Sunderland – Chelsea 0:1 (kon.) | West Ham – Burnley 1:0 (kon.) | Middlesbrough – Liverpool 0:3 (kon.)
West Bromwich – Swansea 3:1 (kon.) | Crystal Palace – Manchester United 1:2 (kon.) | Manchester City – Watford 2:0 (kon.)
Stoke City – Southampton 0:0 (kon.) | Tottenham – Hull City 3:0 (kon.)
Manchester City
2:0 (1:0)
Watford FC
Streda 14.12.2016, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 16. kolo

Manchester City potvrdil úlohu favorita. Domáci futbalisti mali hru pod kontrolou a zaslúžene triumfovali vďaka presným zásahom Pabla Zabaletu a Davida Silvu. Hostia mali jedinú gólovú šancu až v 82. minúte, keď Ighalo zblízka prekopol bránu. Ak by vyrovnal, zápas mohol byť zaujímavý, ale krátko potom Citizens druhýkrát skórovali a rozhodli. (22:55:19)

90+4

90+4
    V úplnom závere ešte prišlo zaujímavé zakončenie Davida Silvu. Jeho pokus z tesnej blízkosti vyriešil Heurelho Gomes.

90+4
    José Holebas leží za postrannou čiarou a čaká na lekárov, ktorí by mu pomohli. Medzitým hra pokračuje.

90+3
    Domáci hlásateľ ohlásil najlepšieho hráča dnešného stretnutia. Stal sa ním Pablo Zabaleta, ktorý strelil prvý gól Manchestru.

90+2
    Zápas sa už len dohráva, domáci držia loptu v rohu ihriska a zbierajú sekundy.

90+1
    Rovnako ako v prvom polčase, aj v druhom pridal hlavný rozhodca Kevin Friend štyri minúty.

90
    Watford mal výhodu rohového kopu. Holebas však odcentroval iba na bližšiu žrď, kde nemal spoluhráčov.

89
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Kevin De Bruyne, prichádza Leroy Sané.

87
    Po druhom domácom góle sa začal pomaly vyprázdňovať štadión. Fanúšikovia Citizens veria, že ich tím už nepríde o tri body.
    86. David Silva (MAC) - 2:0

86
    Manchester City dal gól! Je pravdepodobne rozhodnuté. Domáci futbalisti využili otvorenú obranu Watfordu na prečíslenie a pohodlne skórovali. Protiútok štyroch proti dvom zakončil úspešne DAVID SILVA po prihrávke Sterlinga.

85
    Ak by sa duel skončil aktuálnym výsledkom, Manchester City si v tabuľke nepolepší a ostane na štvrtom mieste. Watford by však spadol zo siedmej na jedenástu priečku.

84
    Hostia pridávajú v pohybe a začínajú vysoko napádať rozohrávku Citizens. Watfordu už musí riskovať.

82
    Obrovská šanca Watfordu. Hostia z ničoho nič takmer vyrovnali. Amrabatov center zaletel presne pred bránu, kde bol pripravený Odion Ighalo, ale zblízka mieril nad.

81
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Nolito, prichádza Jesús Navas.