Grécko – Maďarsko 3:1 (kon.) | Izrael – Albánsko 4:0 (kon.) | Švédsko – Chorvátsko 4:2 (kon.)
Španielsko – Estónsko 5:0 (kon.)
Španielsko
5:0 (2:0)
Estónsko
cz Pondelok 10.10.2016, 18:45 • Pasarón, Pontevedra • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina 6

Máme tady konec zápasu, domácí Španělsko deklasovalo tým Estonska a slaví výhru 5:0. Bohužel v souběžně hraném zápase Švédsko zvítězilo nad Chorvatskem 4:2 a slaví přímý postup na evropský šampionát do Polska. Španělsko se musí spokojit s baráží, kde se střetnou buď s Rakouskem, Belgií nebo Izraelí. Pojďme si však zrekapitulovat tento zápas. Španělsko celý zápas diktovalo tempo hry, důkazem je 72% držení míče. První gól přišel ve 36. minutě, kdy se prosadil Dennis Suaréz. Druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. Marco Asensio napřáhnul a umístěnou střelou překonal estonského brankáře Igonena. Pro první poločas, to bylo vše. Celý druhý poločas tahalo Estonsko za kratší konec, ale statečně se bránilo. Branky přišly až na konci zápasu. V 86. minutě se trefil Munir El Haddadi, který nám ukázal jeho střeleckou techniku. Další gól přišel za tři minuty, druhou branku v zápase přidal Marco Asensio. A vůbec na konci celého zápasu se prosadil opět Munir El Haddadi.

Tímto se s vámi loučím, přeju vám příjemný zbytek pondělního večera a u fotbalu zase někdy, na počtenou. (20:49:29)

Držení míče: 72 % : 28 %.
    Střely na branku: 17:1. Střely mimo: 10:2. Rohy: 26:0. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 5:6.

90+3
    90+3. El HADDADI - 5:0

90+3
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je přímo debakl. MUNIR EL HADDADI přidává druhý gól v zápase. Ceballos vyzval ke sprintu Gayá a ten skvělým centrem našel volného Munira, který chladnokrevně zakončil.

90+2
    Munir se snažil dostat do pokutového území, ale to se mu nepodařilo. Kuusk se blýsknul skvělým zákrokem.

90+1
    Dnešní zápas se bude hrát ještě tři minuty, toť verdikt hlavního sudího.
    90. ASENSIO - 4:0

90
    Máme tady další nádhernou branku. MARCO ASENSIO slaví svůj druhý gól v zápase. Tento mladíček ve službách Real Madrid napřáhnul ke střele a vymetl pavouky v pravé šibenici estonské branky.

89
    Na konci 89. minuty má Španělsko další rohový kop. Uvidíme, co z něj vznikne.

88
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Suaréz, přichází Ceballos.

87
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Deulofeu, přichází Mayoral.
    86. El HADDADI - 3:0

86
    Tak jsem to zakřiknul. Do míče se opřel MUNIR EL HADDADI a tvrdou ránou k levé tyči nedal břankáři šanci. Stav utkání 3:0.

85
    Domácí v klidu kombinují, Estonsko už rezignovalo. Zápas opravdu ztratil své tempo, oba týmy čekají na konec.

84
    Bellerín odcentroval pouze ke stoperovi hostů, jenže ten taky podcenil celou situaci a dal příležitost vyniknout Munirovi. Ten však nepřekonal skvělého Igonena v brance Estonska.

83
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Kirss, přichází Golovljov.

83
    Arrizabalaga teď podcenil celou situaci a podskočil centrovaný míč. Kuusk měl prázdnou branku, jenže netrefil.

82
    Munir se provinil útočným faulem, rozhodčí píská proti španělské brance. Estonsko se pomalu posouvá blíž svému cíli.

81
    Hostující brankář teď dvakrát ukázal své kvality. Nejprve proti střele Bellerína a poté proti Suarézovi.

80
    Máme před sebou posledních deset minut základní hrací doby.

79
    Španělsku ten hněv moc dlouho nevydržel, protože se řítí do dalšího útoku. U míče je Bellerín, který se snaží něco vymyslet.

