nevyšel. Míč skončil v zámezí, následuje odkop od brány.

32
    Pro nestranného diváka to musí být velká nuda. Hraje se především na polovině hřiště a nic moc se neděje.

31
    Hosté však špatně rozehráli a znova přišli o míč.

30
    Fabrício to přehnal s aktivitou a je mu pískán útočný faul.

29
    Domácí začínají být hodně aktivní, zatím je to ovšem soupeř, kdo vše zvládá.

27
    Portimonense si vyžadovalo rohový kop, ale místo něj bude pouze odkop od brány.

26
    Už se hraje, aktivní domácí tým se dostal do zakončení. Ale střela trefila prvního obránce.
    25. Ostrý zákrok na brankáře.

25
    Zdá se, že to bude na dýl. Hostující brankář dostal pořádně naloženo.

23
    Změnit to mohl Fabrício, ale to by nesměl zajet do Quima, který se teď bude muset nechat ošetřit.

22
    Hru trápí časté nepřesnosti a fauly. Ani jeden tým se tak zatím nedostal do větší šance.

21
    A znova. Domácím fanouškům se to sice vůbec nelíbí, ale pomezní rozhodčí znova odhalil faul a na jeho popud píská hlavní volný kop.

20
    Ti to však přehnali s aktivitou a dopouštějí se útočného faulu.

19
    Vše skončilo přetaženým pasem Amiltona. Do útoku se tak znova mohou podívat domácí fotbalisté.

18
    To se ale moc nedaří a tak stále sledujeme kombinaci na polovině Avesu, do které se zapojil už i Quim.

17
    Hosté kombinují na vlastí polovině a snaží se přijít na to, jak se vypořádat s napadáním soupeře.

16
    K brance ale ne a ne se dostat. Portimonense brání velmi dobře.

15
    Hosté vybojovali volný kop na polovině hřiště a budou se tak moc připravit na útočný výpad.

14
    Nakadžima se opřel do míče na hranici šestnáctky, ale ani on se netrefil mezi tři tyče.

13
    Další rohový kop pro domácí tým, který je o něco aktivnější na úvod utkání.

12
    Jeden takový přišel po střele Pedra Sá, která mířila dobře, ale přeci jen šla o pár centimetrů nad.

11
    Oba celky zatím hlavně dobře brání a zůstávají u náznaků šancí.

10
    V zakončení opět i hosté, jejich hlavička však končí vysoko nad břevnem.

8
    Málem ano, ovšem domácí se ocitli v ofsajdu a tak akci jeden na jednoho dokončit nemohli.

7
    Hostující obrana odehrála pouze na rohový kop. Těch je tak na začátku více než dost. Povede to k brance?

6
    Centr sice našel útočícího hráče, ale od jeho hlavy se odrazil hodně mimo.

5
    Rohvý kop i na druhé straně pro Aves.

4
    Střela zpoza vápna však končí dosti vedle a Quim bude moci rozehrát odkop od brány.

3
    První dnešní rohový kop rozehrají domácí fotbalisté.

2
    Ani domácím se však nedařilo a Amilton tak může spolu se spoluhráči postupovat do protiútoku.

1
    Hosté se rychle hnali do útoku, ale následná přihrávka v malém vápně byla nepřesná.

1

Portimonense SC: Ri. Ferreira – Lumor, Macedo, Rú. Fernandes, Pessoa – Paulinho, Pedro Sá, Rosell – Nakadžima, Fabrício, Manafá.
    Náhradníci: C. Henriques – Jadson, Rjuki, Dener, Pires, Hackman, Wellington.

CD Aves: Quim – M. Baldé, Rodrigo, Rodrigo Defendi, Braga – Amilton – Agra, Santana, Machado – Derley, V. Gomes.
    Náhradníci: Facchini – A. Guedes, Fariña, Sami, Falcao, Galo, Arango..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.