Eibar – Sociedad 2:0 (kon.) | Gijón – Barcelona 0:5 (kon.) | Bilbao – Sevilla 3:1 (kon.)
Las Palmas – Real Madrid 2:2 (kon.)
Athletic Club Bilbao
3:1 (1:0)
FC Sevilla
Sobota 24.09.2016, 18:30 • San Mamés Barria • Španielska LaLiga • 6. kolo

Vážení diváci, Vítame Vás pri sledovaní španielskej ligy, konkrétne zápasu šiesteho kola medzi Athletic Club Bilbao a FC Sevilla. Stretnutie sa začne o 18:30.

FC Sevilla

Sevilla sa v posledných dvoch dueloch riadne natrápila. Pred týždňom iba remizovala vonku s Eibarom 1:1, aj napriek tomu, že domáci dohrávali zápas iba s deviatimi mužmi na ihrisku. V piatom kole na domácom štadióne si FC poradila s Betisom iba tesne 1:0. Sevilla je momentálne na 2. mieste o dva body za Realom Madrid a s náskokom jedného bodu pred Barcelonou. Čelo španielskej ligy je vyrovnané, každá strata bodu môže znamenať posun v tabuľke smerom nadol. Navyše, v zápase s Eibarom sa hosťom zranili dvaja hráči zo základu, do zápasu proti Bilbau určite nenastúpia skúsený Francúz Rami a Portugalec Carrico.

Athletic po zlom začiatku sezóny, keď prehral dva úvodné zápasy s Gijónom a Barcelonou, nabral starú formu a posledné tri duely vyhral. V stredu bodoval naplno na ihrisku Grenady po výsledku 2:1, kolo predtým porazil aj Valenciu, ktorá v posledných rokoch len márne hľadá stratenú slávu a strach z pohľadu súperov. Bilbao má svoj cveng späť a proti hosťom zo Seville bude chcieť natiahnuť svoju šnúru víťazstiev na číslo 4. Podarí sa to tímu z Baskicka?

Athletic Club Bilbao: Arrizabalaga – de Marcos, Yeray, Laporte, Balenziaga – San José, Etxebarria – I. Williams, Raúl García, Susaeta – Aduriz.
    Náhradníci: Iraizoz – Iturraspe, Muniain, Lekue, Etxeita, Sabin, Saborit.

FC Sevilla: Sirigu – Mariano, Pareja, Mercado, Kolodziejczak – Kranevitter, Correa – Sarabia, Iborra, Nasri – Fernández Luna.
    Náhradníci: S. Rico – Vietto, Kijotake, N'Zonzi, Escudero, Vitolo, F. Vázquez.

Rozhodca: Alejandro Hernández – Teodoro Sobrino, José Naranjo.

1

1
    Rozohrávku v prvom polčase mali domáci, ktorí nastupujú v červeno-bielej kombinácii, hostia zo Seville hrajú v bielych dresoch.

2
    Sevilla zahrávali voľný kop, domáca obrana bola dostatočne pozorná.

3
    Óscar de Marcos teraz predviedol dva nadýchané centre do vápna, druhý pokus bol zblokovaný na roh. Do tretice prišiel dobrý center, ktorý našiel vo vápne dobre postaveného Iňaki Wiliamsa, ktorý z voleja úplne míňa!

4
    Sevilla po tejto nebezpečnej akcii podržala loptu vzadu, dlhý center od jedného z obrancov končí za bránkovou čiarou domácich a rozohrávať bude Arrizabalaga.

5
    Bilbao ukazuje kvalitný pressing a vďaka tomuto získava loptu späť na svoje kopačky.

6
    Raúl García mohol otvoriť skóre duelu! Dobrá prieniková prihrávka od spoluhráča, obrana hostí zaspala, avšak García nedokázal prekonať Siriga!

7
    Ďalšia strela, tentokrát sa už Sirigu zapotil, Wiliams a jeho druhý pokus v zápase mieril iba do rukavíc brankára hostí.

8
    Faul Carlosa Lunu v hlavičkovom súboji, hostia majú problémy s rozohrávkou.

9
    Sevilla sa snažila vymyslieť gólovú akciu po pravom krídle, dobre však zasiahol Beñat Etxebarria.

10
    Beñat a jeho center do vápna bol myslený veľmi dobre, dvojica hosťujúcich stopérov má množstvo práce.

11
    Faul na Correu v strede ihriska, previnil sa Óscar de Marcos.

12
    Nasri prifilmoval faul po súboji s Yerayom na hranici pokutového vápna, kope sa iba od brány domácich.

13
    Carlos Fernández Luna sa ocitol v ofsajde, loptu majú domáci. Beñat po odrazenej lopte absolútne netriafa bránu.

14
    Aduriz vybojoval ďalší roh pre domácich, hostia sa zatiaľ iba márne hľadajú.

15
    Okamžite po rohu prišiel faul na Sarabiu, rozohráva Sirigu.

16
    Susaeta sa snažil o prihrávku na nabiehajúceho Beñata, prihrávka však bola nepresná.

17
    Faul Pareju na Susaetu. Predchádzal tomu prehraný súboj Sarabiu, Pareja hrozbu útoku ukončil, domáci ale budú zahrávať priamy voľný kop, loptu pred bránu zatočí Beñat.