78
    Deulofeu si postavil míč k rozehrávce přímého kopu a trefil to výborně. Jenže rozhodčímu se něco nelíbilo a gól neuznává. Stav je stále stejný a to 2:0 pro domácí tým.

77
    Žlutou kartu dostává Kauber (Estonsko).

76
    Suaréz se nedokázal prosadit proti dvojici protihráčů a o míč přišel. Estonsko může využít autové vhazování, která však nevyšlo a Španělsko míří do útoku.

75
    Estonsko se chce předvést v tom nejlepším světle, ale dnes prostě nemají štěstí. Španělé jsou o dvě třídy výš a teď budou opět rozehrávat další rohový kop.

74
    Konec zápasu se nám pomalu, ale jistě blíží. Uvidíme ještě nějaký gól, nechme se překvapit. Ten tlak by domácí tým mohl využít.

73
    Estonskou akci končí hvizd rozhodčího, jeden z hostů se ocitnul v ofsajdovém postavení. Míč opět putuje na kopačky domácích.

72
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Jakovlev, přichází Liivak.

72
    Munir se snažil teatrálním pádem vybojovat odpískání penalty, jenže to se mu nepovedlo. Rozhodčí zůstává chladným a nechává hru pokračovat.

71
    Óliver si pohrál s obránci a vystřelil. Střela už mířila za záda brankáře Igonena, ale na brankové čáře byl pozorný obránce, který míč odvrátil.

70
    70 minutu začíná další rohový kop, poté následuje další. Španělsko pojímá tento zápas jako trénink rohových kopů.

69
    Domácí hráči se baví fotbalem, zkoušejí parádičky, různě narážečky. To se musí divákům líbit.

68
    Španělsko získává útočnou polovinu a přibližuje se k vápnu. Deulofeu se na straně uvolnil a hledal nějakého volného spoluhráče, našel pouze hlavu hostujícího hráče, který odvrací na další roh.

67
    Centr se nepovedl, ale Španělsko nemusí zoufat, mají další příležitost. Druhý roh byl zahrán velice době. Deulofeu se dostal ke střele, která nadělala problémy. Španělsko má další roh.

66
    Estonci odvrací nebezpečí na rohový kop, nejlepší hlavičkáři míří do vápna.

65
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Willaims, přichází El Haddadi.

64
    Estonci se vydali na výlet, na domácí polovině se na moc dlouho neohřáli. Vallejo získal míč a míří do útoku, kde chce podpořit své spoluhráče.

63
    Nákop na rozběhnutého Williamse byl nepřesná a končí v zámezí. Estonsko je na malou chvíli u míče, protože domácí předvádí skvělý presink a míč zase získávají.

62
    Druhý poločas už nemá takové tempo jako ten první. Španělsko má sice stále převahu, ale průběžným výsledkem jsou tak uspokojeni, že jim to jednoduše stačí.

61
    Střídání v týmu Estonsko: ze hřiště odchází Ainsalu, přichází Kauber.

60
    Williams počkal na doplnění a patičkou oslovil Asensia, jenže ten nedokázal odcentrovat přes pozorného obránce, který míč zblokoval do bezpečí.

59
    Španělsko zahrává svůj šestnáctý roh v zápase, ale ani z tohoto rohu nehrozí nebezpečí.

58
    Španělsko opět kombinuje kolem hostujícího vápna, ale zatím nenašlo recept, jak proniknout do vápna.

57
    Míč z rohového kopu mířil na stopera Merého, ale ten se k hlavičce nedostal, předskočil ho jeden z obránců.

56
    Španělsko se snaží přidat "pojišťovací" třetí branku, ale zatím se to nedaří, hosté skvěle brání. Španělsko má další roh.

55
    Švédsko se ujímá vedení nad Chorvatskem a míří na první místo, Španělé jdou na druhé, v tomto případě budou hrát příští měsíc baráž.

