CSKA Moskva – HC Slovan 3:2 (po pr.) | Jaroslavľ – Petrohrad 2:3 (kon.) | Soči – D. Moskva 2:3 (kon.)
Helsinki – Novgorod 4:3 (kon.)
HK Soči
2:3 (1:1, 0:1, 1:1) Stav série: 0:2
Dynamo Moskva
cz Utorok 23.02.2016, 15:00 • Ledový palác Bolšoj • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Druhým utkání pokračuje čtvrtfinále play-off mezi HK Soči a Dinamo Moskva. První střetnutí se odehrálo v neděli v dějišti posledních zimních olympijských her a uspěli hosté. Těm se povedlo rozhodnout především v první třetině, kterou vyhráli 2:0. Play-off je ovšem nevyzpytatelné a druhé utkání bude úplně o něčem jiném.

První utkání série

Neděle 21.2.2016, Ledový palác Bolšoj, Soči
    HK Soči 1:4 Dinamo Moskva
    59. Morozov (Mamašev, Maxwell) – 14. Hietanen (Barantcev, Gorovikov), 19. Višnějvskij, 39. Višněvskij (Šipov, Igumnov), 56. Šipov (Fjodorov, Karpov)

HK Soči: Barulin – Semenov, Malevič, Zijat, Jalasvaara, Glažkov, Mamašev – Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov – Skačkov, Petersson, Maxwell – Šegolkov, Denis Kazjonov, Dmtrij Kazjonov – Warn, Anisin, Morozov – Ščastlivij

Dinamo Moskva: Jerjomenko – Hietanen, Višněvskij, Barancev, Robinson, Osipov, Mironov, Korjagin – Igumnov, Šipov, Karpov – Tarasov, Gorovikov, Brjukvin – Kokarev, Tereščenko, Pestuško – Alexejev, Cvetkov, Galimov – Fjodorov
    Snímky z prvního čtvrtfinále

HK Soči: Barulin (Šikin) – Semenov, Malevič, Pajgin, Jalasvaara, Glazkov, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Ščastlivij, Warn, Anisin – De. Kazionov, Ščegolkov, Dm. Kazionov – Morozov

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Višněvskij, Mironov, Barancev, Robinson, Osipov, Korjagin, Hietanen – Igumnov, Karpov, Šipov – Tereščenko, Pestuško, Brjuvkin – Kokarev, Gorovikov, Tarasov – Cvetkov, Alexejev, Galimov – Fjodorov

Rozhodčí: Bulanov, Vasiljev – Gorděnko, Tomilov.
    Radosť z hokeja sa dá prejaviť všelijako. (SOC)

Radost z hokeje???? #CCMGoalie #CCMHockey #MadeOfHockey

Fotka uverejnená používateľom CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Krásné úterní odpoledne. Za pár minut začne utkání čtvrtfinále play-off mezi domácím Soči a moskevským Dinamem. Hokejisté jsou již nastoupeni na ledě.

00:01

00:08
    Hned první pokus o přejetí do útočného pásma byl neúspěšný. Puk byl ztečován a skončil mimo ledovou plochu.

00:45
    První střelu vyslal od modré čáry obránce Janne Jalasvaara, kterému se ale puk nakonec nepovedlo poslat na branku.

01:41
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení hned po první útočné akci! Na modré čáře se do puku opřel obránce Alexandr Osipov, jehož nabídku ještě před brankou tečoval DANIIL TARASOV, který otevřel skóre! Asistence: Alexandr Osipov, Gleb Korjagin.
    01:41 Alexandr TARASOV - 0:1

01:56
    Následovat bude ale přesilovka domácích. Jednoho ze zakončujících hráčů totiž fauloval Dmitrij Višněvskij.

02:30
    Soči se zatím nepovedlo nic vymyslet a hostům z hlavního města Ruska se povedlo vyhodit kotouč mimo obrannou třetinu.

03:03
    Minuta z přesilovky je fuč a domácím s stále nepovedlo cokoliv vymyslet. Puk je nyní v obranné třetině domácího celku.

