Manchester United – Bournemouth 1:1 (kon.) | Leicester – Hull City 3:1 (kon.) | Stoke City – Middlesbrough 2:0 (kon.)
Swansea – Burnley 3:2 (kon.) | Watford – Southampton 3:4 (kon.) | West Bromwich – Crystal Palace 0:2 (kon.)
Liverpool – Arsenal 3:1 (kon.)
Manchester United
1:1 (1:1)
AFC Bournemouth
Sobota 04.03.2017, 13:30 • Old Trafford, Manchester • Anglická Premier League • 27. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 27. kola Premier League. V dnešnom dueli sa stretnú Manchester United a AFC Bournemouth. Stretnutie sa začne o 13:30.

Nepríjemná šnúra štyroch prehier je na konte AFC. Bournemouth naposledy vyhral ešte na Silvestra proti Swansea. Z posledných ôsmich zápasov získali zverenci Eddieho Howa iba chudobné dva body. Touto zásluhou akutálne okupujú 14. miesto tabuľky so ziskom 26 bodov. Na Old Trafforde sa určite nepredstaví trojica Federici, Ibe a Wilson, otáznik visí nad štartom Francisa. Odnesú si Cherries z Old Trafforda gólovú nádielku alebo body do tabuľky?

Red Devils nepoznajú trpkosť prehry v Premier League od 23. októbra. Po víťazstve vo finále Ligového pohára je morálka na maxime, v Manchestri sa bojuje na všetkých zvyšných frontoch, čo musí viesť k rotácií kádra. V priebehu 15 dní odohrajú futbalisti United 5 zápasov, preto má José Mourinho nad čím rozmýšľať. K dispozícií by už mala byť dvojica Jones-Mchitarjan, či ale niekto z nich zasiahne do zápasu, to budeme vedieť hodinu pred výkopom. Manchester by sa v prípade víťazstva po dlhých týždňoch konečne vyhrabal zo šiesteho miesta, predchádzať tomu musí ale dôkladný výkon.
    Návrat do zostavy Manchestru United znamená pre Wayna Rooneyho 550. štart v drese Červených diablov!

Manchester United: de Gea – A. Valencia, P. Jones, Rojo, Shaw – Carrick, P. Pogba – Mata, Rooney (C), Martial – Ibrahimović.
    Náhradníci: Romero – Smalling, Blind, Fellaini, A. Herrera, Lingard, Rashford.

AFC Bournemouth: Boruc – A. Smith, S. Cook, Mings, Daniels – Arter, Surman (C) – Fraser, J. King, Pugh – Afobe.
    Náhradníci: Allsop – Cargill, B. Smith, Wilshere, Ibe, Gosling, Gradel.

Rozhodca: Kevin Friend – D. Cann, M. Wilkes.

1

1
    Výkop stretnutia patril domácim. Tí dnes hrajú v červených dresoch, hostia sa obliekli do modrej.

2
    Okamžitá šanca domácich! Skvelý pressing Valenciu, ktorý vybojoval loptu. Hosťujúci obranca mu ju síce vypichol, ale po odraze sa Valencia dostal k možnosti na center a lopta sa dostala až k Rooneymu, ktorý v ťažkej pozícii hlavičkuje nad bránu!

3
    Michael Carrick sa snažil o rýchly center na ľavé krídlo, tam už ale zasahovali hostia.

4
    Kontroverzný súboj Jonesa s Kingom! Súboj rameno na rameno, Jones spadol, Kevin Friend nechal pokračovať hru. King sa dostal do šestnástky, tam už ale cez domáceho hráča neodcentroval, nasleduje roh.

5
    Pogba mohol po bleskovom protiútoku otvoriť skóre. Dlhý center od Shawa, šprint Francúza mal hádam aj 70 metrov. Artur Boruc vybehol von z brány a jemne tečoval strelu Pogbu. Rohový kop aj pre United.
    5.

