Sparta Rotterdam – Willem II 2:2 (kon.) | Utrecht – GA Eagles 3:0 (kon.) | Eindhoven – Heracles 1:1 (kon.)
Alkmaar – Arnhem 2:2 (kon.) | Groningen – Heerenveen 0:3 (kon.)
FC Groningen
0:3 (0:1)
SC Heerenveen
cz Sobota 15.10.2016, 20:45Holandská Eredivisie • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Dobrý sobotní večer přeji všem fanouškům fotbalu. Nizozemská Eredivisie má dnes na programu své deváté kolo a my se společně podíváme na utkání mezi Groningenem a Heerenveenem.

FC Groningen – Domácí tým letos zatím nezažívá zrovna oslnivou sezonu. Momentálně mu patří až 15. pozice a z předešlých osmi utkání se radoval z vítězství jen jedenkrát. K tomu přidal tři remízy, takže na svém bodovém kontě má šest bodů. Naposledy se představili na půdě Vitesse, ke sice od 4. minuty díky brance Hoesena z penalty vedli, nakonec ale svému soupeři podlehli 2:1.

SC Heerenveen – Hosté si zatím vedou o poznání lépe, patří jim čtvrtá příčka v tabulce a to díky čtyřem vítězstvím a třem remízám. Na třetí Eindhoven ztrácí jen dva body. Momentálně drží sérii již pěti zápasů bez porážky. Naposledy doma remízovali právě s Eindhovenem 1:1, v 72. minutě se sice dostali zásluhou Zeneliho do vedení, o tři minuty později o něj ale přišli, když si dal vlastní branku St. Juste. Uvidíme, jestli dnes dokáží prodloužit svou sérii neporazitelnosti i na hřišti Groningenu.

1

1
    Hned v úvodu přišel střelecký pokus domácího celku, Mulder se ale měl na pozoru.

3
    Hned nadvakrát centroval do pokutového území Hoesen, ani jednou se však míč z jeho kopačky nedostal ke spoluhráči.

4
    V úvodu utkání mají zatím navrch domácí fotbalisté, kteří se hodně tlačí dopředu. Zatím ale bez výraznější šance.

5
    Mulder musel rychle z branky, aby byl u míče rychleji, než domácí útočník, celou situaci ale zvládl a míč končí v zámezí.

7
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Výborný protiútok Heerenveenu. Hostující celek se dostal do brejku po levé straně, van Amersfoort dal zpětnou nahrávku do vápna na úplně osamoceného ARBERA ZENELIHO, který neměl problém skórovat!
    7. Arber ZENELI - 0:1

9
    Domácí mohli vzápětí srovnat, ale Hoesen v šanci zklamal!

10
    Zbytečný faul Jenssena uprostřed hřiště, zatím se to obešlo bez karty.

12
    Hosté kopali rohový kop, do žádné slibnější šance se však nedostali.

14
    Hosté drží kolem poloviny hřiště míč, zatím se dopředu moc nehrnou.

15
    Perfektní defenzivní skluz Bijkera, který obral domácí o šanci.

16
    V ofsajdu byl nachytaný Ghoochannejhad. Domácí obrana skvěle vystoupila.

18
    V Groningenu začalo pršet, defenzivy obou celků to tedy budou mít složitější.

18
    Ghoochannejhad se skvěle uvolnil a z vápna se odhodlal ke střele, tu mu ale zablokoval jeden z bránících hráčů.

20
    Centrovaný balon z pravé strany si v poklidu pohlídal Mulder.

21
    Hoesen jen o malý kousek netrefil pěkný centr z pravé strany.

22
    A znovu v akci Hoesen, tentokrát na něj jeho spoluhráč rychle rozehrál standardku a on si to namířil přímo k brance, při jeho cestě ho ale dovoleně dokázal zastavit hostující stoper.

23
    Van Amersfoort střílel z poměrně dobré pozice, ale trefil jen prostředek branky, takže Padt neměl sebemenší problém.