03:17
    Ke tvrdé střele se nyní odhodlal v roli falešného obránce Ben Maxwell. Tomu se ale připraveného brankáře nepovedlo propálit.

03:36
    Další přihrávka přišla do mezikruží na volného hráče, ale ten branku Jerjomenka nakonec nedokáza trefit.

04:40
    Pokračuje se v aktivní hře, ale ani jednomu celku se zatím nepodařilo projít do střelecké pozice.

05:20
    Dinamo kombinuje ve střední třetině, ale směrem dopředu se jim zatím nepovedlo projít.

05:52
    Po individuální akci jednoho z domácích, který zakončoval z levé strany, byla střela ztečována do ochranné sítě.

06:10
    Následné nahození ze střední třetiny skončilo v lapačce brankáře Jerjomenka. Následovala slovní přestřelka mezi hráči.

06:23
    Před brankou domácího Barulina to zkoušel Arťom Fjodorov, ale tomu se nepovedlo zasunout kotouč pod betony brankáře.

07:03
    Jeden z domácích si najel do střední třetiny, odkud puk jen nahodil za branku hostujícího brankáře.

08:11
    Aktivní jsou v útočném pásmu hosté, ale těm se nedaří zaměstnat Barulina nějakými pokusy.

08:58
    Ben Maxwell v souboji s hostujícím Osipovem fauloval a dostane tak dvouminutový trest.

09:29
    Dinamo je sice v útočné třetině aktivním celkem, ale brankáře Barulina se jim moc nedaří zaměstnávat.

10:12
    Následně hosté prošli do útoku, ale hned po přejetí jim byl puk odebrán a vyhozen za branku svého brankáře.

10:56
    Hosté závěrem přesilovky zajímavě kombinovali, ale nakonec se jim nepovedlo ideálně přihrát, a tak bylo po slibné akci.

11:27
    Dinamo Moskva je ovšem i nadále aktivnějším celkem a zatím zaslouženě vede o jednu branku, kterou dali již ve druhé minutě.

11:48
    Následoval závar domácích hokejistů před brankou Jerjomenka. Vyšla z toho střela, která skončila mimo branku.

12:39
    Nahazovaný puk na branku hostujícího brankáře byl sice lehce tečován, ale do branky se nakonec nedostal.

13:08
    Domácí přebírají iniciativu. Vyslali další střelu od modré čáry, kterou ale brankář Jerjomenko vykopl mimo svou branku.

13:54
    Juuso Hietanen se vydal dopředu s pukem navzdory pěti bránícím hráčům. Puk alespoň dovezl až do útočné třetiny.

14:15
    Soči právě vstřelilo branku!
    Utkání je vyrovnáno a my začínáme opět od začátku! K puku se na modré čáře dostal obránce Janne Jalasvaara, jehož dělovku ještě tečoval DENIS KAZJONOV. Puk se následně objevil za zády brankáře Jerjomenka. Asistence: Janne Jalasvaara, Dmitrij Kazjonov.
    14:15 Denis KAZINOV - 1:1

14:49
    Rychle se před branku Barulina prodral útočník Brjukvin, kterému se ale puk nepovedlo dovést až do branky.

15:59
    Dinamo chce jít do kabin za lepšího stavu, než za ten, který právě svítí na tabuli a snaží se svého soupeře tlačit.

16:23
    Jejich aktivita je ovšem zakončena jen vyhozením za branku Barulina přes všechny čáry. Následuje tak vhazování před Jerjomenkem.

16:53
    Z pravého kruhu zkoušel pozornost brankáře Jerjomenka Denis Kazionov, který byl ale proti jeho pokusu připraven.

17:23
    Domácí hokejisté aktivně kombinují a snaží se o vstřelení branky. Sledujeme spíše útočný hokej.

18:06
    Dinamo zkoušelo uspět akcí za brankou, ale tam se jim nic nepovedlo a následně jim byl puk odebrán.