6
    Lopta preletela pokutovým územím AFC, hostia sa oslobodili.

7
    Druhý roh pre United, Mata ale v šestnástke nenašiel žiadneho spoluhráča.

8
    Pogba našiel Matu za obranou, španielsky reprezentant sa už chystal vystreliť, píska sa však ofsajd.

9
    Prvé minúty tohto stretnutia naznačili, že United budú chcieť útočiť. Steve Cook poslal dlhú pozemnú prihrávku na Frasera, rýchly krídelník ale loptu nedobehol.

10
    Neskutočná chyba v podaní hráča hostí! Malá domov sa nepodarila, Wayne Rooney vystihol loptu a šiel sám na brankára! Kapitán United videl lepšie postaveného Ibrahimovića. Zlatanovi sa nepodaril prvý dotyk s loptou a dostal sa do zlého uhla. Aj napriek tomu sa pokúsil prekvapiť Boruca, Poliak sa ale nedal nachytať.
    10.

11
    Nedáš, dostaneš sa teraz mohlo opäť raz naplniť! Benik Afobe dostal dlhú loptu za obranu, súboj so Rojom vyhral a rovnako ako Rooney, aj on šiel na de Geu osamotený. V poslednom momente sa tento útočník pošmykol a v šestnástke loptu stratil.

12
    Zakončenie Martiala z ľavej strany šestnástky Boruc vyráža.

13
    Záložník Harry Arter vidí dodatočnú žltú kartu za faul na Carricka spred minúty.

14
    Anthony Martial sa preštrikoval obrannou radou Bournemouthu, vylepšil si pozíciu a prihrával pred bránu. Zlatan Ibrahimović sa chystal zakončiť, lopta sa mu zamotala medzi nohami a Švéd tak nedokázal vystreliť!

15
    Úvodná štvrťhodina nám priniesla niekoľko výborných šancí, pri lopte sú futbalisti United.

16
    Anthony Martial sa stiahol doprostred ihriska, aby mohol poslať kolmicu na Zlatana Ibrahimovića. Výborne teraz zasiahol jeden zo stopérov, ktorý prihrávku zablokoval.

17
    Mata dostal loptu na hranicu šestnástky, jeho prihrávku zneškodnil ľavý obranca Bournemouthu. Štvrtý roh pre United.

18
    Štandardka sa gólom neskončila, Ibrahimović dostal center na hlavu, mieri ale dobré tri metre mimo brány Boruca.

19
    Anthony Martial dostal geniálnu prihrávku od Carricka, ktorý predtým získal obranným zákrokom loptu v strede poľa. Krídelník Manchestru necháva opäť vyniknúť Boruca!

20
    Rohové kopy sa domácemu celku nedaria, Rooney našiel iba hlavu brániaceho hráča.
    20.

21
    Martial to skúša tak často, ako sa dá. Tentokrát nevyzrel na svojho súpera, vybojoval aspoň roh. Na zemi sa ocitá Adam Smith, už pribiehajú kluboví lekári.

22
    Problém je ľavá noha, Smith sa už ale postavil a teraz mieri za postrannú čiaru. Bournemouth bude brániť roh iba s desiatimi mužmi.

23
    Manchester United dal gól!
    Domáci teda zahrávali roh, presný zásah ale paradoxne nepadol priamo po rozohrávke. Odrazená hlavička hosťujúceho hráča sa dostala za šestnástku, tam si loptu stopol Antonio Valencia a pred bránu ponúkol strieľanú prihrávku. Do trajektórie tejto prihrávky vložil nohu MARCOS ROJO a zmenil smer lopty tak, že Artur Boruc na túto zmenu nestačil reagovať!
    Asistencia: Antonio Valencia.
    23. Marcos Rojo (MAN) - 1:0

24
    Problémy má aj Steve Cook, to je už druhý obranca Bournemouthu, ktorý musel byť ošetrovaný.

26
    Po dvojminútovej prestávke spôsobenej gólom a ošetrovaním pokračujeme v zápase. Zásah United je zaslúžený, hostia môžu byť radi, že Boruc predviedol niekoľko dôležitých zákrokov, inak už mohlo byť dávno po zápase.

