CSKA Moskva – HC Slovan 3:2 (po pr.) | Jaroslavľ – Petrohrad 2:3 (kon.) | Soči – D. Moskva 2:3 (kon.)
Helsinki – Novgorod 4:3 (kon.)
Jokerit Helsinki
4:3 (1:1, 0:1, 3:1) Stav série: 1:1
HC Torpedo Nižnij Novgorod
cz Utorok 23.02.2016, 17:30 • Hartwall Arena • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu osmifinále play-off nejvyšší ruské hokejové soutěže KHL mezi Jokerit Helsinky a Torpedo Nižnij Novgorod.

Jokerit Helsinky

Jokerit se po základní části KHL umístil v tabulce Západní konference na druhé příčce se stoosmi body. Po šedesáti odehraných zápasech si připsali na své konto 31 výher, 5 výher po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 19 proher. Na domácím kluzišti odehráli třicet zápasů, ze kterých 17x vyhráli, 3x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 4x prohráli po prodloužení či nájezdech a 6x prohráli.

Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorod se po základní části KHL umístil v tabulce Západní konference na sedmé příčce se sto body. Po šedesáti odehraných zápasech si připsali na své konto 23 výher, 10 výher po prodloužení či nájezdech, 11 proher po prodloužení či nájezdech a 16 proher. Na venkovním kluzišti odehráli třicet zápasů, ze kterých 10x vyhráli, 4x vyhráli po prodloužení či nájezdech, 4x prohráli po prodloužení či nájezdech a 12x prohráli.

Dyn. Minsk – Nižnij Novgorod 3:2 po nájezdech
    Nižnij Novgorod – Čerepovec 4:5 po prodloužení
    Traktor Čeljabinsk – Nižnij Novgorod 4:2
    Nižněkamsk – Nižnij Novgorod 1:4

První zápas

V prvním vzájemném zápase této série dokázal Novgorod překvapivě Jokerit porazit 4:6 a ujali se tak vedení v sérii 0:1. Domácí sice dlouho drželi krok se svým soupeřem, dokonce dokázali vyrovnat ze stavu 1:3 na 3:3, poté však dostali dva rychlé góly. Jokerit tak má dnes co napravovat a uvidíme, zda se jim dnes podaří porazit Novgorod a vyrovnat stav série na 1:1.
    Skúsený Henrik Karlsson je prirpavený pomôcť Jokeritu v play-off KHL. (JOK)

Jokerit Helsinky se dostal i v tomto ročníku do play-off KHL! Finský celek narazí na Novgorod, a do tohoto souboje půjde i se zkušeným brankářem Henrikem Karlssonem. Jak daleko se Jokerit dokáže probojovat? :-)

Posted by KHL CZ/SK on 21. február 2016

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa, Lajunen (A), Kulda – Joensuu, Regin (A), Kozun – Kennedy, Sallinen, Aaltonen – Pelletier, Kapanen (C), Hagman – Wirtanen, Mäki, Talaja – Mäkinen.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Jegoršev (A), Aljajev, Osipov, Pepeljajev, Makarov, Budkin, Sergijenko – Frolov, Sjomin, Daugavinš (A) – Dvurečenskij, Videll, Kosticyn – Galuzin, Klingberg, Kuljomin – Sopin, Žerděv, Potapov (C).

Rozhodčí: Odins, Tsyplakov – Raming, Palei.

Domácí hokejisté nastupují na ledovou plochu, za chvíli to vypukne!

Fanoušci v Hartwall Aréně si vyslechli státní hymny obou týmů. Nyní jsou na ledě již pouze zahajovací formace, nic tak nebrání v zahájení zápasu.

00:01

00:08
    Zápas začal ofsajdem domácích.

00:45
    Jensen neměl komu přihrát, proto zavezl kotouč za červenou a nahodil do třetiny. Rozhodčí se však ukvapili a odpískali zakázané uvolnění. Vhazovat se proto bude na středovém kruhu.

01:42
    U puku jsou zatím více domácí, ale nedaří se jim rozehrát, jelikož Torpedo výborně napadá.

02:36
    Nepřesná rozehrávka hostů končí na hokejkách soupeře.

03:15
    Frolov si najížděl na přihrávku na útočnou modrou, ale dostal to na paty.

