Švajčiarsko – Lotyšsko 5:4 (kon.) | Slovensko – Bielorusko 2:4 (kon.) | Švédsko – Kazachstan 7:3 (kon.)
Fínsko – Maďarsko 3:0 (kon.)
Slovensko
2:4 (0:0, 2:0, 0:4)
Bielorusko
Streda 11.05.2016, 15:15 • Športový palác Jubilejnyj, Petrohrad • Majstrovstvá sveta • Skupina B

59:59
    Po zbytočnej potýčke budú rozhodcovia sekundu pred koncom vylučovať na oboch stranách. Dvojminútové tresty z hrubosť si pripíšu Šťastný a Korobov.

48:16
    Pomer síl na ľadovej ploche sa vyrovná, pretože naši súperi sa dopustili zlého striedania!

47:12
    Slovensko sa bude musieť brániť! Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za podrazenie Meszároš.

34:13
    Slovensko si zahrá presilovku! Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za podrazenie Gotovec.

27:57
    Slovensko si zahrá presilovku! Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za podrazenie Andrej Kosticyn.

20:00
    Slovensko si po siedmich sekundách druhej tretiny zahrá presilovku piatich proti trom, ktorá bude trvať jednu minútu a 14 sekúnd! V poslednej sekunde úvodnej perióde bol totiž za seknutie Réwaya vylúčený Djukov.

19:21
    Pomer síl na ľade sa vyrovná. Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za seknutie Platt.

18:05
    Opäť sa budeme brániť. Na trestnú lavicu odchádza na dve minúty za nedovolené bránenie Daňo.

15:47
    Naša presilovka trvala iba 20 sekúnd. Na trestnú lavicu totiž na dve minúty za sekanie odišiel Daňo.

15:27
    Slovensko si zahrá presilovku! Na trestnú lavicu odišiel na dve minúty za držanie Jevenko.

10:15
    Slováci budú hrať jednu minútu a 28 sekúnd v dvojnásobnom oslabení! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Marcinko.

09:43
    Slovensko sa bude brániť! Na dve minúty za zdržiavanie hry je vylúčený Bakoš.

Veronika Pancuráková

Góly a asistencie: 21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, Hudáček) – 43. Gotovec (Linglet), 49. Gavrus (Gotovec), 55. Stepanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec)

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Lušňák, Šťastný, Skalický – Cehlárik
    Bielorusko: Koval (Lalande) – Pavlovič, Ustinenko, Jevenko, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Djukov, Korobov – Komarov, Kitarov, Demkov – Gavrus, Kovyršin, Stepanov – S. Kosticyn, Kaljužnyj, A. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet

Rozhodca: Gofman (RUS, Rantala – Suominen (oba FIN), Kilian (NOR)