27
    Zlatan Ibrahimović prišiel o loptu pred pokutovým vápnom, som zvedavý, ako na nepriaznivý stav zareagujú hostia.

28
    Shaw si narazil loptu so spoluhráčom a rozbehol sa dopredu. Nakoniec ale svoje možnosti zvážil a zastavil sa. Akcia United pokračovala, Rooney pred šestnástkou nastrelil telo obrancu Bournemouthu. Kevin Friend stál blízko a priamy voľný kop kvôli ruke nepíska.

29
    Charlie Daniels centroval až z hranice bránkovej čiary, pre de Geu nebol problém loptu zachytiť.

30
    Chyby v obrane hostí sa kopia, Zlatan Ibrahimović prihrával po zisku lopty Rooneymu, ten mu loptu vrátil. Spätnú prihrávku ale Zlatan neočakával, preto sa k lopte dostal ako prvý súper.

31
    Polhodina duelu je za nami, Manchester vyhráva 1:0 po zaslúženom góle.

32
    Artur Boruc bol zastavený pri výkope od svojej brány. Hlavný rozhodca teraz niečo vysvetľuje Harrymu Arterovi, ktorý už jednu žltú kartu v dnešnom zápase obdržal.

33
    Škaredý zákrok od kapitána Bournemouthu. Andrew Surman sa vložil po nohy Shawa, ktorý v Premier League nastúpil po dlhých 126 dňoch. Správne rozhodnutie Kevina Frienda, nič iné ako žltý trest si Surman nezaslúžil.
    33. Andrew Surman (BTH)

34
    Artur Boruc nebol napádaný, ale aj napriek tomu odkopol loptu iba na nohu Valenciu. Darovaná lopta pre Manchester, ktorý zakladá ďalší atak.

35
    Kontrola lopty v podaní Red Devils, loptu si prihrávajú Rojo s Jonesom a Valenciom. Rezultuje z toho faul na Valenciu, domáci fanúšikovia si pýtajú ďalšiu kartu.

36
    Po inkasovanom góle vidíme iný výkon Cherries. Hostia už aktívne nenapádajú, ale čakajú na svojej polovici sformovaní.

37
    Pogba si v súboji s Fraserom počínal nedovolene, Boruc poslal voľný kop z vlastnej polovice iba do autu.

38
    Tyrone Mings a Zlatan Ibrahimović sa dostali do potýčky, upokojovať ich musel až rozhodca.

39
    Bola nariadená penalta pre Bournemouth.
    39.

39
    Marc Pugh oklamal Jonesa, loptu si stiahol pod seba a Phil Jones fauluje v pokutovom území!

39
    Žltú kartu za protesty dostáva Zlatan Ibrahimović (Manchester United).

40
    Tím Bournemouth práve strelil gól! Autorom gólu z pokutového kopu je JOSHUA KING. Bývalý hráč Manchestru United sa postaral o prvý gól Bournemouthu na Old Trafford! David de Gea vystihol smer lopty, strela bola ale razantná a mierila do šibenice brány!
    40. Joshua King (BTH) - 1:1

41
    Joshua King pri streleckej chuti, stopér United teraz zblokoval jeho strelu.

42
    Zlatan Ibrahimović z hranice šestnástky vyslal technický pokus a takmer prekvapil Boruca. Ten ani neočakával, že by lopta mohla smerovať do brány.

43
    Domáci hráči sa chcú vrátiť do vedenia. Podarí sa im to do konca polčasu?

44
    Wayne Rooney s takmer dokonalým volejom. Jediné, čo zakončeniu chýbalo, bol gól. Skvelý zákrok Boruca, nasleduje rohový kop.

45
    Na trávniku nastal veľký zmätok. Zlatan Ibrahimović fauloval vo vzdušnom súboji Tyrona Mingsa. Zákrok Ibru lakťom do tváre Mingsa, za toto mala byť udelená červená karta!

45+1
    Nadstavujú sa tri minúty.
    45+1.
    45+1.