03:57
    S ostrou ránou od modré si Proskurjakov a vyrazil ji betonem.

04:05
    Joensuu následně poslal puk před bránu, kde se strhla mela. Rozhodčí vše ale včas uklidnili a nemusí se tak vylučovat.

04:37
    Sallinen zkoušel přihrát nečekaně na Aaltonena, ale obránce jeho záměr přečetl.

05:22
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kapanen – 2 min., podražení).

05:45
    Aljajev napřáhl od modré, ale trefil pouze připraveného Karlssona.

05:57
    Křižná přihrávka na Sjomina je sražena do středního pásma, Torpedo tak musí rozjet nový útok.

06:36
    Frolovovi se naskytla šance před bránou, ale netrefil ideálně kotouč.

07:10
    Puk je znovu ve středním pásmu, domácí mohou poslat na led čerstvé hráče.

07:22

08:15
    Hosté znovu výborně napadají a pokrývají protihráče. Jensen tak nemá komu přihrát.

09:05
    Lajunenova dělovka letí těsně vedle brány.

09:30
    Zakázané uvolnění, hra se přesouvá před Karlssona.

09:57
    Kulda napálil před modrou puk na bránu, Proskurjakov raději podržel.

10:06
    Po komerční přestávce skončil puk na střídačce, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

10:29
    Od modré čáry nahodil puk na bránu Pepeljajev, Karlsson na střelu vůbec neviděl, proto ani nezareagoval. Kotouč nakonec skončil díky teči mimo bránu.

11:19
    Domácí mají znovu s rozehrávkou, Novgorod se na jejich styl zřejmě výborně připravil.

12:01
    Kennedy projel celé hřiště jako po másle a dostal se až před Proskurjakova, ale ten jeho blafák chytil

12:46
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení! Budkin přenechal puk na modré SERGEJI KOSTICYNOVI, který propálil brankáře a vstřelil úvodní branku utkání! Asistence: Alexander Budkin.
    12:46 Sergej KOSTICYN - 0:1

13:00
    Domácí mohli rychle vyrovnat, ale Proskurjakov předvedl fantastický zákrok!

13:07
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Tak přece jenom se domácím povedlo vyrovnat! Před Proskurjakovem se utvořil závar, z něhož pramenila střela, kterou pouze vyrazil k NIKU KAPANENOVI, který neposedný kotouč dokázal zkrotit a poslat do odkryté klece! Asistence: Pascal Pelletier, Topi Jaakola.
    13:07 Niko KAPANEN - 1:1

14:30
    Jaakola byl znovu aktivní, jeho střelu zápěstím ale Proskurjakov chytá.

15:34
    Od modré pálil ostře Jegoršev, ale trefil pouze zadní plexisklo.

16:21
    Sledujeme především souboj o střední pásmo. Ani jednomu celku se nedaří usadit se na delší dobu v útočné třetině.

17:03
    Ofsajd hostujícího týmu.

17:35
    Fanoušci už byly ve varu, Proskurjakov ale výborně zasáhl.

17:35
    Hra se řádně přiostřila, nikdo si očividně nechce nic nechat líbit.

18:17
    Nepřesná rozehrávka Torpeda skončila u Kuldy, který následně pálil, ale mimo tři tyče.

19:17
    Situace se obrátila. Teď má problémy s rozehrávkou Novgorod a nedaří se mu přejít útočnou modrou.
    Slovan Bratislava narazí hned v úvodním kole vyřazovací části na nejsilnějšího možného protivníka - CSKA! Věříte slovenskému celku?

Best seat in the arena?

Fotka zveřejněná uživatelem HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

19:47
    Byli jsme blízko další brance! Ohtamaa poslal puk před bránu, kde stál Regin a Joensuu, ani jednomu se ale nepodařilo dostat kotouč do sítě!

20:00

Úvodní třetina je za námi, viděli jsme v ní velice útočný hokej. Bylo vidět, že se obě mužstva snaží dostat se jako první do vedení. To se povedlo hostujícímu mužstvu, kdy po pěkně sehrané situaci poslal puk do brány Sergej Kosticyn. Odpověď Helsinek na sebe však nenechala dlouho čekat a hned v následující minutě vyrovnal Niko Kapanen.

Střely na bránu – 10:6.

