Grécko – Maďarsko 3:1 (kon.) | Izrael – Albánsko 4:0 (kon.) | Švédsko – Chorvátsko 4:2 (kon.)
Španielsko – Estónsko 5:0 (kon.)
Španielsko
5:0 (2:0)
Estónsko
cz Pondelok 10.10.2016, 18:45 • Pasarón, Pontevedra • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 6

Máme tady konec zápasu, domácí Španělsko deklasovalo tým Estonska a slaví výhru 5:0. Bohužel v souběžně hraném zápase Švédsko zvítězilo nad Chorvatskem 4:2 a slaví přímý postup na evropský šampionát do Polska. Španělsko se musí spokojit s baráží, kde se střetnou buď s Rakouskem, Belgií nebo Izraelí. Pojďme si však zrekapitulovat tento zápas. Španělsko celý zápas diktovalo tempo hry, důkazem je 72% držení míče. První gól přišel ve 36. minutě, kdy se prosadil Dennis Suaréz. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Marco Asensio napřáhnul a umístěnou střelou překonal estonského brankáře Igonena. Pro první poločas, to bylo vše. Celý druhý poločas tahalo Estonsko za kratší konec, ale statečně se bránilo. Branky přišly až na konci zápasu. V 86. minutě se trefil Munir El Haddadi, který nám ukázal jeho střeleckou techniku. Další gól přišel za tři minuty, druhou branku v zápase přidal Marco Asensio. A vůbec na konci celého zápasu se prosadil opět Munir El Haddadi.

Tímto se s vámi loučím, přeju vám příjemný zbytek pondělního večera a u fotbalu zase někdy, na počtenou. (20:49:29)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 17:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 26:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:6.

90+3
    90+3. El HADDADI - 5:0

90+3
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je přímo debakl. MUNIR EL HADDADI přidává druhý gól v zápase. Ceballos vyzval ke sprintu Gayá a ten skvělým centrem našel volného Munira, který chladnokrevně zakončil.

90+2
    Munir se snažil dostat do pokutového území, ale to se mu nepodařilo. Kuusk se blýsknul skvělým zákrokem.

90+1
    Dnešní zápas se bude hrát ještě tři minuty, toť verdikt hlavního sudího.
    90. ASENSIO - 4:0

90
    Máme tady další nádhernou branku. MARCO ASENSIO slaví svůj druhý gól v zápase. Tento mladíček ve službách Real Madrid napřáhnul ke střele a vymetl pavouky v pravé šibenici estonské branky.

89
    Na konci 89. minuty má Španělsko další rohový kop. Uvidíme, co z něj vznikne.

88
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Suaréz, přichází Ceballos.

87
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Deulofeu, přichází Mayoral.
    86. El HADDADI - 3:0

86
    Tak jsem to zakřiknul. Do míče se opřel MUNIR EL HADDADI a tvrdou ránou k levé tyči nedal břankáři šanci. Stav utkání 3:0.

85
    Domácí v klidu kombinují, Estonsko už rezignovalo. Zápas opravdu ztratil své tempo, oba týmy čekají na konec.

84
    Bellerín odcentroval pouze ke stoperovi hostů, jenže ten taky podcenil celou situaci a dal příležitost vyniknout Munirovi. Ten však nepřekonal skvělého Igonena v brance Estonska.

83
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Kirss, přichází Golovljov.

83
    Arrizabalaga teď podcenil celou situaci a podskočil centrovaný míč. Kuusk měl prázdnou branku, jenže netrefil.

82
    Munir se provinil útočným faulem, rozhodčí píská proti španělské brance. Estonsko se pomalu posouvá blíž svému cíli.
    Góly: 36. Suaréz, 37. Asensio, 86. Haddadi, 90. Asensio, 90+3. Haddadi

Karty:   40. Paju (EST), 77. Kauber (EST)

Španielsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, Gayà – Óliver, Llorente, Suárez(88. Ceballos) – Deulofeu (C)(87. Mayoral), Williams(65. El Haddadi), Asensio

Trenér: Albert Celades

Náhradníci: Blanco – Castro, Marín, Merino, Ceballos, El Haddadi, Mayoral

Estónsko: Igonen – Ojamaa, Pürg, Kuusk (C), Mägi – Roosnupp, Ainsalu(61. Kauber), Paju, Miller, Jakovlev(73. Liivak) – Kirss(83. Golovljov)

Trenér: Urmas Kirs

Náhradníci: Tamme – Slein, Liivak, Vihmann, Lilander, Golovljov, Kauber

Rozhodca: Gunnar Jarl Jónsson – Birkir Sigurdarson, Gylfi Mar Sigurdsson – Ivar Orri Kristjansson