45+2
    Druhú žltú a následnú červenú kartu dostáva kapitán hostí Andrew Surman!

45+3
    Naozaj neskutočný záver prvého polčasu! Červenú kartu mal dostať Zlatan Ibrahimović, z trávnika ale odišiel Surman.

45+4
    V ofsajde sa ocitol jeden z hráčov Manchestru, hrá sa už nad rámec nadstaveného času.

45+5
    Paul Pogba získal loptu v strede ihriska, bleskový protiútok ale domáci nevyužili! Zlatan Ibrahimović nastreľuje Danielsa, ktorý zachránil hostí pred takmer istým druhým gólom v ich sieti!

45+5

Veľké veci sa dejú v Divadle snov. Po prvom polčase je výsledok nerozhodný, nevšedné momenty sa začali diať až od 39. minúty, keď Phil Jones vyprodukoval penaltu, ktorú Joshua King premenil a odpovedal na gól Roja. Potom prišiel sled udalostí, ktoré sa budú rozoberať minimálne najbližší týždeň. Faul Mingsa na Rooneyho, ten istý hráč následne nechtiac šliapol na hlavu Ibrahimovićovi. Švéd ranu odplácal a mal byť za to vylúčený. To sa nestalo, z trávnika sa však po druhej žltej karte a veľkom zmätku pobral kapitán Cherries Andrew Surman. Artur Boruc už stihol predviesť minimálne päť skvelých zákrokov. Ako bude vyzerať druhý polčas v podaní oslabených hostí?

Druhý polčas sa začne približne o 14:37.

46

46
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Marc Pugh, prichádza Dan Gosling.

46
    Faul Jonesa na Kinga okamžite v prvej minúte druhého polčasu. Nasleduje štandardná situácia pre hostí.

47
    Futbalisti AFC pritvrdili v súbojoch a teraz si to odniesol Paul Pogba.

48
    Shaw faulovaný Smithom, domáci rozohrali nakrátko.

49
    Skvelý center od Martiala do šestnástky! Francúz hľadal Rooneyho, pred ním odhlavičkoval loptu za bránkovú čiaru Cook.

50
    Rohový kop odvrátený, skvelá práca v podaní hráčov hostí.

51
    Na útočnú polovicu sa dostali aj Cherries, hostia však s centrom nepochodili.

52
    Kombinácia Manchestru prináša rohový kop. Mata dostal loptu, odcentroval z bránkovej čiary a Rooney si už berie loptu k rohovej zastávke.

53
    Shaw s ďalším presným centrom, Zlatan Ibrahimović sklepol loptu pre Rooneyho, ktorý triafa obrancu hostí. Rohový kop.

54
    Roh zahraný nakrátko, Boruc musel boxovať pred Pogbom. Tlak United sa stupňuje. Ďalší rohový kop.

55
    Rohy prichádzajú ako na bežiacom páse, ten posledný vybojoval Martial. O niekoľko sekúnd neskôr sa Martial prebíjal do šestnástky, Charlie Daniels zasiahol v poslednej chvíli.

56
    Martial prenikol do pokutového územia, spätnou prihrávkou chcel nájsť Matu, ten ale o loptu prichádza.

56
    Paul Pogba vyslal neuveriteľnú strelu, Artur Boruc s ešte lepším zákrokom! Rohový kop.

57
    Po menších zmätkoch sa hosťom podarilo loptu odkopnúť hlboko do poľa.

58
    Michael Carrick dostáva žltú kartu po tom, čo zabránil rýchlemu brejku hostí.

59
    Tlak United mierne opadol, Ibrahimović v snahe o získanie lopty fauluje protihráča.

60
    Prihrávka za obranu, Rooney bol v ofsajde. Hodina zápasu je za nami.

61
    Zatiaľ sme nevideli na domácej strane žiadne striedanie. Do úvahy prichádza nástup Rashforda a Lingarda, obaja hráči sú ofenzívne typy.