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Hráči jsou na ledě, za okamžik pokračujeme.

20:01

20:20
    Daugavinš s Frolovem ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale Frolovovi přeskočil puk hokejku a nedostal se do zakončení.

21:10
    Tak to bylo ukázkové zakončení! Galuzin přihrál z rohu volnému NIKOLAJI ŽERDĚVOVI, který napřáhl a příklepem poslal puk Karlssonovi do brány! Asistence: Vladimir Galuzin, Linus Videll.
    21:10 Nikolaj ŽERDĚV - 1:2

22:01
    Jokerit operuje v útočné třetině, ale nedaří se mu dostat se k zakončení.

22:43
    Zakázané uvolnění hostů.

22:43
    Oddechový čas pro hosty.

23:20
    Obrovská šance hostů! Frolov dostal puk přímo před bránu a zkoušel jej poslat Karlssonovi do protipohybu, ale ten se včas přesunul!

23:45
    Na druhé straně ujel Kapanen, ale byl stíhán obránce, tak puk pouze napálil na brankáře příklepem.

24:30
    Postavení mimo hru Torpeda.

25:11
    Obránci Jokeritu zkouší vyslat útočníky do brejků, ale obrana Novgorodu to má přečtené.

26:00
    Pěkná situace! Jaakola přejel přes celé hřiště a předal Talajovi, jehož střela ale těsně minula zařízení.

26:21
    Osipov vypálil od modré, ale Karlsson na střelu dobře viděl a vyrazil ji betonem.

27:10
    Lajunen hledal střílenou přihrávkou spoluhráče, ale nikoho z nich nenašel.

28:05
    Hosté jsou nebezpečnější. Daugavinš vyslal ostrou střelu na bránu a trefil Karlssona přímo do masky.

28:38
    Tvrdý hit inkasoval za bránou Aljajev, to však nezabránilo jeho týmu v přechodu do útoku.

29:27
    Karlsson likviduje další pokus, tentokrát střílel z mezikruží Kosticyn.

30:18
    Se střelou z ostrého úhlu si Proskurjakov dobře poradil.

30:49
    V rohu kluziště byl na mantinel tvrdě naražen Jegoršev a vypadal chvíli hodně otřesen. Zákrok to však byl čistý.

31:19
    Pepeljajev vyhazuje o mantinel na zakázané uvolnění.

31:48
    Frolov vybojoval ve středním pásmu puk a mohl jet sám na bránu. Neměl však dostatek sil, obránce jej proto dostihl a obral o kotouč.

31:57
    Ještě jednou se dostal Frolov ke slovu, tentokrát na něj vyzrál sám Karlsson.

32:40
    Chvíli po skončení reklamní přestávky hledal Dvurečenskij před bránou spoluhráče, ale puk trefil brankovou konstrukci a nikoho nenašel.

33:24
    V aktuální pasáži hry jsme svědky především boje o střední pásmo.

34:17
    Joensuu srazil Proskurjakova a ihned mu bylo obránci soupeře názorně předvedeno, že tohle se nedělá.

34:56
    Opět to byl Joensuu, kdo vyvíjel největší aktivitu. Tentokrát se obtočil kolem brány a zkoušel bekhendem překonat Proskurjakova, avšak marně.

35:25
    Po dalším zákroku Proskurjakova se vhazuje po jeho pravici.

35:35
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, buly před jejich bránou se tak bude opakovat.

35:48
    Hra se kouskuje. Tentokrát je přerušeno kvůli postavení mimo hru Jokeritu.

36:05
    Sopin si najel do slibné střelecké pozice, ale netrefil bránu.

37:00
    První formace Novgorodu je dnešní zápas opravdu nebezpečná. Frolov znovu ohrožoval Karlssona svojí střelou.

37:41
    Stále se hraje v útočném pásmu domácích.

37:55
    Až teď ujel do protiútoku Kozun, ale netrefil se.

38:10
    Joensuu tvrdě narazil Žerděva, který je ošetřován na střídačce. Nevylučuje se.
    Lokomotiv Jaroslavl patřila v základní části k nejlepším týmům soutěže. Velkou zásluhu na tom má také brankář Igor Murygin, který předváděl skvělé výkony! Hned v úvodním kole play-off se Jaroslavl utká se silným Petrohradem.

