Ricardo Soto (CHI) – Anton Prilepov (BLR) 6:5
    Bernardo Oliveira (BRA) – Alec Potts (AUS) 6:4
    Atanu Das (IND) – Jitbahadur Muktan (NEP) 6:0
    Adrian Andres Puentes Perez (CUB) – Ernesto Boardman (MEX) 6:4

Miguel Alvarino Garcia (ESP) – Seungyun Lee (KOR) 1:7
    Ricardo Soto (CHI) – Bernardo Oliveira (BRA) 7:1
    Atanu Das (IND) – Adrian Andres Puentes Perez (CUB) 6:4

Dnešní dopolední program lukostřeleckých soutěží mužů v Riu je u konce.

Utkání skončilo.

Das trefuje 29 bodů a postupuje do osmifinále!

19:18. Co poslední šípy?

Rozhodující dějství, které může nečekaně znamenat konec pro indického lukostřelce, který poměrně velmi dobře střílel v prvním kole a prvních dvou sadách.

Das se náhle nemůže trefit do desítky, naopak Perez poslal dva šípy ke středu a srovnává na 4:4!

Ale do čtvrté sady vstupuje Perez osmičkou.

A trefuje osmičku, Perez tak vítězí 27:26 a snižuje na 2:4.

Šance je tu! 27 bodů Perez a Das má dvě devítky...

Perez prohrává 26:29 a je jednou nohou z turnaje.

Na takovou mušku Inda Dase asi není odpověď.

A výhra 28:26.

Ind Das pokračuje nadále v trefování šípů ke středu. V prvním setu nakonec 28 bodů.

Utkání začalo.

Poslední zápas dopoledního programu bude druhé kolo mezi Indem Dasem, který v prvním kole měl výbornou mušku, a Kubáncem Perezem.

Závěrečnou sadu bez větších problémů ovládl Perez, který vyhrál 28:24, když jeho soupeř poslal všechny šípy jen do osmičky.

Rozhodnout bude muset pátý set. Kubánec vyrovnává na 4:4 po vítězství 27:25!

Třetí set pro sebe rozhodl mexický lukostřelec trefenou desítkou posledním šípem a ujímá se vedení 4:2.

Boardman toho využívá a vítězí 26:23. Vyrovnává tak zápas na 2:2.

Perez trefuje druhým šípem v druhé sadě šestku. Komplikace.

Kubánec si dovolil posledním šípem sedmičku, ale i tak vítězí 25:24. Ale viditelně se mu ulevilo.

Boardman tři osmičky.

Poslední utkání prvního kola v mužské části dopoledního programu bude střetnutí Kubánce Pereze a Mexičana Boardmana.

A třetí set byla taková třešnička na dortu. Ind Das trefil tři desítky, perfektní položka. Muktan 26 a prohrává jasně 0:6.

Tohle bude pravděpodobně jasný zápas. Das opět 29 bodů, Muktan tentokrát pouze 24.

Nepálec Muktan jen 26 a prohrává úvodní dějství.

Ind Das si velmi dobře seřídil mířidla a v prvním setu nasázel do terče 29 bodů!

V tom prvním se utká Ind Das s Nepálcem Muktanem.

Na střelnici přichází po ženském druhém kole opět muži. Další dva zápasy prvního kola.

Trefil šíp do osmičky a postupuje do třetího kola po vítězství 7:1!

Posledním šípem domácí lukostřelec jen osmičku. Sotovi stačí sedmička.

Ve čtvrtém dějství trefuje Soto dvě desítky! Oliveira 10 a 9!

Oliveira ve třetím setu měl sestupnou tendenci. 9, 8, 7. A prohrává 24:27. Soto je krůček od třetího kola.

Druhý set končí remízou 26:26. Soto drží vedení 3:1.

No, ale Soto měl co dělat i tak. Posledním šípem sedmička a nakonec těsná výhra 26:25. To nebyl jistý šíp.

Oliveira kazí první set. Osmička, sedmička...

K utkání druhého kola nastupují Chilan Soto a Brazilec Oliveira.

Domácí Bernardo Oliveira k radosti fanoušků otáčí zápas s Australanem! Pátý set znovu přinesl dvě osmičky a desítku pro Pottse, naopak Oliveira zahájil dvěma desítkami a ani špatná sedmička už mu nezabránila ve výhře! Postupuje do druhého kola.

A potvrzuje se to! Oliveira srovnává na 4:4! Ve čtvrtém setu opět Potts začal desítkou, ale pak trefil dvě osmičky a Brazilec toho využil. Tři devítky stačí k výhře 27:26.

Třetí set končí remízou 27:27! Bude to ještě drama.

Oliveira zaváhal, k jedné devítce přidal dvě osmičky a druhý set prohrává v poměru 25:27. Potts vede 3:1.

V prvním setu oba lukostřelci nastříleli 26 bodů a berou jeden bod. Potts sice trefil jednu desítku, hned prvním šípem, ale pak dvěma osmičkami náskok ztratil.

Na řadu přichází Brazilec Oliveira a Australan Potts.

