Bielorusko – Luxembursko 1:1 (kon.) | Holandsko – Francúzsko 0:1 (kon.) | Švédsko – Bulharsko 3:0 (kon.)
Andorra – Švajčiarsko 1:2 (kon.) | Faerské ostrovy – Portugalsko 0:6 (kon.) | Lotyšsko – Maďarsko 0:2 (kon.)
Bosna – Cyprus 2:0 (kon.) | Estónsko – Grécko 0:2 (kon.) | Gibraltar – Belgicko 0:6 (kon.)
Andorra
1:2 (0:1)
Švajčiarsko
cz Pondelok 10.10.2016, 20:45 • Estadi Nacional, Andorra la Vella • Kvalifikácia MS (Európa)

Ode mě je to k tomuto utkání vše, ale samozřejmě se na vás budu těšit u dalších on-line přenosů. Dobrou noc! (22:46:16)

Utkání je u konce a Švýcaři přeci jenom uhájili tři body. V druhém poločasu jsme dlouho sledovali velmi nudný fotbal a po brance Admira Mehmediho ze 77. minuty to vypadalo na pohodové vítězství Švýcarska. Vše ale mohlo být jinak.

V první minutě nastavení totiž Alexandre Martínez natáhl ke spektakulární střele, která přinesla nečekané drama a Andorra se v závěru drala do útoku. Nakonec ale domácí neměli dost času a zkušená defenzíva Švýcarska zbytek utkání pohlídala.

Přesto dnes výkon hostů musíme hodnotit jako dostačující, ale nepřesvědčivý.

90+4

90+4
    Nevídané! Andorra se dere do útoku a Stocker se teď uchýlil k pouhému zakopnutí míče do zámezí. Vhazování pro domácí.

90+3
    Zakončení z přímého volného kopu obstaral Lima, nicméně jeho prudká rána doputovala po trávníku přesně k Bürkimu.

90+3
    Hraje se druhá ze čtyř minuta nastavení a Andorra je nečekaně ve hře o body. Žlutou kartu po zákroku při vzdušném souboji navíc dostává Michael Lang (SUI).
    90+1. Alexandre MARTÍNEZ - 1:2

90+1
    Andorra právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla neuvěřitelná střela! ALEXANDRE MARTÍNEZ dostal ve středu hřiště hodně prostoru, postoupil zhruba na třicet metrů od brány Švýcarska a poté parádním projektilem nachytal Bürkiho v bráně hostující reprezentace!

89
    Domácí brankář si při zákroku trochu ublížil, ale nyní už je po rychlém ošetření zpátky na své pozici. Hrát ale budou hosté, kteří kombinují na vlastní polovině.

88
    Pro Andorru mohlo být ještě hůře. Mehmedi se totiž řítil sám brankáře, ale ten ho dokázal rozhodit a z celé šance na třetí gól nic nebylo. Kdyby však Mehmedi spal, pískala by se penalta.

87
    Švýcaři se sice ještě jednou vydali výrazně dopředu, ale celá akce končí nepřesností, po které míč zamířil za brankovou čáru.

86
    Stále se hraje převážně na polovině domácí reprezentace. Nutno říci, že ani jeden z celků už nemá, kam by spěchal. Případné zdramatizováni zápasu je dle mého názoru prakticky nemožné.

84
    Je tady zmíněné střídání. Hřiště opouští Marc Pujol, naopak kvalitu trávníku od teď může testovat Gabriel Riera.
    83. Granit Xhaka (SUI) mířil těsně nad

83
    Krásný moment! Granit Xhaka už nehodlal pokračovat v rozvážné kombinaci a tak natáhl ke střele, která prolétla jen pár centimetrů nad břevnem Gómesovy brány!

82
    Švýcarsko naprosto v pohodě kontroluje závěr utkání a drží míč na polovině soupeře. Zdá se, že při nejbližším přerušení budou domácí naposledy střídat.

81
    Hlavní rozhodčí přerušil hru, neboť se Emili García ocitl na trávníku. Při následném míči rozhodčího byla k vidění menší rozmíška, kterou Pujol ukončil zakopnutím míčem do autu. Xhaka sice nebyl spokojen, ale teď už jeho spoluhráči mohou kombinovat.

80
    A střídají také domácí. Ti na hřiště posílají Cristiana Martíneze, jenž nahradil nepříliš viditelného Marcia Vieiru.

80
    Odpracováno má pro dnešek Xherdan Shaqiri, jenž před chvílí asistoval při druhé brance Švýcarska. Poslední minuty si naopak zahraje Valentin Stocker.