54
    Španělsko teď přestalo hrát a hosté toho využívají, usadili se na polovině domácích a snaží se ohrozit domácí branku. Jenže přichází útočný faul a akce končí.

53
    Další akce Španělska musí začít až od domácího brankáře, ale snad poprvé zafungoval výborný presink hostů, kteří slaví získ míče.

52
    Óliver si pohrál s obránci a poslal míč na zadní tyč, kde byl José Gayá. Ten utaženou střelou k tyči se snažil překvapit hostujícího brankáře, ale bez úspěchu. Brankář Estonska si to pohlídal a střelu pokryl.

51
    Gayá svůj centr přetáhnul, ale jeden z hostů zazmatkoval a vidíme přípravu na další rohový kop v podání domácího týmu.

50
    Marco Asensio vyslal do pokutového území velmi tvrdý centr, na který si počkal hostující brankář. Jenže jeho rozehrávka nebyla přesná, míč mají opět Španělé.

49
    Jeden z hostů se snažil vyvézt míč z vlastní poloviny, ale bez úspěchu. Deulofeu se blýsknul skvělým zákrokem.

48
    Španělé nám předvádějí jejich typickou hru plnou krátkých přihrávkem, hosté se jenom přesouvají z místa na místo.

47
    Španělsko mělo k dispozici rohový kop, ale tento roh nevyšel, akce však může pokračovat. Domácí tým nám předvádí pohlednou kombinaci.

46
    Španělsko se ihned po hvizdu vrhá do útoku, nebezpečnou akci ukončil rázným odkopem do zámezil Kuusk.

46

Švédsko doma stále remizuje s Chorvatskem 1:1 a průběžná tabulka vypadá následovně. Na prvním místě je Španělsko, která má 23 bodů. Druhé místo je švédské, to nasbíralo 22 bodů a třetí místo je pro Chorvatsko.

Druhý poločas začne přibližně v 19:48.

První poločas je za námi. Španělsko ovládlo první dějství a vede 2:0. O první branku se postaral Dennis Suaréz a vzápětí přidal svůj gól i Marco Asensio. Držení míče či počet střel je celkově v režii domácích.

45+2
    První poločas se nám už dohrává, hráči obou týmů se už vidí v šatně, kde si odpočinou.

45+1
    Rozhodčí se rozhodnul nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45
    Gayá je ošetřován mimo hrací plochu, hra nám pokračuje, míč mají hosté, kteří postupují na polovinu domácích.

44
    Hra je před koncem poločasu přerušena. Vypadá to, že se Gayá zranil a potřebuje ošetřit.

43
    Odkop estonského brankáře si zpracoval Vallejo, který ihned hledal volného kapitána Deulofeua, ten vybojoval autové vhazování, které si vzal pro sebe.

42
    Další rohový kop, Asensio se dostal opět ke střele a bylo z toho veliké nebezpečí, ale hostující brankář vyškrábnul míč mimo branku. Suaréz se se poté opět dostal k zakočení, branku v tomto případě netrefil, pouze reklamní banner za brankou.

41
    Williams teď udělal průvan na levé straně, ale bez nějakého účinku, obrana odvrací. Jenže jenom k Óliverovi, který vybojoval další rohový kop pro domácí tým.

40
    Přímý kop je rozehrán krátkou přihrávkou dozadu na stopery, kteří nikde nespěchají. První poločas se zřejmě bude dohrávat.

40
    Žlutou kartu dostává Paju (Estonsko).

39
    Pozor na to, Estonsko začíná útočit. Jakovlev nechal vyznamenat domácího brankáře, který sklízí potlesk domácích diváků.