26
    Momentálně se ani jeden z týmů moc nedostává do nebezpečného prostoru a spíše je k vidění hodně ztrát.

26
    Schaars se dostal k odraženému míči a z halfvoleje zakonči, Padt jeho pokus vyrazil krásným zákrokem na roh!

28
    Linssen sebral zezadu St. Justeho a vidí po zásluze žlutou kartu.

30
    Máme za sebou půlhodinku utkání, hosté zatím vedou 0:1 a i nadále jsou mírně aktivnějším celkem.

31
    Když se domácí vydají na útočný výlet, naráží na výborně hrající defenzivu Heeremveenu.

32
    Největší šance utkání pro domácí celek! Mahi dostal krásný balon za obranu a stál tváří v tvář Mulderovi, ten proti němu vyběhl a výborně ho vychytal! Nutno podotknout, že útočník střílel již z mírného úhlu!

32
    Další žlutá karta pro Hateboera, který zbytečně dohrál svého soupeře u lajny.

33
    Další žlutá karta pro domácí, na hřišti se poměrně přiostřuje, hříšníkem je Idrissi.

36
    Domácí budou dohrávat v deseti a to za pořádnou klukovinu! Davidson mimo hru strčil do protihráče a jde předčasně do sprch!

38
    Hra se teď hodně kouskuje, nehraje se zrovna pohledný fotbal.

39
    Domácí trenér reaguje na červenou kartu svého celku a provádí střídání, místo Hoesena přichází van Nieff.

42
    Hosté se dostali do slibně vypadající šance, ale Larssonovu přihrávku spoluhráč ve vápně špatně zpracoval a tak se míče chopil Padt.

44
    První poločas se pomalu chýlí ke svému konci, oba týmy se spíše už vidí v kabinách.

45
    Hosté drží míč na své polovině, dopředu se již nijak nehrnou.

45
    Sudí nastaví jednu minutu v prvním poločase.

45+1

Máme za sebou první poločas, který přinesl hodně vzruchu. Začátek utkání patřil domácím, kteří tlačili svého soupeře, dostali se i k jedné zajímavé střele. Pak ale přišel velmi zajímavý brejk hostů, kteří si s ním dokázali poradit, celou akci poté úspěšně zakončil Zeneli. Poté se na hřišti hodně přiostřilo, z čehož plynuly tři žluté karty domácího celku, poté naprosto zbytečně atakoval Davidson svého protihráče mimo hru a obdržel tak červenou kartu. Domácí tak budou muset odehrát celý druhý poločas o deset a navíc stahovat jednobrankové manko!

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

46

46
    Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva beze změn.

47
    Hosté ve druhém poločase zatím nepustili svého soupeře k míči, teď navíc přišel zbytečný faul na polovině hřiště.

49
    Centr Bijkera z levé strany byl zablokován jen na roh.

50
    Hosté nakonec kopali rohové kopy dva, po tom druhém se jeden z fotbalistů v modrém dostal k hlavičce, branku ale minul!

53
    Kobajaši fauloval uprostřed hracího pole, domácí mají možnost nákopu do pokutového území.

54
    K odraženému míči se dostal Linssen, který roztřepal síť, ale bohužel pro domácí jen tu boční.

54
    Další žlutá karta na konto domácích, tentokrát jí vidí za faul u postranní čáry Memišević,

56
    Zeneli se na levé straně nedokázal uvolnit přes svého strážce, domácí budou kopat od branky.

57
    Ghoochannejhad vidí žlutou kartu za zbytečné dojetí protihráče.

58
    Po autovém vhazování si Mahi zpracoval míč a hned se odhodlal z úhlu ke střele, tu ale pohodlně chytá Mulder.

60
    Druhé střídání domácího týmu, místo Idrissiho přišel Sørloth.

61
    Zeneli nezpracoval dlouhý pas přes celé hřiště, míč pro Padta.

62
    Zeneli je dnes velmi aktivní, skvěle si narazil se spoluhráčem a poté kousek za vápnem střílel, jeho ránu ale jeden z beků odvrátil na roh.

