Jeonbuk – Mamelodi 4:1 (kon.) | Atlético Nacional – Kašima 0:3 (kon.)
Jeonbuk Hyundai Motors FC
4:1 (3:0)
Mamelodi Sundowns F.C.
cz Streda 14.12.2016, 08:30 • Suita City Football Stadium, Osaka • Majstrovstvá sveta klubov • O 5. - 6. miesto

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:30.

MS klubů se pomalu a jisté přehoupává do své druhé poloviny, jako první je na programu souboj o páté místo. Korejský Jeonbuk chce po čtvrtfinálové porážce s mexickým Club América alespoň obhájit pátou pozici, kterou obsadil při své první účasti na MS klubů v roce 2006. O ní se utká s africkým zástupcem Mamelodi Sundowns z JAR. Hyundai Motors jsou považováni za mírné favority, na druhou stranu se dá proti vítězi africké Ligy mistrů očekávat vyrovnaný souboj.

"The Green Warriors" ve čtvrtfinálovém střetnutí vedli po poločase 1:0, jenže po přestávce jim dva góly nasázel Silvio Romero a senzační postup mezi čtyřku nejlepších se tedy nekonal. Mamelodi narazilo na japonskou Kašimu. Úvodní poločas se mu vyvedl, jenže v 63. minutě inkasoval a nakonec prohrál 0:2. Sundowns určitě chtějí při své premiérové účasti poprvé zvítězit, oproti nedělnímu střetnutí se však musí výrazně zlepšit. Memelodi je vůbec prvním klubem své země, který na tomto prestižním turnaji startuje a může tak dosáhnout na historický úspěch.
    Africký vítěz Ligy mistrů z Mamelodi má proti Jeonbuku rozhodně o motivaci postaráno.

Jeonbuk se bude muset obejít bez své brankářské jedničky Kwon-Sun Tae, který vynechal i předchozí zápas kvůli únavové zlomenině. Připraven nebude ani Brazilec Ricardo Lopes, jenž se zotavuje po operaci kolenních vazů. Mamelodi postrádá Mashabu kvůli potížím s achilovkou.

Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.

Jeonbuk Hyundai Motors FC: Hong Jungnam – Choi Chulsoon (K), Lim Jongeun, Kim Youngchan, Park Wonjae – Kim Bokyung, Jang Yunho – Han Kyowon, Lee Jaesung, Go Mooyeol – Lee Jongho
    Náhradníci: Kim Teaho, Hwang Byeonggeun – Kim Hyung, Shin Hyungmin, Jung Hyuk, Leonardo, Lee Donggook, Kim Changsoo, Choi Kyubaek, Lee Hando, Edu, Kim Shinwook Trenér: Choi Kanghee.

Mamelodi Sundowns F.C.: Onyango – Morena, Arendse, Nascimento, Langerman – Mabunda, Kekana (K) – Dolly, Tau, Billiat – Castro
    Náhradníci: Mweene, Sandilands – Vilakazi, Mbekile, Zwane, Nthethe, Laffor, Mashaba, Mohomi, Modise, Zwane, Soumahoro. Trenér: Pitso Mosimane.

Rozhodčí: Shukralla (BHR) – Tulefat (BHR), Al Marri (QAT).