18
    Beñat sa snažil o priamy pokus o ohrozenie brány, strela však šla nad.

19
    Dlhý nákop od Bilbaa, Sirigu bez najmenších problémov chytá.

20
    Máme možnosť vidieť množstvo tvrdých zákrokov, ako aj hlavičkových súbojov. Bilbao pressuje svojho súpera, ktorý ma problém rozohrať konštruktívnu akciu.

21
    Óscar de Marcos vysunul Aduriza, ktorý ale míňa bránu. Predchádzala tomu strata lopty od Kolodziejczaka.

22
    Correa sa neprebil cez domácu obranu, hostia ale okamžite získali loptu späť a vhadzujú.

23
    Sarabia odzbrojený dvomi obrancami domácich, Sevilla v útoku v doterajšom priebehu hry bezzubá.

24
    Hostia získali svoj prvý roh zápasu, Kolodziejczak bol však dobre vytlačený, následný pokus o strieľanú prihrávku je odkopnutý ďaleko preč.

25
    Bilbao sa po hluchej fáze duelu snaží niečo vymyslieť.
    26. Mikel San José (ATB) - 1:0

27
    Bilbao dalo gól! Gól strelil MIKEL SAN JOSÉ. Rohový kop, ktorý pripomínal ten z prvej desaťminútovky. Beñat rozohral na voľného de Marcosa, ktorý ostal úplne nepokrytý na hranici veľkého vápna. De Marcos sa snažil o strelu, ktorá mu našťastie nesadla. Lopta pokračovala v ceste ďalej, konkrétne sa dostala k dobre postavenému San Josému, ktorý na dvakrát prekonáva prekvapeného Siriga!

28
    Sevilla si o tento zásah Bilbaa koledovala, hostia zatiaľ nič zaujímavé nepredviedli.

29
    Domáci pokračujú vo fyzickej hre, s ktorou majú hostia evidentne problém.

31
    Sevilla sa snažila o center do vápna, domáci obranca to vyriešil veľmi dobre a kope sa iba od brány Arrizabalgu.

32
    Aduriz dostáva žltú kartu za faul do oblasti tváre počas poskytnutej výhody. Aj napriek tomu majú domáci voľný kop. Zaujímavé rozhodnutie.

33
    Situácia sa riešila pomerne dlho a až na konci tejto minúty sa opäť začalo hrať.

35
    Hostia sa snažia presadiť z pravého krídla, domáca obrana pokračuje vo výborných zákrokoch a čítaní hry.

36
    Nasri pretlačil vo veľkom vápne loptu cez troch hráčoch domáceho celku, Sarabia sa podľa postranného rozhodcu ocitol v ofsajde a preto sa píska. Opakovaný záznam však dal za pravdu nahnevanému Nasrimu, ofsajd sa pískať nemal.

37
    Hostia útočia aj z ľavej strany, Mariano s Kolodziejczakom zakombinovali dobre, pokus druhého menovaného bol zblokovaný.

38
    Nasri s loptou opäť čaruje, avšak finálnu prihrávku ešte neukázal.

39
    Už aj hosťujúci hráči začínajú s pressingom, ten sa im ale nepodaril, Williams dostal dobrú prihrávku a následne odcentroval cez Kolodziejczaka. Prihrávka prešla cez celé vápno, k lopte sa dostal Beñat, ktorý nastrelil Iborru a žiadal si penaltu! Rozhodca však stál dostatočne blízko a situáciu mal pod drobnohľadom. Pokračuje sa v hre.

40
    Beñat bol aj upozornený, aby nemusel získať žltú kartu. Sevilla zapína na vyššie obrátky a opäť útočí.

41
    Šanca aj pre Sevillu! Sarabia sa predral cez pravé krídlo a posiela center na Correu, ten sa však k hlavičke nedostal! Chýbalo naozaj málo.

43
    Carlos Fernandéz teraz prenikol až do pokutového vápna, Laporte však predviedol neuveriteľný zákrok.

44
    Hra sa nám rozbehla až v posledných minútach, máme sa na čo pozerať.

45
    Bilbao sa teraz stiahlo na vlastnú polovicu a v záverečných momentoch polčasu už nenapáda. Hostia, ale ešte chcú zaútočiť a obrana domácich musí byť v pozore.