38:31
    Fanoušci ženou domácí hokejisty do útoku, Proskurjakov ovšem odolává.

38:53
    I další střelu od modré brankář hostí vyráží.

39:29
    Sopin přihrávku nedojede, zakázané uvolnění.

39:37
    Puk se nebezpečně nachomýtl před Proskurjakovem, ten jej raději co nejrychleji zalehl.

40:00
    Aaltonenova střela už byla po zaznění sirény, konec třetiny.

40:00

Ve druhé třetině pokračovala mužstva v nastoleném tempu. Sledovali jsme rychlý a ofenzívní hokej. Hra byla poměrně vyrovnaná, ani o jednom z celků se nedá říct, že by vyloženě dominoval. V koncovce však byli úspěšnější hosté, kteří se zkraje uplynulé dvacetiminutovky dostali do vedení zásluhou Nikolaje Žerděva. Úzké vedení 2:1 Torpedo udrželo až do konce prostřední periody, v té závěrečné tak ze sebe domácí budou muset vydat naprosté maximum. Dvě porážky na domácím ledě by totiž mohly znamenat brzký konec v play-off.

Střely na bránu ve druhé třetině – 10:7, střely celkem – 20:13.

Další třetina začne přibližně v 19:10.

Formace, které zahájí třetí třetinu jsou na ledové ploše, nebude trvat dlouho a rozhodčí vhodí puk na led.

40:01

40:07
    Krátce po zahájení třetí třetiny odpískán ofsajd hostů.

40:29
    Situace se opakuje, tentokrát s tím, že se ofsajdu dopustili domácí.

42:41
    Karlsson podržel střelu Dvurenčenskijho v lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.

42:45
    Velmi nepříjemná střela letěla přímo nad rameno Karlssona, ten s obtížemi vyráží.

43:25
    Joensuu opět potvrdil, že je dnes opravdu nebezpečný, když nabruslil ze středního pásma až před bránu, kde ale nevyzrál na Proskurjakova.

44:00
    Nebezpečná situace před Proskurjakovem! Tři střely v krátkém sledu na něj letěli, všechny vyrazil pouze před sebe. Naštěstí pro něj vše dobře dopadlo.

44:30
    Jokerit je ve třetí třetině jednoznačně aktivnější a žene se za vyrovnáním.

44:54
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Sergijenko – 2 min., podražení).

45:17
    Proskurjakov si se střelou ostrého úhlu poradil.

45:39
    Kozun se svíjí na zemi v bolestech. Daugavinš mu udělil krosček a útočník Helsinek narazil hlavou do mantinelu.

45:39
    Trenér Novgorodu signalizuje, že Kozun svůj pádl nafilmoval. Sklidil za to hlasitý pískot domácích fanoušků.

45:39
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daugavinš – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).

45:39
    Trenér hostů na střídačce opravdu zuří a byl vykázán pryč ze střídačky.

46:00
    Hra již pokračuje, domácí hrají přesilovou hru pět na tři.

46:50
    A je vyrovnáno! Hosté dvojnásobné oslabení neubránili, PHILIP LARSEN prostřelil dělovkou z vrcholu kruhu Proskurjakova! Asistence: Pascal Pelletier, Arturs Kulda.
    46:50 Philip LARSEN - 2:2

47:30
    Více než tři minuty ještě bude pokračovat přesilová hra domácích.

47:40
    Helsinky proměňují i přesilovou hru pět na čtyři a jdou rázem do vedení! JUHAMATTI LAJUNEN procedil Proskurjakova znovu z vrcholu kruhu, tentokrát z druhé strany! Asistence: Topi Jaakola, Niko Kapanen.
    47:40 Juhamatti LAJUNEN - 3:2

48:00
    Domácí budou hrát i nadále v početní výhodě, jelikož do skončení trestu Daugavinše zbývalo více než dvě minuty. Skvělá příležitost pro odskočení svému soupeři na rozdíl dvou branek.

49:00
    Hostům se tentokrát daří bránit v oslabení a vyhazují.

49:47
    V Hartwall Aréně panuje skvělá atmosféra, fanoušci ženou domácí hokejisty za další brankou.

50:39

50:56
    Proskurjakov schoval střelu do lapačky, po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho pravici.

51:28
    Zmatku před bránou Torpeda mohl využít Mäki, ale nedokázal trefit skákavý puk.