62
    Paul Pogba sa snažil nájsť Zlatana Ibrahimovića, ale aj počet ofsajdov sa postupne stupňuje.

63
    Hosťujúci hráči sa neponáhľajú s rozohrávkou autových vhadzovaní, domáci fanúšikovia ich odmieňajú štipľavými pokrikmi.

63
    Dan Gosling zastavuje Pogbu pred šestnástkou, nasleduje priamy kop.

64
    Zlatan Ibrahimović sa postavil k exekúcii priameho kopu, triafa iba múr. Rohový kop.

65
    Rohové kopy sa domácim naozaj nedaria, hostia môžu zaútočiť.

66
    Fraser sa nepredral cez Shawa, budeme svedkami dlhého vhadzovania do šestnástky.

67
    Rýchla kontra na strane United. Valencia vyslal prihrávku do šestnástky, adresát ale nebol zastihnutý a bude sa kopať od brány Boruca.

68
    Tyrone Mings sa zvalil na zem a bude potrebovať ošetrenie. Na strane United príde až k trom striedaniam naraz!

69
    Artur Boruc sa neponáhľa s rozohrávkou, Kevin Friend ho už upozorňuje. Čoskoro sa poľský brankár dočká žltej karty.

70
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Michael Carrick, prichádza Marcus Rashford.
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Wayne Rooney, prichádza Jesse Lingard.
    Striedanie v tíme Manchester United: z ihriska odchádza Luke Shaw, prichádza Marouane Fellaini.

71
    Bola nariadená penalta pre Manchester United.

71
    Valencia centroval na zadnú tyč, Paul Pogba vracal loptu späť do ohňa, Adam Smith ale loptu zasiahol rukou a Kevin Friend ukázal na biely bod!

72
    Žltá karta za protesty pre Goslinga.
    72. Žltá karta

72
    Zlatan Ibrahimović zahadzuje možnosť na vrátenie vedenia pre Manchestrer! Boruc vystihol smer lopty, strela mierila k tyči, Artur Boruc dáva Bournemouthu nádej na dobrý výsledok!
    72. Zlatan Ibrahimović (MAN)

73
    Skvelé predstavenie na Old Trafford pokračuje, domáci majú ešte približne dvadsať minút na to, aby dali gól.

74
    Harry Arter dostal tvrdý direkt od Paula Pogbu, ktorý cez neho prechádzal. Záložník hostí sa okamžite zvalil na zem a je zrelý na striedanie.

74
    Aj napriek tomu, že bol Arter na zemi, akcia United pokračovala. Marcus Rashford sa dostal k lopte a vystrelil. Lopta bola zblokovaná, nasleduje rohový kop.

76
    Rohový kop bránili iba deviati hráči Bournemouthu vrátane brankára. Na zadnej tyči sa dostal príležitosť vystreliť Ibrahimović, jeho strela bola zblokovaná. Tyrone Mings obdržal zásah od Fellainiho a v tomto zápase je ošetrovaný už asi tretíkrát.

77
    Hráči Bournemouthu už toho majú dosť, čaká ich ešte minimálne 15 krušných minút.

78
    Harry Arter fauluje Paula Pogbu pred šestnástkou! Arter už jednu žltú kartu má, Kevin Friend ale po dohovore s Arterom a kapitánom Cookom druhú žltu pre Artera neudelil.

79
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Tyrone Mings, prichádza Baily Cargill.

79
    Priamy kop zahrával faulovaný Pogba, jeho strela letí vysoko nad svätyňu Boruca.

79
    Ešte v tej istej minúte prenikal z pravého krídla Rashford, mladý Angličan nakoniec neuspel.

80
    Faul telom od Rashforda na Smitha. Naozaj sa nám pritvrďuje, vstupujeme do poslednej desaťminútovky.
    80. Marcus Rashford (MAN)

81
    Iba druhý rohový kop v zápase pre Bournemouth, zatiaľ čo Manchester ich zahrával už 15.

82
    Domáci sa ubránili a okamžite mieria na polovicu súpera.

83
    Boruc poľahky chytá center vzduchom na Rashforda.

83
    Benik Afobe prenikal cez pravú stranu, jeho center ale našiel iba Valenciu. Ekvádorský hráč sa lopty rýchlo zbavuje a prihráva dopredu.