18:33
    Následně se ale musel činit domácí brankář. Ten si vyjel proti střele Gorovikova, ale ten jej trefil jen do výstroje.

18:55
    Puk se dostal k brankáři Jerjomenkovi, který jej hned rozehrával hokejkou do středního pásma. V ten moment se rozeběhla poslední minuta.

19:23
    Hostující hokejisté byli delší dobu na puku za svojí brankou. Donutili tak domácí publikum k pískotu, ale nic to nemělo na tom, že se dopředu neprodrali.

20:00
    Hraniční situace! Se sirénou střílel z levého kruhu domácí Andre Petersson, jehož střela skončila v síti! Rozhodčí nejspíše půjde celou situaci ještě diskutovat.
    20:00 Peterssonův gól padl až po siréně

Tak ne, rozhodčí nakonec rozpažil a zmizel v útrobách stadionu. Stav po první třetině je nerozhodný, 1:1.
    Slovan Bratislava narazí hned v úvodním kole vyřazovací části na nejsilnějšího možného protivníka - CSKA! Věříte slovenskému celku?

Best seat in the arena?

Fotka zveřejněná uživatelem HC SLOVAN Bratislava (@hcslovan),

20:00

Do vedení se dostali hosté po teči před brankou, odkud se prosadil Daniil Tarasov. Domácí ovšem dokázali vyrovnat po podobné akci. Střelu Jalasvaary tečoval útočník Denis Kazionov.

20:01

20:16
    Hosté se sice dostali do rychlého útoku, ale následně se jim nepovedlo svou akci dále rozvést.

20:33
    Po buly pálil od modré čáry hostující Barancev, ale jeho spíše nahazovaný pokus neskončil v brance.

21:25
    Domácí se v této periodě ještě s pukem moc nepomazlili. Hosté nyní kombinují na vlastní polovině.

22:10
    Nyní to jeden z domácích zkoušel hned po přejetí střelou na branku. Tu se mu ale nakonec nepovedlo ani trefit.

22:36
    Pronikající hostující hráč byl před brankou faulován Renatem Mamaševem, který inkasuje dvouminutový trest za hákování.

23:12
    Dlouho si jeden z hostův připravoval puk na pravém kruhu, až nakonec vypálil. Jeho rychlá střela ale skončila mimo branku.

23:26
    Následně si před branku z levé strany najel útočník Fjodorov, kterému se ale nepovedlo prostřelit připraveného Barulina!

24:09
    Velká šance. Maxim Karpov dostal přihrávku k levé tyčce, ale brankáře se mu rychlou střelou nepovedlo překonat!

25:08
    Stále se hraje v útočném pásmu hostujícího celku, kterému se ale nedaří vymyslet další střelu směr Barulin.

25:54
    Z mezikruží zahrozil svižnou ránou zápěstím hostující Tarasov. Tomu se ale přední tyčku trefit nepovedlo.

26:38
    Po dlouhé době aktivní také domácí. Po přejetí pásma pálil útočník Michail Anisin, ale jeho pokus skončil jen mimo tři tyče.

27:18
    Nyní probíhá komerční přestávka. Po ní se bude opět hrát a vhazovat se bude před brankou brankáře Jerjomenka.

27:42
    Do úniku se nakonec dostali hosté a ti svou akci zakončovali střelou z levé strany. Barulin byl ovšem proti tomuto pokusu připravený.

28:20
    Moskvevské Dinamo se dvakrát během pár sekund osvobodilo vyhozením přes všechny čáry.

28:37
    Domácí nyní aktivnějším celkem. Kombinují po celém hřišti a budou chtít svou aktivitu zakončit brankou.

29:07
    Tu ale dávají hosté! Barulin špatně nahrál a puku se ujal Alexej Tereščenko. Ten následně posunul puk najíždějícímu VLADIMIRU BRJUKVINOVI, který rychlou střelou zápěstím vrací Dinamu vedení! Asistence: Alexej Tereščenko.
    29:07 Vladimir BRJUKVIN - 1:2

30:16
    Šanci na vyrovnání budou mít domácí nyní. Alexej Cvetkov zahákoval svého protihráče ve středním pásmu a dostává dvouminutový trest.