52:15
    Aktuálně útočí Novgorod, avšak domácí jsou pevně rozhodnuti dnešní vedení ubránit.

52:45
    Karlsson si připisuje další zákrok, když zlikvidoval pokus Sergijenka z ostrého úhlu.

53:22
    Kozun se mohl dostat do zakončení, ale byl hákován Osipovem a následně vrazil přímo do tyče.

53:22
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Osipov – 2 min., hákování).

54:11
    Proskurjakov si poradil s prudkou střelou z kruhu.

55:01
    Jokerit stále drží útočné pásmo, hosté by potřebovali vystřídat.

55:11
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joensuu – 2 min., sekání).

55:22

56:04
    Od modré pálil Aljajev, ale mimo bránu. Domácí následně vyhazují a střídají.

56:48
    Kotouč je opět za Proskurjakovem, domácí tohle oslabení zřejmě již ubrání.

57:01

57:32
    Obránce hostů stojí dlouze za bránou, nemá komu přihrát.

57:43
    Hosté zkouší štěstí v šesti, Proskurjakov je na střídačce!

57:49
    Dělovka Aljajeva byla zblokovaná.

58:09
    Puk skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Karlssonem.

58:32
    Novgorod drží pásmo, chybí však střela.

59:06
    A je rozhodnuto! Do prázdné klece se trefuje BRANDON KOZUN, pro kterého to je satisfakce za hrubý faul v Daugavinše. Asistence: Niko Kapanen.
    59:06 Brandon KOZUN - 4:2

59:52
    Je tady ještě jedna branka hostů! JURI SERGIJENKO dostal kotouč přímo před bránu a prostřelil Karlssona! Asistence: Linus Videll, Nikita Dvurečenskij.
    59:52 Juri SERGIJENKO - 4:3

59:52
    Před bránou Helsinek se následně strhla hromadná bitka, do které se zapojili všichni hráči na ledě. Kromě brankářů.

59:52
    Sudí se radí, čeká se na jejich verdikt.

Dnešní utkání sleduje 9371 diváků.

59:52
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Joensuu – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Potapov – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Kapanen – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dvurečenskij – 2 min. + 2 min.).
    Jak daleko se může Jokerit v play-off dostat?

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 21. únor 2016

Hosté zkouší ještě v posledních osmi sekundách hru bez brankáře!

Zápas je u konce, radují se domácí fanoušci a domácí hokejisté! I když to dlouho vypadalo, že dnes odejdou vítězně znovu hosté, Jokeritu se povedlo vyrovnat a následně se dostat do dvoubrankového vedení. Velký podíl na tom mělo také to, že hráli dlouhou přesilovou hru pět na tři, kterou dokázali využít, včetně následné početní výhody pět na čtyři. Pojistku do prázdné brány přidal ještě Brandon Kozun, který zvýšil na rozdíl dvou branek. Torpedo sice dokázalo odpovědět a snížit, jenomže příliš pozdě.

Střely na bránu ve třetí třetině – 15:3; střely celkem – 35:16.

Stav série po dnešním utkání – 1:1!

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:04:11)

Tomáš Teplý

Góly a asistencie: 14. Kapanen (Pelletier, Jaakola), 47. Larsen (Pelletier, Kulda), 48. Lajunen (Jaakola, Kapanen), 60. Kozun (Kapanen) – 13. Kosticyn (Budkin), 22. Žerděv (Galuzin, Videll), 60. Sergijenko (Videll, Dvurečenskij)

Jokerit Helsinki: Karlsson (Helenius) – Larsen, Jensen, Jaakola, Ohtamaa, Lajunen (A), Kulda – Joensuu, Regin (A), Kozun – Kennedy, Sallinen, Aaltonen – Pelletier, Kapanen (C), Hagman – Wirtanen, Mäki, Talaja – Mäkinen.
    HC Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Jegoršev (A), Aljajev, Osipov, Pepeljajev, Makarov, Budkin, Sergijenko – Frolov, Sjomin, Daugavinš (A) – Dvurečenskij, Videll, S. Kosticyn – Galuzin, Klingberg, Kuljomin – Sopin, Žerděv, Potapov (C).

Rozhodca: Odins, Tsyplakov – Raming, Palei