63
    Po rohovém kopu se k hlavičce dostal van Amersfoort, bravurním zákrokem se ale prezentoval Padt, který tak drží svůj tým stále v naději na srovnání!
    63.

64
    Padt se následně srazil s protihráčem a musí být ošetřován, snad bude ale v pořádku.

65
    Po krátkém ošetření už ale bude moci rozehrávat.

66
    Ghoochannejhadiho centr z levé strany si Padt pohodlně sebral ze vzduchu.

67
    Sudí dnes se žlutými kartami opravdu nešetří, dalším trestaným je domácí Jenssen.

69
    Moc pohledný fotbal k vidění dnes není, je to hodně o bojovnosti než o fotbalovosti.

70
    Útočný faul zastavil hosty v útočném snažení.

71
    Ghoochannejhad se pokusil zpoza vápna o střelu, která jen o malý kousek minula levý roh branky! Krásná střela hostujícího playera!

72
    Poslední změna domácích, hřiště opustil Larsen, místo něj přišel van Weert.

73
    Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! St. Juste skvěle vybojoval míč na polovině hřiště a krásnou přihrávkou vyslal SAMA LARSSONA do samostatného úniku! Hostující útočník zachoval chladnou hlavu a Padta snadno překonal střelou k pravé tyči!
    73. Sam LARSSON - 0:2

76
    Hosté poprvé střídají, autor první branky Zeneli přenechal své místo Slagveerovi.

77
    Druhou žlutou kartu a tedy následně i červenou vidí za stažení protihráče těsně před vápnem Memišević, domácí tak budou dohrávat v devíti!

78
    Domácím fanouškům se pochopitelně tahle situace nelíbí a zasypali trávník předměty, které tam nepatří.

79
    Ze standardní situace žádné nebezpečí nevyplynulo, stejně tak ani z následného centru od hostujícího záložníka.

80
    Zajímavou stadardku si vytvořili také domácí, ale střela van Nieffa úspěch nepřinesla.

81
    Druhá změna v sestavě hostí, odchází Larsson a místo něj přišel Veerman.

82
    A je to o tři branky! Hosté využívají početní převahu dvou mužů! Z levé strany přišel pěkný centr, který ještě do vápna prodloužil jeden z hostujících hráčů k úplně volnému REZOVI GHOOCHANNEIJHADOVI, který míč dopravil pouze do prázdné branky!
    82. Reza GHOOCHANNEIJHAD - 0:3

85
    I střelec poslední branky odchází ze hřiště, místo něj si na pár minut zahraje Namli.

86
    O vítězi je už dávno rozhodnuto, utkání se tak již jen spíše dohrává.

88
    Heerenveen kombinuje před brankou soupeře, do bezprostředního ohrožení se ale zatím nedostal.

90
    Namli ještě vybojoval pro svůj tým rohový kop. Ten však hosté rozehráli na krátko a až po delší době přišel do vápna centr, na který si dokázal naskočit Marzo, ten však hlavou branku minul!

90
    V dnešním utkání se bude hrát ještě dvě minut nad rámec hrací doby.

90+2
    Domácí kombinují na vlastní polovině a už jen čekají na závěrečný hvizd sudího.

90+2

A je dobojováno! Druhý poločas moc změnu v obrazu hry nepřinesl. Hosté byli více na míči a to nutilo domácí k častým faulům. V 73. minutě navíc přidal druhou branku svého týmu Larsson a aby toho nebylo málo, o čtyři minuty později inkasoval druhou žlutou kartu Memišević a domácí tak dohrávali v devíti! Toho dokázal využít v 82. minutě Ghoochanneijhad, který tak upravil na konečných 0:3!

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji vám dobrou noc a těším se u dalších onlajn přenosů, na počtenou! (22:37:41)