38
    Španělsko díky tomuto vedení se dostává na první místo, Chorvatsko se Švédskem zatím remízují 1:1.
    37. ASENSIO - 2:0

37
    Tak to bylo rychlé, druhý gól na sebe nenechal dlouho čekat. První střelec gólu potáhnul míč a přihrál k MARCU ASENSIOVI, který krásnou utáhlou střelou podruhé rozvlnil sítˇestonské branky.
    36. SUARÉZ - 1:0

36
    Tak to bylo nádhera, skvělý zahraný rohový kop, který jeden z obránců odvrátil pouze k DENNISU SUARÉZOVI, který krásnou volejí rozvlnil síť.

35
    Další nabídka domácího brankáře zůstává nevyslyšena, u míče jsou hosté, kteří mají k dispozici autové vhazování. Míč míří ke stoperům, kteří rozehrají další akci svého týmu.

34
    Deulofeu se nám teď ukázal, pohrál si s obráncem a vystřelil. Brankář hostů nezůstal pozadu a vyznamenal se skvělým zákrokem. Stav je stále nezměněn.

33
    Zápas zatím provází komorní atmosféra, diváci by měli více povzbuzovat a třeba by se potom dočkali vytoužené branky. Mezitím se dostal ke zakončení Williams, ale opět nedokázal umístit míč mezi tři tyče.

32
    Domácí Meré se teď velice zlobí na rozhodčího. Tento španělský stoper byl obětí nepěkného faulu ze strany jednoho z hostů. Tento prohřešek zůstal bez karty.

31
    Začalo nám posledních patnáct minut prvního poločasu. Za tuto půlhodinu jsme mohli vidět převahu domácích, ale stav je stále stejný.

30
    Williams se moc snažil a provinil se útočným faulem proti estonskému brankáři. Rozhodčí neváhá a ukončuje tento tlak domácích.

29
    Suaréz v další akci, tentokrát v ní byl sám, ale nedokázal zakončit. Jeho střela byla opět nepřesná. Odkop od branky bude mít brankář Estonska.

28
    V další akci se ocitnul Deulofeu, ale po minulých zkušenostech radši volil přihrávku zpět, kde byl Suaréz. Až Suaréz se odvážil oslovit kolmicí Williamse, jenže tato přihrávka byla dlouhá.

27
    A opět máme na scéně obléhání hradu, v našem případě obléhání estonské branky. Musím podotknout, že na ty dvě velké šance z předchozích minut hraje hostující obranu bez nějakých výraznějších chyb.

26
    Španělsko mělo k dispozici další rohový kop, po kterém se ocitnul v šanci Suárez. Jeho střela minula břevno jenom o pár milimetrů. Španělský hráč si může kousat nehty, tohle bylo o kousek.

25
    A opět vidíme typickou hru Španělska, ale zatím je to bez úspěchu. Estonsko zaslouží za 25 minut velikou pochvalu za precizní obranu.

24
    Útočným faulem se provinil jeden z hostujících hráčů, rozehrávku tohoto přímého kopu si vzal na starost sám postižený Gayá. Jeho nákop našel Asensia, který prošel přes tři protihráče a opět zakončoval. Hostující brankář pouze vyrazil.

23
    Gayá se snažil protlačit do vápna, jenže jeho záměr nebyl vyslyšen. Španělsko má k dispozici autové vhazování. Z následné akce píská islandský rozhodčí ofsajd jednomu z domácích hráčů. V ofsajdu se zřejmě ocitnul Marco Asensio.

22
    Óliver se prokličkoval do zámezí. Estonsko může okusit ten pocit, když má míč na svých kopačkách a může kombinovat. Kombinace však vázne ve středu hřiště, nepřesná přihrávka Ainsalua končí u domácího brankáře.

21
    Estonsko vůbec nehraje s míčem, to je pro tým velice těžké, běhat bez míče. Obdržený gól je otázkou času.

20
    Další rohový kop pro domácí tým vybojoval Williams. Jenže ani z tohoto centru není nějaké vážné nebezpečí. Llorente je u míče a snaží se vymyslet nějakou kloudnou přihrávku na své spoluhráče.

19
    Hra nám opět pokračuje, ošetřovaný hráč musí za postranní čáru, a tak Estonci hrají o jednoho hráče méně. Vadit jim to zatím nemůže, protože poprvé v zápase jsou na polovině domácích.