1

2
    V úvodu zápasu drží balón africký výběr na vlastní polovině.

3
    Mamelodi je zatím aktivnější a snaží se kroužit kolem pokutového území soupeře.

4
    Mamelodi si vytvořilo akci na pravé straně, ale nakonec se do zakončení nedostalo.

5
    Do prtiútoku se vydal korejský výběr a na pravém křídle vybojoval rohový kop.

6
    Po jeho zahrání se Mamelodi ubránilo a kombinuje s míčem na vlastní polovině.

7
    Mamelodi je v úvodu aktivnějším výběrem, ovšem zatím se nedokáže dostat do žádného nebezpečnjšího útoku.

8
    Po přízemní střele Mabundy z dvaceti metrů zasahuje pohodlně brankář Hong Jungnam.

9
    Mamelodi opět vyráží do útoku a hraje sympaticky.

10
    Na pravé straně se snažil dostat do zakončení Lee Jaesung, ale byl v příliš ostrém úhlu a mířil vysoko nad.

11
    Korejský výběr se dostával do přečíslení, jenomže dobře zasáhla defenzíva afrického výběru.

12
    Tentokráte dobře zasáhla defenzíva Jeonbuku.

13
    Po pasu za obranu byl v ofsajdu přistižen hostující Tau.

14
    Mamelodi hraje jakoby bez nervů a rozhodně je sebevědomějším celkem.

15
    Fanoušci Mamelodi si užívají atmosféru a rozhodně svému výběru pomáhají.

16
    Jeonbuk se podle očekávní dostává do tlaku.

17
    Nyní obléhá pokutové území soupeře.

18
    Jeonbuk právě vstřelil branku!
    A jihokorjský výběr se dostává z ničeho nic do vedení. Po centru z levé strany vyrážel gólman Onyango před sebe před dorážejícím Han Kyowon, následně se dostal k míči KIM BOKYUNG. Ten obešel Langermana a zamířil přesně do bližšího horního rohu. Bokyung tak dává svůj druhý gól na turnaji. Bez asistence.
    18. Kim BOKYUNG - 1:0

19
    Domácí jsou touto trefu evidentně povzbuzeni a tlačí se do dalšího zakončení.

20
    Po pasu z pravé strany musí gólman Onyango schovat balón do svých rukavic.

21
    Mamelodi se snaží hrozit z brejků, obrana Jeonbuku je však pozorná.

22
    Mamelodi zahrozilo na pravé straně, po zabloované střele Billiata pálí v dobré pozici hodně nepřesně Castro.
    22. David Castro (MAM)

23
    Mamelodi zůstane u balónu a rozehraje standardní situaci.

24
    Kekana zahrál rukou a u míče je tak Jeonbuk.

25
    Jongho se dopustil faulu a rozehrávat tak bude Mamelodi.

26
    Fanoušci celku z JAR jsou i přes nepříznivý stav v dobrém rozpoložení.

27
    Jeonbuk drží balón na pravé straně a momentálně má jasnou územní převahu.

28
    A mohlo to být o dvě branky! Do samostatného úniku se dostal Mooyeol, ale zblízka na skvělého brankáře Onyanga nevyzrál! Následně je faulován Lee Jongho a domácí budou zahrávat standardní situaci.
    28. Go Mooyeol (JEO)

29
    Tak tohle byla paráda. Po secvičeném signálu stihl na pravé straně balón Mooyeol, přihrával ho před branku na LEE JONGHO a ten zblízka propálil vše před sebou včetně brankáře Mamelodi. Asistence: Go Mooyeol
    29. Lee JONGHO - 2:0

30
    Tohle už bude mít africký celek hodně těžké, Jeonbuk je při chuti.

31
    Na levé straně byl faulován Tau a Mamelodi tak bude zahrávat standardní situaci téměř z půlky.

32
    Defenzíva korejského výběru si s dlouhým nákopem s přehledem poradila.

33
    Po špatné rozehrávce bude hrát nohou Onyango.

34
    Jongho se snažil prosadit na pravé straně a vybojoval rohový kop.

35
    Ten rozehrál Jaesung a následně pálí Kyowon mimo tři tyče.

36
    Jeonbuk nyní hraje zataženěji a už se nikam nehrne.

37
    Mamelodi se snaží něco vymyslet po kombinaci na vlastní polovině.

38
    V ofsajdu byl nyní nachytán Tau z Mamelodi.

39
    Africký výběr vytvořil tlak kolem pokutového území korejského celku.

40
    Na levém křídle se hezky uvolnil Billiat, ale svou přihrávkou našel jen nohu jednoho z protihráčů.

41
    Tak tohle už je pro Mamelodi hodně zlé! Na pravé straně se uvolnil Yunho a posílal přihrávku před branku, kde RICARDO NASCIMENTO nešťatsně zamířil do sítě do protipohybu brankáře Onyanga. Bez asistence:
    41. Ricardo NASCIMENTO - 3:0

