Třinec – Mannheim 3:0 (kon.) | HV71 – Esbjerg 3:0 (kon.) | Brynäs – Cracovia 8:0 (kon.)
Wolfsburg – Tappara 1:7 (kon.) | Jyväskylä – Vienna 4:1 (kon.) | Něman Grodno – Zug 2:3 (kon.)
Mníchov – IFK Helsinky 4:1 (kon.) | Salzburg – B. Bystrica sk 5:0 (kon.)
HK Něman Grodno
2:3 (1:0, 0:3, 1:0)
EV Zug
cz Nedeľa 27.08.2017, 18:00Liga majstrov • Skupina C

Tímto se s vámi loučím, přeji vám dobrý vstup do nového týdne! (20:29:28)

Statistiky

Střely 51 – 52
    Střely na branku 28 – 26
    Přesilové hry 5 – 6
    Využité přesilovky 40% – 0%
    Zblokované střely 8 -7

Dnešní zápas je u konce! Ačkoli se domácím na začátku posledního dění podařilo skórovat, EV Zug si už vítězství vzít nenechal!

59:56
    Hosté vyhazují, do branky ale kotouč nedoputuje.

59:41
    I po dalším úspěšném zákroku hostujícího gólmana se přerušuje.

59:32
    Paslut si to namířil přímo na Stephana, trefil ho jen do hrudi. Bude se vhazovat v pásmu hostujícího celku.

58:19
    Domácí odvolali brankáře!

57:49
    Martschini přenesl kotouč bleskově od vlastní branky až k Trusovovi, jehož betony neprostřelil.

56:42
    Už to vypadalo na slibnou akci Kisly, avšak nakonec i on skončil na hostující obraně.

55:51
    Domácí si stále nedokáží vypracovat pořádné příležitosti, hosté v posledních chvílích kontrolují vývoj utkání.

55:35
    Hráči Němanu si dlouze nahrávali u Stephana, finální nahrávku zachytila obrana.

54:39
    Akci hostujícího celku zastavil ofsajd.

53:30
    Omlouváme se za technické problémy.

46:23
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Metlyuk – 2 min. + 10 min. osobní trest).

45:15
    Levsha byl kousek od kotouče, když mu zpoza branky přišla pěkná nahrávka. Před ním se nakonec objevila hostující hůl, která akci zmařila.

44:16
    Stephan musí znovu zasahovat!

43:58
    Odkrytá klec teď číhala na Malyavka, který těsně nedosáhl na puk na hranici brankoviště.

42:59
    Teď už hosté drží puk na svých holích a zklidňují hru.

41:36
    Domácí skočili do třetí třetiny po hlavě a zasypávají branku Stephanse dalšími pokusy.
    40:27 DOROFEYEV - 2:3

40:27
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Opět je tu gól ihned po zahájení třetiny, tentokrát však domácího celku! Na modré napřáhl SERGEI DOROFEYEV, který propálil vše, co mu stálo v cestě a snižuje. Asistence: Grzegorz Pasiut.

40:01

Třetí třetina začne v 19:44.

Druhá třetina skončila jednoznačně lépe pro hostující celek. Hráči EV Zug začali proměňovat šance a po zásluze otočili zápas. Ani domácí však nebyli bezzubí a Stephan musel hasit hned několikrát velký požár. Uvidíme, co přinese závěrečné dění. O výsledku ještě není zdaleka rozhodnuto.

40:00

39:58
    Vyloučení v týmu EV Zug (Grossmann – 2 min., podražení).

39:46
    Vyloučení v týmu EV Zug (Roe – 2 min., hákování).

39:41
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Malyavko – 2 min., podražení).

39:12
    Lislehkinovo nahození na branku nepřešlo skrz obranu a obránce EV Zug vyhazuje.

38:49
    Zakázané uvolnění Němanu.

38:36

37:28
    Po dlouhém kombinování v pásmu hostů napřáhl Dorofeyev, jehož rána šla přímo doprostřed branky.

36:54
    Hosté vyhazují až k brance Němanu.

36:36
    Vyloučení v týmu EV Zug (Morant – 2 min., hákování).

35:26
    Slibnou protiakci Němanu řídil Paslut, jenž se nakonec pokusil i zakončit. Byl ve velkém úhlu, a tak jeho pokus vykryl tělem Stephan.

35:10

34:15
    Teď se však domácímu obránci vyhodit nepodařilo a Roe pálil z mezikruží jen těsně vedle!

33:57
    Grodno brání zodpovědně a hosté si stále nedokázali vypracovat větší tlak.

33:10
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Badun – 2 min., podražení).

32:44
    Domácí vypadají trochu frustrovaně a před Trusovovu branku se znovu žene běloruský výběr.
    31:13 MARTSCHNINI - 1:3

31:13
    Zug právě vstřelil branku!
    Když už to vypadalo, že se domácímu výběru podaří vyrovnat, přišli hosté s dalším gólovým zásahem! Diaz vyhazoval z vlastního pásma a kotouč zachytil LINO MARTSCHINI, jenž právě vyjížděl z trestné lavice. V samostatném úniku pak kotouč trefil přímo ke vzdálenější tyči! Asistence: Rafael Diaz.

