Česko – Nórsko 7:0 (kon.) | USA – Francúzsko 4:0 (kon.) | Rusko – Dánsko 10:1 (kon.)
Kanada – Nemecko 5:2 (kon.)
Kanada
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Nemecko
Štvrtok 12.05.2016, 19:15 • Športový palác Jubilejnyj, Petrohrad • Majstrovstvá sveta • Skupina B

Záverečná tretina sa začala za stavu 2:2, ale favorizovaná Kanada sa v nej presadila trikrát a vedenie i trojbodový zisk strhla na svoju stranu.

Najlepší hráči zápasu:
    Kanada: Taylor Hall
    Nemecko: Sinan Akdag (21:29:23)

59:40
    Na opačnej strane Talbot radšej prikryl puk a prerušil hru. Pred nami je záverečných 20 sekúnd.

59:32
    Kanada sa ešte v samom závere tretiny usadila v pásme a pokúšala sa niečo vymyslieť. Od modrej čiary pálil Dumba, no zlomil pri tom hokejku.

58:49
    Kanaďania už hrajú v plnom počte, ubránili sa bez akýchkoľvek problémov.

58:08
    Vysoký forčeking stále nedovoľuje Nemcom návrat do pásma. Kanaďania zvládajú defenzívnu činnosť s naozajstným prehľadom.

57:40
    Kanaďania po buly vyhodili puk cez všetky čiary a odmietajú ho pustiť späť do tretiny. Hokejisti v červených dresch sa výborne bránia.

57:19
    Hneď v úvode oslabenia Talbot podržal puk v lapačke a prerušil hru. Nemecko sa tak nevie dostať ani do súvislého tlaku.

56:49
    Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Stone.

56:20
    Rozhodca Kubuš má zdvihnutú pravicu a bude opäť vylučovať. Tentokrát na kanadskej strane.

55:46
    Dominik Kahun operoval pri ľavej žrdi súperovej bránky, ale nedokázal tam puk pretlačiť za bránkovú čiaru. Talbot stále inkasoval iba dvakrát.

54:10
    Nemecku sa podarilo preniknúť do treniny. Pri ľavom mantineli puk zaviezol Akdag, no nikoho zo spoluhráčov v pásme nenašiel.

53:17
    Nemecko veľmi rýchlo inkasovalo a môže hrať v plnom počte. Na svojom konte má už zrejme nedostihnuteľné trojgólové manko.
    53:17 Cody CECI - 5:2

53:17
    Kanada dala gól!
    Nemci potrebovali na využitie presilovky iba osem sekúnd! Veľmi tvrdou strelou sa presadil CODY CECI. Asistencia: Ryan O´Reilly.

53:09
    Nemecko sa bude brániť! Na dve minúty za držanie hokejky smeruje na trestnú lavicu Ankert.

52:54
    Talbot šprintuje na striedačku, Kanada sa pokúsi využiť výhodu pri avizovanom vylúčení svojho súpera.

52:21
    Nemecký gólman zachytil strelu súpera a nasledovať bude komerčná prestávka. Tá padne vhod najmä Nemcom, ktorí sa potrebujú skonsolidovať a pokúsiť sa o druhé vyrovnanie v zápase.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 4. Hall (Murray), 24. Perry (Duchene, Brassard), 44. Hall (McDavid, Matheson), 47. Jenner (Rielly), 54. Ceci (O´Reilly) – 32. Reimer (Noebels, Kahun), 38. Akdag (Gogulla, Schutz)

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly,Murray, Ceci, Matheson, Dumba, Hutton – Domi, Reinhart, Stone – Duchene (A), McDavid, Marchard – Gallagher, O´Reilly (A), Jenner – Perry (C), Brassard, Hall – Scheifele
    Nemecko: Pielmeier (Brückmann) – Boyle, Akdag, Holzer, Ehrhoff (A), Reul, Müller, Braun, Ankert – Noebels, Draisaitl, Macek – Gogulla, Hager, Schütz – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) – Rieder, Kahun, Reimer – Fauser

Rozhodca: Kubuš (SVK), Wehrli (SUI) – Kaderli (SUI), Ritter (USA)