42
    Mamelodi se nevzdává a snaží se ještě do poločasu oživit svou naději na výhru.

43
    Ani tato kombinace nebyla úspěšná, Jeonbuk má duel jasně pod kontrolou.

44
    Korejský celek je stále při chuti a opět se tlačí do zakončení.

45
    Jeonbuk dohrává první poločas kombinací na vlastní polovině.

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1

Hráči Mamelodi jsou zdrcení, takový výsledek po poločase rozhodně nečekali. Jeonbuk je zatím mnohem aktivnější a dokáže proměňovat příležitosti, o výhru už přijde jen velmi těžko. Druhý poločas začne přibližně v 09:31.
    Poločasový výsledek zní jasně, ani mohutně fandící publikum JAR klubu vůbec svým miláčkům nepomáhá.

46

46
    Mamelodi reaguje na nepříznivý stav střídáním, hřiště opustil útočník Castro a nahrazuje ho Vilakazi

47
    Mamelodi vstupuje do druhého poločasu aktivně a vytváří si kolem pokutového území soupeře tlak.

48
    Sundowns právě vstřelili branku!
    Africký výběr ještě vykřesává naději na 5. pozici. Na pravé straně se dokázal uvolnit PERCY TAU a nádhernou ranou se trefuje přesně do levého vzdálenějšího rohu, brankář Hong Jungnam byl naprosto bez šance. Asistence: Wayne Arendse.
    48. Percy TAU - 3:1

49
    Mamelodi přitvrzuje, Jeonbuk bude zahrávat standardní situaci.

50
    Jeonbuk zahrával rohový kop, ovšem nic z něho vytěžit nedokázal.

51
    Máme tu první žlutou kartu dnešního zápasu, kterou po úderu do obličeje obdržel kapitán Mamelodi Kekana.

52
    Po hezké kombinaci na pravé straně a následné zpětné přihrávce mohl podruhé v tomto duelu skórovat Bokyung, ale napálil pouze před sebou stojícího obránce, gólman Onyango se vůbec nenacházel v prostoru tří tyčí.

53
    Dolly byl nyní přistižen v ofsajdu.

54
    Mamelodi se drží na útočné polovině a snaží se vstřelit kontaktní branku.

55
    Po hezké kolmici za obranu a následném zaváhání brankáře Hong Jungnam bude Mamelodi zahrávat rohový kop.

56
    Po jeho zahrání narazil Mabunda ramenem do obličeje Park Wonjae a sudí tento zákrok nekompromisně trestá žlutou kartou.

57
    Tempo hry se zvyšuje, u míče je Jeonbuk.

58
    Mamelodi se snažilo přejít do ofenzívy po rychlém protiútoku, ovšem defenzíva korejského výběru se včas zformovala.

59
    Langerman zkusil vypálit z hranice pokutového území, ovšem brankář Hong Jungnam jeho přízemní pokus kryje.

60
    Po centru z levé strany byl zablokován Lee Jongho při hlavičkovém pokusu, ovšem srazil se s Arendsem a oba dva tak musí být ošetřeni na hrací ploše.

61
    Oba dva budou v pořádku, můžeme tedy pokračovat.

62
    Jeonbuk poprvé střídá, ze hřiště odchází Go Mooyeol a nahrazuje ho Leonardo.

63
    Faulu se dopustil Vilakazi a u míče tak bude Jeonbuk.

64
    Korejský výběr je v defenzívě pozorný a soupeře vůbec k ničemu nepouští.

65
    Africký celek stále přidává, jenže k další šanci se dostat nemůže.

66
    Nyní fauluje Billiat a Jeonbuk může ušetřit cenné vteřinky.

67
    Ke střeleckému pokusu se odhodlal Jongho, ale jeho rána ze střední vzdálenosti letí až na tribunu.

68
    Následně fauluje Jang Yunho a do protiptoku tak může přejít Mamelodi.

69
    Další nepřesnost, Mamelodi o balón přišlo a do brejku po levé straně přechází korejský výběr.

70
    Jeonbuk si vytvořil tlak v pokutovém území soupeře, ale po dvou závarech vystřelit nedokázal.

71
    Z levého rohu pokutového území vypálil Leonardo a gólman Onyango fantatsicky jednoruč odvrací balón nad horní tyčku!
    71. Leonardo (JEO)

