Česko – Nórsko 7:0 (kon.) | USA – Francúzsko 4:0 (kon.) | Rusko – Dánsko 10:1 (kon.)
Kanada – Nemecko 5:2 (kon.)
USA
4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Francúzsko
Štvrtok 12.05.2016, 15:15 • Športový palác Jubilejnyj, Petrohrad • Majstrovstvá sveta • Skupina B
    Hokejisti počas hymny USA

Zápas sa skončil víťazstvom USA. Američania základ trojbodového zisku položili v strednej perióde, dovtedy bol výsledok z ich pohľadu poriadne prekvapivý. Francúzi sa až do záverečného hvizdu snažili aspoň o čestný gól, avšak Condon odolal a udržal si čisté konto.

Najlepší hráči zápasu:
    USA: Mike Condon
    Francúzsko: Loic Lamperier (17:23:12)

59:26
    Američania ale puk opäť poslali do bezpečia a na hracej ploche sa stále nič nemení. Zdá sa, že skóre sa už meniť nebude.

59:13
    Condon hru po nahodení na svoju bránku radšej prerušil. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavici.

58:55
    Beron chcel puk do tretiny zaviesť stredom klziska, ale tam bol odzbrojený. Američania súpera vytláčjaú z pásma.

58:34
    Američania puk vyhodili cez všetky čiary a buly pred ich bránkou sa zopakuje. Francúzsko stále verí v svoju šancu na gól.

58:16
    Francúzsko si vybojovalo vhadzovanie v útočnej tretine.

57:49
    Pred nami je už iba približne jedna dvojminútovka tohto zápasu. Hokejisti Francúzska sa ešte pokúšajú o čestný zásah do siete Condona.

56:57
    Na opačnej polovici klziska sme videli náznak prečíslenia Francúzska, ale hokejisti USA situáciu plne ustáli.

56:40
    Americkí hráči si puk posunuli v praovm kruhu na vhadzovanie, odkiaľ napokon tvrdo vypýlil Schroeder, no bránku minul.

55:34
    Američania sa opäť ubránili bez výraznejších komplikácií a už hrajú v plnom počte.

55:30
    Americkí hokejisti ale súpera do pásma nechcú pustiť a strelu na Condona nedovoľujú už vôbec. Všetko nasvedčuje tomu, že si gólman USA udrží čisté konto.

54:58
    Francúzski hokejisti sa puk pokúsili vrátiť do pásma, Meunier ho prihrával na modrej čiare, ale našiel iba hokejku súpera.

54:12
    Američania už majú oslabovkovú hru dobre nacvičenú a úkony iba opakujú. Puk je opäť mimo útočnej tretiny Francúzov.

53:54
    Američania sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za sekanie Larkin.

52:41
    A hra sa okamžite presunula na opačnú polovicu klziska. Do medzikružia si tam puk stiahol Larkin a prudko pálil, avšak bránku súpera tesne minul a puk pristál iba na zadnom mantineli.

52:00
    Američania hrajú v plnom počte. Ubrániť sa dokázali bez väčších zaváhaní, aj keď Francúzi sa dostlai do niekoľkých zakončení.

51:08
    Americkí hokejisti sa napokon do pásma dostali po ľavej strane. Strelecky to tam skúšal Bellemare, ale jeho pokus z ľavej strany bránku súpera minul.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 35. Wideman (Foligno, Larkin), 37. Murphy (Matthews), 40. Compher (Hendricks, Motte), 42. Skjei (Larkin)

USA: Condon (Kinkaid) – Wideman, Hanifin, Murphy (A), Skjei, Warsofsky, Santini, McCabe – Maroon, Larkin, Foligno (A) – Schroeder, Matthews, Vatrano – Motte, Compher, Hendricks (C) – Fasching, Hinostroza, Wood
    Francúzsko: Hardy (Quemener) – Auvitu, Moisand, Beron, Dieude-Fauvel, Claireaux, Janil – S. Treille, Bellemare (A), Fleury – Y. Treille (A), Meunier (C), Perret – Desrosiers, Ritz, Raux – Bertrand, Lamperier, Bozon

Rozhodca: Fonselius (FIN), Piechaczek (GER) – Fluri (SUI), Lazarev (RUS)