Mladá Boleslav – Skenderbeu 2:1 (kon.) | Ol. Doneck – Solún 1:1 (kon.) | Riteriai – Škendija 2:1 (kon.)
Tel Aviv – Panionios 1:0 (kon.) | FK Sūduva – Sion 3:0 (kon.) | Štokholm – Braga 1:1 (kon.)
Larnaca – Minsk 2:0 (kon.) | Utrecht – Lech Poznań 0:0 (kon.) | Östersunds FK – Fola 1:0 (kon.)
Sturm Graz – Fenerbahce 1:2 (kon.) | FK Krasnodar – Lyngby 2:1 (kon.) | Eindhoven – Osijek 0:1 (kon.)
Bnei Yehuda – Zenit 0:2 (kon.) | Plovdiv – Marítimo 0:0 (kon.) | Giurgiu – FK Oleksandrija 0:0 (kon.)
Dinamo Bukurešť – Bilbao 1:1 (kon.) | Brøndby – Hajduk Split 0:0 (kon.) | Universitatea Craiova – AC Miláno 0:1 (kon.)
Arka – Midtjylland 3:2 (kon.) | CZ Belehrad – Sparta Praha 2:0 (kon.) | Gent – Rheindorf Altach 1:1 (kon.)
Bordeaux – Fehérvár 2:1 (kon.) | Panathinaikos – Gabala 1:0 (kon.) | Marseille – Oostende 4:2 (kon.)
Aberdeen – Limassol 2:1 (kon.) | D. Záhreb – Odd 2:1 (kon.) | Freiburg – Domžale 1:0 (kon.)
Everton – Ružomberok sk 1:0 (kon.) | Austria – AEL Limassol 0:0 (kon.)
AEK Larnaca
2:0 (1:0)
Dinamo Minsk
cz Štvrtok 27.07.2017, 19:00 • AEK Arena - George Karapatakis, Larnaka, Kypr • Európska liga (predkolá) • 3. predkolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

AEK Larnaca FC: Pablo – Truyols, Mojsov, Catala (C) – Hevel, Jorge, Labana, Antoniades – Tičkovski, Florian, Tete
    Náhradníci: Giorgallides – Acorán, Tomàs, Boljević, Cases, Murillo, Mytidis

FC Dinamo Minsk: Klimovič – Galović, Kuzmenok, Sačivko, Ostrouch – Begunov, Nojok (C), Leković – Chvaščinskij, Saroka, Lukić
    Náhradníci: Ignatovič – Švecov, Kaplenko, Jarockij, Nikolić, Karpovič, Chljobas

Rozhodčí: Ardeleanu – Wilczek, Blažej (vš. CZE).

1

2
    Domácí s míčem u půlící čáry, sledujeme postupnou kombinaci AEK.

3
    Trichovski poslal pas před prázdnou branku, kde nedoskočil ve vyložené šanci Florian Taulemesse, to byla velká šance domácích.

5
    Pas domácích před vápno Dinama Minsk, kde ale úřadují obránci hostujícího týmu.

6
    A také hosté dokázali zahrozit, z pravé strany si proklestil cestu před branku Kvaščinskij, který ale neprostřelil Juana Pabla v brance AEK.

8
    Hlavičkové souboje ve středu hřiště, domácí úspěšnější.

10
    Úvodní desetiminutovka naznačila, že bychom dnes mohli sledovat výtečný fotbal, na první gól čekáme.

11
    Akce domácích končí útočným faulem na bránícího Galoviće, hosté získávají míč.

12
    Antoniades dokázal zpracovat těžký pas na levou stranu a může tak rozehrát.

13
    Nyní se hosté snaží vymanit z vlastní poloviny, kde je drží AEK.

14
    Lukić (Dinamo) vypálil z dálky, Juana Pabla v domácí brance neohrozil, míč letí vysoko nad branku.

15
    AEK opět na útočné polovině, ale nakopávané míče do vápna Dinama zatím nevedou k úspěchu.

16
    Domácí budou vhazovat z pravé strany, na útočné polovině.

17
    Jorge padá na trávník v těsné blízkosti šestnáctky Dinama Minsk, sudí píská faul Nojoka, zajímavá standardka pro AEK!

18
    Nakonec celá akce končí odpískaným útočným faulem Taulemesseho, míč tak má Klimovič.

19
    Autové vhazuování domácích, na útočné polovině, z pravé strany.

20
    Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která vyšla lépe domácím. Ti jsou sice aktivnější, ale musí si dávat pozor na rychlé brejky soupeře.

22
    Larnaka získává volný kop z levé strany, u vápna soupeře, to je nadějná pozice pro domácí.

23
    Jenže defenziva Dinama Minsk zatím pracuje na jedničku a poradila si i s touto standardkou.

24
    Domácí s míčem u půlící čáry, Minsk nikam nespěchá a trpělivě brání.

25
    Střelu domácího Trichovského přizvedl jeden z obránců Dinama a byla z toho zapeklitá situace pro Klimoviče, který ale skvělým zákrokem podržel svůj tým!
    25. Šance domácích, kterou parádním zákrokem zneškodnil Klimovič.

27
    Souboj ve středu hřiště vyhrává domácí Laban, domácí mají míč.

28
    Další standardka pro AEK a znovu to je u vápna DInama a znovu budou domácí zahrávat z pravé strany.

29
    Klimovič si křikl a sebral míč ze vzduchu, jistý zákrok gólmana Dinama Minsk.

30
    První půl hodina hry se nese v duchu větší aktivity domácích, kteří zatím ale na pozorně bránící Minsk nevyzráli.

31
    AEK na polovině Dinama, domácí ale mají na všechno málo času.

32
    Andrej Klimovič má míč ve svém držení a vykopává od branky Dinama Minsk, daleko na polovinu AEK.

33
    Nyní se Dinamo pouští do útočení, akce po levé straně ale není úspěšná.

34
    A Dinamo zůstane na útočné polovině, po nedovoleném zákroku na Lekoviće.

35
    Akce Dinama Minsk ale končí dalekonosnou střelou Saroky, který pálil pouze vysoko nad branku Larnaky.

36
    Pískot diváků zesiluje, k vidění je další útočná akce hostů, kterou musel zastavovat dobrým obranným zákrokem bránící Truyols.