45+1
    Nenadstavuje sa ani jediná minúta, Alejandro Hernández ukončuje prvý polčas takmer presne na sekundu.

45+1

Aktívnejší domáci sa dočkali gólu v 27. minúte. Po dobre zahranom rohu sa presadil San José. Hostia ožili až v závere polčasu, ale na body to rozhodne stačiť nemôže. Bilbao je zatiaľ lepším tímom v dnešnom zápase. Pokiaľ sa druhý polčas začne v takom tempe, v akom skončil ten prvý, rozhodne sa máme sa na čo tešiť.

46

46
    V druhom polčase mala rozohrávku Sevilla, zápas sleduje na štadióne 42 415 divákov.

47
    Sevilla teraz kontroluje loptu a domáci majú problém ju získať.

48
    Faul na Mariana v strede ihriska, hostia začínajú druhý polčas oveľa lepšie ako ten prvý.

49
    Pareja si teraz nerozumel so svojím brankárom a domáci takmer využili túto nepresnosť. Sirigu mal ale šťastie, keď Raúl García loptu nedokázal zachytiť a tá následne šla späť do ihriska.

50
    Sevilla to už preháňa s rozohrávkou a pomaly chybovala znovu. Som zvedavý, dokedy bude šťastie hrať s hosťujúcim tímom.

51
    Mariano centroval do vápna, Arrizabalaga bol pozorný.

52
    Šanca pre Bilbao! V strede ihriska po ďalšej z chýb Seville získal loptu Beñat, loptu posunul dopredu na nabiehajúceho Aduriza, ktorý sa lobom snažil prekonať Siriga. Strela šla nad a rozohrávajú hostia...

54
    Hostia opäť zaváhali pri rozohrávke, Williams však ponúknutú šancu na zvýšenie náskoku nevyužil. Jeden z obrancov svoju chybu následne napravil.
    55. Samir Nasri (SEV) - 1:1

55
    Sevilla dala gól! Gól strelil SAMIR NASRI. Francúzsky hráč najprv sám založil akciu, ktorú nakoniec aj zakončil gólom. Po dobrej kombinácii centroval do vápna jeden z hráčov hostí, Arrizabalga loptu iba vyrazil pred seba Nasri razantnou strelou vracia Sevillu do stretnutia!

56
    Mercado fauloval prebíjajúceho sa hráča domácich a bol za to ocenený žltou kartou.

57
    Bilbao po faule zahrávalo voľný kop, Beñatov center však nikoho nenašiel.

58
    Correa sa teraz veľmi ťažko dvíha zo zeme, nasledovať bude striedanie hostí.

59
    A z ihriska odchádza spomínaný Correa, na jeho miesto príde Vitolo.

61
    Po hodine hry sledujeme vyrovnaný zápas, Sevilla sa vrátila do hry a Bilbao je mierne zaskočené.

62
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Carlos Fernández Luna, prichádza Franco Vázquez.

63
    Domácim fanúšikom sa nepáčia rozhodnutia rozhodcu, ktorý už niekoľko krát posúdil situáciu na hranici pokutového vápna Seville v neprospech domácich. Tentokrát sa k zemi porúčal García po kontakte s Parejom.

64
    Domáci chcú opäť vyhrávať, hostia ale bránia dôrazne.

65
    Bilbao drží loptu a snaží sa niečo vymyslieť.
    66. Mikel Balenziaga (ATB) - 2:1

66
    Bilbao dalo gól! Gól strelil MIKEL BALENZIAGA. Neuveriteľný výpad od ľavého obrancu Bilbaa! Prvý gól tohto zadáka po vyše 160 zápasoch v najvyššej španielskej súťaži. Balenziaga sa dostal k lopte, obhodil si jedného z obrancov a následne chladnokrvne zakončil k ľavej tyči Siriguho brány!

68
    A domáci sú na tom po psychickej stránke opäť o niečo lepšie, doháňať musí znovu Sevilla.

69
    Striedanie v tíme FC Sevilla: z ihriska odchádza Nicolás Pareja, prichádza Luciano Vietto.

70
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Markel Susaeta, prichádza Ander Iturraspe.

71
    Hlavný rozhodca musel ukľudňovať trénera hostí, ktorý môže byť v závere stretnutia vykázaný na tribúnu. Každopádne sa nám hra za posledných 5 minút mierne pozastavila.

