Eibar – Sociedad 2:0 (kon.) | Gijón – Barcelona 0:5 (kon.) | Bilbao – Sevilla 3:1 (kon.)
Las Palmas – Real Madrid 2:2 (kon.)
Athletic Club Bilbao
3:1 (1:0)
FC Sevilla
Sobota 24.09.2016, 18:30 • San Mamés Barria • Španielska LaLiga • 6. kolo

Ďakujeme vám za pozornosť pri sledovaní dnešného duelu a tešíme sa na vás opäť niekedy nabudúce. Prajeme príjemný zvyšok soboty. (20:45:38)

Máme za sebou zápas kola v španielskej La Lige. Athletic Bilbao v ňom zdolalo FC Sevillu 3:1. Domáci mali lepší prvý polčas, gólu sa dočkali v 27. minúte, keď sa po rohovom kope presadil dôsledný San José. Hráčom hostí prvý polčas nevyšiel, ale do druhého polčasu vlietli sťa víchor. Napriek tomu, že mohli po viacerých hrúbkach v obrane prehrávať už rozdielom triedy, vrátili sa do zápasu gólom Nasriho z 55. minúty. Domáci sa ale nenechali opantať útočným futbalom Seville a sami skórovali. Postaral sa o to krajný obranca Balenziaga, pre ktorého bol gól z 66. minúty vôbec prvým zásahom v profesionálnom futbale. Pred 88. minútou hostia vyvíjali tlak na domáce obranné rady, avšak snahu o vyrovnanie totálne zmaril brankár Sirigu, ktorý po unfair geste a faule na Aduriza zapríčinil penaltu a bol aj vylúčený. Do brány sa postavil kapitán Iborra. Iborra síce vystihol smer strely Aduriza, ale nebol dostatočne rýchly a gólu z bieleho bodu už nezabránil. Gólová bodka tak prišla v 90. minúte z kopačky domáceho kanoniera.

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:1. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 9:9.

90+4

90+3
    Za potýčku po faule a následnej diskusii je žltou kartou ocenený aj Mariano.

90+3
    Tak pozor! Prichádza nešetrný zákrok od Williamsa na Iborru, ktorý bol doslova zrazený na zem!

90+2
    Vyzerá to tak, že zápas sa bude iba dohrávať.

90+1
    Striedanie v tíme Athletic Club Bilbao: z ihriska odchádza Beñat Etxebarria, prichádza Sabin.

90+1
    Nadstavovať sa budú štyri minúty.
    90. Aritz Aduriz (ATB) - 3:1

90
    Bilbao dalo gól! Autorom gólu z pokutového kopu je ARITZ ADURIZ. Do brány za vylúčeného Siriga šiel Iborra, ten vystihol smer lopty, ale Adurizova strela bola dostatočne rýchla, aby skončila v bráne!
    90. Salvatore Sirigu (SEV) - 3:1

88
    Červená karta pre hostí! Sirigu chytil loptu v súboji s Adurizom, avšak po zákroku prišiel neférový krok od brankára hostí, keď sa po Adurizovi zahnal lakťom a za to uvidel Sirigu červenú kartu! Keďže sa to celé odohralo v pokutovom vápne, bude nasledovať penalta pre domácich!

86
    Roh pre hostí, Athletic však loptu odvrátilo.

85
    Sarabiov pokus chytá brankár domácich úplne bez problémov.

84
    Dopredu sa čoraz častejšie tlačia aj obrancovia hostí, centrovanú loptu Mercada však domáca obranná rada zneškodnila.

83
    Hostia ale nemôžu zabúdať na zadné vrátka, ešte majú dosť času na vyrovnanie.

82
    V ofsajde sa teraz ocitol Vietto, hosťom sa kráti čas na vyrovnanie.

80
    Neuveriteľná hrúbka hostí! V strede poľa loptu získal Saborit, ktorý sa vrhol do útoku. Zoči-voči Sirigovi však zaváhal, strelu dobre vystihol vracajúci sa Mariano a nasleduje roh.