84
    Hostia lopty iba odkopávajú, Artur Boruc s výkopom od svojej brány.

84
    José Mourinho upokojuje svojich hráčov, špeciálne Juana Matu.

85
    Ťažko sa Červeným diablom útočí do plných, Fellaini už hrá na hrote útoku.

86
    Aj v tomto polčase môžeme očakávať veľkú porciu nadstavených minút. Rashford sa prebíja cez Kinga, ten ho ale nepustil k centru.

87
    Baily Cargill odzbrojil Rashforda, nasleduje striedanie hostí, ktoré bude trvať nejaký ten čas.

88
    Striedanie v tíme AFC Bournemouth: z ihriska odchádza Joshua King, prichádza Max-Alain Gradel.

88
    King schádzal z ihriska dobrú polminútu, do útoku prichádza čerstvý Gradel.

89
    Hostia vyrukovali na United s vysokým pressingom, Manchester to ale ukočíroval. Steve Cook zabránil rohovému kopu.

89
    Rojo sa odhodlal k strele spoza šestnástky, nastrelil iba Afobeho.

90
    Rojo poslal loptu do šestnástky. Artur Boruc s týmto zákrokom nemal najmenšie problémy.

90
    Benik Afobe fauluje Roja v šestnástke United. Afobe toho má dosť, útočník AFC mal problémy s pohybom už na začiatku poslednej dvadsaťminútovky.

90+1
    Nadstavuje sa 5 minút!

90+1
    Pogba prenechával prihrávku na Lingarda, loptu tak zachytil protihráč.

90+2
    Zlatan Ibrahimović nedokázal spracovať rýchlo letiacu loptu v šestnástke Cherries, Artur Boruc vykopáva od vlastnej brány.

90+3
    Baily Cargill s problémami posiela loptu do autu.

90+3
    Paul Pogba zahadzuje šancu na víťazný gól. Lopta sa odrážala od niekoľkých hráčov, nakoniec sa odrazila k Pogbovi, ten sa snažil zakončiť z prvej, lopta ide mimo bránu...
    90+3.

90+4
    Anthony Martial sa zahrával s ohňom! Bol napádaný Arterom, ktorý ho obral o loptu a šiel sám na brankára. Martial ale rýchlo získava loptu späť a nebezpečenstvo je zažehnané.

90+5
    Pogba do tretice neprekonáva Boruca zvnútra šestnástky! Sklepnutie hlavou od Ibrahimovića, Pogba bol atakovaný od niekoľkých protihráčov. Loptu si dokázal stiahnuť pod seba, no už nevystrelil.
    90+5.

90+5

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:11.

Červení diabli nevyužili hodinovú presilovku o jedného hráča a Cherries si z Old Traffordu odnášajú dôležitý bodík v súboji o záchranu! Závery oboch polčasov boli ohromné, v tom prvom boli hlavnými aktérmi Mings, Ibrahimović a Surman. Posledný menovaný bol vylúčený v druhej nadstavenej minúte prvého polčasu, červenú kartu mal dostať za oplácanie zákroku aj Ibrahmović, no nestalo sa tak. Manchester v druhom polčase tlačil svojho súpera, gól neprišiel. Paul Pogba mohol v dnešnom stretnutí streliť hattrick, Artur Boruc vychytal v 27. kole snáď aj desať čistých šancí Manchestru United! Aby sme ale nezabudli na strelcov gólov, v 24. minúte otváral skóre Rojo, v 40. vyrovnával na 1:1 z penalty King. V druhom polčase zahodil penaltu Zlatan Ibrahimović, keď Boruc vystihol smer lopty. Ešte dlhý čas sa bude debatovať o tomto stretnutí, o rozhodnutiach rozhodcov a výkonoch jednotlivých hráčov. Jedno je ale isté, zápas Manchester United verzus AFC Bournemouth sa skončil remízou 1:1.

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok soboty. (15:34:46)