72
    Kolodziejczakov center bol zblokovaný a Sevilla zahráva roh.

73
    Roh bol odvrátený a Sirigu musel vyšprintovať ďaleko do poľa, keď jeden z útočníkov hostí loptu dobehol a takmer ju aj poslal cez brankára hostí. Lopta však mierila do ihriska, Sevilla zaútočila po ľavom krídle a v pokutovom vápne sa k lopte dostal Sarabia, ktorý z dobrej pozície neprekonal Arrizabalgu! Ďalší roh pre hostí.

74
    Štandardka bola zahraná nakrátko, k lopte sa o chvíľu dostal Vázquez, jeho strela však mieri vysoko nad.

75
    García dostal prihrávku na päty od de Marcosa, chýbalo trochu šťastia a domáci útočník by sa ocitol vo veľmi dobre pozícii.

76
    Mercado teraz výborne zasiahol a odzbrojil Aduriza, črtal sa totižto protiútok domácich.

77
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Raúl García, prichádza Enric Saborit.

78
    Hostia sa dostali spod tlaku hostí pri rozohrávke a už sú na útočnej polovici. Po prihrávke Nasriho sa ale píska ofsajd Vitola.

79
    Saborit sa pokúšal vysunúť Aduriza, obranca hostí však loptu zblokoval a Nasri rozohral rýchlu protiakciu, jeho prihrávka bola ale prisilná a domáci brankár ju chytá.

80
    Neuveriteľná hrúbka hostí! V strede poľa loptu získal Saborit, ktorý sa vrhol do útoku. Zoči-voči Sirigovi však zaváhal, strelu dobre vystihol vracajúci sa Mariano a nasleduje roh.

82
    V ofsajde sa teraz ocitol Vietto, hosťom sa kráti čas na vyrovnanie.

83
    Hostia ale nemôžu zabúdať na zadné vrátka, ešte majú dosť času na vyrovnanie.

84
    Dopredu sa čoraz častejšie tlačia aj obrancovia hostí, centrovanú loptu Mercada však domáca obranná rada zneškodnila.

85
    Sarabiov pokus chytá brankár domácich úplne bez problémov.

86
    Roh pre hostí, Athletic však loptu odvrátilo.

88
    Červená karta pre hostí! Sirigu chytil loptu v súboji s Adurizom, avšak po zákroku prišiel neférový krok od brankára hostí, keď sa po Adurizovi zahnal lakťom a za to uvidel Sirigu červenú kartu! Keďže sa to celé odohralo v pokutovom vápne, bude nasledovať penalta pre domácich!
    90. Salvatore Sirigu (SEV) - 3:1

90
    Bilbao dalo gól! Autorom gólu z pokutového kopu je ARITZ ADURIZ. Do brány za vylúčeného Siriga šiel Iborra, ten vystihol smer lopty, ale Adurizova strela bola dostatočne rýchla, aby skončila v bráne!
    90. Aritz Aduriz (ATB) - 3:1

90+1
    Nadstavovať sa budú štyri minúty.

90+1
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Beñat Etxebarria, prichádza Sabin.

90+2
    Vyzerá to tak, že zápas sa bude iba dohrávať.

90+3
    Tak pozor! Prichádza nešetrný zákrok od Williamsa na Iborru, ktorý bol doslova zrazený na zem!

90+3
    Za potýčku po faule a následnej diskusii je žltou kartou ocenený aj Mariano.

90+4

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:9.

Máme za sebou zápas kola v španielskej La Lige. Athletic Bilbao v ňom zdolalo FC Sevillu 3:1. Domáci mali lepší prvý polčas, gólu sa dočkali v 27. minúte, keď sa po rohovom kope presadil dôsledný San José. Hráčom hostí prvý polčas nevyšiel, ale do druhého polčasu vlietli sťa víchor. Napriek tomu, že mohli po viacerých hrúbkach v obrane prehrávať už rozdielom triedy, vrátili sa do zápasu gólom Nasriho z 55. minúty. Domáci sa ale nenechali opantať útočným futbalom Seville a sami skórovali. Postaral sa o to krajný obranca Balenziaga, pre ktorého bol gól z 66. minúty vôbec prvým zásahom v profesionálnom futbale. Pred 88. minútou hostia vyvíjali tlak na domáce obranné rady, avšak snahu o vyrovnanie totálne zmaril brankár Sirigu, ktorý po unfair geste a faule na Aduriza zapríčinil penaltu a bol aj vylúčený. Do brány sa postavil kapitán Iborra. Iborra síce vystihol smer strely Aduriza, ale nebol dostatočne rýchly a gólu z bieleho bodu už nezabránil. Gólová bodka tak prišla v 90. minúte z kopačky domáceho kanoniera.

Ďakujeme vám za pozornosť pri sledovaní dnešného duelu a tešíme sa na vás opäť niekedy nabudúce. Prajeme príjemný zvyšok soboty. (20:45:38)