37
    A nechybělo mnoho, aby hosté skórovali! Hlavička Galoviće totiž lízla břevno domácí branky!
    37. Hlavička Galoviće (Dinamo) lízla břevno domácí branky

38
    Statistika držení míče – 61% : 39%.

39
    Míč míří až k domácímu brankáři Juanu Pablovi, který bude rozehrávat na pravou stranu.

40
    Útočným faulem končí akce AEK, to vše zhruba pět minut před poločasovou přestávkou, na první gól stále čekáme.

41
    Domácí s míčem na polovině soupeře, hosté znovu v pevném defenzivním bloku.

42
    Larnaca právě vstřelila branku!
    Tak přece gól! A pořádně upracovaný, spíše taková „holomajzna“, ale na to se historie ptát nebude! TETE v těsné blízkosti před Klimmovičem dokázal gólmana přehodit a i přes snahu vracejícího se obránce Dinama poslat míč do branky.
    42. TETE - 1:0

44
    A domácí jsou při chuti a znovu jsou s míčem na polovině Dinama.

45
    Probíhá poslední minuta první půle, hosté se ještě snaží o akci na polovině AEK.

45

Nic z toho ale nebylo a český sudí Ardeleanu poté ukončil první poločas, který nakonec domácí vyhráli 1:0. Larnaka měla celou dobu územní převahu, ale Dinamo se pozorně bránilo a nepouštělo soupeře do velkých šancí. Nakonec se ujala až akce ve 42. minutě, kdy se trochu se štěstím dokázal prosadit Tete.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.

46

46
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Begunov, přichází Karpovič.

48
    Domácí Florian Taulemesse v ofsajdu, míč získávají hosté.

50
    AEK získává míč ve středu hřiště, ale ten vzápětí končí v autu.

52
    Dlouhý nákop domácích na levou stranu, míč dokázal Jorge vybojovat a domácí mohou zaútočit.

53
    Nakonec ale míč končí u gólmana Klimoviče.

55
    Nepřesný nákop domácích na pravou stranu, hosté se ale nyní nemohou dostat přes půlící čáru.

57
    Míč letí do autu, domácí budou vhazovat z levé strany.

58
    Urputně nyní Hevel bojoval u vápna soupeře, ale o míč přišel.

60
    Laban se nyní opřel do míče, ale branku Dinama Minsk přestřelil.

62
    Ostrý zákrok Nojoka na domácího borce není pískán, kouč AEK, Španěl Imanol Idiakez, jen bezmocně rozpřáhl.

64
    Hevel se drží za hlavu, střelu z malého vápna nezvládl, míč poslal nad branku!
    64. Hector Hevel přestřelil branku Dinama z hranice malého vápna

68
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Kvaščinskij, přichází Chljobas.

70
    Poslední dvacetiminutovka tohoto utkání, udrží domácí těsné vedení?

70
    Klimovič neudržel střelu HECTORA HEVELA a domácí navyšují vedení.
    70. Hector HEVEL - 2:0

72
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině.

73
    Střídání v týmu FC Dinamo Minsk: ze hřiště odchází Lukić, přichází Nikolić.

73
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Hevel, přichází Joan Tomàs.

74
    Larnaka s míčem u půlící čáry, hosté se ani za tohoto stavu nevysunují dopředu.

75
    V podání domácích je to takové menší bago...

78
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Tete, přichází Acorán.

80
    Posledních deset minut do konce zápasu, Larnaka drží dvoubrankové vedení, Dinamo zatím působí směrem dopředu hodně marným dojmem.

81
    Útočným faulem končí akce AEK, hosté mohou rozehrát z blízkosti půlící čáry.

82
    Po faulu na Trichovského mají domácí výhodu volného kopu na útočné polovině, z pravé strany.

83
    Domácí Joan Tomàs faulován a Larnaka tak zůstane na útočné polovině.

84
    Jenže domácí se nezdráhají zahrát míč zpět na svou polovinu, za tohoto stavu není divu.

84
    Žlutou kartu dostává Sačivko (FC Dinamo Minsk).

85
    Odkop od branky Larnaky, Juan Pablo poslal míč na polovinu soupeře.

87
    Domácí s míčem u půlící čáry, hosté se již vysouvají dopředu a napadají rozehrávku AEK.

88
    Míč u brankáře Dinama Klimoviče, který se snaží rychle rozehrát, což se mu také povedlo, ale hosté vzápětí vlastní chybou o míč přicházejí.

89
    Larnaka ještě připravuje taktické střídání, do hry se dostane Mytides.

90+1
    Střídání v týmu AEK Larnaca FC: ze hřiště odchází Florian Taulemesse, přichází Mytides.

90+3

Utkání končí vítězstvím Larnaky, která dnes byla jasně lepší. Hosté přijeli na Kypr s jasným cílem – ubránit co nejlepší možný výsledek, což se jim tak úplně nepodařilo. Dinamo hrozilo rychlými brejky v úvodu zápasu, poté již nikoliv a i za stavu 0:2 se hosté dopředu rozhodně nehrnuli. Larnaka si dnes řekla o postup do Evropské ligy, což bude muset potvrdit i v odvetě v Minsku.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (20:53:59)