72
    Domácí podruhé střídají, hřiště opouští Jang Yunho a nahrazuje ho Lee Hando.

73
    Po něm Jeonbuk nic nevytěžil, následně je faulován Tau.

74
    Tato standardní situace nepřinesla Mamelodi žádnou radost, nyní se africký celek chystá k druhému střídání.

75
    Hřiště opouští Billiat a nahrazuje ho Mbekile.

76
    Mamelodi má tlak, jenže po přihrávce od Taua nedokázal nikdo zakončit.

77
    Mamelodi kombinovalo na útočné polovině, po nepřesně rozehrávce bude vykopávat brankář Jeonbuku.

78
    Domácí střídají naposledy, hřiště opouští Lee Jongho a nahrazuje ho Kim Shinwook.

79
    Právě Kim Shinwook se srazil s gólmanem Onyangem a strážce Mamelodi musí být ošetřen na hrací ploše.

80
    Hra bude pokračovat po míči rozhodčího.

81
    Následuje poslední střídání tohoto utkání, hřiště opouští Morena a nahrazuje ho Mohomi.

82
    Mamelodi už začíná riskovat a stále zvyšuje obrátky.

83
    Ke střele z levé strany se odhodlal Dolly a díky teči končí balón těsně vedle vzdálenější tyče.

84
    Na rozdíl jediné branky mohl snížit Nascimento, jenže z dobré pozice hlavičkuje příliš vysoko.

85
    Jeonbuk stále drží nadějný náskok a nyní to vypadá, že africkému výběru by pomohl jedině zázrak.

86
    Mamelodi hraje sympaticky směrem dopředu, ale nedokáže nic vymyslet.

87
    Nyní výběr z JAR přišel o míč a po levé straně může právě Jeonbuk přejít na útočnou polovinu.

88
    Korejský výběr krouží kolem pokutového území soupeře a šetří drahocené vteřinky.
    89. Leonardo (JEO)

89
    A je definitivně rozhodnuto. Střelu Leonarda sice dokázal Onyango odvrátit na rohový kop, po jeho zahrání však nedosáhl na balón a hlavičkující KIM SHINWOOK bez větších potíží rozvlnil síť. Asistence: Lee Jaesung
    89. Kim SHINWOOK - 4:1

90
    Nastavují se tři minuty.

90+1
    Utkání se dohrává, Mamelodi se už vzdává.

90+2
    V samém závěru pálí ze střední vzdálenosti Mabunda a horní tyčku těsně míjí.

90+3
    Je dobojováno, Jeonbuk s přehledem udržel náskok z první půle a na MS klubů tak končí pátý.

Je dobojováno. Fotbalisté korejského Jeonbuku dokázali hlavně díky skvělému prvnímu poločasu obsadit na MS klubů páté místo. V něm vsítili hned tři branky, a i když Mamelodi ihned po přestávce snížilo, tak se na více nezmohlo. V samém závěru navíc inkasovalo počtvrté. Výběr z JAR při své premiéře na tomto turnaji končí šestý. Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:13. (10:33:49)

Viktor Sandev

Góly: 18. Bokyung, 29. Jongho (Mooyeol), 41. Nascimento (vla.), 89. Shinwook (Jaesung) – 48. Tau (Arendse)

Karty:   51. Kekana (MAM), 56. Mabunda (MAM)

Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:13.
    Jeonbuk Hyundai Motors FC: Hong Jungnam – Choi Chulsoon (K), Lim Jongeun, Kim Youngchan, Park Wonjae – Kim Bokyung, Jang Yunho (72. Lee Hando) – Han Kyowon, Lee Jaesung, Go Mooyeol (62. Leonardo) – Lee Jongho (78. Kim Shinwook)

Mamelodi Sundowns F.C.: Onyango – Morena (81. Mohomi), Arendse, Nascimento, Langerman – Mabunda, Kekana (K) – Dolly, Tau, Billiat (75. Mbekile) – Castro (46. Vilakazi)

Rozhodca: Shukralla (BHR) – Tulefat (BHR), Al Marri (QAT)