Oba trefili desítky! Ale blíž ke středu byl šíp Chilana Sota, který tak opravdu nejtěsnějším možným rozdílem postupuje do druhého kola!

Drama pokračuje a bude až do samého konce. Lukostřelci musí po remíze do rozstřelu! Každý tak vyšle jeden šíp a ten lepší postupuje.

Prilepov nedokázal trefit desítku, kterou by zremizoval sadu. Prohrál 27:29 a stav zápasu je 4:4.

Soto výborně zastřílel ve čtvrtém setu! Dvě desítky a devítka.

Ve třetím setu měl Soto velkou šanci na výhru, ale Prilepov se zachránil desítkou při třetím šípu, srovnal na 27:27 a vede 4:2!

Druhá sada už jde na vrub běloruského závodníka. 27:26. Přitom Prilepov trefil jednu osmičku, ale nahradil to jednou desítkou, zatímco soupeř ke dvěma devítkám přidal také osmičku.

Po dvou desítkách trefil Prilepov sedmičku a první set nakonec skončil remízou 27:27, jelikož Soto zasáhl třikrát devítibodový kruh.

Na střelnici se připravují Chilan Soto a Bělorus Prilepov.

Korejec Lee čtvrtý set ovládl 28:27, přičemž rozhodla osmička Španěla posledním šípem. Lee tak postupuje do osmifinále!

Lee 9. Remíza, stav 5:1 pro Korejce a čtvrtý set.

Alvarino 9...

20:20! Tak to je parádní třetí set.

Druhá desítka. Korejec má po prvním šípu jednu.

Třetí set začíná Španěl desítkou.

Korejec po výhře 29:23 vede 4:0 a je krůček od osmifinále.

Ale ne, Alvarino v druhém setu trefuje čtyřku...

Alvarinovi poslední šíp uletěl na osmičku a výbornou výchozí pozici alespoň na remízu neproměnil. Prohrál 27:28.

Oba střelci zahájili devítkami.

Na střelnici přichází k zápasu druhého kola Španěl Alvarino a Korejec Lee.

Zhruba za půl hodinky se spolu utkají Španěl Alvarino a Korejec Lee o postup do třetího kola.

Muže nyní nahradí na střelnici ženy k prvním dvěma zápasům prvního kola.

Lee vítězí 6:2 a postupuje do druhého kola!

Je to tak, Lee si to pohlídal se dvěma devítkami a jednou desítkou, Brazilec přidal jen dvě devítky.

Osmička na úvod čtvrté sady bude Xaviera mrzet...

Brazilec se vzmáhá, trefil dvě desítky a vyhrává třetí set 28:27! Takže snižuje na 2:4.

Perfektní položka Leeho! Tři desítky, 30 bodů a druhý set také získává na svou stranu.

Korejec dvě desítky!

Druhý set už Brazilci vychází lépe, jedna devítka, jedna desítka...

Lee zabodl své šípy do desítky a dvakrát do devítky a vítězí v první sadě 28:22.

Rezende Xavier trefil jen šestku! Tak to není dobrý začátek...

Jako první bude střílet Korejec Lee. Odpovídat svými šípy tak bude Brazilec.

Dalším soubojem bude střetnutí mezi domácím Xavierem a Korejcem Leem.

Španělský lukostřelec s nástřelem 29 bodů vítězí 29:27 a zápas vyhrál 6:0!

A tím druhým devítku.

Dalším šípem desítka, ale Alvaríno také trefil desítku prvním šípem.

Třetí set nezačíná Francouz nejlépe. Jen osmičkou...

Alvaríno 10 a vyhrál druhý set 29:28! Vede 4:0.

Daniel 9.

Druhý set je hodně vyrovnaný. Oba lukostřelci trefili jednu desítku a jednu devítku.

Daniel druhým šípem jen sedmička a to byl pro Španěla dárek, kterého i využil. První set vyhrál 26:23.

Oba soupeři začali osmičkami.

Prvním soubojem bude zápas Lucas Daniel (FRA) – Miguel Alvarino Garcia (ESP).

Střílí se na pět setů, vítězství v setu je za dva body, remíza dělí body pro oba závodníky. V každém setu proti terči vysílají lukostřelci tři šípy.

Vítězové prvních dvou zápasů se utkají zhruba o půl hodiny později v utkání druhého kola.

Dvojice prvního kola
    Lucas Daniel (FRA) – Miguel Alvarino Garcia (ESP)
    Daniel Rezende Xavier (BRA) – Seungyun Lee (KOR)
    Ricardo Soto (CHI) – Anton Prilepov (BLR)
    Bernardo Oliveira (BRA) – Alec Potts (AUT)
    Atanu Das (IND) – Jitbahadur Muktan (NEP)
    Adrian Andres Puentes Perez (CUB)

Dalším soutěžním dnes pokračuje vyřazovací část mužské lukostřelecké soutěže. V dopoledním programu úterního dne nás čeká dalších šest duelů prvního kola a tři zápasy kola druhého, které vzejdou z vítězů střetnutí předchozích, aby se urychlila plynulost soutěže. Na vítěze zápasů prvního kola tak záhy čekají duely druhého kola.

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:00.