Real Madrid – Atlético Madrid 0:1 (kon.) | Getafe – Vigo 0:1 (kon.) | Gijón – Espanyol 2:4 (kon.)
Real Betis – Rayo Vallecano 2:2 (kon.) | Sociedad – Malaga 1:1 (kon.)
Real Madrid
0:1 (0:0)
Atlético Madrid
Sobota 27.02.2016, 16:00 • Estadio Santiago Bernabéu • Španielska LaLiga • 26. kolo

Madridské derby ovládlo Atlético! Hrdinom zápasu je Antoine Griezmann, ktorý v 53. minúte predviedol výbornú akciu a na jej konci rozvlnil sieť Navasovej brány. Real mal problémy dostať sa do sľubnej príležitosti a aj keď prišla, Ronaldo dva razy hlavičkoval do priestoru, kde stál pripravený Jan Oblak.
    Atlético sa týmto drží v hre o titul, no Real bude v prípade výhry Barcelony strácať 12 bodov, ktoré sa budú doháňať veľmi ťažko.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (17:55:36)

90+4

90+3
    Griezmann dostal loptu dopredu, no nedokázal ju podržať a do azda posledného útoku vyráža Biely balet.

90+3
    Začala sa posledná minúta zápasu. Loptu držia domáci, ktorí sa snažia dostať do bezprostrednej blízkosti Jana Oblaka.

90+3
    Carvajal mal námietky na verdikt rozhodcu a aj on sám zbadal žltú kartu.

90+2
    Po voľnom kope vyrazili dopredu hostia. Ich akciu zastavil Sergio Ramos, ktorý je v poradí šiestym hráčom so žltou kartou.

90+1
    Ángel Correa vletel do Danila veľmi ostro. Za svoj zákrok dostal žltú kartu.

90+1
    Hlavný arbiter nadstavil ešte tri minúty.

90
    Po Oblakovom odkope získal loptu Real. Začala plynúť posledná minúty riadnej hracej doby.

89
    Jesé sa snažil nastreliť súperovho hráča a získať rohový kop, no nakoniec loptu poslal za čiaru on sám.
    88. Šanca Danila

88
    Na druhej strane Jesé posunul loptu Danilovi, ktorý tesne minul vzdialenejšiu žrď Oblakovej svätyne!

88
    Atlético sa dokázalo oslobodiť, no Correa stratil loptu pred šestnástkou.

87
    Real tlačí na pílu. Ronaldova strela bola zblokovaná. Následne centroval Carvajal, no v pokutovom území nebol ani jeden jeho spoluhráč a Oblak drží loptu.

86
    Napokon sa ku strele spoza veľkého vápna odhodlal Antoine Griezmann, ale zamieril nad bránu.

85
    Po Modrićovom faule mali hostia voľný kop, no rozohrali ho nakrátko s vidinou získať cenné sekundy.