30:46
    První střela byla vyslána od modré čáry, ale branku hostujícího brankáře nakonec netrefila.

31:17
    Nyní je už vidět kombinace moskvevského celku, který se s pukem směrem dopředu moc nežene a čeká na uplynutí přesilovky.

31:56
    Dlouhá kombinace byla nakonec zakončena přihrávkou Baranceva na pravý kruh. Tam ovšem jeho spoluhráč puk nezachytil.

32:12
    Andre Petterson najel před branku po levé straně, ale ke střele se díky obětavým obráncům nedostal. Zpoza branky se mu Jerjomenka překonat nepovedlo.

32:48
    Po přesilovce zahrozili také hosté, ale přihrávka zpoza branky do mezikruží nevyšla a do protiútoku se hnali domácí hokejisté.

33:32
    Do útočné třetiny následně vjeli domácí. Ščastlivij se snažil svou akci zakončit, ale branku se mu ani nepovedlo trefit.

33:40
    Alexej Semenov následně oslabuje svůj celek a hosté mají šanci na zvýšení svého vedení v tomto utkání.

34:04
    Z pravého kruhu pálil jeden z hráčů v bílém, kterému se ale branku nakonec nepovedlo trefit.

34:32
    Puk je nyní mimo obranné pásmo Soči, a tak mohou domácí hokejisté ušetřit cenné sekundy.

35:38
    Dinamo krouží před brankou domácího brankáře, ale ke střele se zatím nedostávají, ačkoliv by mohli. Nejspíše se jim ale nechce.

35:43
    V závěru přesilovky dostával puk před branku Galimov, ale tomu se z bezprostřední blízkosti nepovedlo překonat Barulina!

36:26
    Po přihrávce z pravé strany zkoušel svou akci zakončovat jeden z hostů. Tomu se ale nepovedlo přihrávku trefit.

36:58
    Ivan Glazkov dostal puk před branku a z dobré pozice mířil k levé tyčce. Místo toho ale napálil jen boční síť.

37:55
    Po rychlém výpadu následovala tvrdá rána Alexeje Tereščenka, kterému se ovšem razantní střelou nepovedlo skórovat.

37:58
    Po vhazování se následně píská zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před brankou již dvakrát překonaného brankáře.

38:25
    Dmitrij Kazionov dostal puk do útoku v momentě, když tam byl sám. Následně tak puk hodil za branku.

38:31
    Tam si Denis Barancev počkal na jeho bratra, kterého podrazil a bude se tak hrát přesilová hra v podání domácích hokejistů.

39:02
    Andre Petersson posílal puk na levou stranu. Tam byl ve skvělé pozici Ilja Krikunov, kterému se ovšem nepovedlo vystřelit.

39:48
    Do útočné třetiny najel útočník Ben Maxwell, který byl následně nachytán v ofsajdu, a tak se nejspíše v této třetině nic nestane.
    Lokomotiv Jaroslavl patřila v základní části k nejlepším týmům soutěže. Velkou zásluhu na tom má také brankář Igor Murygin, který předváděl skvělé výkony! Hned v úvodním kole play-off se Jaroslavl utkání se silným Petrohradem.

Lokomotiv Jaroslavl patřila v základní části k nejlepším týmům soutěže. Velkou zásluhu na tom má také brankář Igor Murygin, který předváděl skvělé výkony! Hned v úvodním kole play-off se Jaroslavl utká se silným Petrohradem.

40:00

Druhá třetina nabídla jedinou branku, ze které se radovali hostující hokejisté. Po chybě brankáře Barulina se puku zmocnil útočník Brjukvin, který poslal svůj celek do trháku.

40:01

40:24
    Domácí hned najeli do útočné třetiny a pokračovali v přesilovce. Žádnou akci se jim ovšem nepovedlo vymyslet.

40:46
    Dinamo následně vyhodilo puk z obranného pásma až za branku Barulina a píská se zakázané uvolnění.

