Real Madrid – Atlético Madrid 0:1 (kon.) | Getafe – Vigo 0:1 (kon.) | Gijón – Espanyol 2:4 (kon.)
Real Betis – Rayo Vallecano 2:2 (kon.) | Sociedad – Malaga 1:1 (kon.)
Sporting Gijón
2:4 (1:1)
RCD Espanyol Barcelona
cz Sobota 27.02.2016, 18:15 • Estadio Municipal El Molinón • Španielska LaLiga • 26. kolo

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 22555 diváků se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera! (20:20:18)

Neuvěřitelná přestřelka je za námi! Druhá půle začala za nerozhodného stavu, ale prakticky ihned po změně stran se vedení ujal Espanyol díky Morenovi a ten samý hráč o deset minut později zvýšil na 3:1 pro hosty! O čtyři minuty později sice Carlos Castro (dnes rovněž dvougólový) vykřesal Gijónu naději, jejíž plamínek ale deset minut před koncem nešťastným vlastňákem ukončil Luis Hernández.

90+4

90+3
    Zadáci Espanyolu kombinují na vlastní polovině a nikam se neženou, vše již spěje k závěrečnému hvizdu.

90+2
    Óscar Duarte naprosto zbytečně zastavil Jonyho, za což v samotném závěru vidí žlutou kartu.

90+1
    Fernando Velasco Carballo však nad rámec základní hrací doby nastavil hned čtyři minuty!

90
    Na El Molinónu už se rozběhla poslední minuta utkání. Naděje Sportingu na bodový zisk se dávno vypařila do zamračeného asturiaského nebe, zápas už se v podstatě jen dohrává.

89
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Salva Sevilla.

88
    Střídání v týmu Sporting Gijón: ze hřiště odchází Antonio Sanabria, přichází Alberto Lora.

87
    Svěřenci rumunského lodivoda Galcy kombinují na polovině hřiště a už se nikam neženou, vše nasvědčuje tomu, že Espanyol už dvoubrankové vedení udrží.

86
    Rachid Aït-Atmane měl po levé straně úplně volného Ognjena Vranješe, ale vzal to na sebe, což se neukázalo být dobrým rozhodnutím. Domácí středopolař se dostal do obklíčení a o kulatý nesmysl přišel.

85
    Hernán Pérez ramenem srazil k zemi Ismu Lópeze, hra však plyne vesele dál a u míče je Alen Halilović.

84
    Následná rozehrávka ale hostům vůbec nevyšla, Iván Cuéllar tak má spoustu času na založení protiútoku Sportingu.

83
    No, tady v Gijónu to začíná pořádně vřít! Střídající Nacho Cases z návalu frustrace fauloval Asensia a sudí Velasco Carballo mu okamžitě poté ukázal červenou!

81
    Antonio Sanabria naprosto zbytečně zajel do Gerarda Morena a za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
    80. Luis HERNÁNDEZ - 2:4

80
    Espanyol právě vstřelil branku!
    Zdá se, že úchvatná přestřelka už zná svého vítěze, hosté totiž znovu navyšují své vedení! Marco Asensio prchl po levém křídle a zkusil štěstí z ostrého úhlu, načež si domácí zadák LUIS HERNÁNDEZ smolně srazil míč do vlastní svatyně!

78
    Hosté mohou líbat rukavice svému gólmanovi Pau Lópezovi, jenž teď po Halilovićově centru zlikvidoval zdánlivě gólovou hlavičku Jorgeho Merého!

Vojtěch Balon

Góly: 20. C. Castro, 62. C. Castro (Jony) – 41. Burgui (V. Álvarez), 48. G. Moreno (Javi López), 58. G. Moreno (V. Sánchez), 80. L. Hernández (vla.)

Karty:   15. Mascarell (GIJ), 35. Meré (GIJ), 66. C. Castro (GIJ), 76. Isma López (GIJ), 81. A. Sanabria (GIJ) – 90+2. Ó. Duarte (ESB)   83. Cases (GIJ)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:14.
    Sporting Gijón: Cuéllar – L. Hernández, O. Vranješ, Meré, Isma López – Carmona (57. Halilović), Mascarell (73. Cases), Aït-Atmane, Jony – A. Sanabria (88. Lora), C. Castro.
    Náhradníci: Alberto García – Guerrero, Lichnovsky, Menéndez, Lora, Cases, Halilović.

RCD Espanyol Barcelona: Pau López – Javi López, Álvaro González, Ó. Duarte, V. Álvarez – V. Sánchez (72. Roco), Diop, Abraham González – Asensio, G. Moreno (89. Sevilla), Burgui (65. H. Pérez).
    Náhradníci: Prieto – Roco, Sevilla, R. Duarte, Montañés, H. Pérez, Jordán.

Rozhodca: Velasco Carballo – Alonso, Álvarez