18
    Španělsko má teď obrovský tlak, tentokrát zakončoval Gayá, ale vysoko nad brankou. Hra je přerušená, jeden z estonských hráčů je na trávníku a žádá si ošetření.
    17. Williams trefil břevno!

17
    Bellerín se vydal na výlet a tvrdou střelou zaměstnal hostujícího brankáře, ten vyrazil na rohový kop. Tento rohový kop se povedl, protože někdo ze španělských hráčů, vypadá to na Williamse, který trefuje břevno.
    16. Asensio se ocitnul v první větší příležitosti, ale netrefil branku.

16
    Gayá našel přetaženým centrem Ólivera, který si pohrál s obráncem a přihrávkou hledal Asensia, který opět vystřelil z první. Jeho střela těsně minula levou tyč estonské branky.

15
    V další akce opět Deulofeu, který se uvolnil a tlačil míč do pokutového území. Tam se snažil uvolnit Williams, ale o míč přišel. Akce však nekončí, míč má Asensio, který se snaží stále něco vymyslet.

14
    Rohový kop byl rozehrán velice špatně. Kapitán Deulofeu se postavil k míči, ale jeho následný centr končí v zámezí. Estonsko bude odkopávat od své branky.

13
    Po delší době si zahraje domácí brankář, který nezmatkuje a krátkou přihrávkou oslovuje jednoho ze svých obránců. Španělsko opět míří do útoku a opět tady máme další rohový kop.

12
    To je doslova házená, Španělé teď obléhají pokutové území. V akci byl opět Deulofeu, který přihrávkou pod sebe hledal kopačku Asensia. Jeho přihrávka byla úspěšná a Asensio mohl z první střílet. Jeho střela je však zblokována, žádné nebezpečí pro estonckou branku nehrozí.

11
    Williams se proti přesile neprosadil, ale po ztrátě přišlo skvělé napadání a Španělé opět slaví zisk míče. Pomalým tempem postupují k brance Estonska. Obrana však stále drží.

10
    Deulofeu to vzal na sebe a vybojoval další rohový kop. Ale pozor, asistent rozhodčího ukazuje na odkop od branky. Kapitán Španělska se vzteká, ale nic mu to nebude platné.

9
    Další španělská akce začíná u Valleja, který opět přihrál na levou stranu, kde byl Gayà. Ten si potáhnul míč a dlouhým míčem hledal někoho v pokutovém území, našel pouze kopačku jednoho z hostujících obránců. Mägi zazmatkoval a odehrál míč do zámezí. Španělsko mělo následně rohový kop, jenže ten nevyšel podle představ.

8
    Asensio vymyslel skvělou kolmici na levého beka Gayu, který ihned po zpracování hledal někoho ve vápně, našel hlavu Williamse, ale tomu se opět nepodařilo zakončit mezi tři tyče.

7
    Všechny akce Španělska zatím začínají u stoperů, kteří mají skvělý přehled ve hře a zatím dávají přesné přihrávky. Domácí se pomalu přibližují k vápnu hostů, ale zatím žádná střela nepřichází.

6
    Španělé stále drží míč, Estonci se zatím výborně pohybují a znemožňují vznik další španělské šance. Vallejo svou přihrávkou našel pouze kopačku hostů, jenže ti opět ztrácí míč vlivem skvělého napadání.

5
    Odkop od branky nikoho z estonského týmu nenašel, pouze kopačky domácích stoperů, kteří konstruktivně rozehrávají. V následné akci se ocitnul Williams, který se uvolnil v pokutovém území, ale přestřelil.

4
    Na pravé straně se snažil uvolnit Bellerín, jenže ten si moc předkopnul míč a ten tak míří do zámezí. Hostující brankář se protáhnul odkopem od své branky.