41:13
    Domácí v úvodu třetiny aktivnějším celkem, ale zatím se jim nepovedlo ohrozit brankáře Jerjomenka.

42:10
    Stále se hokejistům Soči nedaří prověřit hostujícího brankáře nějakou střelou. Domácí budou muset vyrovnat.

43:00
    Z pravého kruhu to následně zkoušel rychlým nájezdem Andre Petersson. Jerjomenko ale jeho pokus ukryl v lapačce.

43:36
    Domácí poslali puk ze středního pásma za branku, kde se ale nikomu v modrém nepovedlo následně zakončit.

44:20
    Domácí stále aktivní v útočném pásmu, Jerjomenko a jeho defenzíva odolává.

45:13
    Michail Anisin projel do útočného pásma, kde sem mu ale nepovedlo s pukem dobře naložit.

45:55
    Po přejetí pásma to dvakrát zkoušel jeden z domácích, ale ani jednou se mu nepovedlo překonat brankáře.

47:04
    Stále sledujeme stejný pohled na hru. Domácí to zkouší, ale jsou v útočné fázi poněkud zoufalí.

47:32
    Hostům se dokonce píská druhé zakázané uvolnění během pár sekund. Uvidíme, zda se jim povede utkání ubránit.

48:07
    Moskva vyhodila další puk od své branky, nyní to ale na icingu neskončilo.

48:35
    Denis Kokarev ujížděl po pravé straně a na branku poslal nahozený kotouč. Zadní tyčku ale jen minul.

48:53
    Domácí následně kombinují v obranné třetině a budou se chtít prodrat do zakončení. Zatím to ale nevypadá, že se to povede.

49:35
    Do útoku se nakonec dostali hosté, ale ani on nedokázali ohrozit branku domácího brankáře.

50:00
    Přesně v polovině třetinyy se domácím hokejistům píská zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude před Barulinem.

50:17
    Po levé straně si do zakončení najel domácí Ilja Krikunov. Tomu se ale technickou střelou nepovedlo překonat brankáře.

50:39
    Další puk skončil za brankou Barulina a píská se zakázané uvolnění. Tato třetina je zatím hodně neatraktivní a bez šancí.

51:18
    Z pravé strany to zkoušel následně jeden z domácích. Jeho pokus z velkého úhlu ale úspěch neslavil.

51:28
    Vladimir Brjukvin vyhodil kotouč z ledové plochy a dostane za to dvouminutový trest.

52:18
    Michail Anisin si po pravé straně najel před branku a následně vyslal střelu. Ta byla ael zblokována bránícími hráči.

52:36
    Vlna nespokojenosti v Soči. Faul na Peterssona nějakou dobu potrestán nebyl. To se stalo až v momentě, kdy fauloval také Janne Jalasvaara.

52:51
    Do útoku se prodral Maxim Karpov, který ale z pravé strany brankáře nepřekonal. Následně se puk dostal do mezikruží, odkud dělovkou zakončoval Fjodorov. Jeho pokus ale skvěle vyrazil Barulin!

53:40
    Denis Kazionov projel s pukem až do útočné třeitny, kde se mu následně nepovedlo se spoluhráči delší dobu pobýt.

54:26
    Pomalu a jistě se utkání blíží do poslední pětiminutovky a domácí stále ztrácejí jednu branku. Pokud jí nedají, budou prohrávat již o dva zápasy!

55:20
    Ani další útok domácích nebyl zakončen nějakou šancí. Ve třetí třetině sledujeme opravdu bídnou hru ze strany obou celků.

55:58
    A nyní, po chybě domácí obrany, přichází nejspíše definitivní tečka za utkáním. MAXIM KARPOV vystihl přihrávku na modré čáře a unikal sám na brankáře, kterého následně skvělým bekhendem překonal! Bez asistence.
    55:58 Maxim KARPOV - 1:3

56:29
    Ale pozor! Inkasovaná branka jakoby nabudila právě domácí celek, který se po velkém tlaku prosazuje. Michail Anisin našel před brankou ANDREHO PETERSSONA, který překonal dezorientovaného brankáře! Asistence: Michail Anisin.
    56:29 Andre PETERSSON - 2:3

56:55
    Domácí nyní udělají pro vyrovnání vše. Do útočné třetiny najel Ilja Krikunov, kterému se ale rychlou střelou nepovedlo překonat brankáře.

