Bielorusko – Lotyšsko 3:1 (kon.) | Rusko – Švédsko 3:0 (kon.) | USA – Fínsko 4:2 (kon.)
USA
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Fínsko
Nedeľa 23.04.2017, 19:38 • Zimný štadión mesta Poprad • Majstrovstvá sveta U18 • Finále

59:29
    Tak toto je už definitívny koniec nádejí pre Suomi. Aarne Talvitie dostáva dve minúty za hákovanie. Navyše si oddychový čas berie tréner Fínska.

51:46
    Po strele amerického hráča sa pred bránkou odohrala menšia strkanica. Jej hlavnými aktérmi boli Otto Latvala a Grant Mismash. Obaja dostávajú po dve minúty za hrubosť.

49:48
    Maličký, len 160-centimetrový Sean Dhooghe si dokázal vypýtať nedovolený zákrok a Kristian Vesalainen si odsedí dve minúty za podrazenie.

49:06
    Fínsko získava presilovku. Oliver Wahlstrom dostáva 2+10 minút za svoj nepríjemný zákrok, ktorým k ľadu poslal fínskeho hráča.

34:47
    Ďalšie vylúčenie na americkej strane. Quinton Hughes si odsedí dve minúty za sekanie.

31:57
    Presilovku tentokrát budú hrať hráči Suomi. Ryan Poehling si odsedí dve minúty za podrazenie. V tejto tretine je to už niekoľké vylúčenie, hráči sú akísi nedisciplinovaní.

29:39
    USA získavajú v tejto chvíli presilovú hru. Joni Ikonen si odsedí dve minúty za podrazenie.

28:17
    Američania budú hrať v oslabení. Maxwell Gildon dostáva dve minúty za hákovanie.

22:50
    Spojené štáty navyše získavajú presilovú hru. Urho Vaakanainen dostáva dve minúty za podrazenie.

20:07
    Úvodnú tretinu začnú presilovou hrou Suomi. Braeden Tkachuk si odsedí trest za podrazenie.

01:38
    Netrvalo dlho a budeme sledovať prvú presilovku. Zahrajú si ju Fíni, dve minúty za hákovanie dostáva Grant Mismash.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Góly a asistencie: 4. Norris (B. Tkachuk), 17. Farabee (Tortora), 22. Farabee (Cockerill, St. Cyr), 32. Mismash (Hughes, B. Tkachuk) – 28. Räsänen (Kotkaniemi, Koskenkorva), 57. Vaakanainen

USA: St. Cyr (Scheel) – Hughes, Kemp (A), Knoepke, Gildon, Miller, Farrance, Inamoto – B. Tkachuk (C), Norris (A), Pastujov – Mismash, Barratt, Wahlstrom – Poehling, Farabee, Slaggert – Reedy, Tortora, Dhooghe – Cockerill.
    Fínsko: Luukkonen (Lehtinen) – Vaakanainen, Heiskanen, E. Teräväinen, Räsänen, Utunen, Anttalainen, Isiguzo, Latvala – Vesalainen, Ikonen (A), Nyman – Virtanen, Talvitie (C), Ylönen – Kotkaniemi, Koskenkorva (A), Kupari – Aalto, Engberg, Maansaari.

Rozhodca: Garon, Piragić – Harrington, Yletyinen