3
    Španělsko na nic nečeká a tlačí se do vápna. Óliver se tlačil do vápna, ale byl zastaven Kuuskem. V další šanci byl Marco Asensio, který sebral odražený míč a zaměstnal hostujícího brankáře, který vyráží míč mimo pokutové území.

2
    Španělsko dnes budeme spoléhat na jejich typickou hru, což je mnoho krátkých přihrávek, naopak hosté se budou soustředit na poctivé brání a zároveň budou čekat na brejkové situace.

1
    Domácí tým měl k dispozici úvodní výkop zápasu a budeme jim patřit první útočná akce.

1

Ještě jednou přeji příjemný pondělní večer a zároveň vás vítám u dnešního zápasu mezi jednadvacítkou Španělska a Estonska. Zápas za pár minut začne, pohodlně usaďte a užívejte si 90 minut kvalitního fotbalu.

Stadión

Název: Estadio Municipal de Pasarón
    Kapacita: 12 000 diváků
    Otevřeno: 1965
    Klub: Pontevedra CF

Rozhodčí

Dnešní utkání budou řídit pánové z Islandu. Jako hlavní rozhodčí bude působit Gunnar Jarl Jónsson. Pánové Birkir Sigurdarson a Gylfi Mar Sigurdsson mu budou pomáhat na čarách. Jako čtvrtý rozhodčí byl delegován Ivar Orri Kristjansson.

Vzájemné zápasy

02. 09. 2015 Estonsko U21 – Španělsko U21 0:2 (82. Gayá, 90+2 Deulofeu z penalty)

31. 05. 2012 Estonsko U21 – Španělsko U21 0:1 (40. Isco)

10. 11. 2011 Španělsko U21 – Estonsko U21 6:0 (3. ,7. a 45. Rodrigo, 59. Isco, 90. Vazquez, 90. Sarabia)

Estonsko

Naopak Estonci už o nic nehrají, jsou na předposledním místě se ziskem čtyř bodů. Horší je už pouze San Marino, které je poslední a má jeden bod. Estonci nasbírali za devět zápasů jednu výhru, jednu remízu a sedm porážek, skóre mají velice negativní a to 3 ku 21. O ty tři branky se postrali hráči jako Mattias Kait, Robert Kirss a Pavel Marin.

Španělsko

Španělsko se v dnešním zápase bude snažit o co nejlepší výsledek, protože postup nemá vůbec jistý. Španělskému týmu patří momentálně třetí místo. Chorvatsko nasbíralo stejně bodů jako Španělsko, jenže má lepší skóre, a tak je na druhém místě. Tabulce vévodí Švédové, kteří mají 21 bodů. Musíme podotknout, že právě Švédsko s Chorvatskem se dnes utkají o přímý postup. Kdo si vytáhne černého Petra je ve hvězdách.

Hezký pondělní večer přeji všem fanouškům mládežnické kopané, vítám vás u posledního kola kvalifikačních skupin na ME do 21 let 2017 v Polsku. V tomto on-line přenosu se podíváme na zápas Španělska a Estonska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.
    Góly: 36. Suaréz, 37. Asensio, 86. Haddadi, 90. Asensio, 90+3. Haddadi

Karty:   40. Paju (EST), 77. Kauber (EST)

Španielsko: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, Gayà – Óliver, Llorente, Suárez(88. Ceballos) – Deulofeu (C)(87. Mayoral), Williams(65. El Haddadi), Asensio

Trenér: Albert Celades

Náhradníci: Blanco – Castro, Marín, Merino, Ceballos, El Haddadi, Mayoral

Estónsko: Igonen – Ojamaa, Pürg, Kuusk (C), Mägi – Roosnupp, Ainsalu(61. Kauber), Paju, Miller, Jakovlev(73. Liivak) – Kirss(83. Golovljov)

Trenér: Urmas Kirs

Náhradníci: Tamme – Slein, Liivak, Vihmann, Lilander, Golovljov, Kauber

Rozhodca: Gunnar Jarl Jónsson – Birkir Sigurdarson, Gylfi Mar Sigurdsson – Ivar Orri Kristjansson