57:00
    Vyrovnávací branka byla sakra blízko! Michail Anisin dostal puk k pravé tyčce, kde se z otočky trefoval do odkryté branky. Tu ale nakonec netrefil, protože betonem zasáhl Jerjomenko!

57:03
    Každá příležitost je nyní zakončena střelecký pokusem. Jerjomenko bude mít nejspíše ještě hodně práce. Střelu po buly nyní zneškodnil.

57:10
    Opravdu nesportovní zákrok nyní předvedl Denis Kokarev, který zasáhl projíždějícího hráče krosčekem do obličeje. Přesilovka pro Soči!

57:42
    Akce, kterou domácí naprosto vyšachovali hostující obranu, mohla být zakončena střelou. Hráč na pravém kruhu ale nezpracoval puk.

58:23
    Vezla se třetí domácí branka! Soči ujížděli sami na brankáře ve třech hráčích, ale přihrávka před branku byla na poslední chvilku zachycena!
    Jak daleko se může Jokerit v play-off dostat?

Jokerit Helsinky se dostal i v tomto ročníku do play-off KHL! Finský celek narazí na Novgorod, a do tohoto souboje půjde i se zkušeným brankářem Henrikem Karlssonem. Jak daleko se Jokerit dokáže probojovat? :-)

Zveřejnil(a) KHL CZ/SK dne 21. únor 2016

59:29
    Po dlouhém obléhání zkoušel střelou překonat brankáře obránce Vladimir Malevič. Ten ale napálil jen bránícího hráče před sebou.

59:49
    Jedna z posledních střel z hokejky Denise Baranceva skončila zblokovaně. Vhazovat se bude před Jerjomenkem.

59:56
    Puk na pravou stranu dostal jeden z domácích, kterému se ovšem z úhlu nepovedlo překonat pozorného brankáře!

Domácí hokejisté nakonec nedokázali svůj závěrečný tlak přetavit ve vyrovnávací branku, a tak jede Dinamo na svůj led s nejlepším možným výsledkem.

Do vedení se dostali ve druhé minutě hosté po teči před brankou, odkud se prosadil Daniil Tarasov. Domácí ovšem dokázali vyrovnat po podobné akci. Střelu Jalasvaary tečoval útočník Denis Kazjonov.

Dvojnásobné vedení vystřelil hostům po individuální akci Maxim Karpov, který svou akci zakončoval krásným bekhendem. Domácím se sice z hole Peterssona povedlo snížit, ale na vyrovnání to již nestačilo.

Série se tedy přesouvá do Moskvy a my vám samozřejmě oba duely nabídneme. Já se s vámi loučím a přeji krásný zbytek dne. (17:29:41)

David Panuška

Góly a asistencie: 15. De. Kazjonov (Jalasvaara, Dm. Kazjonov), 57. Petersson (Anisin) – 2. Tarasov (Osipov, Korjagin), 30. Brjukvin (Tereščenko), 56. Karpov

HK Soči: Barulin (Šikin) – Semenov, Malevič, Pajgin, Jalasvaara, Glazkov, Mamašev – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Maxwell, Skačkov – Ščastlivij, Warn, Anisin – De. Kazjonov, Ščegolkov, Dm. Kazjonov – Morozov
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Višněvskij, Mironov, Barancev, Robinson, Osipov, Korjagin, Hietanen – Igumnov, Karpov, Šipov – Tereščenko, Pestuško, Brjuvkin – Kokarev, Gorovikov, Tarasov – Cvetkov, Alexejev, Galimov – Fjodorov

Rozhodca: Bulanov, Vasiljev – Gorděnko, Tomilov