31:05

30:53
    Domácí mají velký tlak, ale skvělý Stephan předvádí další famózní zákroky!

30:12
    Hosté vyhazují.

29:05
    Vyloučení v týmu EV Zug (Martschnini – 2 min., naražení zezadu).

28:59
    Dorofeyev tvrdě napřáhl na modré a jeho pokus šel přímo mezi betony hostujícího brankáře. Ten nechává znovu přerušit hru.

27:32
    Domácí nepolevují a stále se pokoušejí vsítit. Na Stephan jim ale nedává sebemenší šanci, dnes chytá opravdu výtečně.

26:57
    Němam se už zřejmě vzpamatoval a dostává se v druhé periodě do prvních šancí. Levsha nadvakrát dorážel před Staphanem. Hostující brankář vytáhl dva výborné zákroky a vyrovnání nepřipustil.
    25:16 MCINTYRE - 1:2

25:16
    Hosté znovu uzamkli soupeře v pásmu a DAVID MCINTYRE s přispěním brusle domácího hráče obrací skóre dnešního utkání! Asistence: Lino Martschnini

24:19
    Domácí opět neudrželi kotouč příliš dlouho a ihned po průniku přes modrou čáru o něj přišli.

23:12
    Forrer obdržel výbornou přihrávku a z mezikruží vypálil. Jeho prudký pokus minul jen o chlup pravou tyč!

22:18
    Tentokrát už domácí vyhazují ke Stephanově brance.

21:38
    A Zug nadále tlačí domácí výběr ještě hlouběji k vlastní brance. Po pěkné kombinaci přišla rána mimo.
    20:37 STALBERG - 1:1

20:37
    Tomu se říká vstup do třetiny jako hrom! Lammer prostrčil kotouč na opačnou stranu branky, kde natáhl hůl VIKTOR STALBERG, který už zakončoval do odkryté části klece. Asistence: Dominic Lammer, Robin Grossmann.

20:16
    Roe se prodral ke kotouči v útočném pásmu a díky velké bojovnosti mohou hrát hosté před brankou soupeře.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:51.

Do druhé třetiny půjde ve výhodnější pozici domácí tým. Tomu patřil začátek prvního dění, avšak po prvních minutách přebrali iniciativu hráči ze Švýcarska. Žádnou ze svých šancí nakonec nedokázali proměnit a v závěru periody se do hry čím dál více dostával domácí výběr. Několik slibných střel sice chytil brankář Tobias Stephan, ale na poslední pokus této třetiny z hole Boyarchuka byl krátký!

20:00
    19:44 BOYARCHUK - 1:0

19:44
    Něman Grodno právě vstřelil branku! Domácí nakonec velký tlak v závěrečných minutách zužitkovali a PAVEL BOYARCHUK dorazil puk z bezprostřední blízkosti za Stephanova záda. Asistence: Alexei Badun, Alexander Malyavko.

19:23
    Vyloučení v týmu EV Zug (Helbling – 2 min., držení protihráče).

19:01
    Fanoušci Grodna už křičeli nadšením, protože to vypadalo, že se kotouč dostal za brankovou čáru. Rozhodčí ale správně vyhodnotili celou situaci a bude se vhazovat u branky Stephana.

18:18
    Domácí opět chytají útočnou slinu, dokáží svůj tlak přetavit v kýženou branku?

17:54
    Domácí tribuny byly po dlouhé době slyšet! Yeronov si rychle nabruslil na kruh, odkud střílel mezi betony. I Stephan ale vytahuje vynikající zákrok!

16:22
    Hostující útočník vyslal zpětnou přihrávku před branku. Ani jeden z jeho spoluhráčů na ní nedosáhl a do útoku se ženou hráči Němanu.

15:06
    Hosté jsou při chuti a Martschini to teď mohl jen potvrdit. Dobrá šance na protiakci skončila jeho špatným zpracováním a zahnáním do rohu hrací plochy.

14:39
    A další střela v podání švýcarského výběru. Schlumpf napřáhl na modré a Trus ukázal skvělé reflexy, když ve špatně viditelné situaci lapil kotouč do lapačky.

14:23

13:35
    Domácím se konečně podařilo vyhodit.

12:52
    Trus musí čelit velkému tlaku, ale všechny pokusy zatím úspěšně kryje!

12:23
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Badun – 2 min., držení protihráče).

11:21
    Vyloučení v týmu EV Zug (Stalberg – 2 min., krosček).

11:04
    Vyloučení v týmu HK Něman Grodno (Yeronov – 2 min., vysoká hůl).

10:12
    Špatné převzetí kotouče má na svědomí Matschnini, kterému na modré utekl kotouč a domácí celek si tak alespoň na malý moment orazí.

10:11
    O velký závar před brankou Grodna se postaral Forrer, jenž těsně před Trusem nepříjemně tečoval. Gólman běloruského celku betonem vykopl mimo.

09:22
    Domácí zůstali uzamčeni u vlastní branky a jediné, na co se zmohli, bylo zakázané uvolnění.

08:26
    A jeden z obránců Zugu od modré nakonec vypálil. Střela šla mezi betony a Trus je včas přimáčkl k sobě.

07:58
    Favorit dnešního utkání EV Zug se pomalu začíná chytat a trpělivě kombinuje u branky domácích.

06:32
    Lislehkin sice pronikl do útočného pásma, avšak jeho nahrávka postrádala myšlenku a na kotouči jsou hostující obránci.

05:48
    Lammer střílel od modré, ale jeho rána byla zblokována a končí mimo tři tyče.

04:58
    Velmi slibnou šanci si teď vypracoval Yeronov. Jeho prudký pokus nazdvihl Stephan betonem a následně ukryl kotouč do lapačky.

03:28
    Opět mají puk na holích hráči Grodna, zatím kombinují pouze za vlastní brankou.

02:12
    Až nyní se do útočného pásma dostávají i hráči ze Švýcarska. Klingberg zavezl podél mantinelu kotouč za branku.

01:32
    Domácí jsou v začátku utkání aktivnější a hostující brankář musí už potřetí zasahovat. Tentokrát už kotouč podržel a bude se vhazovat.

00:23
    První střelu utkání vyslal Korshunov. Stephan byl ale velmi dobře natlačený u bližší tyče a vyrazil do rohu kluziště.

00:01

EV Zug

Hostující celek patří ve Švýcarsku mezi tamní stálice a byl založen už v roce 1953. Přestože většinou okupuje vrchní část tabulky NLA, za více než padesát let existence má Zug pouze jeden mistrovský titul z roku 1998. Od té doby byli hosté titulu nejblíže právě v sezóně 2016-17, kdy se dostali až do finále.

I v hutné historii švýcarského Zugu se najdou velká česká jména, jako je třeba Ladislav Lubina, Vladimír Růžička nebo Ivan Hlinka. Právě pro vynikajícího hráče a trenéra Ivana Hlinku se stal Zug poslední zahraniční štací, než se vrátil do mateřského Litvínova. A fanouškům Zugu se jeho jméno rozhodně vrylo do paměti. Nikdo v celé historii Zugu totiž nemá v jejich dresu tak famózní sezónu jako on. V sezóně 1983-84 zasáhl do 41 utkání s bilancí 89 bodů (40+49). Mezi posledními českými zástupci v EV Zug byl kupř. Kamil Piroš a Michal Grošek. Ze slovenských hráčů pak za hostující tým nastupoval v sezóně 1992/93 Miroslav Ihnačák a v sezóně 2007/08 Ronald Petrovický.

Ve vyrovnané skupině C je EV Zug po prvním zápase poslední, vše se ale po dnešním utkání může rázem změnit.

Relativně mladý hokejový klub ze západního Běloruska byl založen až v roce 1988 a v nedávné minulosti zaznamenal velký vzestup. V posledních pěti letech dokázali domácí třikrát ovládnout nejvyšší běloruskou ligu a dvakrát skončili v semifinále. Něman je na domácí scéně nejdominantnější, což dokázal i v uplynulé sezóně. Nejprve skončil v základní části druhý a následně slavil zisk mistrovského titulu.

Do historických statistik běloruského týmu se v minulosti výrazně zapsal Jaroslav Kristek. Český útočník, jenž odehrál mimo jiné i šest utkání za Buffalo Sabres a jeden zápas za českou mužskou reprezentaci, zaznamenal za Něman v sezóně 2012-13 ve 42 zápasech 54 bodů (21+33). Lepší sezónu než on měli za běloruského mistra v jeho historii jen tři hráči.

V Lize mistrů se dostal Něman do skupiny C, kde mu po prvním utkání patří druhá příčka. První místo drží Jyväskylä, která v úvodním skupinovém zápase porazila těsným rozdílem 3:2 EV Zug. Vyrovnané utkání mají za sebou i hráči Grodna, kteří si nakonec zajistili výhru až ve druhé minutě prodloužení a na jejich víděnského soupeře tak zbyl jen bod.

Pěkný podvečer, vítám vás u druhého skupinového zápasu Ligy mistrů mezi HK Něman Grodno a EV Zug!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Brož

Góly a asistencie: 20. Boyarchuk (Badun, Malyavko), 41. Dorofeyev (Pasiut) – 21. Stalberg (Lammer, Grossmann), 26. McIntyre (Martschnini), 32. Martschnini (Diaz)

HK Něman Grodno: Trus (Samankov) – Badun, Korshunov, Dorofeyev, Stefanovich, Metlyuk, Yeronov, Marchenko – Boyarchuk, Malyavko S., Malyavko A. – Lisichkin, Khoromando, Pasiut – Zhidkikh, Klimenko, Bogdanovski – Kisly, Stepanov, Levsha – Remezov.
    EV Zug: Stephan (Bader) – Grossmann, Diaz (C), Geisser, Helbling, Stadler, Schlumpf, Morant, Fohrler – Schnyder, McIntyre, Martschini – Stalberg, Roe, Lammer – Kast, Senteler, Klingberg – Arnold, Klaey, Forrer.

Rozhodca: Denis Naumov, Vladimir Nalivaiko – Artsiom Labzou, Aleh Kliashcheunikau